Прескочи до съдържание

дневник Ирландия - 3 пълни дни на западния бряг


Гост

Препоръчани мнения

@Георги, един бърз въпрос, моля - преди да отварям отделна тема :) Защото гледам си щъпукал здраво в този район...

 

Снощи ми влязохте под кожата - защо се зачетох в темите ви аз (още се хиля за бухала!) и четох до нощите - не ви е срам... 

 

Три дни, края на месец Май - полет 25-ти вечерта до Shannon и обратно на 28-ми вечерта. Три дни само за Югозападна - Западна Ирландия. 

 

Ако отседна тук за трите дни -> Bunratty хипер ме очарова като идея!

 

https://www.booking.com/hotel/ie/innisfree-b-amp-b.en-gb.html?aid=368032;sid=d62161e11e420ab073986ea156f5a19c;all_sr_blocks=44915302_102647100_1_1_0;checkin=2018-05-25;checkout=2018-05-28;dest_id=-1501211;dest_type=city;dist=0;group_adults=1;group_children=0;hapos=1;highlighted_blocks=44915302_102647100_1_1_0;hpos=1;nflt=mealplan%3D1%3Bfc%3D2%3Breview_score%3D90%3Boos%3D1;no_rooms=1;room1=A;sb_price_type=total;srepoch=1507621891;srfid=94ecdedfb1ddaaaf31d4900a8d592233d7f5eeb7X1;srpvid=5e933740b97e0168;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

 

ще бъде ли ок да обиколя всичко в района без никакви притеснения откъм време и без да местя нощувки или да планирам една в Skellig - примерно? Нямам идея от района...

 

Например, иска ми се нещо такова, на прима виста (с много малко четене):

 

Един ден за Ring of Kerry И Ring of Skellig -> както си го изрисувал -> ще имам ли време за Skellig Island, ако лодките вървят?

Втори ден за Dingle и околността, заедно с делфини

Трети ден за Cliffs of Moher и околността

 

Благодаря! :) 

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

Трети ден за Cliffs of Moher и околността

 

Никакъв проблем, ще можеш и да си навреме за полета. 

 

Преди 1 час, Гост каза:

Втори ден за Dingle и околността, заедно с делфини

 

Никакъв проблем. Иначе делфинът е един. Един ама легендарен :)

 

Преди 1 час, Гост каза:

Един ден за Ring of Kerry И Ring of Skellig -> както си го изрисувал -> ще имам ли време за Skellig Island, ако лодките вървят?

 

Голям проблем :) Ние нарочно нощувахме по в началото на ринг-а за да може да ни стигне времето и накрая пак последните неща ги попретупахме и видяхме по залез. Имайки предвид, че май месец денят ще е доста по-дълъг, то тръгвайки от Бунрати е постижимо да направиш обиколката стига да имаш енергията, но според мен лодките и обиколката на Skellig са извън възможностите. 

Връзка към мнение
преди 23 минути , Георги каза:

Голям проблем :) Ние нарочно нощувахме по в началото на ринг-а за да може да ни стигне времето и накрая пак последните неща ги попретупахме и видяхме по залез. Имайки предвид, че май месец денят ще е доста по-дълъг, то тръгвайки от Бунрати е постижимо да направиш обиколката стига да имаш енергията, но според мен лодките и обиколката на Skellig са извън възможностите. 

Ясно... Както и подозирах, нямала съм усещане за мястото, сега леко ми се поизясни мъглата. Благодаря ти много!

 

Ако направя така ->

 

25 май - кацане, взимане на кола под наем, нощувка в Bunratty

26 май - Cliffs of Moher и околността, нощувка в Bunratty

27 май - Bunratty -> полуостров Dingle и околността, както и делфинЪТ :) - нощувка Killarney

28 май - Околността на Killarney, Ring of Kerry, Ring of Skellig, без ходене до острова (макар че мнооооого искам!)  -> летище Shannon (полет в 21.20 или 17,55)

 

N.B. Има полет Kerry - London в 18,10 - ако мога да върна колата под наем обаче! 

 

Как ти се струва плана? Нощувка тук ок ли е в Killarney или ще препоръчаш друго място?

 

https://www.booking.com/hotel/ie/rivermere.en-gb.html?aid=368032;sid=d62161e11e420ab073986ea156f5a19c;checkin=2018-05-27;checkout=2018-05-28;ucfs=1;srpvid=0da64694ba6a0186;srepoch=1507629738;highlighted_blocks=17906202_103316999_1_1_0;all_sr_blocks=17906202_103316999_1_1_0;room1=A;hpos=2;hapos=2;dest_type=city;dest_id=-1503761;srfid=e52dd7493daa991ad9e4233c48843ac0a7d60e5fX2;from=searchresults;highlight_room=#hotelTmpl

 

Да, и аз разчитам на дългите дни. Атмосферното време - то си е едно и също, ще молим Ирландските богове да не вали :biggrin: Иначе цветността, зеленото и приятните температури са гарантирани  :)

Връзка към мнение

Полетът от Кери не е подходящ според мен, 18:10 предполага 17 най-късно да си на летището, а това ще е много трудно с такъв план за деня. Лично аз предпочитам да не планирам толкова натоварени дни точно преди полет, точно за това препоръчах и този с Cliffs of Moher да е последен ден, защото е най-лежерен. 

 

Иначе ние спахме около Kilorglin, ако не се лъжа и въртяхме обратно на часовниковата стрелка. Ако се спреш все пак на такъв вариант, то извърти по часовниковата стрелка, защото най-забележителните неща са около Killarney в източна посока. Ако (като!!!) тръгне да ти свършва времето ще си по западния бряг, а там жертвата е по-малка. И все пак, ако може да преработиш плана, така че най-силния ти ден да не е точно преди полет ще е по-добре. 

 

Може би да кацнеш на 25-и и същата вечер да стигнеш до района на Killarney за 2 нощувки и правиш обиколките на двата полуострова. После на 27 вечерта спиш в Bunratty, правиш на другия ден Cliffs of Moher и Burren и после летиш. Нещо такова ми се струва по-добре логистично. 

Редактирано от Георги
Връзка към мнение

И аз да се изкажа, с пресни впечатления от август - на нас не ни стигна 1 ден за Ring of Kerry и Ring of Skellig. Източната час на Ring of Kerry я претупахме доста, а за района на Killarney съвсем не ни остана време. А до островите също не успяхме, защото всички лодки бяха вече резервирани.

Връзка към мнение

След седмица-две ще мога да дам и аз своето мнение . Два дни и половина имам планувани за района :

 19.10 следобяд : района на Киларни (нощувка)

20.10. рано сутрин: старт на Ring of Kerry, Ring of Skellig + евентуално Dingle ,нощувка в Лимерик ( нямаше нито една свободна стая в Бънрати за тази дата в препоръчаните хотели)

21.10 The Burren + Cliffs of Moher ,нощувка в Голуей

Връзка към мнение

Ето как се очертава планът след вашите съвети:

 

25 май:

Лондон (Станстед) – Kerry 14:10 - STN 15:40 KIR (много ми е ранен полета, на работа съм)

или

Лондон (Лутън) - Kerry 16:15 LTN - 17:45 KIR (цената е престъпно висока)

 

или един от десетките варианти до Shannon с компромис час или цена

 

Кола под наем -> Killarney -> нощувка в Killarney

 

Примерна опция:

https://www.booking.com/hotel/ie/the-harp-b-b.en-gb.html?aid=368032;sid=d62161e11e420ab073986ea156f5a19c;all_sr_blocks=25674903_101133377_1_1_0;checkin=2018-05-25;checkout=2018-05-27;dest_id=-1503761;dest_type=city;dist=0;group_adults=1;group_children=0;hapos=1;highlighted_blocks=25674903_101133377_1_1_0;highlighted_facilites=2;hpos=1;map=1;nflt=fc%3D2%3Boos%3D1%3Bhotelfacility%3D2%3Btdb%3D3%3Breview_score%3D90;no_rooms=1;room1=A;sb_price_type=total;srepoch=1507649983;srfid=60ae0aa5f2b8cb404d5a7cdaf9a7bbf08d2cdc1aX1;srpvid=89756e1e78a50016;type=total;ucfs=1&#map_closed

(П.П. Shannon – Killarney е два часа шофиране, да се пристигне в полунощ не е опция)

 

26 май:

Околността на Killarney, Ring of Kerry, Ring of Skellig, без ходене до острова (макар че мнооооого искаммм!) -> нощувка в Killarney

 

27 май:

Killarney, полуостров Dingle и околността, както и делфинЪТ -> нощувка в Bunratty

 

Примерна опция:

https://www.booking.com/hotel/ie/the-courtyard.en-gb.html?aid=368032;sid=d62161e11e420ab073986ea156f5a19c;all_sr_blocks=39127302_93059634_0_1_0;checkin=2018-05-27;checkout=2018-05-28;dest_id=-1501211;dest_type=city;dist=0;group_adults=1;group_children=0;hapos=1;highlighted_blocks=39127302_93059634_0_1_0;hpos=1;nflt=oos%3D1%3Breview_score%3D90%3Btdb%3D3;no_rooms=1;room1=A;sb_price_type=total;srepoch=1507650091;srfid=8a121bdb172f2a1caed350144e3f4a12d80a43abX1;srpvid=cb036e5472010095;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

 

28 май:

Bunratty Cliffs of Moher -> Burren -> летище Shannon

 

Shannon – London 17.25(18.00) – зависи на кое летище искам да кацна -> зависи дали ще съм си оставила колата някъде, така че летищата ще се напаснат с въображение.

 

Коментари? :) 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Общо взето варианта, който и аз предложих :) Ако не можеш да добуташ съвсем до Killarney, може да видиш някъде по пътя, колкото време шофиране е допустимо. Номерът е максимално да хванеш от тази отсечка още предишната нощ, така че да не губиш време в кухо шофиране на следващия ден. Трета алтернатива е първо да направиш деня с Делфинът :) Той е по-кратък и става от Шанън. Т.е. някаква схема от рода на:

 

- първа нощувка в Бунрати

- втора нощувка Киларни

- трета нощувка пак Бунрати

 

Ще има много стягане и разопаковане на куфари, на мен лично подобни неща не ми допадат, но пак е някакъв вариант. 

Връзка към мнение

@Георги, именно - нали към предложения вариант се стремях! :) Ще взема ранния полет до Kerry, като ще си пусна половин ден отпуск. Ще правя малко гимнастики... За пари не ми се свиди, ама относно отпуската съм бетер шотландец и габровец в едно :)

 

Сега ще резервирам B&B-тата, защото бързо свършват хубавите и на прилична цена, а за полетите ще поизчакам малко. 

Много ти благодаря наистина, много съм доволна! :) 

Връзка към мнение
преди 13 часа, Гост каза:

П.П. Всъщност, може и да не чакам за полетите - цената им е съвсем прилична, а е преди Bank Holiday само ще се вдига... Имаш една бира от мен :)

Само да е Гинес обаче :)

 

Отделих темата, сигурно ще имаш и други доуточняващи въпроси. 

Връзка към мнение
преди 4 минути , Георги каза:

Само да е Гинес обаче :)

 

Отделих темата, сигурно ще имаш и други доуточняващи въпроси. 

Нямаш грижа - Гинес! Или разходка по английската провинция, ако решите да наминете някога с жена ти :) 

 

Благодаря за темата. Аз вече напазарувах билети с Ryanair и Airlingus, къщи за гости резервирани, тогава е Bank Holiday и пак ще се изнесе цяла Англия. Само за колата под наем се туткам, че скъпа я намирам за момента. Изобщо - обичам така да се случват нещата! :) 

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

И така, започнах да прецизирам нашето кратко скитане в Югозападна Ирландия. Ще питам сигурно немалко неща, за да сглобя пътуването ни по най-чудесния начин. Започвам с първия въпрос:

 

По план - да се надяваме, че самолетът ще е на същото мнение - би трябвало да кацнем в Kerry петък, 25 май, 15:40 часа. Взимаме колата и се настаняваме първо във фермата за гости, а след това се озоваваме в центъра на Killarney - по проект към 17:30 часа. 

 

Какво бихте ми предложили да посетим, докато се стъмни?

Моля, не препоръчвайте пъб, защото ще шофирам, а и смятаме да забършем за по-късно вечерта уиски и храна от магазина :biggrin:

 

Благодаря! 

Връзка към мнение
преди 4 минути , Гост каза:

И така, започнах да прецизирам нашето кратко скитане в Югозападна Ирландия. Ще питам сигурно немалко неща, за да сглобя пътуването ни по най-чудесния начин. Започвам с първия въпрос:

 

По план - да се надяваме, че самолетът ще е на същото мнение - би трябвало да кацнем в Kerry петък, 25 май, 15:40 часа. Взимаме колата и се настаняваме първо във фермата за гости, а след това се озоваваме в центъра на Killarney - по проект към 17:30 часа. 

 

Какво бихте ми предложили да посетим, докато се стъмни?

Моля, не препоръчвайте пъб, защото ще шофирам, а и смятаме да забършем за по-късно вечерта уиски и храна от магазина :biggrin:

 

Благодаря! 

 

Смело към Ross Castle като за начало и дано времето е с вас. Ако остане време, сили и слънце, следващото е Muckross house, малко по-нагоре по ринг-а. Ще може да покриете доста периметър (както казваше Пешо Василев коментатора) и на другия ден Ring of Kerry няма да ви е толкова задъхан. 

 

Аз в Ирландия пъб, който съм посетил и не бих препоръчал не знам. Не съм сигурен как се получава, някаква мистика е :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имаше някакви чудни водопади съвсем наблизо. Все още помня прекрасно гората с дървета, които бяха покрити с мъх докато се стигаше до тях. Ходенето не беше повече от 10 минутки, но през приказната гора е запомнящо се.

И замъка, разбира се.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 31 минути , Тони каза:

Имаше някакви прекрасни водопади съвсем наблизо. Все още помня прекрасно гората с дървета, които бяха покрити с мъх докато се стигаше до тях. Ходенето не беше повече от 10 минутки, но през приказната гора е запомнящо се.

И замъка, разбира се.

Може би имаш предвид тези:

 

PB070129.jpg

 

PB070134.jpg

 

Да, доста джунглеста беше гората до там, а предполагам през май и зеленината и водата ще са в силата си. 

Връзка към мнение

Днес още спя, ама ще се пробудя и ще се опитам да се сетя всичко. Помня, че след водопадите ходихме на ето това място и там имаше хубави градини и страхотна гледка към езерото. Страхотни снимки имах от там, въпреки, че времето леко отиваше на дъжд тогава.

Muckross House

 

IMG_9652.JPG

IMG_9669.JPG

IMG_9659.JPG

IMG_9645.JPG

IMG_9643.JPG

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз не успях да го вместя , но ако имате време е “ a must”!

 

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g186612-d659775-Reviews-Gap_of_Dunloe-Killarney_County_Kerry.html?m=19905

Връзка към мнение
преди 2 часа, stanislavpp каза:

Аз не успях да го вместя , но ако имате време е “ a must”!

 

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g186612-d659775-Reviews-Gap_of_Dunloe-Killarney_County_Kerry.html?m=19905

Точно затова се замислих дали не може да го "напъхаме" още първата вечер. Благодаря!

Връзка към мнение

Здравейте пак. Имам нужда от малко помощ за Burren. Знам, че @Георги е ходил там и много се дзверих в снимките - и маршрута - но не можах да го разбера... Аз дефинирах нещо такова - което не съвпада точно с картата на Георги. Не мога да хвана кое точно и къде се гледа - иначе знам, че е голям парк... Благодаря!

 

image.png.b294214791f19114f97f6cf208f3a70c.png

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.