Прескочи до съдържание

Няколко кратки въпроса за Югоизгочна Азия


Радослав

Препоръчани мнения

Имам няколко въпроса във връзка с предстоящото ми пътуване към ЮИ Азия.

За разглеждане на Сингапур съм предвидил един следобяд и един цял ден. Достатъчни ли са ?

Същото и за Куала Лумпур. Нямам нещо желание да разглеждам пещерите Бату. 

Около Пукет/Краби има ли скали/мини островчета излизащи стръмно от морето тип Ел Нидо? Сещам се единствено за острова на Джеймс Бонд, но ми се ще да има по-голямо количество такива. :)

За шнорхелинг мисля да прескоча до Симилан за 2 дена с преспиване. Ако някой го е правил, каква е реалната цена на този тур?

Ако не е Симилан, има ли други острови предлагащи същият или по-добър шнорхелинг + бели плажове? Искам да си напълня очите с красота през мрачните зимни дни.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Радослав каза:

За разглеждане на Сингапур съм предвидил един следобяд и един цял ден. Достатъчни ли са ?

 

Зависи какъв % от целия ти план е това, но като цяло това време е минимума, когато транзитираш от там и ще ти стигне за основните неща. 

 

Симилан, до колкото знам е основно гмуркаческа дестинация, само за шнорхелинг не съм сигурен дали има смисъл да се бие път до там, т.е. дали е чак толкова по-добър от останалите острови. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Радослав каза:

Имам няколко въпроса във връзка с предстоящото ми пътуване към ЮИ Азия.

За разглеждане на Сингапур съм предвидил един следобяд и един цял ден. Достатъчни ли са ?

Същото и за Куала Лумпур. Нямам нещо желание да разглеждам пещерите Бату. 

Около Пукет/Краби има ли скали/мини островчета излизащи стръмно от морето тип Ел Нидо? Сещам се единствено за острова на Джеймс Бонд, но ми се ще да има по-голямо количество такива. :)

За шнорхелинг мисля да прескоча до Симилан за 2 дена с преспиване. Ако някой го е правил, каква е реалната цена на този тур?

Ако не е Симилан, има ли други острови предлагащи същият или по-добър шнорхелинг + бели плажове? Искам да си напълня очите с красота през мрачните зимни дни.

От плажа на Ао Нанг може да вземеш лодка до различни островчета. Там си имаше будка и цени за всякакви варианти. Ние не сме били в Ел Нидо, но скали, излизащи от морето, в района на Краби има колкото искаш. 

Близките островчета са  Poda, Chicken, Tup, а по-дългия тур, който правихме, беше до Hong island. Като шнорхелинг не беше нищо особено, но беше красиво. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Зависи какво искаш да видиш в Сингапур и какви са твоите приоритети и интереси.Куала Лумпур за ден и половина мисля че е достатъчно

 

Редактирано от Nevena
Допълване
Връзка към коментар
преди 30 минути , lidia каза:

Как е времето през ноември на Пукет? Прогнозата е предимно дъжд?

Датите са ми  на 8 фев. - 25 фев. Времето ще е ОК. Кацане  в Сингапур, обратен полет от Пукет. За момента грубият ми план е:

  9-10. Сингапур. кацам сутринта, на теория имам 2 пълни дни, ама джет лага ще ме вкара в леглото ранният следобяд.

11-12. Автобус до КЛ. КЛ. ден и половина

13-15. Сием Реп. 2 дни и половина се връзва. Малък и Голям кръг Анкор ват,  езеро и/или водопади.

16-18. Банккок

19-24. Плажове. Нещо от сорта: полет до Краби/Ао Нанг и нощувка там, фери до Пи-Пи и нощувка, фери до Пукет и оттам ще имаме време за 1-2 трипа.

25. сутринта обратен полет.

 

Симилан наистина е далечко, ходил съм там за един ден от Пукет и вярно си е разсипия. 1.5 часа на посока бус + 1.5 часа на посока с спийд боат. Рая айланд не изглежда зле..... и е близо.

 

Връзка към коментар
преди 29 минути , Nevena каза:

Зависи какво искаш да видиш в Сингапур и какви са твоите приоритети и интереси.Куала Лумпур за ден и половина мисля че е достатъчно

 

 За Сингапур времето ми ще е за основните неща. Вероятно за ден и половина ще ми стигне времето. Акцента на това ми пътуване като замисъл беше на първо място Анкор Ват и на второ ,повторение на Банкок и острови, на места, които не посетих предният път поради липса на време и недобро планиране.

Просто Сингапур и Куала Лумпур ми се изпречиха на пътя и няма как да не ги посетя и тях. Ще ми се да  разгледам поне  основните неща в тези 2 града.

Редактирано от Радослав
Връзка към коментар
преди 2 часа, Радослав каза:

Просто Сингапур и Куала Лумпур ми се изпречиха на пътя и няма как да не ги посетя и тях.

По-това време (16 Февруари) е китайската нова година, та добра идея е да идеш до китайския квартал [сайт с 10 топ атракции] и да се огледаш за фестове, дракони по улицата и т.н. :) В Сингапур се празнува сериозно и ще ти е интересно, предполагам.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , cck каза:

По-това време (16 Февруари) е китайската нова година, та добра идея е да идеш до китайския квартал [сайт с 10 топ атракции] и да се огледаш за фестове, дракони по улицата и т.н. :) В Сингапур се празнува сериозно и ще ти е интересно, предполагам.

На 16ти ми се пада да съм в Банкок. Предполагам че празнуването там ще е съизмеримо с това в Сингапур или се лъжа?

Връзка към коментар

Пукет - не. Скъпо, туристическо, навалица, мътна вода, никакъв шнорхелинг. Коркото и да платиш за екскурзия до Мая бей, не можеш да избягаш от лудницата. Ферибот до не толкова туристически остров е може би вариант. Не мога да сравнявам с Краби, но по разкази може би е по-добре.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Радослав каза:

Имам няколко въпроса във връзка с предстоящото ми пътуване към ЮИ Азия.

За разглеждане на Сингапур съм предвидил един следобяд и един цял ден. Достатъчни ли са ?

Същото и за Куала Лумпур. Нямам нещо желание да разглеждам пещерите Бату. 

Около Пукет/Краби има ли скали/мини островчета излизащи стръмно от морето тип Ел Нидо? Сещам се единствено за острова на Джеймс Бонд, но ми се ще да има по-голямо количество такива. :)

За шнорхелинг мисля да прескоча до Симилан за 2 дена с преспиване. Ако някой го е правил, каква е реалната цена на този тур?

Ако не е Симилан, има ли други острови предлагащи същият или по-добър шнорхелинг + бели плажове? Искам да си напълня очите с красота през мрачните зимни дни.

 

Варовикови отвесни скали тип Ел Нидо има на доста места по западното крайбрежие на южен Тайланд. Директно ти препоръчвам Maya Bay и наоколо на острова Phi Phi Leh, но за целта е добре да отседнеш на съседния Phi Phi Don, за да можеш да наемеш лодка и да отидеш до Maya Bay рано сутринта (веднага след изгрев), преди да са отишли дневните турове от Ао Нанг и Пукет, когато става лудница и изобщо не е същото.

 

DSC_0211_DxO.jpg

 

 

DSC_0188_DxO.jpg

 

 

DSC_0244_DxO.jpg

 

 

DSC_0252_DxO.jpg

 

 

DSC_0257_DxO.jpg

 

 

Отвесни скали има и на по-големия остров - Phi Phi Don. Островът на Джеймс Бонд е отвесна скала, но водата не е бистра и прозрачна там, аз винаги съм го избягвал до този момент.

 

DSC_0282_DxO.jpg

 

 

DSC_0290_DxO.jpg

 


Railay Beach е на полуостров, до който се стига само с лодка, тъй като от двете му страни има много високи и красиви отвесни скали. Всички турове до различни острови, които можеш да вземеш от Ао Нанг, можеш да ги вземеш и от Railay Beach, просто добавяш съвсем малко пари и 10 мин. за краткия трансфер до Ао Нанг (влиза ти в цената на тура), а да отседнеш на Railay е много по-яко и красиво, отколкото в Ао Нанг, колкото и да е пълен плажа в наше време.
 

DSC_0158_DxO.jpg

 

 

DSC_0162_DxO.jpg

 

 

DSC_0269.JPG

 

Бих те посъветвал като за първо ходене в района да си разделиш времето м-у Phi Phi Don и Railay Beach. Шнорхелинг можеш да правиш не лош и там, е няма живи корали, но риби има много.

 

 

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 4 часа, Радослав каза:

На 16ти ми се пада да съм в Банкок. Предполагам че празнуването там ще е съизмеримо с това в Сингапур или се лъжа?

Не е същото - В Сингапур особено се тачи китайската нова година заради голямата китайска общност там - месец преди това започват разни празненства. В Тайланд си имат свои празници, летоброене и т.н., като китайските неща не са им в дневния ред :) Идеята ми беше да наминеш през китайския квартал независимо от деня - със сигурност ще завариш нещо интересно. Естествено нищо задължително няма.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Изскочи ми още един въпрос. Пном Пен заслужава ли си да прескоча за ден? Ако го пропусна и остана само с Сием Рем, имам чувството че беглият ми поглед към Камбоджа ще е непълен.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Радослав каза:

Изскочи ми още един въпрос. Пном Пен заслужава ли си да прескоча за ден? Ако го пропусна и остана само с Сием Рем, имам чувството че беглият ми поглед към Камбоджа ще е непълен.

При положение, че имаш общо 2.5 дни в Камбоджа, не, не си заслужава според мен. Заслужава си, ако пътуването ти беше по-дълго например да спреш на път към Виетнам, приятен град е, хареса ми, но в никакъв случай не бих жертвал половината от храмовете на Ангкор за Пном Пен. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 10/30/2017 в 16:21, Радослав каза:

Изскочи ми още един въпрос. Пном Пен заслужава ли си да прескоча за ден? Ако го пропусна и остана само с Сием Рем, имам чувството че беглият ми поглед към Камбоджа ще е непълен.

С Пном Пен пак ще е непълен. Страната е Сием Рип, Пном Пен и всичко останало. :) Виж си Сием Рип на спокойствие, а ако искаш наистина да видиш Камбоджа - друг път за повече време из провинцията. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Пореден въпрос.  ThaiSmile имат полет до Краби в 7.35часа. Първото влакче към BKK ще ме остави на летището в 6.35. С ръчен багаж съм. ThaiSmile имат ли бордни карти разпечатени през интернет? Един час ще е достатъчен ли за чек-ин, секюрити , търсене на гейт и да се кача навреме?

Връзка към коментар

Нямам опит на това летище но аз никога не би оставила един час от спирката на влакчето до чекинг,секюритии и търсене на гейт.По принцип незнам дали всички но някой от авио компаниите дават един час преди полета,да направиш чекинг ако пътуваш бизнес.

За мен е рисково!Успех

Връзка към коментар
На 29.10.2017 г. в 9:58, Lindt каза:

От плажа на Ао Нанг може да вземеш лодка до различни островчета. Там си имаше будка и цени за всякакви варианти. Ние не сме били в Ел Нидо, но скали, излизащи от морето, в района на Краби има колкото искаш. 

Близките островчета са  Poda, Chicken, Tup, а по-дългия тур, който правихме, беше до Hong island. Като шнорхелинг не беше нищо особено, но беше красиво. 

 

Кои турове сте правили от Краби/ Ао нанг?  Колко дни бяхте там ? Цени помниш ли? 

Кацам на Краби в 09.00 часа. Предполагам, че трансфера до Краби ще ми отнеме към час. Това ми дава възможност да букна предварително тур, стартиращ 10.30 - 11.00. Има варианти с 4, 5, или 9 islands hopping + sunset + нощен шнорхелинг. 

Връзка към коментар
преди 8 минути , Радослав каза:

 

Кои турове сте правили от Краби/ Ао нанг?  Колко дни бяхте там ? Цени помниш ли? 

Кацам на Краби в 09.00 часа. Предполагам, че трансфера до Краби ще ми отнеме към час. Това ми дава възможност да букна предварително тур, стартиращ 10.30 - 11.00. Има варианти с 4, 5, или 9 islands hopping + sunset + нощен шнорхелинг. 

Ами на място беше доста евтино и освен това ми се видяха повече вариантите. Описала съм го в началото на най-скучния си пътепис - цък!

Не помня и явно не съм написала никъде цените :(

 

Връзка към коментар
На 11/2/2017 в 17:35, Радослав каза:

Пореден въпрос.  ThaiSmile имат полет до Краби в 7.35часа. Първото влакче към BKK ще ме остави на летището в 6.35. С ръчен багаж съм. ThaiSmile имат ли бордни карти разпечатени през интернет? Един час ще е достатъчен ли за чек-ин, секюрити , търсене на гейт и да се кача навреме?

Не знам за ThaiSmile и за бордните им карти, но 1 час на ВКК е като да пристигнеш 5 минути преди полета на Т1. Летището е огромно, а опашките на security проверките и паспортен контрол са големи. Този 1 час ще ти е крайно недостатъчен.

Връзка към коментар
преди 3 часа, chandni каза:

Не знам за ThaiSmile и за бордните им карти, но 1 час на ВКК е като да пристигнеш 5 минути преди полета на Т1. Летището е огромно, а опашките на security проверките и паспортен контрол са големи. Този 1 час ще ти е крайно недостатъчен.

Уффф, подозирах нещо такова. С един час време ще усещам едно неприятно чувство на тревога да не взема да го изпусна полета. После почти "перфектният" ми план просто ще пропадне. Явно ще се возя на такси. В Бангкок има ли Убер?

Връзка към коментар
преди 15 минути , Радослав каза:

В Бангкок има ли Убер?

Има, ние таксита не сме ползвали - само Uber. Даже доста често пращаха и кодове за промоции. Два пъти с такъв код се возихме почти без пари...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 11/9/2017 в 20:19, Радослав каза:

Уффф, подозирах нещо такова. С един час време ще усещам едно неприятно чувство на тревога да не взема да го изпусна полета. После почти "перфектният" ми план просто ще пропадне. Явно ще се возя на такси. В Бангкок има ли Убер?

Имай предвид, че са официално нелегални и затова не чак толкова много. На оживени места с таксита очаквай да те спират зад ъгъла, примерно. Има и grab, което също е нелегално там.

Връзка към коментар

Да, не са легални, но не сме имали проблеми. Просто се оглеждат на 4 в районите с таксита и един от шофьорите ни предупредя, когато видим Uber колата, която чакаме, да не махаме като на такси, а все едно на приятел, който идва да те вземе. 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 29.10.2017 г. в 8:34, Радослав каза:

За шнорхелинг мисля да прескоча до Симилан за 2 дена с преспиване. Ако някой го е правил, каква е реалната цена на този тур?

Ако не е Симилан, има ли други острови предлагащи същият или по-добър шнорхелинг + бели плажове? Искам да си напълня очите с красота през мрачните зимни дни.

Правих си скоро една класация  на местата които сме посетили с твърди критерии за оценка - пясък вода, корали, шнорхелинг...

Виж я, може да ти е полезна да вземеш решение на къде да тръгнеш.

http://kayamping.blogspot.com.eg/2017/05/200.html

 

  • Харесвам 11
  • Шок 1
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.