Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

525 години след Колумб и аз реших да “открия“ Америка с кораб :) Колумб е прекосил Атлантическият океан за 33 дни, но ние се очаква да се справим със същотото предизвикателство за 5 дни ;) Пътешествието ще е общо 3 седмици, като почне от Венеция и свърши в Хавана.  Венеция също е знаково място, защото това е родният град на Марко Поло, който според Уикипедия за 24 години е изминал общо 24 140 километра Ние за 3 седмици ще изминем също около 24 000 километра с кораб и самолет ;) Колуб е пътувал по следните маршрути към Америка

 

1024px-Viajes_de_colon_en.svg.png

 

Ние ще пътуваме по комбинация от горните маршрути цък

 

d5533883-7279-4bc9-8cc7-dad8bd1997ba.png

 

Двама възрастни и две деца за общо 1300 евро за 3 седмици. Като каймак на повече от добрата цена от Варадеро до Виена преди Коледа има еднопосочни полети с Eurowings през Германия за 200-230 евро на човек. Голямата ми дилема е, да останем ли за 3 дни във Варадеро? Хубавите хотели, които намерих са по 300-400 евро на вечер, но дори и хотел с оценка 7 в Букинг е по 150 евро на вечер :( Casa particular са по евтини, но или няма отзиви или е сложно да се резервира онлайн и ми е доста трудно да преценя какво ще получим. С две деца и без кола не ми се обикаля от casa на casa да преценя коя е по хубава.

 

Ако някой магеланец иска да се присъедини нека да бърза, защото няма много свободни каюти.

 

Всякакви съвети за програми с деца, хубави плажове и други по пътя са добре дошли. Предложения за Куба също очаквам SOS за да може да резервираме полетите за връщане. Благодаря на всички, които отговориха и в другата тема цък

 

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 12
  • Браво 2
Връзка към мнение

Това са часовете на тръгване и пристигане. Ще съм много благодарен за всякакви предложения за програми.

 

59f79549baebd_mscarmonia.png.8e81fdcd3cb30101872dc549bdb66d40.png

 

Тортола за съжаление е яко ударена от Урагана Ирма и Мария, но уж бързо възстановяват инфраструктурата. Да се надяваме, че ако не са готови да приемат туристи през декември ще ни премашрутират.

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 42 минути , Topfly каза:

Това са часовете на тръгване и пристигане. Ще съм много благодарен за всякакви предложения за програми.

 

59f79549baebd_mscarmonia.png.8e81fdcd3cb30101872dc549bdb66d40.png

 

Тортола за съжаление е яко ударена от Урагана Ирма и Мария, но уж бързо възстановяват инфраструктурата. Да се надяваме, че ако не са готови да приемат туристи през декември ще ни премашрутират.

Препоръчваме ви в Барбадос да отидете в Градините на Хунте:

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g1183257-d1868421-Reviews-Hunte_s_Gardens-Saint_Joseph_Parish_Barbados.html

 

На нашия кораб не предлагаха екскурзия до там, но ние си наехме кола и отидохме сами. Бяхме там много рано и Антъни Хунте лично ни посрещна, след което са заговорихме и се оказа, че рядко идват бекпекъри при него и много ни се зарадва. Та ако му се сторите интересни, много неща ще ви разкаже.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, Topfly каза:

Голямата ми дилема е, да останем ли за 3 дни във Варадеро? Хубавите хотели, които намерих са по 300-400 евро на вечер, но дори и хотел с оценка 7 в Букинг е по 150 евро на вечер

Ние бяхме в топ рейтната каса в TripAdvisor, но съм много разочарован,както от хазяйна, така и от условията и това за 40 кука за стая двойка, което е много. Та като си платиш закуска,обяд, вечеря и няколко коктейла та станаха по 100 и кусур за двамата. На втория ден отидох в офис на кубатур(кубинския Балкантурист) и за 150 долара на ден ни дадоха апартамент  в прекрасно (като за Куба) ол инклузив ризортче. Та мисълта ми е, че като за финално размазване с прекрасен плаж, Варадеро е много подходящо място, но конкретни за там мисля, че някой Ризорт е по-добрият избор. Онлайн цените бяха доста по-високи от колкото на място в офис на Куба тур.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 9 часа, Topfly каза:

Това са часовете на тръгване и пристигане. Ще съм много благодарен за всякакви предложения за програми.

 

59f79549baebd_mscarmonia.png.8e81fdcd3cb30101872dc549bdb66d40.png

 

Тортола за съжаление е яко ударена от Урагана Ирма и Мария, но уж бързо възстановяват инфраструктурата. Да се надяваме, че ако не са готови да приемат туристи през декември ще ни премашрутират.

Не разбрах само коя е круизната компания и кой е кораба? А, и офертата къде е? Аз леко бих се замислил ако намеря добра цена за един възрастен с дете...

 

А, видях го кораба - MSC Armonia...

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение
преди 2 минути , FlyTraveler каза:

Не разбрах само коя е круизната компания и кой е кораба? А, и офертата къде е? Аз леко бих се замислил ако намеря добра цена за един възрастен с дете...

Корабът е MSC Armonia, a офертата на каюта за едно дете и един възрастен е 958 евро за 3 седмици цък

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Страхотна оферта. Да си изкарате прекрасно. И аз търся подобно нещо, но напролет в обратна посока. Целта ми е да тръгна от Куба за насам.

В Санта Лучия и Гваделупе, задължително си  вземете кола под наем.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 20 минути , ruwenzogy каза:

Страхотна оферта. Да си изкарате прекрасно. И аз търся подобно нещо, но напролет в обратна посока. Целта ми е да тръгна от Куба за насам.

В Санта Лучия и Гваделупе, задължително си  вземете кола под наем.

И аз, но за пролетта на 2019. Ако видиш нещо подобно, моля да го постнеш! 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, Topfly каза:

Това са часовете на тръгване и пристигане. Ще съм много благодарен за всякакви предложения за програми.

 

За Санта Лусия препоръчвам да се качите на Stairway to Heaven, прикачам ти гледката от там. Не е трудно за качване, ние бяхме с децата, това не е популярното качване до върха на една от двете планини. 'Вулканът' изобщо не е вулкан, само малко пушаци и ние решихме да го пропуснем.

Намерихме си шофьор с кола по интернет и направихме обиколка за деня с него по избран от нас маршрут, по спомен 150$

За Барбадос също взехме шофьор, обмисляхме градините на Хунте, както предложиха Здравко и Ангел, но реших че ботаническа градина не ми е много интересно(въпреки, че на снимки е супер), предпочитам естествена природа и отидохме до Welchman Hall Gully, не е много популярно, но това искахме, после до Bathsheba, до St. Nicholas Abbey, което е и дестилерия за ром и после на плаж, цена по спомен 100$

1900014_10202759770249890_1628302501_n.jpg

 

За Тортола, задължително The Baths, до там обаче май няма какс такси или шофьор, така или иначе си принуден да вземеш техните открити бусчета/рейсчета.

За Гваделупа - плажът на Св. Анна и на Club Med са супер(различни са).

Също и Carbet Falls са много красиви, не е трудно качването.

Редактирано от Oshko
2 поста ми се получиха...
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 20 минути , Oshko каза:

Намерихме си шофьор с кола по интернет и направихме обиколка за деня с него по избран от нас маршрут, по спомен 150$

За Барбадос също взехме шофьор, обмисляхме градините на Хунте, както предложиха Здравко и Ангел, но реших че ботаническа градина не ми е много интересно(въпреки, че на снимки е супер), предпочитам естествена природа и отидохме до Welchman Hall Gully, не е много популярно, но това искахме, после до Bathsheba, до St. Nicholas Abbey, което е и дестилерия за ром и после на плаж, цена по спомен 100$

1900014_10202759770249890_1628302501_n.jpg

Ще съм ти много благодарен ако изровиш координатите за наем на кола с шофьор. Бих дал малка надценка за човек който познава острова и освобождение от ангажементите с наем на кола.

преди 50 минути , ruwenzogy каза:

Страхотна оферта. Да си изкарате прекрасно. И аз търся подобно нещо, но напролет в обратна посока. Целта ми е да тръгна от Куба за насам.

В Санта Лучия и Гваделупе, задължително си  вземете кола под наем.

В пътеписа ти беше споменал за оферти на кола с шофьор на място от които не сте се възползвали. Колко беше тази много висока цена?

Връзка към мнение

Ами честно казано не си спомням. Може би е била към 200  долара, отделно те си искат определен маршрут, а не каквото ти желаеш. Имаше стотици местни. но ние и много не сме се занимавали с тях, понеже се надявахме да си намерим сами кола под наем. Но беше неделя, минахме няколко км и всичко беше затворено. Може и за това да са искали по-високи цени... Ако имаш възможност предварително, май е по-добре. На Карибите местните според мен са изпечени мошеници в това отношение.... Разбира се, сигурно има изключения...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , Topfly каза:

Ще съм ти много благодарен ако изровиш координатите за наем на кола с шофьор. Бих дал малка надценка за човек който познава острова и освобождение от ангажементите с наем на кола.

В пътеписа ти беше споменал за оферти на кола с шофьор на място от които не сте се възползвали. Колко беше тази много висока цена?

barbadosfun@gmail.com

246-262-1296

маршрута -

"

Hello Sanjay,

 
We decided to skip the Wildlife Reserve and Hunte's Garden, and instead to visit Wellchman Hall Gully. To sum up, we want to see St. Nicholas Abbey, Bathsheba beach, the Gully, and then go to Carisle Bay.

"

цената - "My charges are only for adults and that will be US$48 per person. There is no charge for children."

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Гваделупе те нападат направо на порта, можеш да си договориш всякакви цени, има голямо предлагане. Направо се избиват за туристите. На 10 мин пеша дават и коли под наем. Ние взехме от малките дачии за 45 евро, цял ден. Нямате много време, нищо, че изглежда, че имате. И аз предлагам плажът Санта Ана, а по пътя може да минете през аквариума, който не е нищо специфично, но ако ви се разгреждат такива неща става - http://www.aquariumdelaguadeloupe.com/visite.php.

Други хора от кораба бяха ходили на това и бяха очаровани. Но са го резервирали предварително и дойдоха да си ги вземат.- https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g1395136-d2215530-Reviews-Blue_Lagoon_Excursion-Sainte_Rose_Basse_Terre_Island_Guadeloupe.html

Друго чак толкова няма какво да се прави на острова. Ние ходихме до фермата за какао и тази за кафе, но са от другата страна на пеперудката и доста обикаляне падна с колата. Иначе, навътре, към водопадите, има и зоопарк, който е много добре организиран по едни висящи мостове се ходи. Ако решите да тръгнете в тази посока - http://www.zoodeguadeloupe.com/

Ако посетите зоопарка и аквариума, има комбиниран билет.

 

В Тортола и аз препоръчвам The Baths. Стига се с фериботчета, обаче. Вижте добре часовете, да се върнете навреме в кораба - http://www.bestofbvi.com/info/bviferry_tortola_vg.htm

Алтернативно, може да отидете на близкия плаж - Cane Garden Bay. Стига се за 20 мин, просто пътят е нагоре, нагоре, нагоре и после надолу, надолу, надолу по едни завои. Превозът е отворени бусчета, возенето с тях го определям като екстремно, клас професионалист по сдържане на нерви.

Друго много интересно, ако сте гмуркачи, е едно от най-известните места за гмуркане в света - RMS Rhome. Това е потънал кораб на сравнително плитко - https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g147355-d152816-Reviews-Rhone_National_Marine_Park-Road_Town_Tortola_British_Virgin_Islands.html

И, да не пропусна, има плуване с делфини. Но като се изсипе круизния кораб, става лудница.

 

Ще си изкарате невероятно, каквото и да решите да правите.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Ние също наехме кола с шофьор от пристанището, не сме се договаряли преди това. Цената беше 100 долара за деня. И маршрутът ни беше този, който Oshko е отказал - Wildlife Reserve и Hunte's Garden, и от двете места сме много доволни.

Ние поостанахме в Гваделупа една седмица и това ни беше любимият плаж, малко е отдалечен от Сент Ан, но ако взимате кола под наем няма да имате проблем.

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g147303-d1009153-Reviews-Plage_de_Bois_Jolan-Sainte_Anne_Grande_Terre_Island_Guadeloupe.html

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

От 8.12.2017 г.   14-day Full Board cruise from Marseille to the Caribbean for just €265!

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/hot-14-day-full-board-cruise-from-marseille-to-the-caribbean-for-just-e265/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 минути , Дани Магелани каза:

От 8.12.2017 г.   14-day Full Board cruise from Marseille to the Caribbean for just €265!

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/hot-14-day-full-board-cruise-from-marseille-to-the-caribbean-for-just-e265/

Най-евтиното с две деца излиза 1010 евро, а самолетните билети от Гваделупа са с поне 150-200 евро на човек по скъпи. Освен това този круиз е с една седмица по къс. За двама души обаче е супер оферта.

Връзка към мнение
преди 5 минути , matse1 каза:

Връщането как ще стане от Гваделупе

?

Или чакаш до пролетта за обратните круизи към Европа ;) или със самолет ;)

  • Смея се 5
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 14 минути , matse1 каза:

Връщането как ще стане от Гваделупе

?

Появяват се прилични оферти от Air Caraibes и Corsair до Париж.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Топ, не мига да ти помогна, само да напиша, че завид. Ако ни се отвори дупка, и ние бихме го направили. На този кораб съм била иначе, в едното от шоата - акробатното, две момчета го правят, ако нищо не се е променило, са българи. Та, ако ги има, обадете им се, много симпатични момчета. Другите шоа не бяха хубави, ноооо иначе кораба не е толкова лош, ние се качихме преди  две години, точно след като го бяха разрязали и удължили. Та, enjoy!!! 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако някой още размишлява за круиза от Варадеро до Дюселдорф на 19-ти декември има билети с Eurowings за 122 евро!!! Купих билети от Варадеро до Будапеща през Дюселдорф за общо по 220 евро на човек като в това влиза чекиран багаж и дори запазени места. Тази цена е по добра и от  Error fare :lol:

 

Програмата за Куба ще е кратка, но богата . Първият ден ще направи обиколка с такси и разходка в старата част на Хавана, а на следващия ден рано ще наемем трансфер от Хавана до Варадеро със спирка за шоуто в делфинаруима във Варадеро и 1-2 часа плаж ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, luba_rizova каза:

Топ, не мига да ти помогна, само да напиша, че завид. Ако ни се отвори дупка, и ние бихме го направили. На този кораб съм била иначе, в едното от шоата - акробатното, две момчета го правят, ако нищо не се е променило, са българи. Та, ако ги има, обадете им се, много симпатични момчета. Другите шоа не бяха хубави, ноооо иначе кораба не е толкова лош, ние се качихме преди  две години, точно след като го бяха разрязали и удължили. Та, enjoy!!! 

Пишат, че корабът е добър за деца, но ще видим. Някои от англичаните го критикуваха, че бил пълен с европейци“, които не говорели много добре английски, но като цяло били приятелски настроени :lol: Вече почвам по добре да разбирам Брекзит :lol:

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Въпрос за Малта. Селото на Попай или акваруима в Малта? Целта е 5 годишните повече да се кефят ;) Бил съм в Малта, но и двете места са ми непознати.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.