Прескочи до съдържание

Посетени салони на летища с карти Diners - тема 2


Препоръчани мнения

преди 20 минути , agenta каза:

@Eva eva, Няма салон там, след ремонта го няма вече, а и няма и да има повече.

Благодаря за отговора. Значи ще пия една студена вода в салона в Катаня 😄 В тези салони се влиза само на излитане, нали? На връщане кацам на терминал 2 в София, но вероятно няма да мога да вляза в салона, който е там?

Връзка към мнение
преди 28 минути , ven62 каза:

"Впечатлен" съм от разместените мебели и някой малки дизайнерски промени.

Особено от тези дървеса, които служат единствено за поставка на смотани цветенца.

 

Но истинската перла е  закачалката (в червено кръгче):

 

IMG_20220814_135928.jpg.8b37026225ea08170aee71642acdc522.jpg.c2d90c12ff967a5b0a81b7f409b72136.jpg

 

Приемам всякакви идеи какво точно да увися там при следващато ми посещение, докато хапвам минимизираната вафла "Боровец".

торбичка Билла?

на мен всъщност доста ми хареса обновения салон, просторен е, удобен, частта за пушене ми се стори супер добре вентилирана - като пушач предимно на открито носът ми е все още чувствителен на дим в затворени помещения

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , Kamen каза:

 

 

 Има ли отделен вход за местата с легла или се влиза от едно и също място?

@Kamen Няма отделен вход, просто от едното простраство прелива в другото и е мега светло, защото е точно под покрива, както споменах, просто се слиза по едни стълбички малко по-надолу от основната част.

 

 

@Eva eva Да, лоунджа на Летище София може да се използва само при заминаващи. Някой летища по света имат и за пристигащи, но не сме станали още 5-звездно летище 😄 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 8 часа, Kamen каза:

Имам 10 часов нощен престой в Истанбул и питането ми е за Iga Lounge, съблюдава ли се за позволен 3 часов престой, както е написано? Гледам по снимките за подобия на легла, някой ползвал ли е такова или на практика няма включване за там.

Точно така е, както го е описал в коментара си @agenta. Добра опция е, въпреки че е шумничко. Прекарах там около час рано сутринта навръщане от Адис Абеба миналия месец. Дори бяха готови да ми поръчат и доставят в салона на рецепцията в IGA медикаменти от аптеката, която била преди секюрити при влизане.

 

Супер условия за пълноценна нощна почивка сякаш никъде няма. Наотиване на Боле прекарах нощни 8 часа в платена лаундж (36 usd предваретелно плащане, инак 40 намясто) с уж отделно помещение с нещо тако легла в него - в действително същото се оказа подключено и неизползваемо.

 

След 3 седмици ми предстоят отново нощни 11 часа на летището в Дубай. Ще разбера там как е 🤓

 

преди 7 часа, ven62 каза:

"Впечатлен" съм от разместените мебели и някой малки дизайнерски промени.

Особено от тези дървеса, които служат единствено за поставка на смотани цветенца.

 

Но истинската перла е  закачалката (в червено кръгче):

 

IMG_20220814_135928.jpg.8b37026225ea08170aee71642acdc522.jpg.c2d90c12ff967a5b0a81b7f409b72136.jpg

 

Приемам всякакви идеи какво точно да увися там при следващато ми посещение, докато хапвам минимизираната вафла "Боровец".

Очертава се да мога да споделя актуални впечатления към 26 октомври.. Внимателно ще огледам и за перлата под формата на закачалка -една снимка казва повече от... кажи-речи всичко. Вафлички не обичам, но може да грабна някоя и друга, макар и минимизирана, за непалските и мустангски деца. А някакви там бейкролс свършиха добра работа, дори силно натрошени на финала из Черна Африка, дори и на мен, дето не ям джънк фуд, и на спътниците по време на продължително сафари и многочасов автомобилен преход.. 🙃 Най-много ме дразни там "затъмнението" на прозорците без възможност за поглед навън.

Връзка към мнение
преди 40 минути , jorocontrola каза:

Айде сега, промяната е положителна и обстановката е много по-хубава. Или не помниш зелените диванчета стил "късен соц".

Да не говорим, че се минава метър в премиум картите и се пести от Дайнърс 🙂

Новото кафе над салона точно си работи - кроасан 5лв, бира 10 ...

То и преди се пестеше от Дайнърса, без революционните промени.

Но, наистина може и по-зле.

Например, салона в Катаня. @Eva eva , водата (само това има) ти е гарантирана. За студена - дано имаш късмет.

Но пък е много задушевно - като в автобус №80 за Студентски град от преди 2-3 десетилетия.

  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 1 час, Eva eva каза:

 но вероятно няма да мога да вляза в салона, който е там?

Виж какво предлагат Jetcost или Оподо за деня ти на кацане. Ако има, нещо за 2-3Е излитащо от София ...

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, jorocontrola каза:

Айде сега, промяната е положителна и обстановката е много по-хубава. 

Аз също мисля, че промяната е към по-добро. Единствено ми липсват топлите банички и кроасани, с които бях свикнал при сутрешните ни полети...

преди 2 часа, Anna Kalinovska каза:

Супер условия за пълноценна нощна почивка сякаш никъде няма.

Имаше на летището в Катар, но скоро не сме минавали и не знам сега какво е положението. Иначе, салонът за спане там не беше никак лош, стига да намериш свободно място, разбира се...

Връзка към мнение
преди 18 минути , Duke каза:

Аз също мисля, че промяната е към по-добро. Единствено ми липсват топлите банички и кроасани, с които бях свикнал при сутрешните ни полети...

Имаше на летището в Катар, но скоро не сме минавали и не знам сега какво е положението. Иначе, салонът за спане там не беше никак лош, стига да намериш свободно място, разбира се...

Може да имам шанс да погледна там в скоро време.

Сега ме вълнува Дубай. Току-що купих билетите до Катманду с 11 ч. престой в Дубай - 26.10. - 10.11.

Скоро ще мога да дам отзиви и за двете летища, но първо за салона на Дубайското.

Връзка към мнение

Sala Vip Canudas -SPAIN

Жалко подобие на нещо като кафе. 

Мега мега зле …снимки по-долу. 

Имам въпрос, ако някой влиза със Виза карта във лаунджовете. 
На този front desk лелката потвърди че имам право на 1 гост безплатно и въпреки това са ме таксували за гост и са ми взели и посещение.


Картата е Visa INFINITE. 
Това временна авторизация ли е ? 

Защо изобщо процедират така ? 
Досега с МС не е имало такова нещо. 
 

B6760573-774B-476D-A72D-EA773E169E87.jpeg

0479B58A-DF6D-40FD-9242-D40040CB9F56.jpeg

EFBC9DFB-B001-430C-81E3-164062630537.jpeg

6960D2AB-0491-4B81-B6F4-9F265CAC9B82.jpeg

55DF9E6A-0721-4A94-A7C8-E8C6F3B58BCB.jpeg

F35509ED-B644-47FC-B712-8058A4B6C6D7.jpeg

77FEE2C3-5A16-4F36-8F2D-257BC453CA5B.jpeg

E2F557EB-39DD-4D43-8264-42C7DFFAB696.png

3A77D04F-A43F-4462-9313-F95F06625333.jpeg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Milen Simeonov каза:

Имам въпрос, ако някой влиза със Виза карта във лаунджовете. 
На този front desk лелката потвърди че имам право на 1 гост безплатно и въпреки това са ме таксували за гост и са ми взели и посещение.


Картата е Visa INFINITE. 
Това временна авторизация ли е ? 

Защо изобщо процедират така ? 
Досега с МС не е имало такова нещо.

B6760573-774B-476D-A72D-EA773E169E87.jpeg

0479B58A-DF6D-40FD-9242-D40040CB9F56.jpeg

EFBC9DFB-B001-430C-81E3-164062630537.jpeg

6960D2AB-0491-4B81-B6F4-9F265CAC9B82.jpeg

55DF9E6A-0721-4A94-A7C8-E8C6F3B58BCB.jpeg

F35509ED-B644-47FC-B712-8058A4B6C6D7.jpeg

77FEE2C3-5A16-4F36-8F2D-257BC453CA5B.jpeg

E2F557EB-39DD-4D43-8264-42C7DFFAB696.png

3A77D04F-A43F-4462-9313-F95F06625333.jpeg

Не знам какви са условията на издателя на картата, не е посочен конкретен издател, но обикновено повечето издатели на високия клас карти в България, които дават достъп до LoungeKey или Priority Pass, са в най-ниското членство на съответната програма, тоест без безплатни посещения, вкл. и за титуляра.
Безплатните посещения с МС в София и Виена доколкото знам са по друга линия, не като част от LoungeKey, Priority Pass и други подобни програми.

Връзка към мнение
преди 48 минути , zzxxcc каза:

Не знам какви са условията на издателя на картата, не е посочен конкретен издател, но обикновено повечето издатели на високия клас карти в България, които дават достъп до LoungeKey или Priority Pass, са в най-ниското членство на съответната програма, тоест без безплатни посещения, вкл. и за титуляра.
Безплатните посещения с МС в София и Виена доколкото знам са по друга линия, не като част от LoungeKey, Priority Pass и други подобни програми.

Издателя  на картата не е от БГ.


Въпроса ми е дали така процедират по принцип със други карти във EU lounges?  
Защото са ме таксували  $32 и са ми взели и посещение от Виза картата при положение че при влизане потвърдиха че имам право на безплатен гост? Малоумна работа 😴

Сега трябва да се обяснявам на банката със screenshots и тн…..

Дълга и широка за $32 заради некомпетентни работници…

Връзка към мнение
преди 2 часа, Milen Simeonov каза:

Издателя  на картата не е от БГ.


Въпроса ми е дали така процедират по принцип със други карти във EU lounges?  
Защото са ме таксували  $32 и са ми взели и посещение от Виза картата при положение че при влизане потвърдиха че имам право на безплатен гост? Малоумна работа 😴

Сега трябва да се обяснявам на банката със screenshots и тн…..

Дълга и широка за $32 заради некомпетентни работници…

Служителите в салоните нямат никаква идея какви са договорките на клиентите с банката. Те виждат единствено, че картата позволява достъп и това е. От там нататък всякакви такси и т.н. трябва да обсъдите с банката издател.

 

Това че в салона са потвърдили, че имате право на безплатен гост, по-скоро е било потвърждение, че картата позволява да вкарате още един човек.

Проверете с вашата банка най-добре, щом сте сигурен, че картата ви дава право на безплатни посещения + гост. 
 

Иначе при Дайнърс в извлечението се появява такса за салон, която, обаче, още в същото извлечение се възстановява обратно. Т.е. реално от картата на излизат пари при посещение на салон.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Скрийншота показва Виза Сигначър !


 

Вашата карта е издадена в някоя от тези страни ли :

 

The offer of free Lounge Key business lounge visits includes Visa Platinum, Visa Signature and Visa Infinite cards issued in Belarus, Ukraine, Kazakhstan, Montenegro, Macedonia, Bosnia and Herzegovina, Albania, Kosovo, Armenia, Republic of Uzbekistan, Republic of Turkmenistan, Kyrgyz Republic, Republic of Tajikistan.

 

 

 

By presenting your card, you can visit any of the more than 1000 business lounges around the world twice a year with Visa Platinum, 4 times per year with Visa Signature and 6 times per year with Visa Infinite.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, yordanov каза:

Служителите в салоните нямат никаква идея какви са договорките на клиентите с банката. Те виждат единствено, че картата позволява достъп и това е. От там нататък всякакви такси и т.н. трябва да обсъдите с банката издател.

 

Това че в салона са потвърдили, че имате право на безплатен гост, по-скоро е било потвърждение, че картата позволява да вкарате още един човек.

Проверете с вашата банка най-добре, щом сте сигурен, че картата ви дава право на безплатни посещения + гост. 

Генерално това не е така. Поне в София и с моята мастръкард всичко е ясно и не подлежи на интерпретации.

Минават ми картата на ПОСа. Излиза бележка, че посещението е безплатно. Отделно на бележката ясно е написано "+ one free guest".

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 45 минути , jorocontrola каза:

Генерално това не е така. Поне в София и с моята мастръкард всичко е ясно и не подлежи на интерпретации.

Минават ми картата на ПОСа. Излиза бележка, че посещението е безплатно. Отделно на бележката ясно е написано "+ one free guest".

По-горе става въпрос за карти с достъп до LoungeKey, където условията зависят от това какво е договорила банката, която е издала картата ти.

 

В много салони ми се е случвало служителите да разясняват на клиентите, че те нямат отношение към евентуални такси след посещението и ги препращат към банката. Ставал съм свидетел и на скандали (в салона на Т1 като съществуваше). 
 

Дайнърс също предупреждават, че служителите в салоните генерално не са наясно какви са условията на картата за достъп до салони.

 

Достъпът в София с български премиум карти, мисля, че е по друга програма, не LoungeKey и т.н. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

1. Летище и име на салона -Primeclass Lounge  , T1 , JFK New York 

2. Местоположение на салона - особености -   До гейт 8

3. Наличие на бърза връзка към гейтовете - не 

4. Време за достигане до гейтовете 5-10 минути

5. Разрешен престой в салона - не видях ограничение 

6. Интернет - особености, наличие на контакти - има

7. Описание на салона, наличие на храна инапитки, снимки. Наличие на място за пушене? 

Не

 

 

въпреки че салона на Air France e обявен в сайта на Дайнърс не ме пуснаха. Наистина пише, че можело да не ме пуснат.

та отидох в този 

 

Имаше топла храна тешешко със сусам, зеленчуци и други студени предястия, салатен бар, 4 вида кашкавали, алкохол и т..н, има и десерти, чийзкейк, бисквити с шоколад, плодове дори портокали от Валенсия.

 

 

алкохола е платен, има по две безплатно наливни бири, след това 10 долара. 

Една италианка ми даде двете си бири, че ударих 4 броя от Brooklyn lager, с две думи добре е!

 

 

0E56A86F-6CCC-4853-9C4C-F8922D6D5791.jpeg

5C2983F9-B65C-4339-8F18-3996DEA9BB12.jpeg

1BBB7405-331A-404A-B792-9CEC133AAD0F.jpeg

E8BEF19D-2E7E-41B4-AE1C-E91A4B9A6155.jpeg

8C1AA29A-06A3-494C-8B62-2BC79BBF681D.jpeg

1C451566-6427-44AF-B4E8-BCFD1D549269.jpeg

E49945EB-9499-4559-B4FD-6137FA4C1124.jpeg

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

VISA най-после са ъпдейтнали сайта си с информация относно достъпа до (вече не чак толкова) новия салон Aspire: https://www.visabg.com/promotsii/sofiaairport.html

 

Нищо кой знае колко ново, но може да е полезна информацията за гостите, които могат да влязат:

 

*Visa Business – само картодържателят;

*Visa Gold – с 1 придружител; 

*Visa Platinum  - с 2-ма придружителя; 

*Visa Infinite – с 3-ма придружителя. 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , tougherty каза:

Сега последно може ли в Aspire на Т2 да се влезе с МC частта от Evolve картата на Diners, дава ли право на 1 гост и колко струва това?

Тук виж:

 

На 2.09.2022 г. в 12:53, Георги Матеев каза:

Забравил съм да пиша - добре, че ме подсети.

 

Преди месец/два общувах с Дайнърс и както очаквах отговориха, че посещенията с Evolve Mastercard НЕ се броят към 12-те на Дайнърс. Mastercard програмата е съвсем отделна и различна от тази на Дайнърс (независимо, че в случая пластиката при Evolve е една обща за двете карти) и когато се ползва Mastercard частта се минава по линията на безплатни посещения за премиум MC карти в София и Виена. В София Evolve Mastercard със сигурност важи и за +1 гост, но за Виена не съм пробвал лично.

 

Също така за допълнително успокоение - посещенията с Evolve Mastercard се оторизират на съвсем друг терминал (не на стандартния, който обработва Diners / Priority Pass / Lounge Key мрежите), като с нулева транзакция само се удостоверява дали картата е валидна към момента. После тези посещения по никакъв начин не се отразяват в месечните извлечения (няма взимане / връщане на 30 лв), за разлика от тези с Дайнърс.

 

Така че ползвайте смело Evolve MC в София и Виена и не бройте 🙂

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Т.е. MC Evolve се води премиум карта и дава достъп за картодържателя и за 1 гост. А безплатно ли е или за госта се плаща допълнително?

 

Интересно и като какъв клас карта се води тази MC Evolve - предполагам World MC. Може би трябва да звънна направо на Diners и да ги питам.

 

"Уведомяваме Ви, че поради нова разпоредба на Гранична полиция, пътници, пътуващи с полети по вътрешните линии до Варна и Бургас, не се допускат до зоната след Граничен контрол. Това възпрепятства и възможността да се възползвате от достъпа до бизнес салон Aspire, досега осигуряван от Вашата Премиум Mastercard."

Това също е ново за мен, а и щом е ограничен достъпа по принцип, явно дали си с Diners или МС няма значение - просто няма да те допуснат до салона.

Връзка към мнение
преди 10 минути , tougherty каза:

Т.е. MC Evolve се води премиум карта и дава достъп за картодържателя и за 1 гост. А безплатно ли е или за госта се плаща допълнително?

https://www.mastercard.bg/bg-bg/personal/offers-and-promotions/premium-offers/airport-lounge/airport-lounge-cards.html

 

Вижте тук, 

FirstInvestmentBankLtd

MCS-MastercardStandard

 

Аз мисля, че нашите са Стандарт и дават достъп до Aspire . За придружител нищо не пише и не става ясно. 

Връзка към мнение
преди 11 минути , Eva eva каза:

https://www.mastercard.bg/bg-bg/personal/offers-and-promotions/premium-offers/airport-lounge/airport-lounge-cards.html

 

Вижте тук, 

FirstInvestmentBankLtd

MCS-MastercardStandard

 

Аз мисля, че нашите са Стандарт и дават достъп до Aspire . За придружител нищо не пише и не става ясно. 

Да, и аз го прочетох това. На сайта им пише, че:

"Важи за карти Mastercard Gold, Platinum, Business, Corporate, World Credit, World Debit и World Elite, издадени от български банки.
Правото на придружител в салона е според условията на твоята карта."

А Жоро Матеев е написал, че със сигурност картата дава право на достъп до салона на Т2 за +1 гост, което ме навежда на мисълта, че вероятно е по-висок клас от Стандарт - сигурно World. Но дали се плаща достъпа на този +1 гост?

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 17 минути , Eva eva каза:

https://www.mastercard.bg/bg-bg/personal/offers-and-promotions/premium-offers/airport-lounge/airport-lounge-cards.html

 

Вижте тук, 

FirstInvestmentBankLtd

MCS-MastercardStandard

 

Аз мисля, че нашите са Стандарт и дават достъп до Aspire . За придружител нищо не пише и не става ясно. 

На бележката от Aspire тази сутрин еволв картата излезна като Mastercard Standard. Едновременно с това пак на същата бележка в прав текст пишеше, че е с право на безплатен достъп + 1 гост.

 

Аз лично няколко пъти съм вкарвал гост с тази карта и никога не съм таксуван. Не вярвам да имам по-различен еволв от всички останали 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Георги Матеев

Салонът в Грац, Австрия (летище GRZ) е просторен, уютен, с панорамна гледка към пистата и е добре зареден с храна и напитки - имаше телешка супа, сьомга, различни видове хапки и десерти и други глезотийки. Разполага също с наистина тиха зона за почивка, в която може да се дремне спокойно.

 

Малка особеност е, че рецепцията не работи - регистрацията става предварително на Информация при чекин гишетата отвън.

 

Препоръчвам, ако минавате оттук.

 

20221007_183945.jpg

 

20221007_184116.jpg

 

20221007_184106.jpg

 

20221007_184041.jpg

 

20221007_183931.jpg

 

20221007_184050.jpg

 

20221007_184133.jpg

 

20221007_183954.jpg

 

20221007_184004.jpg

 

20221007_184015.jpg

 

20221007_184206.jpg

 

20221007_184222.jpg

 

20221007_184236.jpg

 

20221007_184253.jpg

 

20221007_184244.jpg

 

20221007_172839.jpg

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Някой да е минавал през лаунджа на Лутън скоро?

Все още ли не може да се влиза с Дайнърс, понеже е пълно?

На сайта им може да се резервира, но искат пари, има ли начин да се влезе там в момента?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.