Прескочи до съдържание

Посетени салони на летища с карти Diners - тема 2


Препоръчани мнения

преди 8 минути , cybersimo каза:

Безплатен гост има само ако ползвате Мастъркард частта и съответно картата ви е Еволв (комбинирана).

Ако е само Дайнърс Класик или се ползва Дайнърс частта - нямате право на безплатен гост

Това нещо ново ли е? До сега никога не ми го бяха казвали служителките и съм почти сигурен, че за първи път ми използват Mastercard частта, а не Diners (не са ме питали коя искам да ползват).

Връзка към коментар
Преди 1 час, stanislavpp каза:

Като е скапан салона , защо влизате в него изобщо ?

Поне моята причина- въпреки че пия само вода или най-много чай преди полет, понеже ми става лошо при летене - е, че има мека мебел и по-чиста тоалетна, а седалките на летището хем ги намалиха наполовина сякаш тая пандемия ще трае 100 години, ами и ръбят на гз 😄 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, stanislavpp каза:

Като е скапан салона , защо влизате в него изобщо ?

Имам безплатни посещения, ползвам си ги където ми е кеф. Ако трябваше да плащаме за който и да е от салоните на летище София, не мисля че някой щеше да ги посещава. 🙂

Като цяло въпроса ми беше с цел да се уточни, дали с картата може да влиза безплатно гост (благодарности на @cybersimo за информацията), а не да дъвчем дали салона е скапан и защо влизам в него.

Сега някой може да си спести едно чекиране на картата и да запази посещение за друг по-хубав салон, някъде по света. 🙂

Поздрави!

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Имах същия случай на 19.04 и понеже ми беше първо посещение на салон не спорих, просто се съгласих. От Мастъркард частта влязохме двамата с половинката. Служителката не използва втората карта. Чак днес се наканих да напиша за това, ама гледам вече е обсъдено 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Писано е и по-рано, написал го е и @cybersimo... На летище София, Т2 в салоните с MasterCard частта на Evolve, както и с WorldDebit MasterCard на ЦКБ, влизат безплатно титулярът и един гост, а другата "екстра" със същите карти е Fast track на същото летище (същите важат и за летище Виена - салон + фаст трак). 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , chandni каза:

Писано е и по-рано, написал го е и @cybersimo... На летище София, Т2 в салоните с MasterCard частта на Evolve, както и с WorldDebit MasterCard на ЦКБ, влизат безплатно титулярът и един гост, а другата "екстра" със същите карти е Fast track на същото летище (същите важат и за летище Виена - салон + фаст трак). 

Жалко че fast track-a не важи за Schiphol. Вчера си отвисяхме на няколко опашки - общо час и половина, при това с on-line чекиране. За малко да изпуснем салон 41. :wink:

Връзка към коментар
преди 2 минути , ven62 каза:

Жалко че fast track-a не важи за Schiphol. Вчера си отвисяхме на няколко опашки - общо час и половина, при това с on-line чекиране. За малко да изпуснем салон 41. :wink:

Имас два варианта! Или да придумас сина ти да се премести във Виена, или да си плАтис за фаст трак на Schipchol, или... вариант 3 - це цекас! :girl_blum:

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 8 минути , chandni каза:

Писано е и по-рано, написал го е и @cybersimo... На летище София, Т2 в салоните с MasterCard частта на Evolve, както и с WorldDebit MasterCard на ЦКБ, влизат безплатно титулярът и един гост, а другата "екстра" със същите карти е Fast track на същото летище (същите важат и за летище Виена - салон + фаст трак). 

Имам само един въпрос при MasterCard частта на Evolve, когато се влиза на летище София в салоните изхарчват ли се посещения от 12-те годишно, защото при WorldDebit MasterCard на ЦКБ няма ограничение откъм брой посещения, както е при Diners?

Връзка към коментар
преди 1 минута , agenta каза:

Имам само един въпрос при MasterCard частта на Evolve, когато се влиза на летище София в салоните изхарчват ли се посещения от 12-те годишно, защото при WorldDebit MasterCard на ЦКБ няма ограничение откъм брой посещения, както е при Diners?

Изхарчват се, да. Без значение с коя част на картата влизате, имате 12 посещения. Не мога да ти отговоря дали ако влизаш с МС частта с гост теглят 2 или само 1, защото ако е 1, теоретично бихте могли с две такива карти да си направите 24 посещения, ако за гост не се взимат от тези 12, но както казах, нямам идея как таксуват такова посещение. Ще трябва да питаш Diners. Ние ползваме World Debit MC за софийските салони.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 14 минути , ven62 каза:

Жалко че fast track-a не важи за Schiphol. Вчера си отвисяхме на няколко опашки - общо час и половина, при това с on-line чекиране. За малко да изпуснем салон 41. :wink:

Вчера беше ужас и ние киснахме много време и не ни остана време за салона.   Как е иначе поне да знам за следващия път? 

Връзка към коментар
преди 4 минути , Христиан каза:

Последните 2 пъти, когато летях през Т2, на този Fast track нямаше никой преди ескалаторите, така че няма голяма полза от тази "екстра".

Дори и да няма, тези, които проверяват бордните карти преди да се качиш по ескалаторите им се обаждат и идват до минута-две. И ако горе има опашка, нека да няма полза... Както се казва, "всеки сам си преценя"... 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 27 минути , Jorro каза:

Вчера беше ужас и ние киснахме много време и не ни остана време за салона.   Как е иначе поне да знам за следващия път? 

Ами, бих казал средна хубост с тенденция към мизерност.

Имаше една-две супи, 3-4 сладко-тестени неща (тип кроасани) , докато си пиеш кафето.

Омлет, шунка, кашкавал, хлебчета. 

Кафе машина, автомат за кока-кола напитки и 2-3 вида безалкохолни в една хладилна витрина.

За бири и друг алкохол не мога да кажа - не съм гледал.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , chandni каза:

Дори и да няма, тези, които проверяват бордните карти преди да се качиш по ескалаторите им се обаждат и идват до минута-две. И ако горе има опашка, нека да няма полза... Както се казва, "всеки сам си преценя"... 

Пробвах го и този вариант, но горе ми казаха, че щом нямам бележка от тези долу, не можело да ме обслужат.

Връзка към коментар
преди 16 минути , Христиан каза:

Последните 2 пъти, когато летях през Т2, на този Fast track нямаше никой преди ескалаторите, така че няма голяма полза от тази "екстра".

 

преди 10 минути , chandni каза:

И ако горе има опашка, нека да няма полза... Както се казва, "всеки сам си преценя"... 

Горе си има отделен коридор за секюрити, така че и да има опашка не те касае 🙂

За мен Fast track има огромно предимство, защото вече трафика тръгна, образуват се опашки и колкото по-бързо минеш секюрити, толкова по-бързо ще минеш и паспортен контрол.  А там също има вече опашки. Някакво предимство е, че има машинен паспортен контрол, но смешното е, че след машинката има човек, който те проверява пак и докато се шегува, че всъщност си избрал най-бавната опция за минаване през ПК, отделно те привиква и служителя в кабинката. 😄 В един момент се оказа, че чакаме 5 човека едновременно пред гише.🥴

Та ползвайте FT, че не е ясно горе какво е.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , iMari каза:

 

Горе си има отделен коридор за секюрити, така че и да има опашка не те касае 🙂

За мен Fast track има огромно предимство, защото вече трафика тръгна, образуват се опашки и колкото по-бързо минеш секюрити, толкова по-бързо ще минеш и паспортен контрол.  А там също има вече опашки. Някакво предимство е, че има машинен паспортен контрол, но смешното е, че след машинката има човек, който те проверява пак и докато се шегува, че всъщност си избрал най-бавната опция за минаване през ПК, отделно те привиква и служителя в кабинката. 😄 В един момент се оказа, че чакаме 5 човека едновременно пред гише.🥴

Та ползвайте FT, че не е ясно горе какво е.

 

Ползвах го редовно, но тази година в рамките на месец и поливан с три полета, в различни дни и в различни часови диапазони няма служители. Лелите, които проверяват бордните карти преди да се качиш по ескалаторите се обаждаха, но никой ни им вдига и обясняват, че няма хора и че тези служители за фаст трака са същите от гишетата за чек-ин и за бординга на полетите и просто нямат хора.

В двата пъти ме пускаха долу, но като отида горе на скенерите като няма човек с мен, както трябва да е по-принцип не искат да ме обслужат на отделен скенер и ме връщат в общата опашка, а това е безумно.

Има ли някой друг с подобен опит с Fast - трака и дали към летище София или към MasterCard е по правилно да се подаде оплакване?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, agenta каза:

Ползвах го редовно, но тази година в рамките на месец и поливан с три полета, в различни дни и в различни часови диапазони няма служители. Лелите, които проверяват бордните карти преди да се качиш по ескалаторите се обаждаха, но никой ни им вдига и обясняват, че няма хора и че тези служители за фаст трака са същите от гишетата за чек-ин и за бординга на полетите и просто нямат хора.

В двата пъти ме пускаха долу, но като отида горе на скенерите като няма човек с мен, както трябва да е по-принцип не искат да ме обслужат на отделен скенер и ме връщат в общата опашка, а това е безумно.

Има ли някой друг с подобен опит с Fast - трака и дали към летище София или към MasterCard е по правилно да се подаде оплакване?

Правилно са ви обяснили “лелите”,служителите на чекина към СофКънект ( летище София )обслужват и фасттрака,но наистина нямат достатъчно хора,поради това,че масово напускат а новото ръководство не назначава персонал.Дори имаше моменти откомандировани служители от други отдели да са там,но това няма как да е вечно и за това няма никой там.Но би трябвало,когато се обади някой от секюритито на проверката за бордни карти да дойде служител(ако има наличен свободен)

Оплакване и до Мастеркард и до СофКънект

Преди 1 час, Loverboy каза:

На мен ми казаха миналата седмица на летището, че услугата Fast Track вече не се предлага въобще. 

Услугата се “предлага” все още но …….

 

Да знаете ,че салона на Т1 вече ще работи от 08ч ,да не се надява някой със ранните полети,че ще може да го посети

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , Дани Магелани каза:

Не открих информация за салон на летище Фуертевентура. Някой да сподели?

Имат ето линк:

https://www.aena.es/es/fuerteventura/servicios-del-aeropuerto/servicios-vip/salas-vip/salas-vip-jable-fue.html&p=1575050524424

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 56 минути , Дани Магелани каза:

Не открих информация за салон на летище Фуертевентура. Някой да сподели?

 

преди 30 минути , Julian999 каза:

Салонът излиза и в приложението на Дайнърс:

image.png.a2c950e29d35806b9bf904b564ce7816.png

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Pearl lounge.

Египет, Шарм ел Шеих, Т2:

 

Работи 24 ч., което е добре. Обаче по никой начин не си заслужава - минималистично меню и не сервират алкохол (дори безалкохолна бира).

От упътване нужда няма - имаше служителка, агитираща за посещения още след секюрити проверката.

 

6C9B009B-F5A3-4DC1-B957-793543B8F50A.jpeg

 

Препоръчвам кафенето на долния етаж:

7DFA7792-B148-4C5A-9589-F2C288EAE389.jpeg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 29 минути , cck каза:

Pearl lounge.

Египет, Шарм ел Шеих, Т2:

 

Работи 24 ч., което е добре. Обаче по никой начин не си заслужава - минималистично меню и не сервират алкохол (дори безалкохолна бира).

От упътване нужда няма - имаше служителка, агитираща за посещения още след секюрити проверката.

 

6C9B009B-F5A3-4DC1-B957-793543B8F50A.jpeg

 

Препоръчвам кафенето на долния етаж:

7DFA7792-B148-4C5A-9589-F2C288EAE389.jpeg

Единствен плюс на салона, че има място за пушене🤣.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Marisha каза:

Единствен плюс на салона, че има място за пушене🤣.

На товя летище се пуши и в салона за чакане, което ме отврати тотално... Усещането е като да си в кръчмата на някоя селска гара преди 10 години... 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.