Прескочи до съдържание

Израел - Информация за цени, транспорт и всякакви други въпроси


Препоръчани мнения

преди 2 часа, infectedmushroom каза:

Тел Авив е супер удобен за ходене. Много приятен. Аз съм правил разходка от Hilton Tel Aviv чак до jaffa flea market, приблизително 4-5 км. 

Иврит е човешки език. Има надписи и на английски 

За градския са ти казали - зареждаш картата в супермаркет или аптека също може. Няма друга опция там 

Преди години шофьорите продаваха билети.Качваш се от първа врата и си купуваш билет.

Сега вече не е ли така ?

Имам предвид фирма ДАН в Тел Авив?

Връзка към мнение
преди 2 минути , ronie каза:

Преди години шофьорите продаваха билети.Качваш се от първа врата и си купуваш билет.

Сега вече не е ли така ?

Имам предвид фирма ДАН в Тел Авив?

2018 нямам спомен. 2022 не може вече кеш/от водача 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има приложение и картата за транспорта може да се зарежда през него онлайн, но все пак първо трябва да се закупи някъде самата карта.

Мисля, че останалите си заредиха картите на гише в жп гарата, но беше в Йерусалим. В Тел Авив купихме билети на автомат, но някакъв човек от работещите на гарата ни помогна.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отдавна не може да се купува билет от шофьора, но има различни алтернативи - с Рав-Кав карта или приложения, като някои от тях изискват QR валидация, а други - NFC функционалност.

В тази тема бях описал различните варианти, предполагам все още са валидни. Имайте предвид, че някои от вариантите може да изискват израелска дебитна/кредитна карта,
 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, 

 

полета ми каца в петък вечер в 20,30 часа на Бен Гурион.

С какво мога да се придвижа до центъра на Тел Авив по това време?

Влаковете мисля, че са до 16 часа.

 

Евентуално дали има бусчета-таксита по това време или нормално такси, което през деня май беше около 50 евро. Нощна тарифа не знам колко е.

 

Също не помня колко време отнемаше от кацането на самолета до излизането от летището - придвижване, проверки...

 

Благодаря,

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Някъде назад в темата, мисля че срещнах мнение за евентуален проблем при влизане в Израел, заради печат в паспорта от Турция. Наистина  ли е възможно да се заядат, понеже имам доста печати в паспорта за влизане в турската съседка?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мен ме питаха за печатите от Турция, но аз обясних, че ходим там на почивка и на пазаруване, тъй като е по-евтино от България /това преди Ковид/. Имах 5-6 печата. Само кимнаха. Питаха и за египетската виза, казах, че сме били на почивка там, както си и беше.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И ние ходим често на пазар в Турция и затова се чудех, как ще приемат подобно обяснение, че по 5-6 поечата на година, не изглежда много обичайно. Но явно няма да ги изненадам чак толкова.

Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, предстои ни пътуване до Израел . Имам един странен ,но човешки въпрос . Как стои въпросът с тоалетните ? Има ли обществени, в заведенията може ли да се ползва без да си клиент ? С малки деца сме и положението е в последния момент на всяка цена и това ме притеснява.

Благодаря !

 

Връзка към мнение
На 15.09.2023 г. в 22:33, Deer каза:

Здравейте, предстои ни пътуване до Израел . Имам един странен ,но човешки въпрос . Как стои въпросът с тоалетните ? Има ли обществени, в заведенията може ли да се ползва без да си клиент ? С малки деца сме и положението е в последния момент на всяка цена и това ме притеснява.

Благодаря !

 

Доста важен въпрос е !

Във всички градски паркове има обществени тоалетни и чешмички, специално за Тел Авив . Също така и в моловете ,тъй наречените каньони . В заведения не ми се е налагало да ползвам.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да пиша за тоалетните с деца, докато съм тук. В Тел Авив няма проблеми. Дори имат нови обществени и модерни, които сега правят/поставят. В Йерусалим на Божи гроб има безплатна тоалетна. Това важи и за почти всички храмове/църкви. Рядко, но има и платени. Дори да не виждате тоалетна попитайте монахиня/свещеник. Всички са много мили и любезни, когато ви видят с деца. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тези полети, ако се изпълнят тогава, ще летят 100% пълни от Израел към България. И мога да си представя разпита на всеки на опашката на излизане... Надявам се, че няма магеланци в момента там. Дестинацията е популярна. Аз самата преди броени дни гледах едно промо на Ryanair и се чудех дали да не се пуснем към Тел Авив за няколко дни през октомври... 😞 Днес моя позната се жалваше, че нейни близки са в Израел в момента на екскурзия, много спек. 😞 Дано никой от вас не е там сега, а който е там, да е в безопасност!

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 12 минути , Coo каза:

Тези полети, ако се изпълнят тогава, ще летят 100% пълни от Израел към България. И мога да си представя разпита на всеки на опашката на излизане... Надявам се, че няма магеланци в момента там. Дестинацията е популярна. Аз самата преди броени дни гледах едно промо на Ryanair и се чудех дали да не се пуснем към Тел Авив за няколко дни през октомври... 😞 Днес моя позната се жалваше, че нейни близки са в Израел в момента на екскурзия, много спек. 😞 Дано никой от вас не е там сега, а който е там, да е в безопасност!

Полетите са отменени и има българи на летището 

https://www.vesti.bg/sviat/grupa-ot-okolo-50-bylgari-e-blokirana-na-letishteto-v-tel-aviv-6180508

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние се прибрахме преди три дни и явно сме имали голям късмет. Интересно, че всичко беше много спокойно, докато бяхме. Дори с мъжа ми коментирахме, че за разлика от предходни пъти, когато сме ходили, има много малко въоръжени войници по улиците. Дано успеят да приберат туристите, че Йерусалим както винаги беше пълен с хора от къде ли не.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.