Прескочи до съдържание

Деца магеланци


cumalissa

Препоръчани мнения

Здравейте, колеги :)  Влизам по-рядко, но Ви обожавам. Новата тема ,която искам да задам ( а може би съществува, не знам)  е идеята , че всички деца имат мечти..Ние имаме планове..и мечти.На 6 имах мечта-тя се сбъдна.Даже 2 пъти. :) Много ще ми е приятно да ме подкрепите в създаването на това.Не как да научим децата си да обичат Света, а как ние да бъдем по-добри хора. 

20140205_121852.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Честно казано, не разбрах идеята на Кума Лиса.  Още повече снимката.  Аз под деца-магеланци разбирам нашите деца... Дали са дорасли да бъдат магеланци и да им създаваме профили тук.   Примерно моето СИСИ си е баш магеланец и като стане дума за пътуване все иска и иска .  Досега има 24 страни и територии и с право носи титлата '' на татко магеланчето'

 

5a0b408e8ff29_09-Antigua(16).JPG.e09b26f64ecf3820fdc9d09cdef1f6c4.JPG

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 35
  • Браво 9
Връзка към коментар

Аз предполагам, че на @Oshko децата биха взели купата (следвани от Сиси на Оги), като знам как от съвсем малки ги вземат винаги със себе си и то на невероятни дестинации...

Моята дъщеря е на 8 години, 4 държави посети преди да се роди, а след раждането й съм я водил в Унгария, ОАЕ, Оман, Намибия, два пъти Южна Африка, Лесото и в Ботсвана.

  • Харесвам 16
  • Браво 3
Връзка към коментар

Моят син все още е само кандидат - магеланец, не го взимаме много много, но има Испания, Мароко, Канарите, Португалия. Лятото ще го вземем на по-сериозна европейска разходка (с круиз,  разбира се). Усилено учи английски, даже го знае по-добре от мен и с това магеланстване се опитвам да му покажа колко е важно да знае езици, да среща хора, да пътува. Има всички предпоставки да бъде магеланец, като стане самостоятелен. Другите ми деца за съжаление са още малки(не по-малко от Сиси, ама...) , но имам вътрешна бариера да ги вземам, нищо не помнят след години, а доста променят програмата. Но, и те искат да пътуват, дали ще станат по-сериозни, не знам все още. По-малката е влюбена в Русия, руснаци, руски и поне натам би отишла. За мен е по-важно да ги възпитаме в любов към света, другото си идва с времето. 

А какво ме е научило мен пътуването - на толерантност, макар че си я имам винаги, на отношение, разбиране и на любов КЪМ родината. 

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 10
  • Браво 5
Връзка към коментар

И моята дъщеря е кандидат-магеланец. На 4 годинки е и има 22 посетени държави. Любимата игра е "На столиците" - аз казвам държава, а тя отговаря със столицата ѝ. Знае над 120. Скоро ѝ купихме постелка за хранене с флаговете и столиците на всички държави - е, няма такъв кеф и забавление :) 

Много ѝ харесва да пътува, силно се надявам да е все така ентусиазирана и за напред. 

  • Харесвам 19
  • Шок 2
  • Браво 9
Връзка към коментар

Моята голяма дъщеря на 3 години вече беше посетила 10 държави и два континента. Бебе досега е посетила само Хаваи, та сериозно изостава от кака си. 

 

Аз постоянно й говоря за пътувания, за различните държави, разглеждаме карти, има пъзели-карти. Наскоро й купих няколко книжки, които представят деца и семейства от различни държави и какъв живот водят. 

 

Вече започва да има и предпочитания - все пита кога ще ходим пак на Хаваи или в Калифорния :)

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар

Моят е на 13 и е ходил в 6 държави на два континента.За съжаление няма нашия мерак и ние не го  насилваме.Някой ден като му дойде акъла ще съжалява. :) 

Слагайте снимки на сладурите.На долната се забавляваме като се въргаляме на кълбета из пустинята в ОАЕ. :) 

 

10153093_10201775534922589_5889401505358352821_n.jpg

  • Харесвам 13
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Моят син е на почти 20 месеца и заедно сме били в 10 страни на 3 континента + летищата в столиците на още две държави. Малкият не обича да пътува с кола, за това по-често летим, а самолетите вече са му страст. Има 32 полета или около 63 000 км във въздуха.

20170812_135151.jpg.8669ef3e7df4495a350e9435222bd8c7.jpg

 

От пътуванията е научил да бъде любопитен и да обича да опознава нови места. Проблемът е, че задържим ли се задълго вкъщи , му става скучно. Тогава обикаляме близките паркове и гори, независимо дали вали или темпратурато е около нулата.

Не е задължително да пътуваме до най-далечните места, за да станат децата ни мегаланци. Желанието да пътуват и опознават нови места и хора, може да се подхранва и с пътувания и разходки до съседния град или до нов парк. 

 

Тук сме преди година в Австралия:

IMG_20161104_114109.jpg.ae3b2acd298b6df4663074f96e5afe9e.jpg

  • Харесвам 20
  • Браво 7
Връзка към коментар

Дъщеря ми е на 12 и има посетени четири държави. Обожава да пътува. Тази година сбъднах една от мечтите и да види наживо А380 на Emirates. Ето как изглеждаше след като го видя

 

20171009_131917.jpg.7f1fa571250645ec18439c54e49a840a.jpg

 

Сега остава да сбъднем и другата мечта- Полет с А380 до ЮАР и посещение на Кейптаун комбинирано със сафари и наблюдение на любимите и гепарди и пингвини :) Достойна магеланска наследничка ще ми е тя.

  • Харесвам 20
  • Браво 3
Връзка към коментар

Страхотно е това с децата и колко колеги са писали :) . Децата са любопитни и любознателни по природа и поради това - откриватели. И имат мечти. А ние-планове. По-скоро някой от нас ,възрастните  имат планове ,а други-мечти, трети като мен - и двете. А децата имат само мечти. Мечтите са безплатни,а плановете са сложни, обвързващи я с подходящо време , я с подходящ самолет, я с кофти цени на билети  или компания и т.н. ..  Подскажете ми малко...В основната идея на темата как да се получи. Ма да е е като бг.мама,please! И една случайна снимка от мен преди време :) Бъдете здрави!  Леко преминаване в тема:"Познай от къде е тази снимка и какво е построено от пясък? " ? Прегръдки от мен

183973_181541585221820_761958_n.jpg

Редактирано от cumalissa
  • Харесвам 4
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
На 14.11.2017 г. в 21:08, ruwenzogy каза:

Честно казано, не разбрах идеята на Кума Лиса.  Още повече снимката.  Аз под деца-магеланци разбирам нашите деца... Дали са дорасли да бъдат магеланци и да им създаваме профили тук.   Примерно моето СИСИ си е баш магеланец и като стане дума за пътуване все иска и иска .  Досега има 24 страни и територии и с право носи титлата '' на татко магеланчето'

 

5a0b408e8ff29_09-Antigua(16).JPG.e09b26f64ecf3820fdc9d09cdef1f6c4.JPG

Оги,моят е с 30 държави,от който даже се прави,че не помни повечето,но има достатъчно обзорен материал на всички дестинации.А твойта магеланка е страхотна! Браво!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 12 часа, Masmiya каза:

Моят син е на почти 20 месеца и заедно сме били в 10 страни на 3 континента + летищата в столиците на още две държави. Малкият не обича да пътува с кола, за това по-често летим, а самолетите вече са му страст. Има 32 полета или около 63 000 км във въздуха.

20170812_135151.jpg.8669ef3e7df4495a350e9435222bd8c7.jpg

 

От пътуванията е научил да бъде любопитен и да обича да опознава нови места. Проблемът е, че задържим ли се задълго вкъщи , му става скучно. Тогава обикаляме близките паркове и гори, независимо дали вали или темпратурато е около нулата.

Не е задължително да пътуваме до най-далечните места, за да станат децата ни мегаланци. Желанието да пътуват и опознават нови места и хора, може да се подхранва и с пътувания и разходки до съседния град или до нов парк. 

 

Тук сме преди година в Австралия:

IMG_20161104_114109.jpg.ae3b2acd298b6df4663074f96e5afe9e.jpg

И обича до прозореца,нали? Да не изпусне нещо :)

Връзка към коментар

Не знам дали тук е мястото да пиша, но поне така ми се струва.

Днес купих билети за дъщеря ми, ще лети напълно сама за първи път с Бритиш до Лондон за Коледа. Само те и националния превозвач допускат деца да летят сами и без такса за стюардеса на 12 години, а тя е на толкова, Easyjet искат 13, а Rayan 15 години. Остава да извадя декларация, че ще за пред властите. Това ще й е магеланското кръщене ми се струва.

 

Има доста голям стаж, може би 100-на полета, много пъти съм я карал да върви пред мен, да гледа по мониторите къде трябва да отидем,  все едно е сама.

Надявам се да се оправи без проблеми, ама да видим.

 

  • Харесвам 12
  • Браво 5
Връзка към коментар

Моята е на 8.За пръв път я изведохме извън БГ на 3.г, а я качих на самолет на 4,5г. Има (14 държави)- Гърция, Турция-2 пъти ,Португалия,Франция,Сингапур,Малайзия,Финландия,Испания, Гибралтар,Мароко,Италия-2 пъти, Кипър,Малта,Македония; 24 полета .

 

Почуствах се много щастлива, когато в началото на учебната година видях в нейното порт-фолио записано срещу "моята мечта"- "Да обиколя света" Изобщо не очаквах да прочета това. От начало си помислих, че го е чувала от мен и просто го е прекопирала,но.... след няколко дни ми заяви , че вместо парти за рождения си ден иска екскурзия до Париж :O 

 

Пътуването в чужбина и особено първите пъти когато изобщо не можеше да комуникира с децата много я стимулира за английския :dancing:

 

След няколко дни заминаваме без нея и се чувствам ама наистина ужасно, че я пренебрегнах и не я взехме само заради един хотел в който не пускат деца под 15г. и сме и обещали повече никога да не пътуваме без нея.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

Eто ги и моите бебета миналата седмица в Ирландия. Аз им казвам бебета :) . Не сме имали за цел да ги водим много, просто така се получи.

Каката е преситена според мен, някъде по пъта минахме нейната граница :( Не помни много от местата, като цяло се радва, когато заминаваме, но не и е мечта. Дребния обаче се вълнува и помни страшно много, всичко от 4 годишен насам. Като цяло и двамата предпочитат повече плаж, отколкото забележителности. Не е изненада :)

Тя е била в около 80 държави, той в около 50.

 

23722441_10213353212199318_4041085868953105506_n.jpg.a954f954ab83d62e6f65f4376b315a78.jpg

  • Харесвам 15
  • Браво 10
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

На излизане от България преди седмица, никой нищо не е питал дъщеря ми, само са гледали паспорта и декларацията.

На кацане в Хийтроу нещо са е превзела служителката от паспортен контрол,  искали са й превод на българската декларация, дошла още една служителка и взели да я питат разни неща. В крайна сметка дъщеря ми  звъннала на жената, която я чакаше, служителката говорила с нея и накрая  са я пуснали.

Все си мисля, че ако наистина е трябвало превод на декларацията, нямаше да я пуснат ей така. Малко ми прилича, както тук редовно искаха и искат на места акт за раждане, за по-лесно. Явно и там понякога искат неща, които няма нужда да искат, все едно, всичко е минало вече.

 

Днес лети към София,  чухме се сутринта  когато беше в Хийтроу, нямала е никакви проблеми, само дето не е успяла да плати с евро, ходила да търси къде да обмени 5-те евро и се е оправила.  Помня, че ме питаха как искам да платя на летището в паундове или евро, но явно става само с карта.

 

След празниците ще й извадя една детска карта на ПИБ, яд ме е, че Револют не дава такава опция.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 11/21/2017 в 18:16, Oshko каза:

 

Тя е била в около 80 държави, той в около 50.

23722441_10213353212199318_4041085868953105506_n.jpg.a954f954ab83d62e6f65f4376b315a78.jpg

Някои можем само да им завиждаме на твоите "бебета" за броя посетени страни :smile3: , а и не само за бройката.

преди 39 минути , Alexander каза:

... сутринта  когато беше в Хийтроу, нямала е никакви проблеми

Е, то така или иначе на излизане от UK по принцип няма граничен контрол.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

 

На кацане в Хийтроу нещо са е превзела служителката от паспортен контрол,  искали са й превод на българската декларация, дошла още една служителка и взели да я питат разни неща.

 

И аз наскоро чух същото от позната, пред която се клех, че не е нужен, та малко я насадих на пачи яйца.

Връзка към коментар

Ясно е, че не е нужен!

Сега ми разказа подробно, как са я разпитвали , къде отива, коя била тази жена, от къде я познава и т.н. и т.н.

Редактирано от Alexander
Връзка към коментар

Ние с нашите сме най-назад. Все пак аз съм им поставил някакъв лимит на годините, под който ми се струва, че няма особен смисъл. И тъй като вече сме го минали, се надявам бързо да напреднат. Иначе на 4 и 7 са ми дъщерите и са били съответно в 1 и 5 чужди държави, като и двете ще добяват Италия съвсем скоро. Все пак въпреки малкия брой , могат да се похвалят, че и 2те са били в Гърция минимум поне по 5 пъти, а голямата е отбелязала ОАЕ, Оман и Ирландия

 

Тука са 2те в ляво:

DSC_4347.jpg.10a2267975de663de7008624bea22b6f.jpg

 

Голямата превзема ирландски замък

DSC_1256.jpg.45ebd4b28e016ff5685d422e4cfd9a6b.jpg

 

А тука гази из арабската пустиня

DSC_7299.jpg.06d91b5f5de05db5f65a738b1c9de898.jpg

Редактирано от Боян Димитров
  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.