Прескочи до съдържание

Деца магеланци


cumalissa

Препоръчани мнения

Моята Кармен на 10г е пътувала до Англия-4пъти до Лондон,Испания,Малта,Франция,Канарски острови 6 от 7/нали се брои за Африка/,Азия-Турция,остава Гърция-6 острова и последно Сърбия.Не е много,но пак е магеланче,защото иска да пътува.Най-много мечтае за Рио.Дано успеем догодина.

Редактирано от Olianata
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние със сестра ми сме деца магеланци от далечните 70-те години. Баща ни беше океанолог-специалист по екваториални течения. В повечето случаи пътувахме виртуално с диапозитиви от далечните пътувания на татко. Той е посетил 69 държави само извън Европа. По обясними причини ние с сестра ми пътувахме рядко и основно в Европа.  Моите деца много обичат да пътуват. Когато бяха малки нямаше големи възможности да пътуваме, но последните 10 години пътуват много. Синът ми-"детето-дроньо" вече отдавна пътува самостоятелно. Първото пътуване със самолет му беше 20 дни след раждане. А дъщерята до тази година пътуваше с нас. Сега е първи курс и няма много време.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 11/14/2017 в 21:08, ruwenzogy каза:

Честно казано, не разбрах идеята на Кума Лиса.  Още повече снимката.  Аз под деца-магеланци разбирам нашите деца... Дали са дорасли да бъдат магеланци и да им създаваме профили тук.   Примерно моето СИСИ си е баш магеланец и като стане дума за пътуване все иска и иска .  Досега има 24 страни и територии и с право носи титлата '' на татко магеланчето'

 

5a0b408e8ff29_09-Antigua(16).JPG.e09b26f64ecf3820fdc9d09cdef1f6c4.JPG

 

Искам да подчертая, че става въпрос, не за дете магеланче,   а  на татко  магеланчето....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 22 часа, Фил каза:

Е, то така или иначе на излизане от UK по принцип няма граничен контрол.

Малко става офтопик, ама като ми дойде музата ще подредя.

Та, на излизане от Хийтроу няма граничен контрол, но на чек-ин или бординг проверяват документите внимателно, може би по-скоро дали имате право да влезете в страната където отивате (ако ви откажат влизане компанията ще ви връща за тяхна сметка).

На мен онлайн чекина не ми даде бордна карта, пишеше че трябва да се явя на гишето лично и да си покажа документите. Не знам дали защото съм сам с две деца или защото пътувам за Бразилия без билет за връщане. Декларация не са ми искали, децата бразилски граждани, отиваме в Бразилия, значи всичко точно.

В България не знам трябва ли ми декларация, четох страниците на министерството и гранична полиция, но не разбрах и направих. Не ми я искаха, питаха децата имат ли български паспорти, не и това е. Ако имаха, май щяха да искат. Иначе българско ЕГН имат. Декларацията е 8 лв, но трябваше да дам 60лв за преводач, че жената не говори български и трябва да знае какво подписва.

Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 21 часа, Боян Димитров каза:

Ние с нашите сме най-назад.

DSC_7299.jpg.06d91b5f5de05db5f65a738b1c9de898.jpg

 

И въпреки че са по-назад, явно пътешествията са ги хванали вече. Оставихме ги да мислят и да пишат новогодишните късмети. На мене ми се паднаха: "Нови магнити" :) 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Не знам дали тук трябва да пиша или в темите при банките, но реших, че тук е по-удачното място.

 

След търсенето на чейндж от дъщеря ми за няколко евро-паунда онзи ден на лондонското летище, реших да поразровя банките и да видя какво предлагат за детски карти.

Днес ходихме до ПИБ и подадохме документи за изкарването на детска карта. Сметката е отделна, на мое име, но няма такси за поддръжка до 18 годишна възраст, нито за издаване на самата карта.

 

Издават мастер кард дебит, като има 3 вида детски 7-13 год и 3 вида за тийнейджъри 14-18 год, не може да се плаща през интернат, важи в чужбина и най-интересното е, че връщат 10% от оборота натрупан при плащане през ПОС, не важи за теглене в брой. Това с оборота важи до 01.04.18, но ми се стори нереално много. Има само една подробност, че лимитите са много ниски, нещо от сорта на 5лв на ден, но след консултация ми направиха лимит J, който е 100лв на ден и 200лв на седмица, което е повече от добре.

 

 

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

@Alexander, кешбекът си е реален, извадих на сина ми такава карта миналия април /пак така увеличихме в банката лимитите над стандартните, които са обявени/, и всеки месец до 5-то число му връщат 10% от всички плащания на пос-терминали :) включително я ползва съвсем успешно за безконтактно плащане в лондонския транспорт, откъдето даже и някакъв отделен рифънд получи

Редактирано от antea
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.