Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

преди 6 минути , AlexandraKo каза:

А в обратния  случай - при пристигане на българи в  Испания, има ли някакви изисквания?
Карантина, тест, декларация?

Карантината отпадна от 20 юни. За тест не съм срещал никъде. Декларации би трябвало да дават в самолета или на летището, но не съм срещал нищо конкретно. Друга нова информация нямам ...

 ... който има нека споделя! 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не знам дали тук е мястото, но търсейки вариант за почивка в август, обсъждаме Канарските острови. Но нещо не сме единодушни в ивбора си. Моля запознатите да помогнйт с инфо за плажовете без вълни. Търсим плаж с напълно спокойна вода и в непосредствена близост - с удобни хотели. За предпочитане да не са на някой хълм наоколо, а до плажа. 

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На Лансароте Мелия Салинас - показала съм го в една тема, от последния ни престой  там, през март месец. Много хубав пясъчен плаж пред хотела, без вълни.

Мелия Тамариндос - на Гран Канария - също.

На Фуертевентура през август много духа, на Тенерифе в южната част има места с пясъчен плаж и без вълни, но  е много населено, тип Сл. бряг.

На Грациоза, също има много хубави плажчета, ама пък, там е скука, ако е за повече време.

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

За начало трябва да се избере кой остров, почти на всички има спокойни плажове-основно по туристическите места, както и бурни, каквито са повечето.

След това какъв тип-ранг хотел се търси, какво освен плаж е добре да има наоколо и т.н..

Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

На Лансароте Мелия Салинас - показала съм го в една тема, от последния ни престой  там, през март месец. Много хубав пясъчен плаж пред хотела, без вълни.

Мелия Тамариндос - на Гран Канария - също.

На Фуертевентура през август много духа, на Тенерифе в южната част има места с пясъчен плаж и без вълни, но  е много населено, тип Сл. бряг.

На Грациоза, също има много хубави плажчета, ама пък, там е скука, ако е за повече време.

 

Бих добавила още два . Playa Amadores - Gran Canaria , Playa  Santa Teresita - Tenerife.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

На кой терминал кацат полетите на WizzAir от София до Барселона?

Сайтът на WIzz казва:

image.png.8a9854afb642b1742adf6912b6ca560c.png

Сайтът на летището е на друг мнение:

image.png.577085de96656df4a57b9fd099fa13d5.png

 

А самият график на полетите е нещо средно:

image.png.2d26d9f2a69f10fd0375d439a9027d0e.png

 

image.png.8b473b4b3aa263deb7c02239ee53a78a.png

Може и да са някакви размествания заради коронавируса, но от къде да знае човек точно какво е ...

Благодаря предварително!

Връзка към коментар

При кацане в Мадрид, иска ли се ПСР тест или само формата, която се попълва предварително?

Някой , ако знае, моля, да каже или да даде линк!

Връзка към коментар
преди 8 минути , AlexandraKo каза:

При кацане в Мадрид, иска ли се ПСР тест или само формата, която се попълва предварително?

Някой , ако знае, моля, да каже или да даде линк!

www.spth.gob.es Трябва да се попълни 48 часа преди полета.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Размечтах се за едно пътуване до Аликанте в началото на октомври. Разбира се, ако взимам билети ще е в последния възможен момент и то при положение, че се запазят условията за пътуване. Моля, споделете, освен Аликанте какво бихме могли да разгледаме наоколо? Много ми харесаха шарените къщички в Villajoyosa, може да отидем до тях на разходка. Виждам, че има и редовен транспорт до там. Чудя се и Табарка дали си заслужава.  Благодаря предварително 🙂

Връзка към коментар
На 8.08.2020 г. в 1:38, iraJon каза:

В началото на юни самолетите на WIZZ кацаха и излитаха от терминал 1 в Барселона

През Барселона не минавам и със самолет . За сега .

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Каква карта за градски транспорт в Барселона е най-препоръчителна? За дните извън Барселона ще бъдем с кола, гр. транспорт ни трябва от летище до център т.е. въобще за из града, където разстоянията са по-големи и не стават за ходене пеша.

Връзка към коментар
преди 20 минути , Яничка каза:

Каква карта за градски транспорт в Барселона е най-препоръчителна? За дните извън Барселона ще бъдем с кола, гр. транспорт ни трябва от летище до център т.е. въобще за из града, където разстоянията са по-големи и не стават за ходене пеша.

T10. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Къде мога да видя последните ограничения за влизане в Испания? Интересувам се за идване от Бразилия... От сайта на IATA излиза, че не може, ама може и да съм се объркал нещо

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

https://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2020/08/07/lifting-of-travel-restrictions-council-reviews-the-list-of-third-countries/

@neuromancer ако пътуваш с бразилски паспорт боя се, че изобщо няма да те допуснат да литнеш за Европа защото страните членки дружно приеха ограничения за полети  и ги обновяват периодически като вадят някоя и друга държава. Ако пътуваш с български паспорт не зная как стои положението защото те координираха някакви "хуманитарни" полети за прибиране на гражданите на EC които са в Южна Америка специално.  Много е объркано всичко. 

https://www.spain.info/en/discover-spain/practical-information-tourists-covid-19-travel-spain/

Уругвай е без забрани за Европа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Български паспорт разбира се, е, жена ми няма български паспорт, но би трябвало да мине ако и аз мина... Тия линкове ги четох, ама не ми стана ясно

Аз искам в България да стигна, ама има прекачване в Мадрид на отделни билети и май ще трябва да сме само с ръчен багаж.

Нещо много ми е объркано и ентусиазма ми силно спадна, трябва днес да купя билетите ако въобще ...

Връзка към коментар
преди 23 минути , neuromancer каза:

Български паспорт разбира се, е, жена ми няма български паспорт, но би трябвало да мине ако и аз мина... Тия линкове ги четох, ама не ми стана ясно

Аз искам в България да стигна, ама има прекачване в Мадрид на отделни билети и май ще трябва да сме само с ръчен багаж.

Нещо много ми е объркано и ентусиазма ми силно спадна, трябва днес да купя билетите ако въобще ...

2020_03%20MAPA%20CORONAVIRUS.png

от това което виждам, не мисля че можеш да влезнеш в Испания от Бразилия и не става въпрос за паспорт...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.