Прескочи до съдържание

бързи въпроси Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

Александър, gracias и от мен :) Много се радвам, че най-накрая има тема и за любимата ми страна. Ще се старая да помагам с мнения и неща, които се сетя че може да бъдат полезни на всички. Засега главно мога да помагам с Барселона и надолу през Тарагона към Валенсия и Андалусия - Севиля, Малага, Кадис. Но имам поглед върху цялата страна и се интересувам и искам да ида на много други места. Постоянно ми хрумват някакви неща за Испания и в процеса на времето, ще се включвам с неща, които ми идват на ум. Сега се сещам да питам, има ли фенове на "Щурите съседи" и продължението "Новите съседи" тук ? Аз съм им страшен фен и съм изгледал всички сезони - може да научите доста за живота и ежедневието на испанците, отделно че умирам от смях :) Към пътеводителя на първо време може да допълниш като вариант за самолет до Испания - през Солун с Ryan air до Жирона. Често отивам там по един начин и се връщам по друг, а не с двупосочни билети. Лично не съм го тествал, но наскоро бях за първи път на солунското летище и също е алтернатива на Букурещ. В момента например гледам цена от Жирона до Солун на 25 Септември от 35,99 евро (която може да бъде свалена с rumbo и т.н), това се пада точно в края на фестивала на Барселона - La Merce ( бил съм два пъти на него 2007 и 2014, мога да напиша някой път за фестивала) , който винаги варира в средата на Септември . Миналата година беше от 19 до 24 Септември. За сравнение с Wizz до София на 25 Септември е 130 евро, а на 27 Септември 110 евро. Към питиетата можеш спокойно да добавиш и Tinto di verano - http://en.wikipedia.org/wiki/Tinto_de_verano - изпил съм тонове и се пие масово от младите :)

 

За финал поздрав за всички с церемонията от приключването на фестивала La Merce 2014 - 24 Септември, и към wilks и домосед с които сме били по-едно и също време там, но поотделно :)

 

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 13
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Може да има всякакви ситуации, зависи от знаците, а те и правилата са същите.

 

Примерно в повечето случаи като си в кръгово ти си с предимство, но има случаи, когато на излизане от кръговото не си с предимство.

За това се гледат знаците и маркировката, има всякакви варианти.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Нищо различно няма в шофирането, освен многото светофари по някои кръгови, но те са огромни, което само улеснява движението. В Мадрид обърнах внимание, че пешеходните пътеки са малко изнесени, а не точно на самото кръстовище, примерно, правиш десен, и след 5 м. е пешеходната. Никой, абсолютно нищо кой знае колко различно.

Връзка към мнение

Емо Чолаков го няма, за да помогне, но около 15-19 през деня, до 20-21 макс., през деня и около 7-11 сутрин и вечер :) Не са изключени и валежи, в Малага около този период съм ял най-големите ми порои в чужбина. Хубавото е, че се стъмва доста късно. P.S. и честит Dia de Andalucia, който е днес :)

Редактирано от edbloom
Връзка към мнение

Благодаря! :) Това за валежите не ми харесва,та ще видим дали изобщо.

 

Е валежите не са като в тропиците, където има дъждовен сезон и пердаши целодневно, то ако това те спира може да отидеш само лятото, а там ще се изпържиш от жега :) Ето статистика, ако искаш: http://www.holiday-weather.com/malaga/averages/

Връзка към мнение

Е разбира се, че шанса е супер малък, но все пак го има, затова написах " не са изключени", а не както аз си мислех, че ще е топличко, цветя и рози и дъжд в Малага няма :) Едно е сигурно, там лятото не се ходи, само това повтаряха местните и се смеехме на туристите, които ходят тогава :)

Връзка към мнение

Малага не , но в Гранада ме е прал най-големият порой в чужбина и то около 20 май дори. Небето се изля , няма чадъри нищо не помага :)

И да знаеш , че водата не става за плуване , ако планираш да се топнете.

Връзка към мнение

Ще ми се слънчице,планираме евентуално да се попечем?,а за къпане,то аз проучвам от две седмици темата и разбрах,че не става и,че и в жегите е студена водата ,сравнено с нашите черноморски представи за топла :).Ами каквото дойде в крайна сметка.Все ще има какво да се прави,разглежда,при това с огромно вълнение и удоволствие,мястото ме е така омагьосало от прочетеното и разученото,че.. :) 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ще посетя Испания, в т.ч. и Валенсия през април. Океанографика са променили сайта си и информацията е само на испански, а аз него нещо не го чувам и ползвам Гугъл преводач. Може ли някой с познания по езика да помогне: при закупуването на билети ми дава, цена на възрастен / човек от 13 до 65 години/, отделно ми дава цена на младеж до 18 год, но доколкото разбирам трябва да се показва някакъв документ. Синът ми е на 15г. /навършени/ и не знам кой билет да купя. За справка давам линк.https://www.oceanografic.org/tickets/

Освен това преди бях чела, че шоуто на делфините е в някакви определени часове, а сега не знам правилно ли разбирам, но трябвало да се информирам в деня на посещението. Така ли е ? https://www.oceanografic.org/faq/

Връзка към мнение

Dikrasteva,

 

Споделям от опит без да говоря испански език. Пътувах до Валенсия през ноември. Купихме си билети директно от будките пред океанографика, т.к. не бяхме решили точно кой ден ще посетим Града на науката и изкуствата. Има указателни табели с часовете за шоуто с делфини за конкретния ден, но може да попитате и на касите. Ние бяхме от 13:30ч. Относно намалението за младеж, допускам, че е достатъчно да се покаже лична карта :) 

Връзка към мнение

Ще посетя Испания, в т.ч. и Валенсия през април. Океанографика са променили сайта си и информацията е само на испански, а аз него нещо не го чувам и ползвам Гугъл преводач. Може ли някой с познания по езика да помогне: при закупуването на билети ми дава, цена на възрастен / човек от 13 до 65 години/, отделно ми дава цена на младеж до 18 год, но доколкото разбирам трябва да се показва някакъв документ. Синът ми е на 15г. /навършени/ и не знам кой билет да купя. За справка давам линк.https://www.oceanografic.org/tickets/

Освен това преди бях чела, че шоуто на делфините е в някакви определени часове, а сега не знам правилно ли разбирам, но трябвало да се информирам в деня на посещението. Така ли е ? https://www.oceanografic.org/faq/

Билет от 24,20 /joven/ - трябва задължително да представи документ/лична карта, билетът е валиден за 1 ден. Делфинариум - в деня на посещението се осведомявате, защото часовете подлежат на промяна.

Редактирано от Ushakal
Връзка към мнение

До колкото знам, трябва да има младежка карта, за намалението.

 

Изрично пише, че трябва да се представи, с ЛК или паспорт няма да стане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

До колкото знам, трябва да има младежка карта, за намалението.

 

Изрично пише, че трябва да се представи, с ЛК или паспорт няма да стане.

Даааа, бях почти сигурна в това, но все пак да попитам.

Връзка към мнение

Стана ми любопитно дали ще издадат младежка карта (EYC) преди навършване на 16 години?

Dikrasteva, споделете резултатите, ако е удобно :) Информацията ще е полезна и за други пътуващи с младежи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам дали ще се пробвам да вадя, защото струва 12лв. /+доставка 4лв./, важи 1г., а намалението за това е 5 евро. За други места, където ще ходим тази година като че ли няма да ми трябва.

Редактирано от dikrasteva
Връзка към мнение

Юли месец ми предстоят нови 14 дни в любимата Испания. Ще кацнем в Барселона, а след това ще отскочим до Сан Себастиан и Биобао. Втората седмица ще литнем до Тенерифе. 

 

Тъй като северна Испания е непозната за мен. моля за помощ по два въпроса:

 

1. Барса - Сан Себастиан прекалено ли е за директен маршрут без преспиване по пътя. Ако е тегаво за ден, къде да направим междинния стоп?

 

2. Явно съм се забавил с нощувките в Сан Себастиан и в момента цените са доста солени. Къде наблизо си струва да се отседне за 4-5 дни?

 

Благодаря Ви!

Редактирано от Калин Цеков
Връзка към мнение

Не е проблем с кола за един ден, всичко е платена магистрала.

 

Относно цените, паис Баско е най-скъпата зона в Испания.

Интересно място в близост е Памплона.

Все пак потърси в СС това в много много хубав град

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Извадих карта ISIC за 15-годишен. Важи за 1 год. Важи за всякакви младежки намаления. Дори в зоопарк ми дадоха детски билет с тази карта. Ако се представи уверение от училището - важи и за БДЖ.

Връзка към мнение

Нуждая се от актуална информация за Мадрид и смяната на караула пред Кралския дворец - мисля, че в 12ч.

Има ли тържествена смяна на караула и всеки ден ли е?

Връзка към мнение
Ники Петров

 Мога да дам възможно най-пресната информация относно Валенсия и всичко свързано с нея.Понеже пътувах с баба,която е на 72 г.-намаления ползвахме и двамата,само ако представим документ за самоличност.Аз съм на 13 г. и платих за Океанографик 24.20 ,а баба-21.80=45 евро.За Биопарк,аз-18 евро,а баба-17.50.Отворен съм за въпроси :)

Връзка към мнение
Ники Петров

Билетите за Океанографик предварително ли ги купихте и в кой ден от седмицата бяхте?

 Не.Билетите ги взехме от бутката до входа и посетихме Океанографик в сряда.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Въпрос за летището в Барселона:

Достатъчни ли са два часа и половина между полетите за  "селф" трансфер при положение, че се каца на Терминал 1 а се излита от Терминал 2?

Редактирано от galvass
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.