Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

ами явно не можем да влезем, пък на моите дати полета за София е преди да пристигне дългия от Бразилия, така че спирам да се мъча

В нормално време бих сложил нощувка в Мадрид, ама сега не може...

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , neuromancer каза:

ами явно не можем да влезем, пък на моите дати полета за София е преди да пристигне дългия от Бразилия, така че спирам да се мъча

В нормално време бих сложил нощувка в Мадрид, ама сега не може...

Общо взето ми разпали любопитството, та си поиграх да ровя, и това, което намерих е, че можеш да се прекачиш в Испания (какъвто е твоят случай) само при положение, че времето между двата полета е по-малко от 24ч. Трябва да се попълва и някакъв формуляр, ама в него не задълбах, признавам си. Ако ти е спешно, може да звъннем на летището, там поне със сигурност ще знаят. 🙂

Връзка към коментар
преди 2 часа, giafil каза:

2020_03%20MAPA%20CORONAVIRUS.png

от това което виждам, не мисля че можеш да влезнеш в Испания от Бразилия и не става въпрос за паспорт...

Това е за хора, които пътуват ОТ Испания, а не които влизат в Испания. 

Връзка към коментар
преди 7 минути , Djulka каза:

Общо взето ми разпали любопитството, та си поиграх да ровя, и това, което намерих е, че можеш да се прекачиш в Испания (какъвто е твоят случай) само при положение, че времето между двата полета е по-малко от 24ч. Трябва да се попълва и някакъв формуляр, ама в него не задълбах, признавам си. Ако ти е спешно, може да звъннем на летището, там поне със сигурност ще знаят. 🙂

Благодаря, но няма нужда, вече се отказах. То и без това май трябва тия 24 часа да ги изкарам в транзитната зона...

Разбира се може и да махнат ограничението дотогава, но не вярвам

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Започнаха да затварят населени места за по 14 дни, като в някои не може да се излиза от вкъщи..

Очаква се до края на седмицата да обявят новите мерки за Мадрид, където процентно има най-много заразени.

  • Харесвам 1
  • Шок 3
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

В Барселона, вече няма билети за градски транспорт Т10. Новия подобен билет е Т Casuel, за 10 пътувания, не важи от и до летището и за разлика от предишната Т10, може да се ползва само от един човек

За групово пътуване пише за карта Т- familiar. Общо за 8 пътувания, може да се ползва от няколко човека, не важи от и до летището. Ние ползвахме  Т casual индивидуален билет за всеки, така че нямам практически опит с фамилния билет.

  • Благодаря 2
Връзка към коментар
Мирослав Василев
Преди 1 час, iraJon каза:

Новия подобен билет е Т Casuel, за 10 пътувания, не важи от и до летището

Доколкото знам, предния също не важеше за пътуване от/до летището с метро, а само с влака, като този. 

Връзка към коментар
25 minutes ago, Мирослав Василев said:

Доколкото знам, предния също не важеше за пътуване от/до летището с метро, а само с влака, като този. 

Да, не съм ходил, но се каня и бях гледал и аз.

Релно пише (или за който и да е Т-пакет ) :

image.png.35ee1d593204c2e91af3ef650f0e5e11.png

Но от Т2 (където кацат Wizz и Ryan) си има и R2N, за който уж си важи ниската тарифа:

image.png.107c46bd6cdcbc6a4563cffc098ba573.png

Нека и някой, който скоро е пътувал, да си каже де ...

 

 

 

 

Връзка към коментар

Не е ниска тарифата за влак R2 от терминал 2 до Барселона. Билета е 4.60 EUR. Купува се от машините при влака и е жълт на цвят, за разлика от белия билет на метрото от и до летището. Само да уточния, че билет  до летището, закупен от машините на метрото / бял на цвят/ важи и за влак R2 до летището. С такъв билет се прибрахме, въпреки че при маркиране на билета на гарата чекин машината го отхвърляше, служителите ни пуснаха. Имаше и други като нас, може да е бил временен проблем на самата гара. 

За билета казвам, че е скъп, защото служителя на гарата ни помогна да го купим. До сега винаги сме минавали с Т10, но с Т саsual, машината не ни пусна, затова купихме билет от 4,60

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Днес Мадрид е във фаза ХАОС.

След като вчера съдът свали частичната карантина на Мадрид, днес сеньор Санчес(нещо като Б. Борисов като ранг) е заплашил, че Мадрид трябва да приеме ограниченията или ще декларира извънредно положение за целия град, което знаем какво значи.

Тези полудяха

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

Днес Мадрид е във фаза ХАОС.

След като вчера съдът свали частичната карантина на Мадрид, днес сеньор Санчес(нещо като Б. Борисов като ранг) е заплашил, че Мадрид трябва да приеме ограниченията или ще декларира извънредно положение за целия град, което знаем какво значи.

Тези полудяха

Лично мнение - не може когато по дадена причина умряха/умират хиляди хора, някой лигльо да мрънка, че са му нарушени правата да се разхожда. 😒

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Alexander каза:

Днес Мадрид е във фаза ХАОС.

След като вчера съдът свали частичната карантина на Мадрид, днес сеньор Санчес(нещо като Б. Борисов като ранг) е заплашил, че Мадрид трябва да приеме ограниченията или ще декларира извънредно положение за целия град, което знаем какво значи.

Тези полудяха

От днес 9/10  от 15 часа Мадрид е в извънредно положение . Добро решение при условие , че  Мадрид е с най - много заразени и сега има пуенте , което означава , че всички мадридчани ще запъплят из цяла Испания да разнасят вируси.

  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 15.09.2020 г. в 7:42, AlexandraKo каза:

Някой може ли да каже следното:

Може ли, с кола, наета в Испания, да се качим на ферито от Алхесирас за Мароко?

Преди няколко години, когато пътувах от Алхесирас до Сеута, можеше - той си е автономен испански град в Мароко. Съвсем близо до пристанището има два туристически офиса. Първият ще ви е от полза точно по твоя въпрос. Преди две години нахлуха емигранти от Африка в Сеута, справиха се местните власти с тях, но може да има нови разпоредби оттогава. И като крайна цел Сеута беше прекрасна - два пъти ходих и пак искам. Може и от Тарифа директно в Танжер да идете, но моята препоръка е от Алхесирас.

IMG_0980.JPG

094.JPG

099.JPG

100.JPG

209.JPG

213.JPG

214.JPG

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Изкарването на QR код преди полет до Испания. Трябва ли да се прави това нещо?

Ryanair не спират да ме помпям с мейли да се регистртирам. Но нито сайта, нито приложението им работят - таймаут или connection error with the server.

И се чудя какво да правя 🤔

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , jorocontrola каза:

Изкарването на QR код преди полет до Испания. Трябва ли да се прави това нещо?

Ryanair не спират да ме помпям с мейли да се регистртирам. Но нито сайта, нито приложението им работят - таймаут или connection error with the server.

И се чудя какво да правя 🤔

 

Летяхме преди 2 седмици, без него не допускат в самолета. Сега погледнах, сайта работи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , jorocontrola каза:

Изкарването на QR код преди полет до Испания. Трябва ли да се прави това нещо?

Ryanair не спират да ме помпям с мейли да се регистртирам. Но нито сайта, нито приложението им работят - таймаут или connection error with the server.

И се чудя какво да правя 🤔

 

А кога ще пътуваш.

Защото кодът го получаваш, 48 часа преди пътуването.

Влизаш в сайта на тяхното здравно министерство, регистрираш се и те ти пращат един код на мейла, с който влизаш, за да продължиш.И да получиш QR код. Много им е читав сайтът и си работи добре.

При нас, на полета за Аликанте, ги искаха при чекирането.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
2 hours ago, Marisha said:

Летяхме преди 2 седмици, без него не допускат в самолета. Сега погледнах, сайта работи.

 

1 hour ago, AlexandraKo said:

А кога ще пътуваш.

Защото кодът го получаваш, 48 часа преди пътуването.

 

Благодаря за съдействието!

Без вас увисвахме утре на летището като прани гащи.

Приложението все така ми дава грешка и не иска. Сайтът се оправи след като спрях ВПНа. Явно фирмата не иска да ме пусне ...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 1 час, Alexander каза:

Областите Арагон и Навара ги затварят за 2 седмици, вече загубих броя на затворените области и градове, Мадрид и Бургос също са затворени.

Валенсия (както и цялата Валенсианска област) от вчера обсъждат въвеждането на вечерен час до 9 Декември (като за начало, с опция за удължаване). 🤦‍♀️

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Мадрид, влизат новите правила, които ще са старите със забрани за движение между голяма част от кварталите и новото е вечерен час. Между 12 вечерта и 6 сутринта не може да се ходи никъде, дори не може да се седи в чужда къща! Не ясно как и дали ще проверяват, но това е закона.

Барове и кръчми ще работят до 00 часа.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

А какво е положението с правилата в Барселона и Канарските острови? Сглобявам една много съмнителна идея и ми трябва солидна доза оптимизъм, освен кураж 🙂 

  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.