Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

преди 23 минути , Lindt каза:

А какво е положението с правилата в Барселона и Канарските острови? Сглобявам една много съмнителна идея и ми трябва солидна доза оптимизъм, освен кураж 🙂 

За Барселона ще отговоря с една шега:

"Тази нощ, в полунощ, всички връщаме стрелките на часовниците с един час назад. Изключение правят тези от Барселона, които както винаги, си правят каквото си искат!" 😉😂

 

За Канарските не знам. 

  • Смея се 4
Връзка към коментар

В Барселона изобщо не работят кръчми и барове, които работят само продават за вкъщи.

 

Всеки ден някъде обявяват карантини и нощни часове.

Навсякъде е зле, на Канарите е най-добре, но и там са с маски навсякъде от месеци.

 

Всеки ден 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, Lindt каза:

А какво е положението с правилата в Барселона и Канарските острови? Сглобявам една много съмнителна идея и ми трябва солидна доза оптимизъм, освен кураж 🙂 

В Канарски острови няма подобни рестрикции, забрани и вечерен час. Маска задължително на всякъде. Ресторанти и барове работят до 00ч.В Гран Канария е по добре отколкото в Тенерифе относно заразени с Ковид. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Извънредно положение за цяла Испания от 25 октомври 2020 до 9 май 2021 за сега . Това не включва Канарски острови . Добре дошли с предварителен тест  PCR . Това са новините за сега .

  • Харесвам 3
  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Василена каза:

Извънредно положение за цяла Испания от 25 октомври 2020 до 9 май 2021 за сега . Това не включва Канарски острови . Добре дошли с предварителен тест  PCR . Това са новините за сега .

Това се обмисляше като вариант и септември, но  за сега няма нищо подобно, а дали ще има никой не знае.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, Василена каза:

Извънредно положение за цяла Испания от 25 октомври 2020 до 9 май 2021 за сега . Това не включва Канарски острови . Добре дошли с предварителен тест  PCR . Това са новините за сега .

Има ли къде да следя новините/разпоредбите конкретно за Канарите? Сестра ми лети на 31.10 през Милано. По план трябва да направи двуседмичен престой на островите, за да може да влезе без карантина в Англия.

Ако го приемат този тест в петък, тя няма да има кога да го направи. Дали е предвидено да се тества човек на място на островите? 

А има ли полети и фериботи между островите? Общественият транспорт редуциран ли е? 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Lindt каза:

Има ли къде да следя новините/разпоредбите конкретно за Канарите? Сестра ми лети на 31.10 през Милано. По план трябва да направи двуседмичен престой на островите, за да може да влезе без карантина в Англия.

Ако го приемат този тест в петък, тя няма да има кога да го направи. Дали е предвидено да се тества човек на място на островите? 

А има ли полети и фериботи между островите? Общественият транспорт редуциран ли е? 

За тестването сигурно има, да си носи европейската здравна  карта . По принцип теста ще го искат от туроператорите , които изпращат туристи на островите. За самостоятелно пристигнали туристи още не съм информирана. Между островите има самолети, и фериботи. Всичко работи без редуциран режим.Градският транспорт работи нормално.Линка на Канарското правителство.

https://www.gobiernodecanarias.org/principal/

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Василена каза:

За тестването сигурно има, да си носи европейската здравна  карта . По принцип теста ще го искат от туроператорите , които изпращат туристи на островите. За самостоятелно пристигнали туристи още не съм информирана. Между островите има самолети, и фериботи. Всичко работи без редуциран режим.Градският транспорт работи нормално.Линка на Канарското правителство.

https://www.gobiernodecanarias.org/principal/

Благодаря, Василена, сега ще видя какво мога да науча с гугъл преводача!

А маските все пак изискват ли се на плажа и по време на спорт, например каране на колело, планински преход?  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Lindt каза:

Благодаря, Василена, сега ще видя какво мога да науча с гугъл преводача!

А маските все пак изискват ли се на плажа и по време на спорт, например каране на колело, планински преход?  

На плажа не, горе по горите трудно ще те види някой. В града велосипедистите трябва са с маска. Глобите са солени и полицията не си поплюва. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, Alexander каза:

Това се обмисляше като вариант и септември, но  за сега няма нищо подобно, а дали ще има никой не знае.

 

Вече се знае и е решено . Справка на следният линк. 

https://www.lavanguardia.com/vida/20201026/4932447953/canarias-exige-test-negativo-coronavirus-alojarse-hoteles.html

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Ще е решено, когато е гласувано и  влезе в сила. Иначе се обмислят много неща всеки ден, за това казах, че и миналия месец обмисляха, ама не се стигна до приемане.

Този път може да го приемат, по-важното е, че ако аз реша да дойда днес на Канарите, никой няма да ми иска тест и според мен това трябва да са пише тук, за да сме актуални.

 

На мен ми е по-интересно друго, от написаното се вижда, че само хотелите и къщите щели да  искат този тест,  на летищата не или казано аз мога да вляза и да изляза на същият ден или на  другият като не нощувам в хотел-къща и така никой няма да ми иска тест.. ако нощувам при познат-роднина  също няма тест... да видим какво ще измислят

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой знае ли дали има изискване за попълване на някакви формуляри при вътрешен полет в Испания? Нямаме имейл от райън, нито намирам информация, но нали има ограничения за посещение на други райони на страната та може нещо да изпускам. 

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
На 6.11.2020 г. в 12:54, Lindt каза:

Някой знае ли дали има изискване за попълване на някакви формуляри при вътрешен полет в Испания? Нямаме имейл от райън, нито намирам информация, но нали има ограничения за посещение на други райони на страната та може нещо да изпускам. 

Благодаря предварително!

Мисля, че зависи от коя в коя област искаш да отидеш, тъй като не всички са с еднакви рестрикции. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От 23.11 Испания ще искат негативен тест правен до 72 часа по-рано при влизане в страната от рискови страни. 

 

https://www.lavanguardia.com/vida/20201111/49407827443/espana-pcr-negativa-viajeros-turistas-paises-coronavirus.html

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Огромна експлозия, вероятно от газова авария, на ул. Толедо 98 в центъра на Мадрид. 4-етажна сграда е тотално разрушена. Поне две жертви. До сградата има и старчески дом. Приятел в хотел Ганивет на ул. Толедо 111 е направил снимката.

IMG-20210120-WA0003.jpg

  • Шок 5
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Компанията Binter Canarias се разраства в последните години и  има полети от Канарите до Мадейра, доста градове в Испания и дори от Майорка до Канарите.

Комбинацията  с Майорка ми се стори доста добра, за обиколка на испанските острови.

 

1e.JPG.b6619509492579fa2a97397711f0fb91.JPG

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Наша роднина преди дни е минала няколко проверки между Куенка и Валенсия, пътувала е с влак. Има само бързи-скъпи влакове, за 180км отиване и връщане е дала 60 евро..

Има си забрани за напускане на окръга, макар да се гласят да ги махат. Уж ще отварят и кръчмите. Общо взето там всеки окръг си е като държава и не знаеш какво ще намериш когато стигнеш.

 

Тук има за всяка област, кой какво отваря и какво прави 

 

https://www.eldiario.es/sociedad/comunidades-restricciones-coronavirus-5-de-marzo_1_6668476.html

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря, само че не намирам на английски да може да се покаже информацията в линка 🙂 В Барселона и Валенсия дали бихте ми казали какво е положението? Отворени или затворени заведения и атракции? Благодаря!

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.