Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

преди 12 минути , muchachote каза:

Края на май трябва да летя за Мадрид. Пак ли се иска QRкода изкаран предварително? 

До края на май много неща , ще се променят . На 9 май изтича извънредното положение. За сега маските навсякъде са задължителни , ще видим по напред как ще е .

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

От 1 май ще отваря Лоро парка в Тенерифе, чак не ми се вярва, след 1 годишно  затваряне.

Остава да пуснат и хотелите, които почиват от година.

Ако отпаднат и маските на открито, цена няма да имат.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 3 часа, Alexander каза:

От 1 май ще отваря Лоро парка в Тенерифе, чак не ми се вярва, след 1 годишно  затваряне.

Остава да пуснат и хотелите, които почиват от година.

Ако отпаднат и маските на открито, цена няма да имат.

Викаш, да замъгляме натам:))))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Не ги свърта в Испания и след като имаше една година, в която максималната скорост на магистрала беше цели 110км/ч, сега родиха друго.

От 11.05.21 влизат в сила новите ограничения на скоростта в населени места. Общо взето по улици с едно платно от 50км/ч става 30км/ч, като има и разни случаи, когато и в улици с повече платна пак е 30км/ч.

Има и варианти когато  от 50км/ч става 20км/ч, да 20! Разбира се, това се прави с идеята да спасят хората, да не мислите за нещо друго. Най-добре да премахнат автомобилите напълно от градовете. Положението щеше да е смешно, ако не беше тъжно.

 

https://www.lavanguardia.com/motor/actualidad/20210413/6647063/nuevos-limites-velocidad-ciudad-20-30-km-h.html

 

Има примери с картинки преди и след  на долния линк

https://www.lamoncloa.gob.es/serviciosdeprensa/notasprensa/interior/Documents/2021/130421-Manual_reducción_30_urbano_DGT_FEMP.pdf

 

Гледайте знаците добре, защото там камерите са на всеки метър буквално..

 

  • Харесвам 1
  • Шок 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 23.04.2021 г. в 15:44, Alexander каза:

От 1 май ще отваря Лоро парка в Тенерифе, чак не ми се вярва, след 1 годишно  затваряне.

Остава да пуснат и хотелите, които почиват от година.

Ако отпаднат и маските на открито, цена няма да имат.

Маските остават , вечерен час до 23 също остава по решение на Канарското правителство .

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Не е на фокус, защото знаем кое се върти през последната година, но положението е критично.

8000 души, голяма част от тях малолетни, включително 10-14 годишни са влезли в Сеута за няма и 48 часа.

 

Предния рекорд преди години е бил само 2200.

Аз не си и помислям, че ей така случайно са се събрали 8000 човека и са атакували границите.

Все пак това трябва да има край, не е черна дупка.

Неочаквано за мен, този път са решили да ги връщат, можело значи..

 

Бях споменал назад, че за 2020 има 8 пъти повече входящи нелегални по Канарските острови.

  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

От утре може да се влиза и с антигенен тест, вече  48 часа по-рано, вместо 72..

От страни с ниско ниво на болни и без никакъв тест, за сега са тези

 

Австралия, Китай, Южна Кореа, Израел, Нова Зеландия, Англия, Руанда, Сингапур, Тайланд.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Терминал 2 на който кацаха до сега Раян и Уиз в Барселона е затворен от декември до второ нареждане може би заради ковид не знам и кацат на първи терминал, а от там може да се придвижиш до града само с метро /за което не важи картата за 10 пътувания и който билет е станал 5.15 евро/ и шатълите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , Ivko каза:

Терминал 2 на който кацаха до сега Раян и Уиз в Барселона е затворен от декември до второ нареждане може би заради ковид не знам и кацат на първи терминал, а от там може да се придвижиш до града само с метро /за което не важи картата за 10 пътувания и който билет е станал 5.15 евро/ и шатълите.

А не може ли да отидеш до Т2 и от там с влака? 

Връзка към коментар
преди 1 час, Jorro каза:

А не може ли да отидеш до Т2 и от там с влака? 

Гледах и това, но не виждах с какво да стигна до там а го дава на 4км един от друг

преди 2 часа, bad kid каза:

Автобус 46 може да се ползва, той е на градска тарифа. (Само да не бъркам номера).

Да и това е вариант

Връзка към коментар
преди 30 минути , Ivko каза:

Гледах и това, но не виждах с какво да стигна до там а го дава на 4км един от друг

Да и това е вариант

Преди имаше шътъл и мисля, че даже метрото между терминалите също можеше да се ползва фрии, но ми е старо инфото...нз как е в момента. 

Връзка към коментар
На 13.06.2021 г. в 11:40, Ivko каза:

Терминал 2 на който кацаха до сега Раян и Уиз в Барселона е затворен от декември до второ нареждане може би заради ковид не знам и кацат на първи терминал

От днес отново е отворен втори терминал и полета се изпълнява от/до него. Точно на късмет за полета ми довечера

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравният им министър обяви вчера, че до дни ще отпадне носенето на маски на отрито! Не можах да повярвам, това след повече от 1 година стриктно носене.

Обаче всяка автономна област, ще решава дали да ги премахва или не. Та не е ясно колко ще отпадне и къде.

 

Преди няколко дни попаднах на материал, как в САЩ са се застреляли няколко човека в магазин след спор относно носенето на маска.. 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Като прочетох за очакваното падане на маските, се засилих да купувам билети до Малага със стартиране полетите на wizz. После обаче се зачетох в местната преса, че за Андалусия едва ли ще има промяна за маските преди края на юли - началото на август. Ако някой чете без транслъйтър /като мен/, правилно ли съм разбрала? Неразгледана ми остана Севиля, ама с маска в началото на юли абсурд... 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Някой може ли да предложи транспорт от Малага до Аликанте. Оказа се, че няма директен влак, а само автобус. Влак ми дава с прикачване в Мадрид само за около 6 часа, а полети най-изгодно и близо с прикачване в Барселона на Вуелинг и през Мадрид с Иберия ама там цените са….останалите полети са евтини ама с някакви безумни прикачвания през Бари, Лондон…

Връзка към коментар

Намордниците отпадат в Испания на 26 юни! Доживяхме! Но, всяка автономна област ще решава дали да ги маха или не. Мадрид, Канарски и Балеарски острови, Кантабрия, Каталония и Валенсия са против продължаването на този абсурден режим. Дори премиерът на Кантабрия Мигел Анхел Ревия нарече носенето на намордници кошмар. Но, Андалусия, Страната на баските и Галисия изразяват резерви към свободата от намордници. Моят съвет е да бойкотирате Андалусия и изобщо цяла Испания тази година и да не пътувате тук.

  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Crazy Horse каза:

Намордниците отпадат в Испания на 26 юни! Доживяхме! Но, всяка автономна област ще решава дали да ги маха или не. Мадрид, Канарски и Балеарски острови, Кантабрия, Каталония и Валенсия са против продължаването на този абсурден режим. Дори премиерът на Кантабрия Мигел Анхел Ревия нарече носенето на намордници кошмар. Но, Андалусия, Страната на баските и Галисия изразяват резерви към свободата от намордници. Моят съвет е да бойкотирате Андалусия и изобщо цяла Испания тази година и да не пътувате тук.

Айде чак бойкот не е нужен и няма смисъл ! Страната се отваря всичко работи нормално . И да, маските падат от петък . Всичко е релативно , но здравият разум ще надделее. Хората имат нужда да работят и да си изкарват хляба . Ако теб не те интересува , мен ме интересува да идват туристи в Испания . Обикновените хора не са виновни за простотиите на политиците . А и къде ще намерите толкова разнообразна природа , храна  и добро обслужване ? Така, че  добре дошли вече в Испания !

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 5 часа, Василена каза:

Така, че  добре дошли вече в Испания !

Идваме, идваме 😊 мен лично маските не ми са проблем. Бях август в Барселона, преди седмица също и другия месец живи, здрави отново едни десет дена пак. Харесвам тази страна

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Никого не искам да бойкотирам и действително хората нямат нито вина, нито избор, но са потърпевши. 

Миналата година бяхме в Андалусия през март, точно преди да затворят света. Направо ми се иска да продължим от там, откъдето спря животът, и никога да не се повтаря. 

По темата - уви, значи правилно съм разбрала. А юли в Севиля с маска не е добра идея. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Никой не знае дали ще има маски юли, може да има, може да няма още след 10 дни.. изрично се писа, че всяка автономна област си решава, а дори да реши да има, след 10 дни може да каже, че ги маха. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.