Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

Харесвам я таз Испания (не само иронично казано а и наистина).

 

Дъщеря ми завърши университет в Мадрид ( преди Ковид), та по този повод през изминалата година , с тестове и маски или без, ходеше на няколко пъти да се виждат с приятели там през уикендите. Та  последното ходене - миналия месец каза :

" Ма много ги обичам испанците . Сложили маските, добре, ама като се съберат махат маската, разцелуват те както те си знаят, по три пъти /без значение познат или непознат/ и пак слагат маската " :grin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 2 минути , funny каза:

Сложили маските добре, ама като се съберат махат маската, разцелуват те както те си знаят, по три пъти /без значение познат или непознат/ и пак слагат маската

И после почват едни въпроси... "Ма защо испанците еди как си и защо не работят мерките...?" 🙂  Ето го отговорът 🙂 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , chandni каза:

И после почват едни въпроси... "Ма защо испанците еди как си и защо не работят мерките...?" 🙂  Ето го отговорът 🙂 

При Испанците - ясно, ама още се чудя на англичаните, че те не се славят с емоционалността си :biggrin:

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, funny каза:

Харесвам я таз Испания (не само иронично казано а и наистина).

 

Дъщеря ми завърши университет в Мадрид ( преди Ковид), та по този повод през изминалата година , с тестове и маски или без, ходеше на няколко пъти да се виждат с приятели там през уикендите. Та  последното ходене - миналия месец каза :

" Ма много ги обичам испанците . Сложили маските, добре, ама като се съберат махат маската, разцелуват те както те си знаят, по три пъти /без значение познат или непознат/ и пак слагат маската " :grin:

От началото на пандемията този " обичай " направо си умря . Аз живея тук постоянно и като се срещнат на улицата си говорят от метър разстояние . Мои  наблюдения.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Василена каза:

От началото на пандемията този " обичай " направо си умря . Аз живея тук постоянно и като се срещнат на улицата си говорят от метър разстояние . Мои  наблюдения.

Може би при останалата част от населението, но явно не и при младежите.  Едната от девойките остана да живее в Мадрид след като завърши и каза че в кантората в която работи "обичаите" се спазват 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , bad kid каза:

Кво стана последно, пускат ли/ ще пускат ли с антигенен тест?

За Балеари щи трябва ли пак тест? Или като се влезе за  вътрешен полет няма изисквания?

До днес е това

http://safetourism.illesbalears.travel/en

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, Ivko каза:

Някой може ли да предложи транспорт от Малага до Аликанте. Оказа се, че няма директен влак, а само автобус. Влак ми дава с прикачване в Мадрид само за около 6 часа, а полети най-изгодно и близо с прикачване в Барселона на Вуелинг и през Мадрид с Иберия ама там цените са….останалите полети са евтини ама с някакви безумни прикачвания през Бари, Лондон…

Отималния вариант като време и цена е автобус с едно прикачване. Alsa в момента предлага 50 % отстъпка. Друг вариант е bla bla car, но как ще съвпадне с дните ти е на късмет. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

В крайна сметка има и добри новини за магеланците насочили се към Андалусия. Местният премиер Хуанма Морено казва, че и в Андалусия ще махнат намордниците на 26 юни, макар че това било неразумно решение на националното правителство и нямало да задължава никого да си сваля маската на 26 юни.
https://www.ideal.es/andalucia/moreno-aclara-mascarillas-covid-20210619133459-nt.html

 

Съгласен съм с @Alexander, че изводи не могат да се правят в дългосрочен план дали ще има или не маски и други мерки, защото всичко се променя много динамично. Иначе нека всеки пътува, където му е кеф. Аз лично ще бойкотирам Испания тази година със сигурност и убедих 3 семейства наши приятели да направят същото. Дори след като махнат задължителните намордници, 7-8 от 10 испанци ще продължават да ги носят според поледните социологически проучвания. Да бъдем реалисти, мерките се подкрепят от мнозинството испанци и за този абсурд, който става тук огромна роля имат точно обикновените испанци. Разнообразна природа, добро обслужване и много по-вкусна кухня има и на Балканите, @Василена. Хърватия, Албания, дори миниатюрните Словения и Черна гора имат невероятно природно разнообразие. Но, няма да разводнявам темата повече. Всеки сам си решава, но аз също ще направя каквото мога да позагубят испанците малко приходи от туризъм.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , bad kid каза:

Този маршрут на един билет ли е с прекачването? Или трябва отделни?

Screenshot_20210630-164332.png

От летището до Sants се пътува с влак за 1 евро с картата T casual и се нея могат да минат повече от един човек. След това от Sants до Бланес се купува билет за влак около 5 евро. Сайтове продават общи билети, но цената е малко по-висока от описаната. Има автобусни трансфери от около 12 ...15 евро в посока, а времето е 90 ...120 минути в зависимост от трафика и къде минава.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 31 минути , Ivko каза:

Някой началото на октомври бил ли е в Барселона да каже времето как е и водата

Миналата година края на септември и началото на октомври бяхме в Барселона. Времето беше прекрасно дневни температури около 27-30 градуса по Целзий, нощни около 25-22 градуса. Водата си беше топла около 22-25 градуса, според мен. Освен един ден, в който имаше много силен вятър из целия град, както и на плажа де, нямаше други дни, в които да не е приятно на прекрасната дълга плажна ивица.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, agenta каза:

Миналата година края на септември и началото на октомври бяхме в Барселона. Времето беше прекрасно дневни температури около 27-30 градуса по Целзий, нощни около 25-22 градуса. Водата си беше топла около 22-25 градуса, според мен. 

@Ivko потвърждавам горното.Бяхме в Барселона преди 2-3 години в началото на октомври, времето и водата бяха чудесни. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
преди 11 часа, bad kid каза:

Испания си има нов температурен рекорд, 47,4 градуса измерени в Монторо, Кордоба.

Няма да се пУашите утре може да стигне и да мине 50 те . Нищо не плаши душите наши , и най вече , че тука при мен няма да е толкова .

  • Шок 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Имам следните въпроси:

- какви ограничения има в момента в Палма? Със сертификати сме. Най-важното е да няма изискване за носене на маски по улиците;

- мисля да букна 3 нощувки в самия град. Ако оставя един ден за разглеждане на града, другия ден какво бихте ни препоръчали?

- ако се лети от Бергамо на отиване и на връщане не би трябвало да има проблем със сертификатите, нали?

Мисля, че това е засега 🙂

 

Връзка към коментар
преди 31 минути , Eva eva каза:

Имам следните въпроси:

- какви ограничения има в момента в Палма? Със сертификати сме. Най-важното е да няма изискване за носене на маски по улиците;

- мисля да букна 3 нощувки в самия град. Ако оставя един ден за разглеждане на града, другия ден какво бихте ни препоръчали?

- ако се лети от Бергамо на отиване и на връщане не би трябвало да има проблем със сертификатите, нали?

Мисля, че това е засега 🙂

 

  Аз съм в Палма  (по-точно в Can Pastilla) в  момента. Няма изискване за носене на маски навън и почти никой не носи. Вътре с маски. В заведения сме сядали отвън само (с изключение на тези, които са в хотела) - никой нищо не и е искал. В хотела с маски, ако е в общи пространства на закрито, на басейна, на плажа и докато ядеш - без маски. За влизане на летището проверяваха QR код и сертификат.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Какво бихте предпочели за кратка почивка (3 или 4 дни), в която да има хубави плажове, добри заведения и приятни разходки - Бенидорм и Аликанте или Менорка? 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 7.09.2021 г. в 16:22, valentin_st каза:

Какво бихте предпочели за кратка почивка (3 или 4 дни), в която да има хубави плажове, добри заведения и приятни разходки - Бенидорм и Аликанте или Менорка? 

Менорка без да се замисля, но си закъснял за тази година вече, освен, ако не си там.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.