Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

 

 

 

 

 

https://worldbg.eu/испания-изригна-вулкан-на-един-от-кана/?fbclid=IwAR2ESPVIFGRansfAdVX_gz3FO-PCbnUiqrMkwBqZjqFA2KSn-FkJZFE5L_w

 

след 50 години изригна вулкан на остров Ла Палма, няма жертви, но има материални щети 166 къщи са пострадали, земи и т.н. 

Ефектно видео през нощта.

Надяват се да не стигне лавата до океана, защото тогава се получава голям проблем с обгазяване и евентуални смъртни случаи.

 

https://www.theguardian.com/world/2021/sep/19/spanish-canary-island-volcano-erupts-after-weeks-of-earthquakes

 

 

Връзка към коментар
преди 35 минути , Alexander каза:

Менорка без да се замисля, но си закъснял за тази година вече, освен, ако не си там.

Благодаря ти. Видяхме лошата прогноза за времето и заменихме и двата варианта с Родос, където в момента е чудесно за късна лятна почивка. Менорка обаче доста ми допадна, когато разглеждах и мисля да е в евентуални варианти занапред.

Връзка към коментар
преди 2 часа, muchachote каза:

Да попитам и аз. А сертификата може ли да се представи на хартиен носител?

Да, ако имаш предвид цифровия сертификат на хартиен носител. На кацане само сканираха кода, а на излитане го гледаха на хартиения носител.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Планираме посещение до Майорка първите дни на ноември. Какво бихте препоръчали: да наемем кола, за да разгледаме острова - явно няма да е за плаж или да ползваме градски транспорт?

Как е организацията на гр. транспорт?

Връзка към коментар
преди 1 час, Mamas каза:

Планираме посещение до Майорка първите дни на ноември. Какво бихте препоръчали: да наемем кола, за да разгледаме острова - явно няма да е за плаж или да ползваме градски транспорт?

Как е организацията на гр. транспорт?

Аз съм много доволна от градския транспорт. Хотелът ми беше в близост до Палма - Playa de Palma. От там пътувах с автобус до самия град Палма и оттам до Валдемоса и Сойер. Разписанието се спазва стриктно, даже подраняваха с 1-2 минутки.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте. Аз имам един страничен въпрос, че тамъним някаква почивка на Канарите през ноември. Сега с проблемите с Вулкана на ла Палма какво е положението за летен на съседните острови? Тенерифе как би било? Някой с по-актуална информация? 🙂

Връзка към коментар

Имаше няколко дни без полети само от и до Ла Палма, по другите места не са прекъсвани изобщо.

 

Не знам какво друго актуално ти трябва, писано е много, няма нищо ново в последната година, маски на закрито.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бяха преместили само някои полети от едното на другото летище в Тенерифе, преди 3-4дни, ама така и не стана ясно защо. Ние сме с билети за Фуертевентура за ноември и се надявам да няма неприятни изненади. Казано честно, повече ме притеснява да не сме зад дебела телена ограда до тогава за останалата част от Европа/света 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Пак с питане за Майорка, какво време да очаквам 30.10-5.11? Чудя се да търся хотел на плажа или в Палма. Би ми харесало да виждам морето, но градските разходки и пазаруването също не са ни чужди. Планираме да пообиколим за сега без кола. Надявам се да е възможно. От това също зависи къде да букна хотел, защото в центъра нямат паркинги ли са доста скъпи.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Alexander каза:

Имаше няколко дни без полети само от и до Ла Палма, по другите места не са прекъсвани изобщо.

 

Не знам какво друго актуално ти трябва, писано е много, няма нищо ново в последната година, маски на закрито.

Идеята ми да питам беше, защото всичко това ми напомни малко на преди няколко години изригването на исландския вулкан, който никой не можеше да произнесе и стана някаква уникална суматоха с въздушния транспорт. 

Благодаря отново за информацията, значи ще гледаме за билети. Надявам се Раян Еър сега с короната да са станали една идея по стабилни и да не си отменят полетите. 

Връзка към коментар
преди 18 часа, Mamas каза:

Пак с питане за Майорка, какво време да очаквам 30.10-5.11? Чудя се да търся хотел на плажа или в Палма. Би ми харесало да виждам морето, но градските разходки и пазаруването също не са ни чужди. Планираме да пообиколим за сега без кола. Надявам се да е възможно. От това също зависи къде да букна хотел, защото в центъра нямат паркинги ли са доста скъпи.

Общо взето английско, хладно, дъжд, вятър.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, t_petkov каза:

Идеята ми да питам беше, защото всичко това ми напомни малко на преди няколко години изригването на исландския вулкан, който никой не можеше да произнесе и стана някаква уникална суматоха с въздушния транспорт. 

Благодаря отново за информацията, значи ще гледаме за билети. Надявам се Раян Еър сега с короната да са станали една идея по стабилни и да не си отменят полетите. 

Докато ние се чудим как и дали, вулканът стана сериозна атракция за туристите.

 

Връзка към коментар

Чета в сайт за транспорта на Майорка, че може да се ползва банкова карта вместо билет/карта за транспорта, както напр. в Лондон и е добре да се ползва една карта за всички пътуващи.

Правилно ли съм разбрала? В такъв случай, на качване и слизане картата би трябвало да се маркира толкова пъти калкото са пътниците, нали?

Връзка към коментар
На 10.10.2021 г. в 15:03, Mamas каза:

Пак с питане за Майорка, какво време да очаквам 30.10-5.11? Чудя се да търся хотел на плажа или в Палма. Би ми харесало да виждам морето, но градските разходки и пазаруването също не са ни чужди. Планираме да пообиколим за сега без кола. Надявам се да е възможно. От това също зависи къде да букна хотел, защото в центъра нямат паркинги ли са доста скъпи.

Препоръчвам хотел в C'an Pastilla- между стария град и Плая де Палма. Може да вземете хотел с изглед към морето, на 5-6 минути е спирката на автобус 25 за града до Pl. de la Reina-Catedral, a обратно от града в посока Arenal- бус 25. От/до летището е автобус А2, но понеже е близо, таксито е за предпочитане. От тези хотели, в които съм била, изглед към морето имаха BQ Apolo и Sunprime Waterfront. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Има ли някъде в центъра на Валенсия място, където да оставим куфари за 2-3 часа? Имаме 3-4 часа преди следващия полет, а на летището не открих багажно отделение. Не ни се седи на летището, но разнасяне 2 куфара не е много приятно.

Връзка към коментар
преди 10 минути , Mamas каза:

Има ли някъде в центъра на Валенсия място, където да оставим куфари за 2-3 часа? Имаме 3-4 часа преди следващия полет, а на летището не открих багажно отделение. Не ни се седи на летището, но разнасяне 2 куфара не е много приятно.

Пробвай тук да откриеш удобна локация : 

 

https://stasher.com/luggage-storage/valencia?gclid=Cj0KCQjwqp-LBhDQARIsAO0a6aJy_YgKS1RcTkYDjz-EvOJUV9GdStQIHgbihxMOnuhbfX-PV65s90oaAoDOEALw_wcB

 

https://www.nannybag.com/en/luggage-storage

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Mamas каза:

Благодаря!

Първият линк не открива такива локации, но вторият даде решение!

Ето и още един : https://www.eelway.com/en/luggage-storage/valencia/valencia-airport-vlc

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте, понеже ще сме в Барселона на 31ви Октомври, някой знае ли дали там празнуват Хелоин, има ли партита, да се приготвяме ли за маскиране? 

П.П. Само искам да уточня, че въпросът не е "За" и "Против" празнуване на чужди празници, а конкретно за Барселона и празнуват ли го там.

Благодаря!

Връзка към коментар
Преди 1 час, Nia_STN каза:

Здравейте, понеже ще сме в Барселона на 31ви Октомври, някой знае ли дали там празнуват Хелоин, има ли партита, да се приготвяме ли за маскиране? 

П.П. Само искам да уточня, че въпросът не е "За" и "Против" празнуване на чужди празници, а конкретно за Барселона и празнуват ли го там.

Благодаря!

Празнуват го и още как!

Маскирани по улиците се забавляват млади хора, маскиран персонал в магазините и кафенетата. И да не сте подготвени навсякъде продават разни маскировъчни елементи, доста идейни даже. Със сигурност ще ви е купонджийско.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.