Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

Гледам полети за Порто с прикачване в Барселона, но престоят е само 1:50. Ако предположим, че полетът от София пристигне навреме в Барса, то това време достатъчно ли ще е да стигна за полета към Порто? Пътуването е с Уиз и Раян.  

Връзка към коментар
преди 4 часа, vivo каза:

Гледам полети за Порто с прикачване в Барселона, но престоят е само 1:50. Ако предположим, че полетът от София пристигне навреме в Барса, то това време достатъчно ли ще е да стигна за полета към Порто? Пътуването е с Уиз и Раян.  

По принцип, ако няма някакви закъснения, времето ще е достатъчно.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Летището в Барселона е удобно за прекачване, защото след паспортен контрол попадаш в общото хале с гейтовете. Поне така беше преди пандемията. Все пак под 3 часа винаги си е риск. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, vivo каза:

Гледам полети за Порто с прикачване в Барселона, но престоят е само 1:50. Ако предположим, че полетът от София пристигне навреме в Барса, то това време достатъчно ли ще е да стигна за полета към Порто? Пътуването е с Уиз и Раян.  

Аз разглеждам за друга дестинация като времето за прекачване е 2 часа, но пак се чудя 🙂 

преди 15 часа, iMari каза:

Летището в Барселона е удобно за прекачване, защото след паспортен контрол попадаш в общото хале с гейтовете. Поне така беше преди пандемията. Все пак под 3 часа винаги си е риск. 

Принципно е така, но гледам че има промяна на летището в Барселона. Вече полетите от България си кацат, както преди на Т2, а всички полети в Шенген, поне повечето, а и вътрешните в Испания се оперират от Т1.

И сега трябва да се предвиди и пътуваше със шатъла между терминалите около 15 минути по разписание.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

От 12.2021 има въведена нова глоба в страната. Ако ви хванат, че карате автомобил с яке, палто или нещо подобно, ще ви сложат глоба до 200 евро. Пиша го, защото доста хора взимат коли под наем.

 

Поредната тъпотия, Европа вече не се търпи..

  • Шок 13
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Taka e, Саше. Луда работа. И да те допълня, могат да те глобят и лятото ако караш с джапанки. Ето подробности.

https://motor.elpais.com/conducir/una-multa-de-hasta-200-euros-por-conducir-con-el-abrigo-puesto/

А, в същото време, повечето испански пешеходци продължават да си пресичат на червено.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, знам, това е старо. Да не плашим хората, ама има десетки глоби, за изкарана ръка през прозореца, за ядене на каквото и да е, включително гризане на нокти, говорене със спътника и пр. в линка долу  има снимани истински глоби за тези неща

https://www.autobild.es/listas/cinco-multas-raras-no-son-bulo-aunque-parezca-pruebas-390483

  • Харесвам 1
  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 42 минути , Crazy Horse каза:

Taka e, Саше. Луда работа. И да те допълня, могат да те глобят и лятото ако караш с джапанки. Ето подробности.

https://motor.elpais.com/conducir/una-multa-de-hasta-200-euros-por-conducir-con-el-abrigo-puesto/

А, в същото време, повечето испански пешеходци продължават да си пресичат на червено.

За джапанките го има и другаде и честно казано съм съгласен. Не че и аз не съм го правил преди... ама си е опасно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , Zaro каза:

За джапанките го има и другаде и честно казано съм съгласен. Не че и аз не съм го правил преди... ама си е опасно.

Така си е. Въпреки че на джапанките има алтернатива - носиш сандали. Но якето каква алтернатива има? Хората като чуят Испания и си мислят вечно лято, а тя е голяма страна с планински региони, където често сутринта шофьорите като отидат до колите температурите са близки до нулата. Тогава каква алтернатива имат? Подгряване на седалките, носене на пончо или...? Струва ми се, че законодателите са преиграли в случая с каузата "безопасност на шофирането".

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
В момента, vorbis каза:

Така си е. Въпреки че на джапанките има алтернатива - носиш сандали. Но якето каква алтернатива има? Хората като чуят Испания и си мислят вечно лято, а тя е голяма страна с планински региони, където често сутринта шофьорите като отидат до колите температурите са близки до нулата. Тогава каква алтернатива имат? Подгряване на седалките, носене на пончо или...? Струва ми се, че законодателите са преиграли в случая с каузата "безопасност на шофирането".

Две мнения няма. Така е, когато в една държава си решат фундаменталните проблеми и започнат да си търсят нови, които са кой от кой по-безумни. В интерес на истината карането с връхна дреха винаги е за кратък период от време, докато се стопли колата, после пречи...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, купих си билети за Валенсия - Барселона от ALSA за мен и една приятелка. В последствие смених приятелката, но билета е Non-refundable с името и данните от личната  карта на старата приятелка. Въпросът ми е колко сериозно ги следата и сравняват и дали новата приятелка може да мине с закупения вече билет? 

Връзка към коментар
На 9.01.2022 г. в 11:25, Crazy Horse каза:

могат да те глобят и лятото ако караш с джапанки.

Преди 8 години ме спря полицейски патрул в Гърция. Първото нещо беше да се увери, че не шофирам с джапанки. Според полицая " това била обичайна практика за българите през лятото". Е да, ама аз бях с маратонки. Другото, което провери е техническата изправност на пожарогасителя. Ние бяхме с нов автомобил и всичко  покрай него. Та имаше стикер, който правеше пожарогасителя годен. Иначе глобата била 50 евро ( ако добре съм запомнил ). От тогава всяка година нося пожарогасителя на проверка и никога не си позволявам да шофирам бос, или с джапанки. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Е то и в България е забранено, както и с високи токчета. Няма особена разлика в правилата, когато се касае за безопасно шофиране.

Но това вече с гризането на нокти /ако е вярно/ ми идва малко пресилено.  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , Pepi Popova каза:

Здравейте, купих си билети за Валенсия - Барселона от ALSA за мен и една приятелка. В последствие смених приятелката, но билета е Non-refundable с името и данните от личната  карта на старата приятелка. Въпросът ми е колко сериозно ги следата и сравняват и дали новата приятелка може да мине с закупения вече билет? 

в Андалусия през октомври нито веднъж не са ни проверявали личните документи, но не знам дали е обичайно за алса, района, нас, периода.. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Pepi Popova каза:

Здравейте, купих си билети за Валенсия - Барселона от ALSA за мен и една приятелка. В последствие смених приятелката, но билета е Non-refundable с името и данните от личната  карта на старата приятелка. Въпросът ми е колко сериозно ги следата и сравняват и дали новата приятелка може да мине с закупения вече билет? 

Никога не са сверявали. Един път шофьорът проверяваше пътниците по имена само /в смисъл викаше имената и хората се качваха/. Дано не те подвеждам.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички! И аз така предположих... и в Италия бяха поименни, но нито веднъж не ни поискаха документ и предположих, че пак ще е такава историята. Спестихме едни 20 евро 😁 

Връзка към коментар

За Валенсия коя карта за транспорт бихте препоръчали - Tuin или Bonometro? Ще имаме там 2 пълни дни и сме отседнали срещу операта. Видях че метрото от летището е по-скъпо, но има вариант и с автобус 150. Картата може и да си я споделяме няколко хора, но нещо се омотах коя да избера и за какво точно важи...

Връзка към коментар

Здравейте, правилно ли разбирам, че когато сме транзит през Испания - не ни трябва Ковид тест?

Ваксинирани сме с Янсен и на 05.02 ще пътуваме от Стокхолм за Барселона, където кацаме към 23:55, а на следващия ден в 07:30 ни е полета за София и съответно няма да напускаме територията на летището.

Връзка към коментар
преди 2 минути , r_nikolov1 каза:

Здравейте, правилно ли разбирам, че когато сме транзит през Испания - не ни трябва Ковид тест?

Ваксинирани сме с Янсен и на 05.02 ще пътуваме от Стокхолм за Барселона

По-принцип влизате в Испания със сертификата за ваксинация стига да е валиден и тестове не Ви трябват.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , Ivko каза:

По-принцип влизате в Испания със сертификата за ваксинация стига да е валиден и тестове не Ви трябват.

Днес прочетох това и затова се обърках.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.