Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

Здравейте, може би не е за тук въпросът ми, но в момента сме в Аликанте, предстои да вземем кола. Паркингът срещу хотела дава много по-ниска цена при плащане с P-app. Изтеглих приложението на Интерпаркинг/Interparking, което е посочено, но там няма опция за регистрация и плащане. Моля за инфо по възможност!

Редактирано от Mamas
Технически правописни грешки
Връзка към коментар

След големия провал с метрото от летището - така и не разбрах как се купува единичен билет и има ли такова чудо се сдобих с карта за 7 евро, отгоре на всичко тази линия не работи (само 3 спирки и оттам 2 прехвърляния до Callao.

 Не разбрах и как се зарежда след това.

И второто питане, от къде се купуват билети за автобусите? Може ли с д/к карта в автобуса? По- конкретно с 203 за летището.

Или от Callao има ли нещо по-удобно за Т1?  

Сега като си погледнах билета не пише кой терминал, но предполагам, че е той ( за Порто с Ryanair)

Връзка към коментар
преди 4 минути , traveler каза:

След големия провал с метрото от летището - така и не разбрах как се купува единичен билет.

Билет от/до летището се купува от машините на входа на метрото. 

 

L9.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , Ivko каза:

Билет от/до летището се купува от машините на входа на метрото. 

 

L9.jpg

@Ivko, Испания не е само Барселона😄. За Мадрид и летището там се пита… предполагам.

  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , Ivko каза:

Билет от/до летището се купува от машините на входа на метрото. 

 

L9.jpg

Такова нещо нито една автомат не ми предложи.

Сега повече ме интересуват автобусните билети.

Връзка към коментар
преди 5 минути , ДиянаВ каза:

@Ivko, Испания не е само Барселона😄. За Мадрид и летището там се пита… предполагам.

Ами аз си карам по default 😄 и понеже @traveler не спомена град и аз си знам метрото от/до летището в Барселона, а и не прочитам хубаво 😊 извинявам се

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , tanil1965 каза:

За автобус вчера купихме от шофьора. Може кеш, може и с карта. Цена 1.50 евро

 

Значи сме пътували с един полет 😃

И се извинявам, става въпрос за Мадрид.

Връзка към коментар

Ние пътувахме на 26 с Уиз и се връщаме на първи с Раян. Сега сме в автобуса на връщане от Толедо. Ние от летището се предвижихме до Т4 с буса и след това ползвах е Ренфе до Сол. И ние не се справиххме с машините за билети и ги взехме от гише. Само не знам защо ни ги продадоха по 3 евро, при все, че цената е 2.60

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За транспорта в Мадрид,специално от летището до центъра аз ползвах шатъла. 5евро е билета и стига за 12-15 мин. до площад Сибелес.(Следващата спирка е гара Аточа). Оттам пеша по Гран Виа до Калао.

Когато се купува единичен билет за метрото от машина се задава спирка-от-до и освен билета,първият път се заплаща и пластиката. Поне така ми обясни един от персонала на спирка Сол. Аз ползвах само автобуси и плащах при шофьора с карта.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Хора, не мога да намеря адекватно разписание на автобуса  (експресния)от Малага до летището.  Оказва се, че влака няма да ме устрои, ако и буса е така, Юбер май има, дали ще може да поръчам? Полета е сутринта в 6.50, рано рано. 

Връзка към коментар

Намирам някакъв дето тръгва след 6 от града

https://www.emtmalaga.es/es/linea-express-aeropuerto

 

пп. имало е и нощни, но били спрени заради короната

Between midnight and 7pm, there are buses from the city centre to the airport at 1.30am, 4.25am and 5.45am, and buses from the airport to the city centre at 0.45am, 2am, 5.05am and 6am. Cost: €4 one way 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, luba_rizova каза:

Хора, не мога да намеря адекватно разписание на автобуса  (експресния)от Малага до летището.  Оказва се, че влака няма да ме устрои, ако и буса е така, Юбер май има, дали ще може да поръчам? Полета е сутринта в 6.50, рано рано. 

Ние сме го ползвали от и до летище, но през деня. Изобщо не спазваше разписание. Юбер има, можеш да поръчаш.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

Някой ползвал ли е за автобуса от летището до Палма де Майорка

PREPAID CARD

8.00 €

ROUND TRIP

INCLUDES FREE TRANSFER (3)?

Интересувам се колко време е валидна за обратното пътуване? Никъде не успях да намеря инфо в сайта на EMT. 

 

 

 

Връзка към коментар

Току що проверих на място. Обратния билет няма ограничение във времето кога ще го използвате. Само дето на летището на Вендинг машината не работеше и не можах да си купя такъв билет. Шофьора на автобуса каза, че били разпродадени и за това машината не работела.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Хубавото на този билет е, че включва още един трансфер с друг автобус в рамките на 90 минути от първоначалното чекиране. На връщане си купихме от центъра на Палма от техния център за градски транспорт EMT два такива билета по 5 евро, кото включват и още един трансфер с друг автобус. Тъй като бяхме свършили кеша, а на няколко банкомата искаха такса от 7 евро. В момента цената на билета за другите линии в града е станала 2 евро, а не 1,50 както беше до сега. Така, че ако пътувате 2-ма, двупосочния билет от летището ви спестява 12 евро, ако ползвате още един автобус в града. Мисля, че цената на 10 билета е още 10 евро, но не сме купували такъв, защото се разхождахме предимно в града.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Captain45 каза:

 Мисля, че цената на 10 билета е още 10 евро, но не сме купували такъв, защото се разхождахме предимно в града.

15 евро е иначе тук  са тарифите за транспорта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди да пътувам гледах цените от сайта им и съм почти сигурен, че цената на единичния билет в града беше 1.50 евро, а на 10 билета 10 евро. Явно тези дни са ги сменили на 2 евро и 15 евро съответно. Потърсих в нета информация от кога е промяната но не успях да я намеря.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Captain45 каза:

Преди да пътувам гледах цените от сайта им и съм почти сигурен, че цената на единичния билет в града беше 1.50 евро, а на 10 билета 10 евро. Явно тези дни са ги сменили на 2 евро и 15 евро съответно. Потърсих в нета информация от кога е промяната но не успях да я намеря.

Аз бях в Палма в началото на април и билетите доколкото си спомням си бяха по 2 евро,карта не съм използувала,защото отседнах в центъра. До летището-5,до Алкудия-8евро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Captain45 каза:

Преди да пътувам гледах цените от сайта им и съм почти сигурен, че цената на единичния билет в града беше 1.50 евро, а на 10 билета 10 евро. Явно тези дни са ги сменили на 2 евро и 15 евро съответно. Потърсих в нета информация от кога е промяната но не успях да я намеря.

Поне от 2 месеца от както имам билети цените са тези и други не съм виждал 🙄

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Бърз въпрос относно влизане в Испания през Малага, изискват ли се тестове или ваксини? 

Сподред сайта MFA, да , но чета че в Андалусия като цяло няма ограничения свързани с Ковид.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.