Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

На 16.07.2022 г. в 8:53, Taliana каза:

Някой да препоръча компания за rent a car в Малага.

Заповядай! На два пъти съм ползвал Centauro в Малага и всичко беше ОК, без купуване на застраховка от тях.

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 15.07.2022 г. в 17:27, mary_shery каза:

На някой попадала ли му е по-подробна информация за тази промоция с безплатните влакове? Предварително ли трябва да се резервират билети и за кои маршрути важат?

Още никой не знае!

Ще кажат някой ден, но за начало няма да важи за бързите влакове и ще е за дистанции до 300км.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

До сега не сме ползвали рента кар.

Спряхме се на тази агенция https://www.malagacar.com/uk/car-hire/quote.php

Избрахме  група - C  Full pack.

Моля някой запознат с особеностите на коли под наем,

да ми подскаже има ли нужда да правя допълнително някаква застраховка и каква да е тя?

Връзка към коментар
преди 13 часа, Taliana каза:

До сега не сме ползвали рента кар.

Спряхме се на тази агенция https://www.malagacar.com/uk/car-hire/quote.php

Избрахме  група - C  Full pack.

Моля някой запознат с особеностите на коли под наем,

да ми подскаже има ли нужда да правя допълнително някаква застраховка и каква да е тя?

Трябва да е с пълна застраховка и няма нужда от нищо повече. Ако цената е ок, всичко е точно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
преди 34 минути , Tatyana Hristova каза:

Здравейте,как да се стигне от летище Ел Прат до Барселона Норт за да се ползва автобус до Памплона и от къде да се закупи билет до Памплона ?

От летището вземате аеробус А1или А2 в зависимост на кой терминал кацате и слизате на Pl. Catalunya. От там се качвате на метрото L1 - посока Fondo и слизате на 2 сп.Arc de Triomf . Имате да извървите пеш 300м до Estación de Autobuses Barcelona Nord. 

А1 и А2 са денонощни, цената на билета е 5.90 евро и са с разписание:

05:35 до 07:15  на 10 минути

07:15 до 22:3)  на 05 минути

22:30 до 01:05 на 10 минути

01:05 до 05:35  на 20 минути

Билети за Памплона купувате от машините на автогарата или на гише, може и онлайн да се закупят предварително.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, не знам тук е мястото да попитам. Искаме да пътуваме до Валенсия - за април билетите с wizz са не по-малко от 200 евро. знам че доста са се вдигнали цените, бихте ли ми ориентирали това ли са вече "нормалните" цени ? Другото, което ме вълнува е за 5 дни дали е по-подходящо да се разглежда само града или може да се съчетае с нещо наоколо. С 2 деца ще сме, така че аквариума ни е основна дестинация 🙂

Връзка към коментар
преди 12 минути , hristina_stefanova каза:

Здравейте, не знам тук е мястото да попитам. Искаме да пътуваме до Валенсия - за април билетите с wizz са не по-малко от 200 евро. знам че доста са се вдигнали цените, бихте ли ми ориентирали това ли са вече "нормалните" цени ? Другото, което ме вълнува е за 5 дни дали е по-подходящо да се разглежда само града или може да се съчетае с нещо наоколо. С 2 деца ще сме, така че аквариума ни е основна дестинация 🙂

Предполагам, в този форум няма човек, който би дал 200€ за билет до Валенсия. 🙂 Вероятно пътувате в периода на ваканции или Великден и имате фиксирани дати, тогава цените ще са по-високи, но аз пак бих изчакала.
Бяхме във Валенсия за седмица и единственото, което измислихме наоколо с обществен транспорт (ако взимате кола, е друго нещо), беше Аликанте за два дни, но сега не бих му отделила повече от ден.
Валенсия е чудесен град с много паркове за деца, цялото корито на някогашната река е парк, голям плаж за шматкане и лежане и извън сезон, така че спокойно може да се обикаля и там. Не съм дете (поне на пръв поглед 🙂), но не пропускайте биопарк Валенсия - там животните се движат в естествена среда и дори за по-големи хора беше много интересно. Има и семейни билети.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Argentique каза:

Предполагам, в този форум няма човек, който би дал 200€ за билет до Валенсия. 🙂 Вероятно пътувате в периода на ваканции или Великден и имате фиксирани дати, тогава цените ще са по-високи, но аз пак бих изчакала.
Бяхме във Валенсия за седмица и единственото, което измислихме наоколо с обществен транспорт (ако взимате кола, е друго нещо), беше Аликанте за два дни, но сега не бих му отделила повече от ден.
Валенсия е чудесен град с много паркове за деца, цялото корито на някогашната река е парк, голям плаж за шматкане и лежане и извън сезон, така че спокойно може да се обикаля и там. Не съм дете (поне на пръв поглед 🙂), но не пропускайте биопарк Валенсия - там животните се движат в естествена среда и дори за по-големи хора беше много интересно. Има и семейни билети.

Ами проблемът е че сме вързани с училищните ваканции....За съжаление тази година тук ваканцията ще е от 8-ми до 17.04, което хваща и католическия и нашия великден. не съм пътувала последните 2 години покрай Ковид и идея си нямам как се движат самолетните билети сега. Според вас билет без чекиран багаж до Валенсия колко горе долу би трябвало да струва? Биопарка съм му хвърлила око, цялото семейство сме любители на животните 🙂 

 

Другото което се чудя, ако попаднем в Испания на Великден дали няма да се окаже, че аквариума и други забележителности не работят?

Връзка към коментар

Билетите не са по 200евро, ами по 200-230лв, не знам какво се има предвид, може би с приорити и чекиран багаж.

 

Предните месеци има и доста по-евтино

По време на ваканция 230лв не е зле, все пак до там летят само те.

Връзка към коментар
преди 4 минути , Alexander каза:

Билетите не са по 200евро, ами по 200-230лв, не знам какво се има предвид, може би с приорити и чекиран багаж.

 

Предните месеци има и доста по-евтино

По време на ваканция 230лв не е зле, все пак до там летят само те.

Ами най-евтиния вариант беше 136 лв в посока без багаж, като се сложи и избор на място става 330лв.

Сега погледнах и за март цените са същите, нищо че не е ваканция. 

А според вас има ли опасност да са затворени забележителности и магазини заради Великден, защото варианта за пътуване ни  е 8.04 - 13.04 като 8-10 е Велидкен.

Връзка към коментар
преди 18 минути , hristina_stefanova каза:

 

Другото което се чудя, ако попаднем в Испания на Великден дали няма да се окаже, че аквариума и други забележителности не работят?

 

Понеже ще сте там пет дни, ще си подредите програмата според работното време на тези обекти. Ние бяхме миналата Коледа и на 24 и 25 декември музеи (крепостта в Аликанте и др.) и големи вериги магазини (Меркадона и т.н.) не работеха. Но малки магазинчета си работят по желание (китайски хранителни всички) Заведения работят. 
Ако си знаете датите, само бих си запазила място за настаняване доста по-рано (с безплатна анулация), че по празниците става тегаво.

Ако децата са ви под 14 г., уиз ще ги разпределят до родител и без да купувате място. Но не е гарантирано, че ще седите и четиримата заедно. Може родител +2 или на всеки родител по 1 дете да се падне. 🙂

За над три дни престой на едно място обикновено търся апартамент с пералня – голяма площ на жилище, кухня за рязане на мезенца и по-малко багаж. По-малкият багаж дава повече свобода на придвижване. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , hristina_stefanova каза:

Ами най-евтиния вариант беше 136 лв в посока без багаж, като се сложи и избор на място става 330лв.

Сега погледнах и за март цените са същите, нищо че не е ваканция. 

А според вас има ли опасност да са затворени забележителности и магазини заради Великден, защото варианта за пътуване ни  е 8.04 - 13.04 като 8-10 е Велидкен.

136 лв е в едната посока на тази дата, но както се каза, по ваканции е така. Въпреки това, 136лв+117лв  са общо 130евро, та до 200евро на човек, които се цитират, няма да са добавени само места. 

 

Връзка към коментар
преди 40 минути , hristina_stefanova каза:

Здравейте, не знам тук е мястото да попитам. Искаме да пътуваме до Валенсия - за април билетите с wizz са не по-малко от 200 евро. знам че доста са се вдигнали цените, бихте ли ми ориентирали това ли са вече "нормалните" цени ? Другото, което ме вълнува е за 5 дни дали е по-подходящо да се разглежда само града или може да се съчетае с нещо наоколо. С 2 деца ще сме, така че аквариума ни е основна дестинация 🙂

Цената на основния билет до Испания ( според моите наблюдения ) по изключение пада под 40 евро. При 4 души наистина помислете дали ви е необходим багаж за всички или само на 1, айде 2-ма от групата. Плащането за места може и да е задължително за възрастните, а за децата да е безплатно ( така е при райън, не знам за уиз ). Ако искате всички допълнителни услуги за всички пътуващи, те няма да се влияят от периода на пътуване, а са над половината от цената, която ще платите. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Alexander, знаеш ли сайт(ове), различно от airbnb, в който се предлагат апартаменти за няколко месечен престой в Испания? И какъв е принципа за наем (колко депозита напред, какво се включва и изключва в цената)?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Lindt каза:

Цената на основния билет до Испания ( според моите наблюдения ) по изключение пада под 40 евро. При 4 души наистина помислете дали ви е необходим багаж за всички или само на 1, айде 2-ма от групата. Плащането за места може и да е задължително за възрастните, а за децата да е безплатно ( така е при райън, не знам за уиз ). Ако искате всички допълнителни услуги за всички пътуващи, те няма да се влияят от периода на пътуване, а са над половината от цената, която ще платите. 

Много благодаря за информацията! Аз мисля да взема само 1 ръчен с priority. Затова цитирах цена без него. Резервирането на места при wizz може би е задължително, защото не видях вариант да го пропусна, а беше по 60 лв в двете посоки. 

Преди 1 час, Argentique каза:

 

Понеже ще сте там пет дни, ще си подредите програмата според работното време на тези обекти. Ние бяхме миналата Коледа и на 24 и 25 декември музеи (крепостта в Аликанте и др.) и големи вериги магазини (Меркадона и т.н.) не работеха. Но малки магазинчета си работят по желание (китайски хранителни всички) Заведения работят. 
Ако си знаете датите, само бих си запазила място за настаняване доста по-рано (с безплатна анулация), че по празниците става тегаво.

Ако децата са ви под 14 г., уиз ще ги разпределят до родител и без да купувате място. Но не е гарантирано, че ще седите и четиримата заедно. Може родител +2 или на всеки родител по 1 дете да се падне. 🙂

За над три дни престой на едно място обикновено търся апартамент с пералня – голяма площ на жилище, кухня за рязане на мезенца и по-малко багаж. По-малкият багаж дава повече свобода на придвижване. 

Много благодаря за съветите! А до Аликанте с какво пътувахте, за 1 ден ли и хареса ли ви? Аз за Валенсия съм набелязала аквариума, биопарка и разходки из старата част на града засега

Връзка към коментар
преди 10 минути , hristina_stefanova каза:

Много благодаря за информацията! Аз мисля да взема само 1 ръчен с priority. Затова цитирах цена без него. Резервирането на места при wizz може би е задължително, защото не видях вариант да го пропусна, а беше по 60 лв в двете посоки. 

Не е задължително, просто пропускате стъпката с местата. Както сте с деца, въобще нямате нужда от тях.

7ABE3C86-9241-4A14-9E84-016E3F166EAC.jpeg.728f63fd8a3fbf2c8dd7eea1370001a3.jpeg
 

CF68BFA7-250A-432C-98F5-D49F057B8097.jpeg.b983dd4258bf627d8372826008b1b9dc.jpeg

 

171A79BB-41D7-4CE9-82E4-C438CE30D2D2.jpeg.ff1dc6174a370c8feebe2c9aaa2aa23c.jpeg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 53 минути , hristina_stefanova каза:

 

Много благодаря за съветите! А до Аликанте с какво пътувахте, за 1 ден ли и хареса ли ви? Аз за Валенсия съм набелязала аквариума, биопарка и разходки из старата част на града засега

Във Валенсия отидете и на плажа, там има приятни заведения с обедни менюта, поне на нас ни харесаха и някак все се озовавахме там всеки ден, макар да не е съвсем близо до центъра за пеша. Плажът е огромен и поражда желание да се тича по него като изоглавен. Не само деца го правят. 🙂 Аз не бих пропуснала и пазара - чудесен е, преяждаш само с гледки. 🙂

 

271636216_10159880872142148_3620977146533920966_n.jpg.61b91113ad62a3960adfb242b54afe04.jpg

 

До Аликанте пътувахме с влак (от тези, които се движат с 200 км/ч) и бяхме там за две нощувки. Спокойно можеше и да е една. Колкото по-рано се купи билет от испанските железници renfe, толкова по-ниска е цената на билета за дългите дистанции. Аликанте не ме грабна, а във Валенсия бих живяла. Е, не през лятото. 🙂 Без да е град с кой знае какви забележителности, ми допадна на пръв поглед като уреденост, спокойствие, атмосфера, нормален трафик, хора, заведения, портокалови дръвчета по улиците и зимен климат. В България беше ледник преди Коледа, а там обикаляхме из Ciutat de les Arts i les Ciències при +24. 🙂 Макар сърцето ми да е оставено в Севиля, но не и за живеене. Но това са лични усещания. 🙂

Уиз летят и до Аликанте и при желание може да се съчетае с връщане/отиване от там. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В събота ще тествам друг вариант за стигане до Валенсия. Полет на Ryanair до Бергамо и късен полет оттам пак с Ryanair до Валенсия. По ред причини трябваше да пътуваме в конкретен период от септември. Цените особено на отиване с директния полет на Wizz бяха главозамайващи. Следях цените и без да преминавам през начини за намаляване, с покупка директно от сайта им, постигнах цена от 154 евро, за двата полета, двама възрастни и две деца, priority за двамата възрастни и места. Бонус е 6-часовата разходка в Бергамо😀. Този вариант е възможен само в събота. Връщането съм го измислила по друг начин, въпреки че за него цените за директния полет спаднаха.

Връзка към коментар
преди 1 час, Sju каза:

@Alexander, знаеш ли сайт(ове), различно от airbnb, в който се предлагат апартаменти за няколко месечен престой в Испания? И какъв е принципа за наем (колко депозита напред, какво се включва и изключва в цената)?

сигурно има и други

 

https://www.spotahome.com/es/s/madrid?rentalType[]=shortTerm&gclid=EAIaIQobChMI6ZeInPT_-QIVXYODBx3UZwOYEAAYASAAEgL59_D_BwE&gclsrc=aw.ds

 

https://www.homyspace.com

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, ДиянаВ каза:

Не е задължително, просто пропускате стъпката с местата. Както сте с деца, въобще нямате нужда от тях.

7ABE3C86-9241-4A14-9E84-016E3F166EAC.jpeg.728f63fd8a3fbf2c8dd7eea1370001a3.jpeg
 

CF68BFA7-250A-432C-98F5-D49F057B8097.jpeg.b983dd4258bf627d8372826008b1b9dc.jpeg

 

171A79BB-41D7-4CE9-82E4-C438CE30D2D2.jpeg.ff1dc6174a370c8feebe2c9aaa2aa23c.jpeg

само местата ми излизат 338 лв, да разбирам ли че ако не си купя места ни слагат където са останали? ами ако се чекирам онлайн предполагам тогава мога да избера пак места от тези, които не са купени?

Връзка към коментар
преди 14 минути , hristina_stefanova каза:

само местата ми излизат 338 лв, да разбирам ли че ако не си купя места ни слагат където са останали? ами ако се чекирам онлайн предполагам тогава мога да избера пак места от тези, които не са купени?

Ако не си купите места, ви слагат на произволен принцип,  но децата под 14г са винаги до възрастен от резервацията. Не може да избирате места и когато се чекирате он-лайн,  освен ако не сте ги купили.

Връзка към коментар
преди 5 минути , Бръмбар каза:

Ако не си купите места, ви слагат на произволен принцип,  но децата под 14г са винаги до възрастен от резервацията. Не може да избирате места и когато се чекирате он-лайн,  освен ако не сте ги купили.

благодаря! големият е на 16г. тоест явно ще сложат малкия с мен, а пък за  другите не се знае...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.