Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

преди 25 минути , pamela каза:

Някой може ли да ми препоръча хубав бюфет ресторант в Мадрид, за предпочитане с национална и средиземноморска кухня? В смисъл плащаш определена сума и можеш да опитваш различни неща от шведска маса. 

Бюфет-ресторант Fresc Co. Плащаш 10.99 евро и вземаш каквото искаш. В събота и неделя цената е 12.99. В Мадрид не съм го посещавала, но в Барселона няколко пъти в различни години и винаги съм оставала доволна. Влез в сайта им- има снимки и меню.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 3
Връзка към коментар
преди 50 минути , pamela каза:

Някой може ли да ми препоръча хубав бюфет ресторант в Мадрид, за предпочитане с национална и средиземноморска кухня? В смисъл плащаш определена сума и можеш да опитваш различни неща от шведска маса. 

Topolino - испанска и италианска кухня, перфектен бюфет. Имат страхотна паея и рабо де торо, както и равиоли. На улица Пресиадос се намира, метро Callao.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Ние бяхме в Малага и от там ходихме да видим маймуните. Не сме носили паспорти. С лична карта без никакви проблеми. Това, което се сещам и си спомням за тогава е, че на излизане от Гибралтар минавахме митническа проверка. Основно контолираха изнасянето на алкохол и цигари. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

на сайта на Гибралтар пише, че може с двете, не вярвам да не е актуално.

Passports are required by all visitors to Gibraltar, except EU nationals who are in possession of a valid national identity card.  All other nationals require a passport or other recognised travel document. Stateless persons or nationals from certain countries require a visa to enter Gibraltar. As a general rule, those persons who require a visa for entry into the United Kingdom will also require a separate visa for entry to Gibraltar.

Gibraltar is outside the Schengen area. Persons who hold a Schengen visa and intend to enter Gibraltar from Spain should ensure that they will be able to return to Spain.

At the passport desk a Gibraltar Borders and Coastguards Agency Officer will ask to see your passport or travel document plus any supporting documentation necessary for your visit.  Please note that your passport or travel document must not expire during your planned visit to Gibraltar.

To check if you need a visa to enter Gibraltar, please click here.

https://www.visitgibraltar.gi/faqs

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, от 07.04 до 14.04 ще бъдем в Испания, три дни Барселона, три дни ПортАвентура. Седмия  последен  ден полета ни е от Барселона в 21:15, ще имаме цял ден пътувайки от Тарагона към летището на Барселона, за  да посетим някое интресно място в тази отсечка. Моля, за предложения, какво интересно можем да посетим и видим? 

Връзка към коментар
преди 3 часа, EliNik каза:

Моля, за предложения, какво интересно можем да посетим и видим? 

С две ръце и половина за Sitges и без това друго, което си струва няма в тази част.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте, моля за съвет как да оптимизираме маршрута си за кратката ни обиколка на Андалусия 13-18 Април. Въпроса ми е:

- на 14 април пътуваме с кола от Гранада към Setenil de las Bodegas и Ронда. Предполагам ще пристигнем към обяд, та моля и за препоръки с хубав автентичен ресторант. По пътя към Ронда има ли още нещо, което може набързо да посетим? 

 

- В Ронда ли да нощуваме този ден или да потеглим към Кадиз или Кармона за нощувка? На следващия ден пътуваме към Севиля. 

 

За Севиля сме отделили 2 нощувки. 

Благодаря! 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, пичове! Дайте малко прясна информация за южна Испания - Андалусия и по-точно за Марбея и района. Изключително много искам да посетя това местенце. Бил съм в Испания едно лято като дете преди цели 21 години (Аликанте, Торевиеха) и като човек, обичащ топлото време и гостоприемството, съм решил че пак ще се върна там. Сега имам възможност да посетя това прекрасно и топло местенце и да се сетя за детството. Как е положението в Марбея сега, има ли нещо, за което да се внимава там и хубаво място ли е за почивка? Може ли човек като мен от забързана и натоварена София да си почите там от шума и лудницата? Плажовете как са и има ли бърз и удобен транспорт от Малага, все пак до там е полета от София. Благодаря. 🙂

Връзка към коментар
преди 47 минути , denis_a каза:

Здравейте, пичове! Дайте малко прясна информация за южна Испания - Андалусия и по-точно за Марбея и района. Изключително много искам да посетя това местенце. Бил съм в Испания едно лято като дете преди цели 21 години (Аликанте, Торевиеха) и като човек, обичащ топлото време и гостоприемството, съм решил че пак ще се върна там. Сега имам възможност да посетя това прекрасно и топло местенце и да се сетя за детството. Как е положението в Марбея сега, има ли нещо, за което да се внимава там и хубаво място ли е за почивка? Може ли човек като мен от забързана и натоварена София да си почите там от шума и лудницата? Плажовете как са и има ли бърз и удобен транспорт от Малага, все пак до там е полета от София. Благодаря. 🙂

@Argentique беше съвсем наскоро в Марбея. Тагвам я, да ти даде информация и вдъхновение 😉 

  • Смея се 1
Връзка към коментар

@master_of_germs, човекът пита за почивка, а аз на почивка (плажна, лятна) в Испания не бих стъпила, защото хората са ми много дори в края на март, включително и на плажа. :biggrin:

@denis_a, искаш да отидеш в Марбея – отивай. Ще има и плюсове, и минуси вероятно. Игнорираш минусите и се кефиш на живота.

Марбея е град с над 100 хиляди население и лятото става сигурно петорен. Всъщност цялото крайбрежие от Марбея на юг, че и на север е застроено. Лятото сума ти испанци плюс половин Европа са там.

Обаче Марбея за разлика от някоя Фуенхирола има приятно старо градче, в което се бяхме настанили ние в края на март. 
Морската вода там е идея по-хладна от други места, май дори в пика на лятото е към 25 градуса.
Транспорт от летището – има директен автобус:  https://malaga.avanzagrupo.com/en/routes
Извън сезон е през час или по-малко, в сезон става много редовен и до късно. Билет на летището се купува от каса, на 20-на метра зад спирката, шофьорът не продава.
Ако отидеш в Марбея, те пращам за един ден до Ронда, даже може с нощувка – тъкмо малко по-хладно следобед и сутрешните туристи са се разотишли.
И пак повтарям – шум и лудница ще има много, испанците обичат живота и му се радват навън (шумно), но пък на мен душата ми си почива там. Не през лятото обаче! :biggrin:
Ако имаш възможност и желание, наемаш кола и си избираш какъвто плаж поискаш, може дори и отвъд Тарифа, на океана.
За вдъхновение:

 


Андалусия трябва да се види и почувства. С думи е сложно...

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 18 часа, denis_a каза:

Плажовете как са и има ли бърз и удобен транспорт от Малага, все пак до там е полета от София. Благодаря. 🙂

Аз бях в Малага и Аликанте /Малага ми е сред фаворитите вече/ на почвка август месец и да хора си има повече в Малага предполагам и Марбея ще е така зависи по кое време ще се ходи. За плажове не знам, но водата август в Малага бе студена, а това е още надолу и предполагам ще е същата работа с наближаване към океана.

Връзка към коментар

За Малага - единия ден обикаляхме с местен познат-испанец и той ни светна, че на Малагета ходели основно чужденци, а на Playa de la Misericordia - местни. На Малагета пясъкът е изкуствено насипан, за другия не знам, но пак не е прекрасен.

Събота в шест вечерта на Малагета, 25 март:

20230325_175824.jpg.ad48e906fd59f1ce6b05a8a28557da71.jpg

И в неделя на Playa de la Misericordia, 26 март, +30 градуса въздух, по пясъка ни изгоряха стъпалата, водата ледена, но има мераклии. Основно жени се къпаха. Както каза нашият испанец, жените са по-луди, той не смеел в тази ледена вода. :biggrin:

 

20230326_145343.jpg.fb1fe15a19164ca79750e3b8daa371d9.jpg

 

20230326_212402.jpg.fda39bd8a506c457c4a8fa8fe6dd6f65.jpg

 

20230326_212323.jpg.8b91a58e1875ec5bc34be6d867d2fbfe.jpg

 

По плажовете беше пълно, по улиците из кварталите ни един човек. Лятото било лудница в Малага.

 

Марбея, плаж на центъра, бяхме на пет минути от него.

 

20230323_180721.jpg.9d2db4f9d05b3585a99e80034818a926.jpg

 

20230323_185350.jpg.4b8c02f7b8442df67887f9e24a3583d7.jpg

 

20230323_220446.jpg.75f27260062e9c628a12617549268c41.jpg

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Почивали сме в Испания в Салоу и Фуенхирола. Това лято ще имам възможност да отида отново до Испания с полет или до Барселона или до Малага.

Дайте идеи за градче с хубав плаж и около тези две летища .

P.S. Приемам предложения и за апартаменти. 

Връзка към коментар
преди 12 часа, Taliana каза:

Почивали сме в Испания в Салоу и Фуенхирола. Това лято ще имам възможност да отида отново до Испания с полет или до Барселона или до Малага.

Дайте идеи за градче с хубав плаж и около тези две летища .

P.S. Приемам предложения и за апартаменти. 

Кога точно през лятото? Миналата година в средата на август бяхме в Ситжес, голяма лудница е. То по всички ваканционни места в Европа е така плюс че, цените са най-високите възможни. Миналата година го обсъждахме Ситжес тук в тази тема и мисля дори, че точно ти беше питала за същата дестинация. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На Коста Брава ходих преди 2 години, Бланес, Йорет де Мар и Тосса.

Хареса ми, през юли още не беше много блъскано с народ (в събота и неделя имаше повечко хора на плажовете).

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Jenbel каза:

Кога точно през лятото? Миналата година в средата на август бяхме в Ситжес, голяма лудница е. То по всички ваканционни места в Европа е така плюс че, цените са най-високите възможни. Миналата година го обсъждахме Ситжес тук в тази тема и мисля дори, че точно ти беше питала за същата дестинация. 

В края на юли ще пътуваме.

Миналата година бяхме във Фуенхирола. Май питах за температурата на водата около Малага? /като не помня защо ли не си прегледам публикациите/

Добре си изкарахме и водата беше ок в средата на август.

Испания ми е слабост...

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Въпрос към по-често ходещите в Барселона, като @Ivko и @Alexander  например:

Hola Barcelona Travel Card включва ли Renfe влака от летището? Искам да си взема няколкодневна.

Също така мога да вместя някоя малко популярна забележителност в града (обичайните съм ги гледала на предни ходения) - някакви предложения за нещо off the beaten track?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Яничка каза:

Въпрос към по-често ходещите в Барселона, като @Ivko и @Alexander  например:

Hola Barcelona Travel Card включва ли Renfe влака от летището? Искам да си взема няколкодневна.

Също така мога да вместя някоя малко популярна забележителност в града (обичайните съм ги гледала на предни ходения) - някакви предложения за нещо off the beaten track?

вече не го включва, само метрото....

Hola Barcelona Travel Card includes metro service travel between the airport and Barcelona city centre.

https://www.holabarcelona.com/tickets/hola-bcn-barcelona-travel-card

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Яничка каза:

А някоя забележителност в Барселона, по-различна от обичайните Гауди и Монджуик места да препоръчате?

Качете се до Тибидабо. Има увеселителен парк, парк за разходки и пикник има и страхотна базилика. Може да се качите с фуникуляра също е хубаво.

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , Яничка каза:

А някоя забележителност в Барселона, по-различна от обичайните Гауди и Монджуик места да препоръчате?

Парк "Лабиринт на Хорта". Прекрасно може да се уплътни половин ден, а наблизо има и  заведения с не туристически уклон. 🙂

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.