Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

преди 49 минути , The Doctor каза:

Парк "Лабиринт на Хорта". Прекрасно може да се уплътни половин ден, а наблизо има и  заведения с не туристически уклон. 🙂

Страхотно предложение, много ми допада! 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Яничка каза:

А някоя забележителност в Барселона, по-различна от обичайните Гауди и Монджуик места да препоръчате?

Recinte Modernista de Sant Pau - Museu, музей в голям комплекс бивша болница, построен в стил ар нуво, с мозайки, витражи и градини. 
Ако не сте били, заслужава си и Palau de la Música Catalana. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте!

През месец юни ми предстои да почивам с туристическа агенция в Коста Брава.

В програмата има няколко предложения за организирани екскурзии до Барселона.

Предварително обяснявам, че не владея английски език и се притеснявам дали

мога самостоятелно да се придвижа и да се ориентирам за основните туристически обекти.

Моля, за вашите предложения и напътствия относно транспорта до Барселона както и да споделите

как мога най-лесно и от къде да се снабдя с билети . Предварително благодаря!🙂

 

Връзка към коментар

За летището във Валенсия имаше такова изискване от Уиз, които не издаваха мобилни БК (декември'21).

Разпечатките ни излязоха размазани и не минаха :smile3:, но при свалена БК (А4) на телефона и екранна снимка само на увеличения баркод (на цял екран) минахме без проблем.
 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Ninkata17 каза:

Бърз въпрос за Аликанте. На връщане наистина ли искат принтирани билети и къде ги принтирахте ?

Какво значи "наистина ли", къде видяхте да искат? Мисля, че по Африка, Йордания и гръцките острови само остана да не приемат електронни карти. По принцип ако се изискват хартиени бордни карти можете след онлайн чекин да си ги отпечатате на гишето безплатно.

Ако сте в хотел не вярвам на рецепцията да откажат да отпечатат 2 страници...

Връзка към коментар

Има неразбиране относно неприемането на мобилна бордна карта.Това съвсем не означава ,че трябва да разпечатвате нещо на хартия.Достатъчно е да свалите на мобилното устройство бордната  си карта и да я покажете , както вече е казано по-горе.Може да минете през чек-ин гише, където ще ви я разпечатат безплатно или да си карате с копие на бордната карта в телефона по проверките. Има и летища където задължително минавате през чек-ин гише , но то си пише "Това не е бордна карта , моля явете се на чек-ин" ,или нещо подобно.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

Ще наемаме кола за Палма де Майорка 04-08.07.2023. Предвид, че сме на под 25 години, има допълнителна такса, ще доплатим и за пълна застраховка. От кой сайт ни съветвате да наемем колата?

Благодарим предварително!

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Тур дьо Франс почна днес от Билбао. Гледах поне 10 мин кадри от дрон, от камери, не видях нещо забележително, древно, старо в тоя град, замък, стар град,  безличен ми се видя за туризъм.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 16.06.2023 г. в 18:39, r_nikolov1 каза:

Здравейте,

Ще наемаме кола за Палма де Майорка 04-08.07.2023. Предвид, че сме на под 25 години, има допълнителна такса, ще доплатим и за пълна застраховка. От кой сайт ни съветвате да наемем колата?

Благодарим предварително!

Букна ли вече? Аз пътувам днес и букнах през goldcar и ще мога да ри дам обратна връзка довечера, ако не ти е късно вече 

Връзка към коментар
преди 5 часа, r_nikolov1 каза:

Резервирахме от Rentalcars.

Това мисля, че е платформата, коя е рент а кар компанията? Подготви се за опашки и чакане. Също за големи депозити. За пръв път ми блокират пари за гориво. 130 евро, като от там ще удържат, ако не я върна с пълен резервоар. 1100 евро ми е депозита за сеат ибиза понеже не си букнах тяхната застраховка, а ползвам на WWI. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, kakadu каза:

Тур дьо Франс почна днес от Билбао. Гледах поне 10 мин кадри от дрон, от камери, не видях нещо забележително, древно, старо в тоя град, замък, стар град,  безличен ми се видя за туризъм

E, музеят Гугенхайм, бискайският мост и посещение на мач на Атлетик Билбао все струват нещо, мисля. 🙂

Страната на баските не е толкова обширна, a старовремски градчета и селца там има, колкото щеш; 😉

насечени, макар и не много високи планини, замъци, драматично крайбрежие и още по-драматични водопади.

Хич и не бих се замислил, ако ми изпадне сгодна възможност. 🙂

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 8 часа, master_of_germs каза:

Хич и не бих се замислил, ако ми изпадне сгодна възможност. 🙂

През Edreams. Net ще свали по 10 евро на всеки полет и ще излезе към 75 лв всичко.

2023_07_02_09.11.04_edit.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,в края на август ще почиваме във Фуенгирола с жената и малката на 5 годинки.В Анадалусия сме за втори път и понеже предния пропуснахме Кордоба,въпроса ми е дали да вземем еднодневен тур от някоя местна агенция или да се върнем до Малага и оттам пак с влак?Принципно предпочитам втория вариант,притеснява ме да не ни дойде късо времето.Съвет?

Връзка към коментар
преди 15 часа, bibi каза:

Здравейте, моля за идеи за хубави, изпробвани плажове на Майорка. По възможност да са с лесен достъп, защото имаме приятел с намалена подвижност. Мерси!

Може да погледнеш това мнение 😃

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , VVP каза:

Здравейте,в края на август ще почиваме във Фуенгирола с жената и малката на 5 годинки.В Анадалусия сме за втори път и понеже предния пропуснахме Кордоба,въпроса ми е дали да вземем еднодневен тур от някоя местна агенция или да се върнем до Малага и оттам пак с влак?Принципно предпочитам втория вариант,притеснява ме да не ни дойде късо времето.Съвет?

Малага-Кордоба е 2.5 часа с автобус на посока, общо стават пет. До Малага имате също път, макар и влаковете да са чести.
За да не ставате по тъмно с малко дете, е най-хубаво еднодневна екскурзия, колкото и да се стремим да се самоорганизираме тук всички. Или кола под наем за ден.
 

Ако не сте ходили до Михас (съвсем близо ви е с редовен градски автобус, тръгва от тук), може да заведете детето да види магарешко такси:biggrin:

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Използвам темата за бърз вупрос: Във Валенсия празуват ли Хелоуин? Планирам да отидем за РД за съпруга ми, което ще бъде 0т 27.10 до 02.11. Та понеже там си имат много техни фестивали, се чудя празнуват ли изобщо този?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

В Испания премахват аварийния триъгълник от 2026 г.

 

От Кралския Испански Автомобилен клуб (RACE) уведомяват, че от 01.07.2023 г. шофьори, чийто автомобили претърпят повреда или инцидент на територията на Кралство Испания, не са задължени да поставят аварийния триъгълник, стига да разполагат с т.н. светлинен маяк V16. Последният се поставят на покрива на автомобила, без необходимост шофьорът да излиза от колата. Испанската пътна агенция е одобрила 6 модела от светлинният маяк V16.

 

Решението идва в следствие на големия брой инциденти с шофьори на аварирали автомобили, които биват блъснати по време на поставянето на триъгълника или още при слизането от автомобила.

 

Пълна забрана за използване на аварийния триъгълник ще бъде въведена от 01.01.2026 г. Към момента може да се използват и двете средства за обозначение на аварирал автомобил.

 

img_1900_1290.jpeg.58e9198024064321b808a0c1dbe5cc8c.jpeg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.