Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

преди 27 минути , VVP каза:

За влак Малага-Кордоба трябва ли да взимам билет предварително или може и на гарата директно? И има ли разлика в цената на място и да кажем от omio? 

По тази линия се движат предимно високоскоростни влакове AVE и малко по-бавните AVANT и от днес за днес може да няма билети, а цените в последния момент са балтия в сайта на renfe. Освен това с наближаването на датата растат - за след месец са по-ниски, но не чак толкова ниски, колкото на автобуса.

 

Цените за утре:

 

Screenshot.png.bb0dc0b4c7d33b37f297f42857938a2f.png

 

Има по 19€, но са по един на ден. Можете и сами да потърсите в нета (Malaga Maria Zambrano - Cordoba). 

 

А автобуси в сайта на Alsa:

 

426949107_Screenshot(1).png.6c5017b20c62c05c9f328f01f45373e9.png

 

Автогарата и гарата в Малага са една до друга.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

 Червена степен на тревога/alerta roja на испански/ в цялата област Мадрид заради проливни дъждове с до 120 л/кв.м. от вчера. Днес сутринта много от линиите на метрото -1,5,6,7,9,11 спряха да работят. Пращам ви снимки от станция Монклоа. Наводнения ни чакат. 

20230904_060844.jpg

20230904_065529.jpg

  • Харесвам 1
  • Шок 13
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Ще пътувам до Валенсия следващата седмица и търся информация за техния обществен транспорт - карти, билети и варианти за пътуване за хора на възраст над 65 Техният сайт за обществен транспорт, обаче, не се отваря. Видях, че има Valencia Tourist Card, която може да се купи за определено време. Някой ползвал ли я е?

Връзка към коментар

Аз бях юни месец и си взехме от летището карта за 12 евро ако не бъркам, но не помня за колко пътувания беше и важи за метрото до града и за всички зони. Там са на 4 зони транспорта, като летището е отделна зона D

 

 

metro-map-valencia.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, tanichka каза:

Само за метрото ли е била валидна картата?

Може да се прикачваш на всички видове за 10 пътувания е. Тук може да погледнеш за инфо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте Магеланци, на жена ми и омръзна Гърция и някакси поглеждаме към Испания. Да си призная, никога не сме били в Испания и все от някъде ще трябва да започнем. 
Идеята е да ни хареса и да не се откажем след първото посещение. Предпочитаме пясъчни плажове, топла морска вода и не претъпкано с туристи. 
Канарски острови, Майорка, Южна Испания, идея нямам от къде да започнем

Знам, че за много от вас Испания е като втори дом, така че помагайте моля🙂

 

Връзка към коментар

Здравейте пътешественици!

Планираме едно новогодишно пътуване до Андалусия. Кацане и излитане - Малага. Разглеждах сайтове за коли под наем и попаднах на този, който ми изглежда доста добре откъм цени https://www.carmalagahire.com .

Дали някой има впечатления от него? 

Приемам и други идеи , защото опита ми в колите под наем е доста малък. ☺️

 

Връзка към коментар
преди 3 минути , ABoneva каза:

Здравейте пътешественици!

Планираме едно новогодишно пътуване до Андалусия. Кацане и излитане - Малага. Разглеждах сайтове за коли под наем и попаднах на този, който ми изглежда доста добре откъм цени https://www.carmalagahire.com .

Дали някой има впечатления от него? 

Приемам и други идеи , защото опита ми в колите под наем е доста малък. ☺️

 

Не съм ги ползвала, но във форума има добри ревюта на https://www.malagacar.com/

 

Тук можете да ги прочетете:

 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И ние сме ползвали malagacar, всичко беше точно, сега пак ще вземем кола от тях, ще пътуваме края на октомври. Цените и с включена пълна застраховка са много добри. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 29.09.2023 г. в 11:20, VASILEV каза:

Здравейте Магеланци, на жена ми и омръзна Гърция и някакси поглеждаме към Испания. Да си призная, никога не сме били в Испания и все от някъде ще трябва да започнем. 
Идеята е да ни хареса и да не се откажем след първото посещение. Предпочитаме пясъчни плажове, топла морска вода и не претъпкано с туристи. 
Канарски острови, Майорка, Южна Испания, идея нямам от къде да започнем

Знам, че за много от вас Испания е като втори дом, така че помагайте моля🙂

 

За плаж в Испания най ми допада Палма де Майорка. Прекрасни плажове, чудна храна, топло море и има какво да се разгледа. Може да отседнете в някое предградие на столицата, може и в Алкудия или Порт де Поленса, може и на друго място. Ако не искате тълпи, избягвайте Магалуф. Сигурна към, че островът няма да Ви разочарова.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, EliNik каза:

И ние сме ползвали malagacar, всичко беше точно, сега пак ще вземем кола от тях, ще пътуваме края на октомври. Цените и с включена пълна застраховка са много добри. 

Много благодяря!

Връзка към коментар
На 29.09.2023 г. в 11:20, VASILEV каза:

Здравейте Магеланци, на жена ми и омръзна Гърция и някакси поглеждаме към Испания. Да си призная, никога не сме били в Испания и все от някъде ще трябва да започнем. 
Идеята е да ни хареса и да не се откажем след първото посещение. Предпочитаме пясъчни плажове, топла морска вода и не претъпкано с туристи. 
Канарски острови, Майорка, Южна Испания, идея нямам от къде да започнем

Знам, че за много от вас Испания е като втори дом, така че помагайте моля🙂

 

За кои месеци става дума?

Връзка към коментар

Може ли бързо питане за купуване на билети от Renfe? Упорито ме плюе с "La longitud del documento es menor de la permitida" и не ме пуска да платя. Предполагам става въпрос за номера на личната карта. Въведох го на "Pasaporte/Doc. comunitario". Другите 2 опции са DNI и NIE. Доколкото съм наясно първото е за испанци, второто за емигранти.

Някой имал ли е подобен проблем или сайта на Renfe е нещо бъгав?

Връзка към коментар
На 2.10.2023 г. в 10:53, Asya Assenova каза:

За плаж в Испания най ми допада Палма де Майорка. Прекрасни плажове, чудна храна, топло море и има какво да се разгледа. Може да отседнете в някое предградие на столицата, може и в Алкудия или Порт де Поленса, може и на друго място. Ако не искате тълпи, избягвайте Магалуф. Сигурна към, че островът няма да Ви разочарова.

@Asya Assenovaблагодаря 

На 2.10.2023 г. в 10:56, Alexander каза:

За кои месеци става дума?

@AlexanderСептември 

Връзка към коментар
преди 1 час, Madelin каза:

Може ли бързо питане за купуване на билети от Renfe? Упорито ме плюе с "La longitud del documento es menor de la permitida" и не ме пуска да платя. Предполагам става въпрос за номера на личната карта. Въведох го на "Pasaporte/Doc. comunitario". Другите 2 опции са DNI и NIE. Доколкото съм наясно първото е за испанци, второто за емигранти.

Някой имал ли е подобен проблем или сайта на Renfe е нещо бъгав?

Аз съм купувал билети, ама не помня какво съм писал.

 

Тук има подробно описание на английски: https://www.seat61.com/train-travel-in-spain.htm#How_to_buy_train_tickets_for_Spain, включително алтернативни сайтове за покупка.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Madelin каза:

Може ли бързо питане за купуване на билети от Renfe? Упорито ме плюе с "La longitud del documento es menor de la permitida" и не ме пуска да платя. Предполагам става въпрос за номера на личната карта. Въведох го на "Pasaporte/Doc. comunitario". Другите 2 опции са DNI и NIE. Доколкото съм наясно първото е за испанци, второто за емигранти.

Някой имал ли е подобен проблем или сайта на Renfe е нещо бъгав?

Аз имам отдавна профил в  Renfe.Виждам че след имената ми пише: ID card(national ID card/foreigner ID card/passport) и е номера на личната ми карта. Но не помня как точно съм го въвела. Не съм имала проблеми при купуване на билети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Madelin каза:

Може ли бързо питане за купуване на билети от Renfe? Упорито ме плюе с "La longitud del documento es menor de la permitida" и не ме пуска да платя. Предполагам става въпрос за номера на личната карта. Въведох го на "Pasaporte/Doc. comunitario". Другите 2 опции са DNI и NIE. Доколкото съм наясно първото е за испанци, второто за емигранти.

Някой имал ли е подобен проблем или сайта на Renfe е нещо бъгав?

Ако ползвате topcashback сайтовете, за покупка през тамошен линк от trainline дава различни проценти кешбек от 5 до 20, зависи по кой маршрут купувате. За нови клиенти UK версията дава 5% независимо от маршрута. Освен ренфе има и нискотарифни влакове. За някои линии между големите градове ouigo.es дават много добри цени.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 34 минути , Argentique каза:

Ако ползвате topcashback сайтовете, за покупка през тамошен линк от trainline дава различни проценти кешбек от 5 до 20, зависи по кой маршрут купувате. За нови клиенти UK версията дава 5% независимо от маршрута. Освен ренфе има и нискотарифни влакове. За някои линии между големите градове ouigo.es дават много добри цени.

Iryo.es също,но са ограничени дестинации засега.

Връзка към коментар

Благодаря на @Zaro, @blueriver и @Argentique.

Освен, че сайта заби 5 пъти, оказа се, че проблемът е в това, че съм се опитвала с един промокод, който ми изпратиха те, да купя 2 билета. Това обаче го разбрах чак, когато се пробвах да купя от апп-а. Там ме "светна", че мога да купя само един билет. Така че се предадох за десетте % и си купих Мадрид-Малага на редовни цени, не ми се разправяше още 1 час с тая мъка.

Поне на app-а билетите излизат като самолетните, може директно да ги показваш. Pdf - резерва.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 часа, VASILEV каза:

@Asya Assenovaблагодаря 

@AlexanderСептември 

Ако е в началото до средата на септември,  някъде по Балеарските острови ще е перфектен избор.

Ако не държиш на по-топла вода може и по брега под Кадис, там има доста по-малко хора като цяло.

Някъде на Канарските също е перфектно за този месец.

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Alexander каза:

Ако е в началото до средата на септември,  някъде по Балеарските острови ще е перфектен избор.

Ако не държиш на по-топла вода може и по брега под Кадис, там има доста по-малко хора като цяло.

Някъде на Канарските също е перфектно за този месец.

 

@Alexanderблагодаря. По принцип харесваме топло море и пясъчни плажове. Вероятно ще почнем с Майорка 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.