Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

На 2.10.2023 г. в 9:32, ABoneva каза:

Здравейте пътешественици!

Планираме едно новогодишно пътуване до Андалусия. Кацане и излитане - Малага. Разглеждах сайтове за коли под наем и попаднах на този, който ми изглежда доста добре откъм цени https://www.carmalagahire.com .

Дали някой има впечатления от него? 

Приемам и други идеи , защото опита ми в колите под наем е доста малък. ☺️

 

Привет, ние се върнаха скоро от района и наехме кола от Firefly, но през Booking. Цена за 5 дена с пълна застраховка 160 лв. Предполагам, че за вашия период може да е и по-ниска, тъй като ние бяхма в активен сезон. Бъдете внимателни за условията, защото повечето фирми предлагат с лимит на километрите за периода.   

Връзка към коментар

От къде запазвате хотел за Барселона. Цените в booking ми се видяха доста  високи, въпреки че ще запазвам за след 9 месеца. Hotels.com ми дават една идея по-ниски цени.

Връзка към коментар
преди 20 минути , Denittta каза:

От къде запазвате хотел за Барселона. Цените в booking ми се видяха доста  високи, въпреки че ще запазвам за след 9 месеца. Hotels.com ми дават една идея по-ниски цени.

Рано е за добри цени. Аз търся в ноември и през февруари, март за май или  юни. Като цяло last minute няма. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , Denittta каза:

От къде запазвате хотел за Барселона. Цените в booking ми се видяха доста  високи, въпреки че ще запазвам за след 9 месеца. Hotels.com ми дават една идея по-ниски цени.

По-добре изчакай с хотела, изчакай да останат 2-3 месеца до датата ви на тръгване. Сега само разгледай и харесай 1-2 места.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добре, само ще набележа тогава и ще дебна 🙂

Друг бърз въпрос. Ще имаме круиз в началото на юни. Раян нямат още полети тогава обявени, с wizz илизат около 1000лв полетите с багаж и 2 ремаркета /деца/. Да чакам ли да се качат още цените или да си взимам полетите от сега и после да ме е яд на черен петък ако има 20%🤣

Връзка към коментар
преди 4 часа, Denittta каза:

От къде запазвате хотел за Барселона. Цените в booking ми се видяха доста  високи, въпреки че ще запазвам за след 9 месеца. Hotels.com ми дават една идея по-ниски цени.

Вижте и в Airbnb за самостоятелен апартамент щом сте с деца, може да излезе нещо добро.

 

преди 2 часа, Denittta каза:

Да чакам ли да се качат още цените или да си взимам полетите от сега и после да ме е яд на черен петък ако има 20%🤣

Не знам кои дати гледате, но в началото на юни отиването ми излиза по 50лв с WDC, което е много добра цена за юни, а има и дати по 30-35лв. Навръщане цените за повечето дати са 50-70лв, което пак е добре. Може и да паднат малко за някои дати, но шансът да се вдигнат на 100+ в посока е много по-голям особено ако гоните конкретни дати. 

Връзка към коментар

Имам пътуване до Мадрид от утре до четвъртък. 

Както може да се очаква, през повечето време съм служебно ангажирана. 

 

Но.... имам цял половин ден в сряда (е, и половин в четвъртъ, но не го броя, защото е ден за пътуване).

 

Надявам се да не се изсипе всичкия дъжд за целия октомври точно този ден 😉 

 

И тъй като не е като да не съм била в града, но все още съм видяла сравнително малко, (а и беше отдавна), къде да си загубя времето (не че не мога да направя един шопинг тур 😉 ) по централната част на града?  Идея/и? 

 

 

Връзка към коментар

@Lyubina, чудесно! В централната част ако си, иди до парка Ретиро и до Парке Оесте да видиш яки гледки към кралския дворец и египетския храм Дебод. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Crazy Horse каза:

парка Ретиро 

Ретиро е едно уникално място за релекс и спокойствие. А отделно, че има места, където могат да се видят местните в характерни за тях танци. И то не само фламенко. Но най-вече. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря на всички! В Ретиро и в Прадо вече съм била, но ако времето не е с нас, ще трябва да търся вариант за сушинка.

До парк Оесте само съм минавала, но виж катедралата съм я гледала само отстрани. Ако успея, ща опитам да вляза в Алмудена. И ще действам съобразно времето. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , Lyubina каза:

Благодаря на всички! В Ретиро и в Прадо вече съм била, но ако времето не е с нас, ще трябва да търся вариант за сушинка.

До парк Оесте само съм минавала, но виж катедралата съм я гледала само отстрани. Ако успея, ща опитам да вляза в Алмудена. И ще действам съобразно времето. 

Ако не сте били в другите две галерии - Reina Sofia или Thyssen Bornemisza, които са част от Златния мадридски арт триъгълник,  може и там да отидете,  ако ви влече. Или на пазара San Miguel,  там има разни малки хапчици за дегустация, макар да е туристическо.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Привет! Кои компании таксита оперират в Испания? Убер или нещо подобно има ли? Скоро ще имам късно кацане в Аликанте и подозирам закъснение на Уиз от сега 🙂 Ако изпусна последния рейс в 11 часа с какво ще препоръчате да се придвижа до центъра?

Връзка към коментар

Аз по принцип ползвам Bolt и Cabify, но това е в Мадрид. Аликанте е по-малък град и не знам дали имат Uber, а Bolt и Cabify със сигурност нямат. Но, ако вземеш лицензирано такси би трябвало всичко да е наред.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Bellaero каза:

Привет! Кои компании таксита оперират в Испания? Убер или нещо подобно има ли? Скоро ще имам късно кацане в Аликанте и подозирам закъснение на Уиз от сега 🙂 Ако изпусна последния рейс в 11 часа с какво ще препоръчате да се придвижа до центъра?

Последният е в 0 часа. 

https://alicante.vectalia.es/linea/linea-c-6alicante-aeropuerto/#notification-marquee-bottom
И ние трябва да летим след две седмици, засега няма сериозни закъснения над 30 минути в последните полети. Ако закъснее много, ще хванем такси, какво да се прави.

Връзка към коментар

Благодаря! 

Гугъл мапс ми даде последен в 23:00 и не се сетих да погледна в сайта.

Много интересно, че когато купих билетите, часът на кацане беше 21:45. Приятелка, която лети често до там, твърдеше, че полетът си е с кацане след 22 открай време. Имам го този час и в билетите на мейла. Вчера погледнах, полетът си е обявен с кацане в 22:05. Както и да е, това не е за тази тема, но за първи път ми се случва.

Връзка към коментар
преди 15 минути , Bellaero каза:

Много интересно, че когато купих билетите, часът на кацане беше 21:45. Приятелка, която лети често до там, твърдеше, че полетът си е с кацане след 22 открай време. Имам го този час и в билетите на мейла. Вчера погледнах, полетът си е обявен с кацане в 22:05. Както и да е, това не е за тази тема, но за първи път ми се случва.

Защото при покупка на билета часът на излитане е 19.10, а впоследствие тихомълком го променят на 19.30 и никъде не ни уведомяват за това. Преди го правеха и за пет минути дори. 

 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой знае ли колко по-рано се пускат в продажба безплатните онлайн билети за кетедралата в Севиля?

Показва ми разпродадени дати до 7 декември, но останалите просто не са активни и не могат да бъдат избрани... 

Screenshot_20231118_235935_Chrome.jpg.e4b49cb6c21a32d8babcabc99842e156.jpg

 

Screenshot_20231119_000044_Chrome.jpg.4701f9e709c84d2f5da37516aa669bc8.jpg

 

Връзка към коментар
преди 9 часа, master_of_germs каза:

Някой знае ли колко по-рано се пускат в продажба безплатните онлайн билети за кетедралата в Севиля?

Тук така и не успях да схвана през колко време ги пускат билетите. Миналата година ги дебнах около месец и половина и установих, че ги завъртат 2, 3 седмици до 1 месец напред, като билетите са за 2 седмици и свършват много бързо. Забелязах, че обикновенно шоуто започва в четвъртък или петък сутринта, но дали е още така ...

Бях ги сложил в браузъра като начална страница за да ги следя и установих, че в рамките на час свършват.

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, master_of_germs каза:

Някой знае ли колко по-рано се пускат в продажба безплатните онлайн билети за кетедралата в Севиля?

Показва ми разпродадени дати до 7 декември, но останалите просто не са активни и не могат да бъдат избрани... 

Screenshot_20231118_235935_Chrome.jpg.e4b49cb6c21a32d8babcabc99842e156.jpg

 

Screenshot_20231119_000044_Chrome.jpg.4701f9e709c84d2f5da37516aa669bc8.jpg

 

Къде пише че са безплатни? Да нямаш предвид това????🤔

  • Entrada gratuita*: Naturales o residentes en la Archidiócesis de Sevilla / Menores de hasta 13 años acompañados por un adulto / Discapacitados a partir del 65 % y un acompañante en caso de necesitarlo / Desempleados nacionales
Връзка към коментар

Има безплатни билети за катедралата, като входа е в 14:00 и 14:30 часа. При резервацията независимо от броя заявени билети взимат 1 евро такса.

Така беше миналата година.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.