Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

преди 4 часа, Ivan Ivanich каза:

Тук така и не успях да схвана през колко време ги пускат билетите. Миналата година ги дебнах около месец и половина и установих, че ги завъртат 2, 3 седмици до 1 месец напред, като билетите са за 2 седмици и свършват много бързо. Забелязах, че обикновенно шоуто започва в четвъртък или петък сутринта, но дали е още така ...

Бях ги сложил в браузъра като начална страница за да ги следя и установих, че в рамките на час свършват.

 

 

Благоцаря!

Сложил съм ги.

В четвъртъците преди обед мога да дебна, но в петъците - абсурд.

@stebal, @mary_shery, някоя от вас може ли да поема петъчните вахти? 😄

 

Връзка към коментар
преди 3 часа, master_of_germs каза:

Благоцаря!

Сложил съм ги.

В четвъртъците преди обед мога да дебна, но в петъците - абсурд.

@stebal, @mary_shery, някоя от вас може ли да поема петъчните вахти? 😄

 

Дани, мога да хвърлям по едно око , но обикновено петък е най - натоварения ми ден за седмицата.

Връзка към коментар
преди 56 минути , blueriver каза:

Някой беше давал препоръка за фламенко шоу в Севиля. Дали може да пратите линк? Гледах вечерта на площад "Испания",но искам нещо по-добро!

https://www.teatroflamencotriana.com/

 

https://maps.app.goo.gl/yDQa26mdcmzrn1ww6

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Знам, че във форума има доста специалисти на тема Испания, затова имам един бърз въпрос. Средата на Февруари подходящо ли е времето за 7-10 дни роуд в региона около Валенсия/Малага/Гибралтар/Севиля? Обикновено вали ли много/студено ли е? Според сайтовете за времето не изглежда така. Средномесечните стойности за валежи са около 30-50мм с около 5-6 дъждовни дни за Валенсия и Малага и температури около 12-15 градуса, което звучи доста добре.

Друго си е обаче някой с опит да се произнесе по въпроса ?

 

@Alexander @Crazy Horse

 

Благодаря!

Връзка към коментар

Различни години съм ходил по това време за няколко дни във Валенсия и Малага. Такива са температурите, в Малага беше по-топло , до 17-18 градуса. Не е валяло.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Присъединявам се към мненията на @Alexander и @bad kid. Времето в Испания, особено в южна, а и във Валенсия е хубаво и в средата на февруари не вали често, може и цял месец да не вали тогава. Това, което видяхте като поройни дъждове през септември не е много типично.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой ползвал ли е Marbesol car rental в Андалусия? Виждам, че в гугъл са с добри ревюта, също така при пълна застраховка разрешават да влизаш в Гибралтар и Португалия, докато от Malaga Car искат 8 евро/ден допълнително за "international insurance"

Връзка към коментар

Не я бях чувал и я огледах подробно.

Като цяло доста добри отзови, а лошите са стари-преди 2-3 години е последния, явно когато са искали отделно пари за застраховки.
В момента с пълна застраховка не искат нищо, не блокират пари, но самото плащане става само с  кредитна карта. 
Звъннах им и потвърдиха, че няма депозит и няма такси за влизане в Гибралтар и Португалия.

 

Казаха ми, че максимално могат да се минат 2000км, ако са повече трябва да се мине през офис за да се смени автомобилът с друг. При неспазване  има глоба от 2€/км. Видях,  че същото е описано в сайта им или това е единствения минус, ако някой мисли да обикаля далеч.

 

Аз даже резервирах с тях, макар да имам резервация с малагакар за февруари.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

Не я бях чувал и я огледах подробно.

Като цяло доста добри отзови, а лошите са стари-преди 2-3 години е последния, явно когато са искали отделно пари за застраховки.
В момента с пълна застраховка не искат нищо, не блокират пари, но самото плащане става само с  кредитна карта. 
Звъннах им и потвърдиха, че няма депозит и няма такси за влизане в Гибралтар и Португалия.

 

Казаха ми, че максимално могат да се минат 2000км, ако са повече трябва да се мине през офис за да се смени автомобилът с друг. При неспазване  има глоба от 2€/км. Видях,  че същото е описано в сайта им или това е единствения минус, ако някой мисли да обикаля далеч.

 

Аз даже резервирах с тях, макар да имам резервация с малагакар за февруари.

Условията на Marbesol car rental  звучат много добре. Дори тези 2000 км за седмица из Андалусия би трябвало да са напълно достатъчни. Ако не, минава се през някой от офисите и се сменя с друга кола. Напиши едно ревю в темата за коли под наем, моля, когато се върнеш!

Връзка към коментар
преди 4 часа, vorbis каза:

Условията на Marbesol car rental  звучат много добре. Дори тези 2000 км за седмица из Андалусия би трябвало да са напълно достатъчни. Ако не, минава се през някой от офисите и се сменя с друга кола. Напиши едно ревю в темата за коли под наем, моля, когато се върнеш!

Винаги пиша.

2000км, особено, ако ще се ходи в Португалия може да не стигнат, а таксата от 2евро/км е жестока. Обаче, само като казах, че ще ходя до Португалия и веднага ми го казаха, демек не е срито, защото си пише неограничени километри по обявите  им и може някой, ако не спомене, че ще прави много километри да падне в капана.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой може ли да ми каже колко кутии за IQOS (Terea, Heets) мога да внеса в Испания? Намерих инфо за нормални цигари, пури и какво ли не (забранените субстанции ги пропускаме:), но не и за тези.

Връзка към коментар

Имам още едно питане. Как стои въпроса с роуминга на Гибралтар, ще ми трябва мобилен интернет. Става ли с ръчно избиране на испански оператор или на толкова местенце изобщо не се подвизават британски такива? Не ми се ще да създавам излишна радост на Виваком:)

Връзка към коментар
преди 16 минути , Madelin каза:

Имам още едно питане. Как стои въпроса с роуминга на Гибралтар, ще ми трябва мобилен интернет. Става ли с ръчно избиране на испански оператор или на толкова местенце изобщо не се подвизават британски такива? Не ми се ще да създавам излишна радост на Виваком:)

Губи се испанския оператор - не разчитай на него. До едно място бях свързан, но после изчезна. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Привет! Ще отскоча до Малага в края на януари, какво време да очаквам, ходил ли е някой по това време? Аз се надявам на слънце 🙂 Дано не им е тогава зимата точно с някакви дъждове. 

Връзка към коментар

Привет на всички пътешественици. През февруари ни предстой 1 седмица в Андалусия. С фламенгото и тапаса - няма проблеми. Имаме три нощувки: Гранада, Кордоба и Малага. Моля за едно рамо - препоръчайте ми хотели в който да не ми късът главата и да нредлагат скромни/нормални / условия за точивка след тежки обиколки. Всяка една препоръка е добре дошла - мисля ,че сега е момента да приключим с нощувките. Сърдечно благодаря.

Връзка към коментар

В Малага съм била в хотел Casual del mar Malaga - точно до последната спирка на влакчето от летището към града, добра закуска и кафе. В Гранада - hotel Granada centro, не съм ползвала закуска. И двата хотела стават за обикаляне на градовете пеша и съм доволна от тях, но съм била преди две години.

Връзка към коментар
преди 12 минути , kec каза:

Благодаря за бързия отговор. Бих се зарадвал на съвети за бюджетна обиколка на Гибарлтар.

Бюджетната е с кракомобила. :biggrin:

Казвам как протече нашата: нощувка в Марбея и сутрешен блаблакар до Ла Линеа на цената на половин билет с автобуса (не сме чак толкова спестовни, но искахме да идем максимално рано). В осем заран някъде бяхме в Ла Линеа, преминаване на границата пеша и качване на Скалата пеша. Плащане вход за Скалата (то си е резерват, 18 или 19 лири, може с карта). Обикаляне на Скалата, слизане пеш, кръчма долу (може да се пропусне и без това испанската храна извън Гибралтар е в пъти по́).

Така че ако се ходи самостоятелно и има желание и сили за Скалата - минимумът са тези 18-19 GBP.

Иначе още на влизане в Гибралтар си има автобусчета, дето ще ви развозват нагоре (поне 35 лири, вероятно с включен билет за резервата), има и градски транспорт, но ние ги избягваме тези неща. И лифт има.

Гответе се за 20 км пеш за деня минимум.

Връзка към коментар

Благодаря за светкавичната реакция. за колко време с нормален ход може да се качи човек и слезне от скалата, приемам всички улоности на нормалния ход по байр.Ще ми се да видим и най-отдалечената точка - Europa point - ама за там май ще трябва да ползваме автобус.Тръгваме сутринта от Малага - трябва да се опитаме да хванем по-ранен автобус. Май ще трябва предварителни тренировки, ние сме Освавили Гибралтар за последния ден от престоя.

Връзка към коментар
преди 1 час, kec каза:

Благодаря за светкавичната реакция. за колко време с нормален ход може да се качи човек и слезне от скалата, приемам всички улоности на нормалния ход по байр.Ще ми се да видим и най-отдалечената точка - Europa point - ама за там май ще трябва да ползваме автобус.Тръгваме сутринта от Малага - трябва да се опитаме да хванем по-ранен автобус. Май ще трябва предварителни тренировки, ние сме Освавили Гибралтар за последния ден от престоя.

Преди да правите планове да ходите до Гибралтар в ден, в който имате полет, трябва да си видите транспорта (автобус Малага - Ла Линеа). Аз не съм рисков играч и не оставям далечни пътувания за последен ден.

Скалата не е само качване-слизане, там си има обекти, гледки, пещера Saint Michael, която влиза в цената на билета, различни военни укрепления, но да речем само качването пеш от ГКПП може да ви отнеме час и половина: 

 

 

https://www.google.com/maps/dir/Pillars+of+Hercules/Gibraltar+Passport+Control+Station,+11+Winston+Churchill+Avenue,+Gibraltar+11300,+Испания/@36.1243935,-5.352987,15.5z/data=!4m19!4m18!1m10!1m1!1s0xd0cbf76b50a51b9:0x4722749b0861a0c4!2m2!1d-5.3458567!2d36.1206869!3m4!1m2!1d-5.3486943!2d36.1510227!3s0xd0cc086f056be27:0xc83c5c5cd20c883c!1m5!1m1!1s0xd0cc0889c6d690d:0xb0cb7a9d24ad46c1!2m2!1d-5.3485037!2d36.1549181!3e2?entry=ttu

 

Слизането е идея по-бързо, защото полека се връщате по баира (с още малко качване) към изходна точка. Ако нямате време, по-добре да си хванете градски автобус още при влизане в Гибралтар. Май към 2-3 лири е билетът.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 24.12.2023 г. в 16:47, Madelin каза:

Някой може ли да ми каже колко кутии за IQOS (Terea, Heets) мога да внеса в Испания? Намерих инфо за нормални цигари, пури и какво ли не (забранените субстанции ги пропускаме:), но не и за тези.

Ние си носим по един стек на човек и няколко кутии в ръчния багаж, но и там ги продават на цена 4,30€. Ментови само не намерих, другите Тереа ги има. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.