Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

преди 34 минути , Hakkâri Spor каза:

Благодаря много. Сега ще проверя. В rome2rio пише, че автобусът отива до  Paseo de las delícias, после имам към 1.2 км до хотела, тамън ще разгледам пътьом.

aeropuerto-sevilla.com още един полезен адрес.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Hakkâri Spor каза:

Благодаря много. Сега ще проверя. В rome2rio пише, че автобусът отива до  Paseo de las delícias, после имам към 1.2 км до хотела, тамън ще разгледам пътьом.

В последните години предимно с гугъл мапс се оправям за обществения транспорт. Ако първоначално засека, че няма разминавания, друго не гледам. Даже и в моя град го ползвах, като трябваше да стигна до Психото🤪, така де, до спирката му😄

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Колите под наем на Канарските са на цени от преди 5 години.

Аз поне не знам място където да има подобна цена и това с включена застраховка и без блокиране на пари.

Не оскъпява и при връщане на друго място/летище.


За развита страна,  горе долу тази цена е на ден, понякога и без застраховка.

Наем за 7 и за 14 дни.

 

IMG_3925.png.55abc0a3c9aea4afb6da575678369217.png

IMG_3926.png.85529e5863e972221757419cae7320bf.png

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Alexander каза:

Колите под наем на Канарските са на цени от преди 5 години.

Аз поне не знам място където да има подобна цена и това с включена застраховка и без блокиране на пари.

Не оскъпява и при връщане на друго място/летище.


За развита страна,  горе долу тази цена е на ден, понякога и без застраховка.

Наем за 7 и за 14 дни.

 

IMG_3925.png.55abc0a3c9aea4afb6da575678369217.png

IMG_3926.png.85529e5863e972221757419cae7320bf.png

Ще правиш ли резервация? На втора стъпка се вижда, че първоначалната цена не е точно с пълна застраховка, а можеш да добавиш такава за 2€ на ден, но не повече от 30€. Това пак си е добре като цена. На трета стъпка обаче пише, че в момента на вземане на колата, трябва да се представи кредитна или дебитна карта на името на шофьора. Като няма депозит, за какво ли е?

За юли цените са по-високи и при тази фирма, нормално, същинско лято е.

Иначе аз направих една резервация с включена застраховка от PaylessCar - 9 дни, 208.66€ или по 23€ на ден за втория клас коли - Опел Корса и подобни. Поръчката ще се изпълни от Cicar, като при тях цената беше малко по-висока. Ще ги следя цените и с наближаването на датата.

Не само колите, но и нощувките в Тенерифе са на добри цени. За апартаменти говоря, на хотел не ми се ходи. 72€ на ден за трима възрастни в Сан Андрес и 65€ в Сан Марко. Из разни селца имаше и по-евтини наеми. Ако нямах друго пътуване и съответно разходи по него, с удоволствие щях да си удължа престоя на Тенерифе на 12-13 дни🙂. Все повече си мисля, че добър избор съм направила за лятна почивка🙂

Връзка към коментар
преди 57 минути , ДиянаВ каза:

Ще правиш ли резервация? На втора стъпка се вижда, че първоначалната цена не е точно с пълна застраховка, а можеш да добавиш такава за 2€ на ден, но не повече от 30€. Това пак си е добре като цена. На трета стъпка обаче пише, че в момента на вземане на колата, трябва да се представи кредитна или дебитна карта на името на шофьора. Като няма депозит, за какво ли е?

За юли цените са по-високи и при тази фирма, нормално, същинско лято е.

Иначе аз направих една резервация с включена застраховка от PaylessCar - 9 дни, 208.66€ или по 23€ на ден за втория клас коли - Опел Корса и подобни. Поръчката ще се изпълни от Cicar, като при тях цената беше малко по-висока. Ще ги следя цените и с наближаването на датата.

Не само колите, но и нощувките в Тенерифе са на добри цени. За апартаменти говоря, на хотел не ми се ходи. 72€ на ден за трима възрастни в Сан Андрес и 65€ в Сан Марко. Из разни селца имаше и по-евтини наеми. Ако нямах друго пътуване и съответно разходи по него, с удоволствие щях да си удължа престоя на Тенерифе на 12-13 дни🙂. Все повече си мисля, че добър избор съм направила за лятна почивка🙂

Взимал съм десетки пъти от тях и от други. Сама ще си отговориш на въпросите, ако прочетеш всичко в сайта, отделно съм писал за фирмите там не веднъж и дваж, не мога пак.

Тези символични две евро пише за какво са, аз не съм взимал никога. И да, плаща се с карта, ти на ръка ли искаш?

За това пише карта, кредитна ИЛИ дебитна.

Прочети пак всичко и ще ти се изясни на 100%.

Връзка към коментар
преди 19 минути , Alexander каза:

Взимал съм десетки пъти от тях и от други. Сама ще си отговориш на въпросите, ако прочетеш всичко в сайта, отделно съм писал за фирмите там не веднъж и дваж, не мога пак.

Тези символични две евро пише за какво са, аз не съм взимал никога. И да, плаща се с карта, ти на ръка ли искаш?

За това пише карта, кредитна ИЛИ дебитна.

Прочети пак всичко и ще ти се изясни на 100%.

Не се нервирай, чела съм ти мненията и благодаря за тях🙂

Чудно ми беше защо картата трябва да е на името на шофьора. Примерно може да се плати с карта на някой от пътниците. 
Това, което ме притеснява не е рент а кар фирмата, която и да е тя, а опашката за вземане на кола. Имаш ли наблюдения при коя фирма Cicar или AutoReisen става по-бързо?

Връзка към коментар
преди 59 минути , ДиянаВ каза:

Не се нервирай, чела съм ти мненията и благодаря за тях🙂

Чудно ми беше защо картата трябва да е на името на шофьора. Примерно може да се плати с карта на някой от пътниците. 
Това, което ме притеснява не е рент а кар фирмата, която и да е тя, а опашката за вземане на кола. Имаш ли наблюдения при коя фирма Cicar или AutoReisen става по-бързо?

Еднакво е. Зависи колко самолета има, понякога няма никой, понякога се чака 30-40мин.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

Чудно ми беше защо картата трябва да е на името на шофьора.

Защото той е отговорен не само по отношение на наетата вещ, но и по отношение на евентуално наложени глоби. Световна практика е при наем на кола да се изисква кредитна карта независимо дали се блокира депозит или не. Идеята е рентал компанията да може да блокира/изтегли суми от кредитната карта в случай на необходимост съгласно условията на договора...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 14 минути , Duke каза:

Някой бил ли е в Antequera и Jaén и кое от двете градчета препоръчва за кратък стоп по пътя между Гранада и Кордоба?

Ако е само за кратък стоп за хапване или почивка без нощувка, избери по-млакия град - Антекера. Според мен Хаен заслужава ден.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Zaro каза:

Ако е само за кратък стоп за хапване или почивка без нощувка, избери по-млакия град - Антекера. Според мен Хаен заслужава ден.

Да, търся място за убиване на време при положение, че настаняването в Кордоба е от 14:00 ч., а от Гранада така или иначе ще тръгнем най-късно в 10:00 ч.

 

Същата дилема имах и между Кордоба и Севиля, но там бързо открих Carmona, както и между Кадиз и Ронда, но там на помощ дойде Сетенил...

Връзка към коментар
преди 35 минути , Duke каза:

Да, търся място за убиване на време при положение, че настаняването в Кордоба е от 14:00 ч., а от Гранада така или иначе ще тръгнем най-късно в 10:00 ч.

 

Същата дилема имах и между Кордоба и Севиля, но там бързо открих Carmona, както и между Кадиз и Ронда, но там на помощ дойде Сетенил...

И няма да уважиш любимата на доста хора Нерха и "Синьо лято"? Вярно, че е в обратна посока, ама все пак.... 😁

Връзка към коментар
преди 12 минути , Zaro каза:

И няма да уважиш любимата на доста хора Нерха и "Синьо лято"? Вярно, че е в обратна посока, ама все пак.... 😁

Бях сигурен, че ще попиташ! 😄 

 

Честно казано, аз не бях фен на този сериал. Прекалено лигав ми идваше. Виж обаче "таралежите" бяха друга бира... 😛 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Нерха и аз не я уважи, в преки че харесвам сериала, а има и красива пещера.

Антекера за половин ден ще е повърхностно, но достатъчно разглеждане. И градът е хубав, с високи мирадори,  и юнесковските долмени си заслужават, а и са с безплатен вход. 

Но, ако вече сте се нагледали на андалуски градчета, в края но пътуването е добре да смените аранжимента. Отидете до Ел Торкал.

Или, както му казвам - Андалуските Белоградчишки 😉

Почти гарантирано е, че ще видите и козирози освен скалите 🙂

ако пък си държите на белите андалуски градчета, струва си леко да кривнете и да посетите Иснахар (Iznajar). Поне за нас номер едно в съответната категория (в Кардона не сме били, но сравняваме с десетина други) 🙂

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , master_of_germs каза:

Нерха и аз не я уважи, в преки че харесвам сериала, а има и красива пещера.

Антекера за половин ден ще е повърхностно, но достатъчно разглеждане. И градът е хубав, с високи мирадори,  и юнесковските долмени си заслужават, а и са с безплатен вход. 

Но, ако вече сте се нагледали на андалуски градчета, в края но пътуването е добре да смените аранжимента. Отидете до Ел Торкал.

Или, както му казвам - Андалуските Белоградчишки 😉

Почти гарантирано е, че ще видите и козирози освен скалите 🙂

ако пък си държите на белите андалуски градчета, струва си леко да кривнете и да посетите Иснахар (Iznajar). Поне за нас номер едно в съответната категория (в Кардона не сме били, но сравняваме с десетина други) 🙂

 

 

Тоест, попътно за час-два, кое е за предпочитане - Антекера или Iznajar?

Връзка към коментар

На нас повече ни хареса Иснахар.

Но като отбивка между Гранада и Кордоба аз бих избрал Суерос (Zuheros). Него не можахме да го видим, понеже билетите за Каминито дел рей бяха свършили за всички освен за един от нашите дни и се наложи да въртим програмата различно от предварително планираното Гранада-Кордоба.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 35 минути , master_of_germs каза:

Но като отбивка между Гранада и Кордоба аз бих избрал Суерос (Zuheros).

Опасен си! Ако още веднъж попитам, сигурно ще получа ново предложение за отбивка. Може би е важно да поясня, че пътуването се очертава между Коледа и Нова година, което въпреки мекото време в Андалусия, надали предполага посещения на планински селища...

Връзка към коментар
преди 4 часа, Duke каза:

Опасен си! Ако още веднъж попитам, сигурно ще получа ново предложение за отбивка. Може би е важно да поясня, че пътуването се очертава между Коледа и Нова година, което въпреки мекото време в Андалусия, надали предполага посещения на планински селища...

Тоя риск съществува, но и ние пътувахме в същия период от годината. 

А Гранада е разположена по-високо от всяко едно от останалите бели градчета (без Ронда), така че това не е показателно. 😉

А пък и без да си попитал още веднъж: 😉

Между Кадис и Ронда може да отделиш още малко време и за Саара (Zahara de la sierra).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, clevermary каза:

Някой да е бил в Естепона и оттам да е пътувал до някъде с влак/автобус?  Ще съм на гости там и искам да знам дали мога да мръдна някъде сама.

а) В Естепона влак няма;

б) Но понеже е популярен морски курорт и е близо до голяма магистрала, автобуси има до близките места - Ла Линеа (откъдето пеш се ходи в Гибралтар), Марбея, Малага, Кадис, Тарифа, Торемолинос и т.н.

Маршрути и разписания тук: https://www.avanzabus.com/

За сайта може да се наложи да се пусне испански IP адрес, че на мен с моя български не ми го отвори в момента.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.