Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

преди 46 минути , Blago каза:

Заслужава ли си според вас входа в Саграда Фамилиа? Входната такса е 26€ без аудиогайд и без качване на някоя от кулите. Гледайки снимките на катедралата отвътре, поне на мен екстериора ми изглежда доста по интересен. Има ли нещо вътре което пропускам и определено си заслужава?

За много хора Sagrada Familia е поводът да си вземат отпуск, да купят самолетен билет, да платят хотел и  всички такси за базиликата и дори да се качат на кулите.😊

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, marycap каза:

За много хора Sagrada Familia е поводът да си вземат отпуск, да купят самолетен билет, да платят хотел и  всички такси за базиликата и дори да се качат на кулите.😊

Aз съм един от тях, но съм и огромен фен на Гауди по принцип.

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Blago каза:

Заслужава ли си според вас входа в Саграда Фамилиа? Входната такса е 26€ без аудиогайд и без качване на някоя от кулите. Гледайки снимките на катедралата отвътре, поне на мен екстериора ми изглежда доста по интересен. Има ли нещо вътре което пропускам и определено си заслужава?

Зависи от човека.

Аз съм на коренно противоположно от предните две мнение. Влязох в Саграда Фамилия на неделната литургия и категорично щях да съжалявам, ако бях платила, за да вляза. Абсолютно с нищо не ме впечатли отвътре, дори ме разочарова. Може би предвид екстериора очаквах нещо УАУ, а то беше едно голо нищо.

На мен и Барселона не ми хареса кой знае колко, като се има предвид колко е харесван градът по принцип. За мен беше хаос и кич. Ама много кич. 😄 

Виж - храната и климата... Там няма грешка

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

То храната в Испания навсякъде е страхотна!

Била  съм в Каса Ботин на Гауди в Леон. Също не ме впечатли особено,може би на фона на катедралата.

И в Асторга има дворец ,творение на Гауди,но този град ми е в по-далечните планове.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мисля да се огранича до парк Гюел този път и останалите творения на Гауди да ги разгледам от вън. И без това програмата се очертава достатъчно натоварена. А Гауди ми е интересен като цяло, но категорично не съм от хората при които катедралата би била причина за пътуване.

Връзка към коментар
преди 8 часа, Blago каза:

Заслужава ли си според вас входа в Саграда Фамилиа? Входната такса е 26€ без аудиогайд и без качване на някоя от кулите.

Eстествено, че си заслужава.  Това все пак е един от символите на Испания. И на много карти на Европа, които изобразяват по един символ на държава, специално за Испания слагат Саграда Фамилия.  За 26 евро едва ли вече могат да се намерят билети, аз ходих през ноември и беше над 30 евро. А цената се е качила, защото са прекалено много желаещите и винаги е заето всичко за 2-3 дни напред. 

Аз лично бих съжалявал, ако отида до Барса и не видя  Саграда Фамилия. Малко ме е като... да идеш до Кайро и да не видиш пирамидите. Или до Париж и да не видиш Айфеловата кула. 

Преди 1 час, Надя каза:

 

Виж - храната и климата... Там няма грешка

 

Храната - да, климатът не, разбира се. Адската жега целогодишно, мерси.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 4.06.2024 г. в 12:03, Blago каза:

Заслужава ли си според вас входа в Саграда Фамилиа? Входната такса е 26€ без аудиогайд и без качване на някоя от кулите. Гледайки снимките на катедралата отвътре, поне на мен екстериора ми изглежда доста по интересен. Има ли нещо вътре което пропускам и определено си заслужава?

Уникално място е и определено си заслужава (не знам защо някои от снимките ми се завъртат):

20230404_132808.jpg.59da7c51baf809d1539affa7de8ed495.jpg

20230404_124057.jpg.4d7cd24ffa472e161c51901ee5bc41bf.jpg

20230404_123401.jpg.23dd2c7b57c886799b08b71de5a37f77.jpg

20230404_125031.jpg.a4f983f96e4e171897a8339010b5ca7f.jpg

20230404_123509.jpg.734aa6ddc878e536b335cc7836338b98.jpg

20230404_125131.jpg.35bc451dddc81119dcf1800b8160b37e.jpg

20230404_144854.jpg.da8d27fe05336bc60281e90f46b062ed.jpg

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Най-красивото нещо от интериора на Саграда Фамилия е играта на светлината от цветните витражи, която няма как да се обясни. Абсолютна магия, която остава завинаги в съзнанието...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.