Прескочи до съдържание

Чили и Аржентина v.3, декември'2017


Childish

Препоръчани мнения

Уплътняването на оставащите 11.5 дни отпуска за 2017г беше сравнително бързо решени с билети до Сантяго де Чили.  Сравнително, но недостатъчно бързо: билетите с Ал Италия изчезнаха, както и "директните" полети.

Версия 3, защото има вече 1 и 2.

Програмата е още по-неясна от предишните пъти. За момента вариантите са 3, като най-вероятният е последният:

 

1-

Santiago-Mendoza (8ч автобус)

Mendoza-San Juan (4ч автобус)

San Juan-Ischigualasto/Talempaya (4ч автобус)

San Juan-Cordoba (7ч автобус)

Cordoba-Buenos Aires (10ч автобус)

Buenos Aires-Posadas (13ч автобус)

Posadas -Iguazu (5ч автобус)

Iguazu-Posadas (5ч автобус)

Posadas- Resistencia (5ч автобус)

Resistencia-Salta (13ч автобус)

Salta-San Pedro de Atacama (10ч автобус)

San Pedro de Atacama - Iquique (8:30ч автобус)

Iquique-Santiago (25ч автобус)

 

2-

Santiago-Pucon(night bus, 1 day and 1 night in Pucon)

Pucon-San Martin(1 night in SM)

SM-Bariloche(morning trip)

Bariloche-Esquel(day bus to Esquel)

Esquel-Puerto Madrin(night bus to PM)

Puerto Madrin-Peninsula Valdes(organized tour)

Peninsua Valdes-Comodoro Rivadivia

Comodoro-Perito Moreno(Cueva de las Manos) 

Perito Moreno-Esquel

Esquel-Bariloche (Los Alerces NP)

Bariloche-Puerto Montt

Puerto Montt-Chiloe

Chiloe-Puerto Montt

Puerto Montt- Santiago

 

3-
Santiago - Pucon

Pucon - San Martin

San Martin - Villa La Angostura

Villa La Angostura - Bariloche

Bariloche - Esquel

Esquel - Los Alerces

Esquel - Bariloche

Bariloche - Puerto Montt

Puerto Montt - Chiloe

Chiloe - Puerto Montt

Puerto Montt - Santiago

 

Съвети и препоръки?

  • Харесвам 9
  • Браво 3
Връзка към коментар

Вдъхновения:

Península Valdés

PV5_2.jpg?itok=JMKqk98B

източник

 

Периодът за наблюдение на китове го дават от юни до началото на декември. Въпросът е дали имаме шансове да видим китове на началото на декември и затова да се опитваме първо да се придвижим до Пуерто Мадрин.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

от моя гледна точка Барилоче не си заслужава да се посещава. Единственот, което ми хареса в района беше гледката към езерата. 

Цялото ни пътуване в Аржентина и Чили съм описала тук: https://veseliak.wordpress.com/category/аржентина/

като 2 част е посветена и на Барилоче.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, veseliache каза:

от моя гледна точка Барилоче не си заслужава да се посещава. Единственот, което ми хареса в района беше гледката към езерата. 

Цялото ни пътуване в Аржентина и Чили съм описала тук: https://veseliak.wordpress.com/category/аржентина/

като 2 част е посветена и на Барилоче.

Благодаря. Целта ни не е самият град, а е като база за еднодневни трекове в околностите и евентуална спирка по пътя за Пуерто Мадрин и Ескел.

Връзка към коментар

Барилоче е ски курорт, иначе през лятото има езерни гледки и пейзаж с борове май, не би ми било интересно...

Аз бих минал по Carretera Austral от Пуерто Монт до О'Хигинс, Чилое и лагуната Сан Рафаел. Може би и Cueva de los manos. Валдес ми идва твърде далече, пък и трябва да се връщате до Сантяго...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз много ги гледах тези места за моя маршрут, но след Атакама всичко ми бледнееше. Но ми е интересно какво ще измислиш и после да гледам снимки. :)

Номад бил ли е в района на Атакама?

Редактирано от Tedy
Връзка към коментар

Поиграх си още малко с вариант 2. След проучване в интернет се оказа, че има две по-дълги(над 8ч) отсечки, при това тях може да ги направим през нощта, със седалка cama в луксозен автобус няма да е толкова зле. Основните ни приоритети, на които искаме да наблегнем са- Полуостров Валдес( и евентуално Пунта Томбо), Куева де Лас Манос, Национален парк Лос Алерсес и остров Чилое. Аз лично, все повече започвам да клоня към този вариант-
Santiago-Pucon(полет до Temuco, автобус до Pucon-2ч.)

Pucon-San Martin(автобус-6ч)

SM-Bariloche(рано сутринта автобус-4ч)

Bariloche-Esquel(след пристигане в Барилоче, веднага хващане на автобус до Esquel-4ч)

Esquel-Puerto Madryn(нощен автобус със седалки cama -12ч)

Puerto Madryn-Peninsula Valdes  (организиран еднодневен тур)

Puerto Madryn-Comodoro Rivadavia(нощен автобус със седалки cama -10ч)

Comodoro-Perito Moreno/Cueva de las Manos(рано сутринта автобус-5.30ч)

Perito Moreno-Esquel(тръгване рано сутринта- 8ч)

Esquel/Los Alerces NP-Bariloche (автобус-4ч)

Bariloche-Osorno-Puerto Varas(автобус -6ч)

Puerto Montt-Chiloe Island(автобус и ферибот-2ч)

Chiloe-Puerto Montt(автобус и ферибот-2ч)

Puerto Montt- Santiago(полет)

Редактирано от nomad
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 4 часа, veseliache каза:

Цялото ни пътуване в Аржентина и Чили съм описала тук: https://veseliak.wordpress.com/category/аржентина/

като 2 част е посветена и на Барилоче.

@veseliache Вие самоорганизирано ли пътувахте?

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Cerro Llao Llao,  Шао Шао

Ок. 50 мин с автобус 20 до последната или предпоследната спирка, после ок км-1.5км до началото на пътеката, час и 20 мин  в посока и си възнаграден с тези гледки

20171207_121541.jpg

20171207_121547.jpg

  • Харесвам 20
  • Браво 1
Връзка към коментар

В Барилоче, цените са високи, но има и места с отлично съотношение цена-качество. Ние останахме доволни от El Chiringuito,  намира се на 50м. от Banco de Galicia. Менюто не е с много опции, но скарата е добра, на отлична цена. Голяма порция Ojo de bife(ribeye steak) е  20лв, литър бира е  7лв.

IMG_20171206_213811.jpg

Редактирано от nomad
  • Харесвам 10
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Този път пътувам без компютър и ми е трудно за пиша от телефона. Снимките са правени с телефон без претенции да предават красотите.

вчера имахме няколко часа за уплътняване. Отново с автобус 20 стигнахме до станцията на лифта за Cerro Campanario. Удоволствието с лифт струва 250 песо. Изкачването пеша го дават 30 мин, за дебели лелки е малко повече. Слизането е малко стръмно ва места, но не видях опция само за се слезе с лифта. Има три тераси с гледки.

В цяла Аржентина, където има градски транспорт, таксуването става с карта SUBE, която трябва да бъде предмарително заредена с пари. Цената на пътуването зависи от населенено място и разстоянието, До последната спирка на авт. 20 снрува 30 песо, а до лифта 23 песо. Човек трябва да предвиди достатъчно пари в картата.

20171208_115405.jpg

20171208_122212.jpg

  • Харесвам 20
Връзка към коментар
преди 35 минути , Childish каза:

Този път пътувам без компютър и ми е трудно за пиша от телефона. Снимките са правени с телефон без претенции да предават красотите.

вчера имахме няколко часа за уплътняване. Отново с автобус 20 стигнахме до станцията на лифта за Cerro Campanario. Удоволствието с лифт струва 250 песо. Изкачването пеша го дават 30 мин, за дебели лелки е малко повече. Слизането е малко стръмно ва места, но не видях опция само за се слезе с лифта. Има три тераси с гледки.

В цяла Аржентина, където има градски транспорт, таксуването става с карта SUBE, която трябва да бъде предмарително заредена с пари. Цената на пътуването зависи от населенено място и разстоянието, До последната спирка на авт. 20 снрува 30 песо, а до лифта 23 песо. Човек трябва да предвиди достатъчно пари в картата.

20171208_115405.jpg

20171208_122212.jpg

Аз па, не виждам, що ще бъхтиш пеш, като си има лифт с прекрасни гледки.

Чудесни  са снимките!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , AlexandraKo каза:

Аз па, не виждам, що ще бъхтиш пеш, като си има лифт с прекрасни гледки.

Чудесни  са снимките!

Гледките са по-хубави когато вложиш малко усилие. А и цза нас в Аржентина е скъпо. Ако може да се спести от внещо, се прави

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Е, нямаме късмет. Или прекалено много попътен вятър ни пожелаха, но пристанището в Пуерто Пирамидес е затворено вече 3ти ден и не можем да видим китовете. А притесненията ми бяха, че китовете ще са си заминали. Повечето вече да, но имало 5 женски с малките си. Сезонът официално е зо 15 декември. Орки също не успяхме да видим. Има 30ина орки, които си живеят тук. Учените ги наблюдават от години, всяка орка си има име. Патагонският вятър не е за подценяване.

Вчера все пак направихме сухоземния тур. Видяхме пингвини и тюлени -морски лъвове и слонове, гуанако, нанду, ястреби и сови. Никога преди не съм била до пингвин на една ръка разстояние.

Ако преживеем 40те градуса днес, довечера продължаваме за Ескел.

20171210_125035.jpg

20171210_102342.jpg

Редактирано от Childish
  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към коментар

В страната на кървавото месо. Тук да си вегетарианец е престъпление, а за любителите на мръвката е рай. Според nomad тук е най-хубавото телешко в света. Кравите са на свободна паша целогодишно. Поръчайте си ojo de bife, bife de cuadril или bife de chorizo al punto или jugoso - препечено отвън и сочно отвътре. Хугосо е когато отвътре цялото е розово, та чак червено, а ал пунто - само по средата е розово. Моят спътник има две характерни качества - приказлив е и омита храната като прахосмукачка. Но с аржентинския стек, когато е добре приготвен, настава мълчание: nomad се наслаждава на храната. Може да опитате и milanesa de carne (в целия испано езичен свят пилето не е месо. Често те питат pollo o carne?) или риба - тук пъстървата не е от развъдници. А бирата е в бутилки от 970мл.

Избягвайте ресторанти плепоръчани от гидовете - станали са туристически капани. Едно заведение е хубаво, когато се посещава от местни.

 

Bife de chorizo:

received_1995834574016844.jpeg

20171212_130957.jpg

20171206_214020.jpg

20171209_200536.jpg

20171213_171521.jpg

20171209_132445.jpg

20171206_213744.jpg

  • Харесвам 17
  • Браво 3
Връзка към коментар

В момента сме в Чилое, мястото, коета избрах за рождения си ден. Китовете пак ще ми се разминат явно.

Забелязвам, че постовете ми с храна предизвикват най-голям интерес, затова публикувам снощната вечеря - традиционна за острова кухня: прясно уловена в Тихия океан мерлуза за мен, за която в момента не мога да публикувам снимка и

Curanto за nomad - ястие, което съдържа три вида миди, наденица, свинско, картофени палачинки, варен картоф и пиле, без добавена мазнина, сервирано в огромна тенджера.

 

20171218_202333.jpg

20171218_202448.jpg

Редактирано от Childish
  • Харесвам 17
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Това Curanto без добавена мазнина е много интересно. Така в тенджерата ли се приготвя всичко заедно или отделните компоненти са приготвени предварително по отделно и събрани само за поднасянето?  Предполагам второто при така различни за приготвяне храни.

Редактирано от Jenbel
Връзка към коментар
преди 7 часа, Childish каза:

В момента сме в Чилое, мястото, коета избрах за рождения си ден.

Лили, Честит Рожден Ден! Много пътешествия ти пожелавам и още много години да посрещаш рождения си ден на хубави места! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.