Прескочи до съдържание

Отстъпки за коли под наем в Kayak


Препоръчани мнения

преди 6 часа, Rainy каза:

Да кажа, че през kayak.it (след това ме прехвърли на GotRentalCars) си резервирах с 30% по-ниска цена на кола под наем за Ирландия - така че благодаря :) 

Това не ми беше хрумвало досега... Явно kayak е доста по-мощен инструмент, отколкото мислех досега. Очевидно и цените на колите подлежат на сериозни корекции след като минат през подобни мета-търсачки - по същия начин като става с хотели и самолетни билети.

 

Та @Rainy, след travelsupermarket.com това е поредната ти добра идея. През kayak намерих кола за Бари за скромните €14 евро общо за 3 дни. А вярвай ми - прерових целия интернет - такава цена няма никъде :) Благодарско!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Сега пробвайки през kayak.it , излиза невероятната цена  за тридневен рентал  - 4,67 €  от Keddy ( Бари 01-04.12). За тях зная само, че са лоукост филиал на Europcar , някой с опит или наблюдения за тях? Не намирам нищо различно в техните условия за наем.

Връзка към коментар
преди 12 минути , stanislavpp каза:

Сега пробвайки през kayak.it , излиза невероятната цена  за тридневен рентал  - 4,67 €  от Keddy ( Бари 01-04.12). За тях зная само, че са лоукост филиал на Europcar , някой с опит или наблюдения за тях? Не намирам нищо различно в техните условия за наем.

Рентвал съм 2-3 пъти от тях, напълно ОК бяха и нямаше подводни камъни. Разбира се, за Италия може да е различно - за всеки случай прочети условията много внимателно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanislavpp каза:

Сега пробвайки през kayak.it , излиза невероятната цена  за тридневен рентал  - 4,67 €  от Keddy ( Бари 01-04.12). За тях зная само, че са лоукост филиал на Europcar , някой с опит или наблюдения за тях? Не намирам нищо различно в техните условия за наем.

Ползвах Кеди в Швеция и наистина не им разбирам бизнес модела. Колата взех от офиса на Юропкар, беше на половината от цената на същия клас в Юропкар, Херз и Авис, а в същото време беше чисто нова с километраж под 10 хиляди километра. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Именно, в сайта им пише, че са филиал на Europcar, ползват същите гишета и паркинг , а колите им са до 6месечна възраст !!! В описанието на брокера е изписано,че трябва шатъл до техният паркинг, но всъщност те ползват паркинга ан Europcar, и е на пешеходно разстояние от терминала.

Връзка към коментар

Доколкото видях, км са ънлимитид - офертата излиза през британският, немският и италианският каяци, както и на сайта на самият брокер cardelmar. В нета има ужасно много негативни мнения за тях, но е трудно да се филтрира колко от тези негативни мнения вината е на самият доставчик и колко на брокера, все още много хора асоциират брокер с доставчик. В случаят Keddy е на ниво, а голяма част от негативните мнения асоциирани със cardelmar са именно поради избрани доставчици със съмнителна репутация ....

Cardelmar са немска компания собственост на щатските Carrentals.com

Редактирано от stanislavpp
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Да споделя невероятният резултат от рентала в Бари за тридневният период 01-04.12 през брокера cardelmar ( car rentals.com). През kayak.it, а и през сайта на брокера излезе крайна цена  за целият период от 4 € за compact class ( 3€ за mini class), доставчик Keddy by Europcar. На летището в Бари  нямаше нито един надпис Keddy, на паркинга също, навсякъде се комуникира с Europcar, съответно всички документи и фактура бяха от също от тях. Та за 1,3€ на ден получихме SUV Peugeot 3008, новият модел 2017, дизел, на 11к км , с най-високото фабрично оборудване GT Line.

На гишето отказах всички застраховки , единствено натискаха за наем на вериги за сняг , че били задължителни за тази част на Италия в периода 15.11- 15.04, ако автомобила е без зимни гуми. Отговорих, че ще си поема риска. Направих оглед и снимки на колата , и потеглих. При предаването на автомобила, нямаше никакви проблеми и беше отметнато, че същият няма забележки.

BF4ABF50-2E69-47EF-8272-38765731E5BF.jpeg

BDDF2DF5-0AFE-469F-9F42-68D508420C0A.jpeg

A0027CEB-0C63-4D3C-8A09-4FAD407D31E9.jpeg

E041ED56-2602-4813-827C-ED661EF48F77.jpeg

97DFFB13-8476-417E-A68A-D1BD9C80A293.jpeg

32CD2C56-BE49-4130-85EC-5F8158AAF0B0.jpeg

8856E304-302D-4415-A9BE-F0B7FA871592.jpeg

3BC9BEE7-D095-49FF-BFBF-9996B1EA87F3.jpeg

  • Харесвам 10
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 7 минути , stanislavpp каза:

Да , пропуснах да споделя: бях с външно пълно каско и блокираха по картата 300€ , въпреки че ексеса по договор беше 1700€ щети и 2000€ за кражба.

Супер ! Сега гледам , че още имат промоция.

Връзка към коментар

Явно не е за навсякъде, опитвам се да сваля една цена за rentacar в Братислава и няма та няма. А там слагат и пресичане на граница пак някви такси и много ме натягат.

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Аз само да напомня на магеланци да проверяват за коли под наем и през kyak.it. Пуснах профилактична търсачка за кола под наем в Парос и цената беше отново по-ниска от всички алтернативни доставчици и инструменти, вкл. travelsupermarket, ryanair и т.н. 

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Доколкото разбирам този сайт е търсачка, която препраща към страниците на различни брокери? Правилно ли се ориентирам?

Интересувам се от коли в Италия и освен рейтинга на фирмата доставчик, необходимо ли е да гледам и рейтинг на брокера?

Връзка към коментар
преди 3 минути , gery_2431 каза:

Доколкото разбирам този сайт е търсачка, която препраща към страниците на различни брокери? Правилно ли се ориентирам?

Интересувам се от коли в Италия и освен рейтинга на фирмата доставчик, необходимо ли е да гледам и рейтинг на брокера?

Правилно се ориентираш :) 

 

Помня твоето запитване в други теми. Италия е леко трудна дестинация за коли под наем, защото брокерите имат много ограничения там, застраховките са високи, плюс малко по-"свободното шофиране" на италианците, макар че лично аз нямам оплаквания (дори от Сицилия). Забавно е :)   Явно ти е трудно са се ориентираш. Дай ми:

 

1. Дай ми точното място, дати - и часове - за колата под наем, плюс колко човека сте.

2. Ниво на покритие на кредитната ти карта

 

Поздрави :) 

Връзка към коментар
Георги Матеев

Благодаря за повдигането на темата, отново бях забравил за силата на kayak. Току-що спестих 20 евро спрямо всички останали търсачки, които явно ще бъдат инвестирани в калмари на о-в Крит :)

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Георги Матеев каза:

Благодаря за повдигането на темата, отново бях забравил за силата на kayak. Току-що спестих 20 евро спрямо всички останали търсачки, които явно ще бъдат инвестирани в калмари на о-в Крит :)

Ако намериш козе да сервират - ще е по-добре. В Ханя по ресторантите се намираше. :) 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте, 

След толкова опити и четене по темата, още съм девствена с казуса "наемане на кола под наем сама". Всеки път има някои друг и аз не се занимавам. Трябва ми кола за 04-05 Май за Лисабон с ранно наемане сутринта и късно връщане вечерта и съответно само от летището мога в тези часове. Каyak ми дава с около 10-15Е по-добри цени от другаде, което е супер, но имам няколко въпроса:

 

1/ Виждам, че ми дава еднакви цени за доста компании с незначителни разлики 1-2Е и искам да се посъветвам има ли такава, която би ми позволила да наема без дебитна карта и на която е най-ниска сумата за допулнителна застраховка?

 

2/ Доколкото четох и разбрах е по-добре да си направиш резервацията на място и после да вземеш пълна застраховка от компанията, а не директно от сайта. Виждам, че сайта 5acf35276bb40_carrentallisboa.JPG.3afcc6e81945da2e35ec19902c8df504.JPG

предлага такава за 8Е на ден, а колко би струвало от самата компания? Има ли драстични разлики? Пробвах да проверя в няколко компании, но или не ми излиза или не знам къде да гледам.

Връзка към коментар
преди 1 час, Pepi Popova каза:

1/ Виждам, че ми дава еднакви цени за доста компании с незначителни разлики 1-2Е и искам да се посъветвам има ли такава, която би ми позволила да наема без дебитна карта и на която е най-ниска сумата за допулнителна застраховка?

Дебитната карта в 99.9% от случаите е безполезна. Трябва ви кредитна. А без кредитна карта наем на кола е 99.9% mission impossible в Западна Европа.

Застраховките се търсят за всяка отделна компания... 

 

преди 1 час, Pepi Popova каза:

2/ Доколкото четох и разбрах е по-добре да си направиш резервацията на място и после да вземеш пълна застраховка от компанията, а не директно от сайта. Виждам, че сайта 5acf35276bb40_carrentallisboa.JPG.3afcc6e81945da2e35ec19902c8df504.JPGпредлага такава за 8Е на ден, а колко би струвало от самата компания? Има ли драстични разлики? Пробвах да проверя в няколко компании, но или не ми излиза или не знам къде да гледам.

Ако се прави пълна застраховка, категорично е по-добре на място, иначе в очите на компанията сте незастраховани. 

Цифите са много различни. Ето какво показва Budget, към която сте се ориентирали...

 

https://www.budget.co.uk/products-services/roadside-assistance-plus

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
преди 2 часа, moli84 каза:

Мнения за FireFly и centauro,  пак през kayak ?

Firefly е лоу коста на Hertz. Т.е. не са компания еднодневка, макар че се срещат доста критики към политиките им и обслужването. Това важи общо взето за почти всички лоу кост кар рентал агенции. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, moli84 каза:

С карта на дск visa спейс, не би трябвало да има проблем за наемането на автомобил, нали?

Зависи дали е дебитна или кредитна и като каква се вижда от системите. Има ли релефни цифрички? Ако няма - забрави, ако има, може и да стане. 

 

Това конкретно за взимането, само за резервирането не трябва да е проблем. 

Връзка към коментар
8 hours ago, moli84 said:

релефна е , била дебитна със статута на кредитна,в описанието пише че може да се рентва кола и служителката твърди че може ..

Значи би трябвало да е ок, но никога не е абсолютно сигурно. Само внимавай да имаш доста пари в картата, за парите, които ще бъдат блокирани. 

Връзка към коментар
преди 8 часа, moli84 каза:

релефна е , била дебитна със статута на кредитна,в описанието пише че може да се рентва кола и служителката твърди че може ..

Всяка рентална фирма на сайта си пише какви точно карти приема. Например, тези, от които най-често вземаме, приемат само КК Виза и Мастър.

Тия приказки, дето била дебитна, пък със статут на кредитна, не им се доверявай много-много.

Преди две години на един приятел с такава и с уверенията на служителите, че можело, не му дадоха кола в Катания. На самата карата си пишеше “ дебит “и директно го отсвириха. Виж и ти какво пише на твоята, ако и на нея пише така, няма да стане.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.