Прескочи до съдържание

Отстъпки за коли под наем в Kayak


Препоръчани мнения

Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Преди две години на един приятел с такава и с уверенията на служителите, че можело, не му дадоха кола в Катания

Има, има такива карти и съм наемал кола с такава. И не пише дебит. Нищо не пише. Но в клона, в който си я извадих, само аз знаех, че има такова животно, щото си бях научил урока предварително.

преди 10 часа, moli84 каза:

релефна е , била дебитна със статута на кредитна,в описанието пише че може да се рентва кола и служителката твърди че може ..

От коя банка е?

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

намерих евтино автомобил под наем през kayak.it за сайта www.holidayautos.co.uk за Мавриций, но нямам кредитна карта. Позволява ми като въведа дебитната ми карта да продължа и да направя плащане, но не съм продължавал след като видях, че излиза зелена отметка на картата която въведох Виза електрон. Въпросът ми е дали мога сега да направя плащане с дебитната карта през този сайт "www.holidayautos.co.uk" и да отида да си изкарам кредитна карта през това време преди да отидем в Мавриций, за да предоставя като взимам колата под наем кредитната ми карта? Колата, която взимам е с пълна застраховка.

Връзка към мнение
преди 3 минути , Individuala каза:

Здравейте,

намерих евтино автомобил под наем през kayak.it за сайта www.holidayautos.co.uk за Мавриций, но нямам кредитна карта. Позволява ми като въведа дебитната ми карта да продължа и да направя плащане, но не съм продължавал след като видях, че излиза зелена отметка на картата която въведох Виза електрон. Въпросът ми е дали мога сега да направя плащане с дебитната карта през този сайт "www.holidayautos.co.uk" и да отида да си изкарам кредитна карта през това време преди да отидем в Мавриций, за да предоставя като взимам колата под наем кредитната ми карта? Колата, която взимам е с пълна застраховка.

Щом ти позволява плащане, защо не? А и това е резервация само. Holiday Autos за посредници, агент. Важното е при наемане да предоставиш кредитна карта, защото иначе (почти сигурно) няма да ти дадат колата. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, 

Имам нужда от помощ в намирането на кола под наем от летището в Атина. Трябва ми по-голям кола тип седан ( Octavia, Insignia...) ,защото сме 4 човека + 1 дете на 5г. , което до колкото знам трябва да бъде на седалка. Kayak.it ми дава добра цена за този тип автомобил при търсене, но при зареждане на брокера тази оферта вече я няма. Чудя се как да ги изкарам тези цени. Освен това фирмите, които излизат с тези ниски цени са ми тотално непознати. Някой дали е ползвал услугите им?

 

image.png.83a980d1d24ad240c4e18a38b7f543ad.png

Връзка към мнение
15 minutes ago, Гост said:

@Jorro, информацията на снимката не е много ясна. Напиши точните дати и часове за резервация. 

Извинявам се. 5.09.18 - 09:00ч - 12.09.2018 - 18:00ч летище Атина - 8 дни.  За детското столче се чудя дали няма да е по-евтино да спрем в Джъмбо и да купим 1 от там директно вместо да го наемаме. 

Редактирано от Jorro
корекция дни наем
Връзка към мнение
преди 2 минути , Jorro каза:

7 дни

Всъщност са 8, тъй като връщате колата в 18 часа, т.е. започнали сте 8-ия ден и си го плащате.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
5 minutes ago, chandni said:

Всъщност са 8, тъй като връщате колата в 18 часа, т.е. започнали сте 8-ия ден и си го плащате.

 

За съжаление да.....коригирах го.

Връзка към мнение
преди 11 минути , Jorro каза:

Извинявам се. 5.09.18 - 09:00ч - 12.09.2018 - 18:00ч летище Атина - 7 дни.  За детското столче се чудя дали няма да е по-евтино да спрем в Джъмбо и да купим 1 от там директно вместо да го наемаме. 

Я пробвай този линк: 

 

https://www.travelsupermarket.com/ 

 

Има нелоши цени, но въпросът е дали колата ще ви устройва. Намерих и конкретни модели, но не знам дали ще ви стигне.

 

За компанията не се притеснявайте. Гледай full - full, unlimited km, дали имате пари за блокиране за excess, а застраховките са сходни. 

 

Когато изберете кола, щракнете за столче и ще си направите сметка дали цената е по-висока от ваше столче...

 

 

Връзка към мнение
37 minutes ago, Гост said:

Я пробвай този линк: 

 

https://www.travelsupermarket.com/ 

 

Има нелоши цени, но въпросът е дали колата ще ви устройва. Намерих и конкретни модели, но не знам дали ще ви стигне.

 

За компанията не се притеснявайте. Гледай full - full, unlimited km, дали имате пари за блокиране за excess, а застраховките са сходни. 

 

Когато изберете кола, щракнете за столче и ще си направите сметка дали цената е по-висока от ваше столче...

 

 

Благодаря, сега ги разглеждам, но се изгубих в хилядите им условия и правила на различните компании.

Сега например чета условията на Vehicle Rent и не откривам каква сума ще ми блокират от КК. Пише Your Damage Excess amount is: 1200.00 EUR ( и то при все че съм добавил пълна застраховка)  Please note that many car hire companies block a certain amount on your credit card at the time of pick-up as a deposit.

Да разбирам ли, че това ще е сумата, която ще ми блокират? До сега само веднъж съм взимал кола под наем в Дубай и по спомен ми блокираха само 200-300 евро, а в Атина като гледам май са от 900 евро + Възможно ли е толкова много и нали уж като съм с пълна застраховка би следвало да ми блокират по-малка сума или не е задължително?

Връзка към мнение

Когато наемаш през посредник, пълната застраховка, която добавяш, е застраховка към посредника, не към рент-а-кар компанията, така че за тях ти си без застраховка и да, това е сумата, която ще ти блокират. 1200€ за кола от калибъра на Инсигния никак не са много... Съвсем наскоро писах как Avis в Мароко ми блокираха 2900€ за едно Clio.

Редактирано от chandni
Връзка към мнение
2 minutes ago, chandni said:

Когато наемаш през посредник, пълната застраховка, която добавяш, е застраховка към посредника, не към рент-а-кар компанията, така че за тях ти си без застраховка и да, това е сумата, която ще ти блокират. 1200€ за кола от калибъра на Инсигния никак не са много... Съвсем наскоро писах как Avis в Мароко ми блокираха 2900€ за едно Clio.

WoW,  а ако си направя застраховката при тях директно много по-скъпа ли е от тази на посредника?

Връзка към мнение
преди 5 минути , Jorro каза:

WoW,  а ако си направя застраховката при тях директно много по-скъпа ли е от тази на посредника?

Зависи от компанията... Въпросното Clio можехме да го застраховаме за 8€ на ден през посредника или 20€ през Avis. Ние имаме годишна застраховка към външна застрахователна компания и достатъчен лимит на КК, който да покрие ексеса, така че не плащаме за прескъпите им застраховки. Годишната застрахова, която използвахме при 3 отделни наемания на кола, ни струваше малко над 30€ (за цялата година). В повечето случаи, цената на застраховка на рент-а-кар компаниите е около тази сума, но за ден.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Jorro каза:

За детското столче се чудя дали няма да е по-евтино да спрем в Джъмбо и да купим 1 от там директно вместо да го наемаме. 

Това си е за цял отделен роман. Много хора си носят столчета, защото наистина за няколко дни може да излезе по-евтино да го купиш, но и защото не знаеш дали столчето, което ще ти дадат там не е вече било в катастрофа, което прави безопасността му компрометирана. Също така, ще трябва на място сам да се оправяш да го монтираш, защото персонала не поемат отговорност в такива случаи. Други хора се притесняват и от хигиената, защото много деца им става лошо по време на път, повръщат, по-малките и други неща правят в столчето. 

 

Така че това са точки за да си носиш...но отделен е въпроса дали каквото и да се продава в Джъмбо би било по-безопасно. По-чисто ще е със сигурност.  

Връзка към мнение

Въпроса е имате ли вече столче и дали детето е достатъчно голямо за повдигаща седалка. С наема за столче за 8 дена може да си купите на място поне 3 седалки за трета група. 

От няколко години ползвам такова и съм много доволен, вече си го ползвам нормално в колата, след като надраснахме втора група.

 

Връзка към мнение
7 hours ago, Георги said:

Това си е за цял отделен роман. Много хора си носят столчета, защото наистина за няколко дни може да излезе по-евтино да го купиш, но и защото не знаеш дали столчето, което ще ти дадат там не е вече било в катастрофа, което прави безопасността му компрометирана. Също така, ще трябва на място сам да се оправяш да го монтираш, защото персонала не поемат отговорност в такива случаи. Други хора се притесняват и от хигиената, защото много деца им става лошо по време на път, повръщат, по-малките и други неща правят в столчето. 

 

Така че това са точки за да си носиш...но отделен е въпроса дали каквото и да се продава в Джъмбо би било по-безопасно. По-чисто ще е със сигурност.  

 

6 hours ago, neuromancer said:

Въпроса е имате ли вече столче и дали детето е достатъчно голямо за повдигаща седалка. С наема за столче за 8 дена може да си купите на място поне 3 седалки за трета група. 

От няколко години ползвам такова и съм много доволен, вече си го ползвам нормално в колата, след като надраснахме втора група.

 

Детето е на 5 години и като гледам варианта на @neuromancer май подходящ при положение, че ще пътуваме с уизз и раян и няма как да пренесем нашето столче. Благодаря за отговорите. Относно застраховката  @Георги четох наръчника и други постове с коментари за и против застраховката от външна фирма, но ако правилно се ориентирам застраховките, които предлагат посредниците също са такива и при това положение по-добре да избера по-евтината годишна....пропускам ли нещо. Другото ми притеснение при развитие на лош сценарии (без да мисля за такъв разбира се ) към рента кар фирмата съм отговорен само до размера на депозита, който са ми блокирали ли напр. 1200 евро както е в моя случай? Така след завеждане на щета и предоставяне на клейм към застрахователя ми ще ми ги ги върне той след време. Това ли е схемата?

Връзка към мнение
преди 13 минути , Jorro каза:

ако правилно се ориентирам застраховките, които предлагат посредниците също са такива и при това положение по-добре да избера по-евтината годишна....пропускам ли нещо

Абсолютно правилно се ориентираш и не пропускаш нищо.

 

преди 13 минути , Jorro каза:

към рента кар фирмата съм отговорен само до размера на депозита, който са ми блокирали ли напр. 1200 евро както е в моя случай? Така след завеждане на щета и предоставяне на клейм към застрахователя ми ще ми ги ги върне той след време. Това ли е схемата?

Точно така.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Jorro каза:

Другото ми притеснение при развитие на лош сценарии (без да мисля за такъв разбира се ) към рента кар фирмата съм отговорен само до размера на депозита, който са ми блокирали ли напр. 1200 евро както е в моя случай? 

преди 1 час, chandni каза:

 

Точно така.

 

Може би малко уточнение - отговорен си до размера на определеното в договора самоучастите (франшиза/excess) , което не е задължително да е същото като болкираната сума. В някои случаи блокираната сума може да е по-голяма от самоучаститето (вероятно заради потенциални глоби и подобни) , а в някои случаи блокираната сума може да е по-малка от самоучаститето - точно вчера гледах една оферта, при която самоучастието беше  1200€, а блокираната сума - 850€

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

icarhireinsurance, като първо минавате през TopCashBack.co.uk и получавате 20% кешбек. Цената малко се е вдигнала - сега е 42.83 паунда и след кешбека пада на 34.26 паунда. Плащайте в паунди с Revolut, а не сменяйте на евро през сайта, тъй като курсът им е много дървен. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...
На 20.11.2018 г. в 11:36, chandni каза:

icarhireinsurance, като първо минавате през TopCashBack.co.uk и получавате 20% кешбек. Цената малко се е вдигнала - сега е 42.83 паунда и след кешбека пада на 34.26 паунда. Плащайте в паунди с Revolut, а не сменяйте на евро през сайта, тъй като курсът им е много дървен. 

Опитвам се да направя застраховка - и годишна, и единична, но дава, че в момента не предлагат за жители на тази държава.

Нали това е сайтът - https://www.icarhireinsurance.com/ ?

Връзка към мнение
преди 6 часа, rik4o каза:

Опитвам се да направя застраховка - и годишна, и единична, но дава, че в момента не предлагат за жители на тази държава.

Нали това е сайтът - https://www.icarhireinsurance.com/ ?

Това е сайтът, но за съжаление от 1-ви февруари преустановиха издаването на полици на живеещи в България.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.