Прескочи до съдържание

С баба до Сицилия.Нужда от помощ


Ники Петров

Препоръчани мнения

преди 21 минути , Lindt каза:

Тъй като 3-4 дни са недостатъчни за разглеждане на много места, при това с обществен транспорт, се колебая дали да правим еднодневни разходки или да тръгнем на юг/ север от Катания. Да разбирам ли, че Таормина не допада на повечето от Вас заради това, че е много туристическа? Това значи, че е пренаселена или че посещаваните части нямат дух? Защото ако е първото, вероятно през зимата няма да е точно така. 

Таормина е приятна. Не че няма дух, просто я сравнявам с останалото, което съм видяла.

 

Малките градчета, които по-горе съм цитирала, заедно със Сиракуза и Палермо, са съвършена прелест. Аз бях с кола и направих много голяма обиколка - около Етна - първо Таормина, после Савока - и так далее. Впечатленията са ми доста обширни, като и рядко прекарвам 11 дни на един остров :) На база моите впечатления - които имам сега - не бих отделила един ден за Таормина само. Ако съм с кола, ще мина попътно, разбира се. 

 

Това е за мен. За теб може да е иначе...

Връзка към мнение

За мен Таормина е жалко да се пропуска  , ще се повторя , но Таормина е може би  класа над Санторини , гледките ,магазинчетата , всичко е красота. Моите фаворити в тази част на Сицилия: Шикли, Таормина , Ортиджиа и Ното . Все още най-хубавата пица ,която съм хапвал обаче е в Катания. 

5C23D708-5C98-4AF4-BE05-ECEE05B683EA.jpeg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 1 минута , stanislavpp каза:

За мен Таормина е жалко да се пропуска  , ще се повторя , но Таормина е може би  класа над Санторини , гледките ,магазинчетата , всичко е красота. Моите фаворити в тази част на Сицилия: Шикли, Таормина , Ортиджиа и Ното . Все още най-хубавата пица ,която съм хапвал обаче е в Катания. 

5C23D708-5C98-4AF4-BE05-ECEE05B683EA.jpeg

Аз ти помня сравнението със Санторини - и силно се позачудих откъде идва, тъй като нищо общо не намерих :) 

 

Иначе @Ники Петров и @Lindt трябва сами да си решат. Таормина е много известна. Нека отидат, като искат - за да не съжаляват. 

 

П.П. Най-хубавата пица наистина беше в Неапол, извинявам се за офтопика. Но храната в Сицилия и Южна Италия си е божествена...

Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

Аз ти помня сравнението със Санторини - и силно се позачудих откъде идва, тъй като нищо общо не намерих :) 

 

Иначе @Ники Петров и @Lindt трябва сами да си решат. Таормина е много известна. Нека отидат, като искат - за да не съжаляват. 

 

П.П. Най-хубавата пица наистина беше в Неапол, извинявам се за офтопика. Но храната в Сицилия и Южна Италия си е божествена...

Идва от това, че са били едно след друго пътуванията му, аз четох в друга тема и разбирам сравнението ;)

 

Аз иначе съм си аз и от там идва проблемът - обичам природа и малки градчета. Та затова не мога знам градчетата ли ще гледаме или ще ги зарежа и ще отделя времето за Стромболи и Етна. Добре, че не е лято, защото ако гледах и плажовете, щях да мисля още 4 месеца какво да правим без да взема решение. 

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Появява се един проблем... първия автобус от Сиракуза към Ното е в 11:30 и пристига 12:25 а последният в обратната посока е в 14:30. Тоест имаме 2 часа за разглеждане :(

Връзка към мнение

 Ще се повторя - виж железницата. Надявам се да не съм досадна вече с моите влакове. :lol:

Пътува се 30 - 40 минути, билета е 3,80 € и има доста часове. Влаковете са чистички и климатизирани, ако това те притеснява.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Gripping каза:

 Ще се повторя - виж железницата. Надявам се да не съм досадна вече с моите влакове. :lol:

Пътува се 30 - 40 минути, билета е 3,80 € и има доста часове. Влаковете са чистички и климатизирани, ако това те притеснява.

Опсс..моя грешка. Проверих и като часове са супер. От 11:30 до 20:30 ще сме там. А билети от гарата или предварително е по-добре да вземем?

Връзка към мнение
Преди 1 час, stanislavpp каза:

За мен Таормина е жалко да се пропуска  , ще се повторя , но Таормина е може би  класа над Санторини , гледките ,магазинчетата , всичко е красота. Моите фаворити в тази част на Сицилия: Шикли, Таормина , Ортиджиа и Ното . Все още най-хубавата пица ,която съм хапвал обаче е в Катания. 

5C23D708-5C98-4AF4-BE05-ECEE05B683EA.jpeg

Би ли споделил от къде са тези хубави пици в Катания?

 

Връзка към мнение

Ако са регионални влакове, няма смисъл да ги взимате по-рано - няма намаление за предварителна покупка. На място вариантите са два - от гише или от машина за самообслужване. Ако не си използвал преди това self-service машините, е забавно да го направиш. :lol:

Само, ако решиш да вземеш билет от машина, не забравяй да го валидираш, преди да се качите на влака. Валидира се на едни зелени машинки. Всичко е много ясно и лесно обяснено.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Gripping каза:

Ако са регионални влакове, няма смисъл да ги взимате по-рано - няма намаление за предварителна покупка. На място вариантите са два - от гише или от машина за самообслужване. Ако не си използвал преди това self-service машините, е забавно да го направиш. :lol:

Само, ако решиш да вземеш билет от машина, не забравяй да го валидираш, преди да се качите на влака. Валидира се на едни зелени машинки. Всичко е много ясно и лесно обяснено.

Мисля, че тези са регионални и така ще постъпим. Благодаря много!

 

Връзка към мнение
преди 3 минути , Ники Петров каза:

Мисля, че тези са регионални и така ще постъпим. Благодаря много!

 

Поразцъках малко и видях, че Сиракуза - Ното са регионални, да. Радвам се, че помогнах. :)

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 20 часа, Ники Петров каза:

Мисля да запазя програмата така.Намерих супер хотелчета в италиански стил на супер цени. А някакви хубави места за хапване в Катания и Сиракуза някой може ли да ми препоръча (по възможност да не са много скъпи) хаха...

Дори само улична храна да ядеш, пак ще е много вкусно и няма да е скъпо. Струва си да опиташ аранчините /пържени оризови топки с различен пълнеж, може да са с месо, може и постни/ и задължително  опитай каноли, но не купувай от вече пълните фунийки, а искай да ги пълнят непосредствено преди да ги купиш. Пастата им също е уникална, аз никога не бих си помислила, че ще ми хареса паста с грах например, но ми хареса и то много. Сигурна съм, че ще искаш пак да се върнеш в Сицилия. Баба ти е късметлийка с такъв внук като теб, искам и аз след време да съм като нея:)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Ники,не мога да ти помогна с конкретна информация ,но от сърце ти пожелавам приятно изкарване!

Весели празници!

И може би на първо място-специални поздрави на баба ти,поздравления ,че има такъв внук!

Успех!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Сосче! каза:

Ники,не мога да ти помогна с конкретна информация ,но от сърце ти пожелавам приятно изкарване!

Весели празници!

И може би на първо място-специални поздрави на баба ти,поздравления ,че има такъв внук!

Успех!

Много благодаря! :)

Весели празници!

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 23 часа, Ники Петров каза:

Би ли споделил от къде са тези хубави пици в Катания?

 

Locanda Cerami - https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187888-d2194758-Reviews-Locanda_Cerami-Catania_Province_of_Catania_Sicily.html?m=19904

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 2.12.2017 г. в 12:24, Гост каза:

Моите 5 стотинки по темата :) 

 

Таормина - бих я пренебрегнала генерално, а както сте и без кола, един ден за нея си е направо разхищение. 

Катания - също. Какво ще правите три нощи там? Аз и една не бих отделила, но хайде една максимум...

 

Сиракуза - моят категоричен фаворит на Сицилия (заедно с Палермо). 

Ното - препоръчвам горещо при настоящата програма. Повече харесах Scicli, но тези градчета са ви далече.

 

Ще ти изровя цени на градски транспорт в момента, в който решиш какво искате :) 

 

"Таормина - бих я пренебрегнала генерално"     ..... МНОГО ПОДВЕЖДАЩО!!!

 

Най-известният курорт в Сицилия, не случайно лидерите на държавите от Г-7 правят срещите си в Таормина!

 

20170518_115713-01.jpeg

20170518_120514-01.jpeg

20170518_121612-01.jpeg

20170518_122718-01.jpeg

20170518_123330-01.jpeg

20170518_124556-01.jpeg

20170518_124836-01.jpeg

20170518_181443-01.jpeg

20170518_181650-01.jpeg

20170518_182817-01.jpeg

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

@Drandarski, тук всеки споделя собствено мнение :) Иначе и аз имам нелоши снимки от там, но - да кажем - сред като обиколих Сицилия с кола за 12 дни, Таормина ми бледнее категорично в пъти в сравнение с градче като Шикли, например. 

П.П. Много са ти красиви снимките! 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Весела коледа на всички! Все още не съм решил окончателно програмата и много се чудя дали да отскокнем до Таормина 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Ники Петров каза:

Весела коледа на всички! Все още не съм решил окончателно програмата и много се чудя дали да отскокнем до Таормина 

Ники, попитай и баба си :) Направи две програми - поне :lol: - и нека и тя да ти каже мнението си. Където и да отидете, ще е ново, красиво и различно. Светли празници! 

Връзка към мнение

На мен доста  повече ми хареса Рагуса, отколкото препълненото Ното. Аз ходих навсякъде с влак, само от летището до Сиракуза и обратно с автобус.

 

Връзка към мнение
преди 45 минути , Alexander каза:

На мен доста  повече ми хареса Рагуса, отколкото препълненото Ното. Аз ходих навсякъде с влак, само от летището до Сиракуза и обратно с автобус.

 

Ното сигурно е препълнено през високия сезон - през декември си беше съвсем празно, предполагам и през януари ще е така.

 

Ние ходихме навсякъде с автобус - например от Катания до Ното е по-бързо така, няма и прекачване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз също съм била за 4 дни и то без кола по тоя маршрут.

Тогава предпочетох да отседнем в Катаня всичките нощувки и правихме еднодневни трипове.

Таормина да, прекалено туристическа е. Може да се пропусне и да се замени с Ното.

На мене сърцето ми остана в Сиракуза.

 

Иначе, не помня вече цени на автобусни билети, но не бяха скъпи и на място се ориентирахме. Не съм буквала онлайн и не съм се заравяла прекалено много в инфо за тях.

 

Ще се върна поне още един път в Сицилия, но този път за доста повече време. Без или с кола, за мене лично няма толкова голямо значение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Остава по-малко от седмица и вече нямаме търпение! Въпросът ми е билетите на интербус директо от там ли да ги купя или онлайн и от Катания до Сиракуза е по-добре с влак или с автобус?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние купувахме билетите на място и мисля, че нямаше разлика в цените между тях и тези онлайн. В същото време това ти дава известна свобода относно точния час. Автобусите не са препълнени дори през активния сезон, през януари още по-малко ще бъдат. Що се отнася по превозното средство, ние пътувахме до Сиракуза с автобус, който хванахме директно от летището, а връщането ни беше Агридженто - Катаня отново с автобус. Влак ползвахме единствено на връщане от Ното, той закъсня, а на гарата нямаше нито кой да ти даде информация, нито кой да ти продаде билети, та известно време изпитвахме и колебание дали въобще ще се появи влак.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.