Прескочи до съдържание

Билет София-Мумбай


Препоръчани мнения

E в случая е близо наистина.

Извинявай - просто в тоя форум както казва stefan сме се събрали доста "адвенчър" фенове на самостоятелно организираните пътувания и понякога прекаляваме със съветите гледайки единствено от собствените си предпочитания.

 

Та разбира се Гоа сигурно си заслужава и зависи какво искаш да видиш от Индия. От моята кмбанария плажни дестинации много , но ако съм веднъж в Индия ще търся други неща.

 

Както казах в темата с томболата за енциклопедията това му е хубавото , че хората сме различни и светът шарен  :)

 

 

Тъй-като различни хора ще прочетат темата ето няколко съвета :

 

В Индия има няколко low cost , които дават страхотни цени.

 

Eто една отправна точка :

http://www.evtinipol...ngalore_airport

 

http://www.evtinipol...ngalore_airport

 

За  търсене вътрешни полети в Индия :

 

http://www.yatra.com/

http://www.ixigo.com/

http://www.cleartrip.com/flights

 
За влакове - cleartrip.
 
 
stefanrusev каква тънкост имаше при регистрацията в www.cleartrip.com , че вече забравих как съм я направил тогава ?
Връзка към мнение

една седмица си играх докато се сетя да си активирам и профила в железниците за да сработи. Иначе после беше много полезно и удобно. Дори ми връщаха пари за отменени влакове!!! Както и да е, след като Kikiriki има излишни пари за манга...сорииии, за индийците, няма смисъл да я притискаме.
А съм за Air Arabia!!!! 

( и против Мумбай  :P ) ..
п.с. искам да ни разкаже за впечатленията си от тоя град като се върне..

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

Stefan, нямам излишни и затова май ще започна да разцъквам влаковете и въобще ще се пробвам да направя програмата сама пък да видим какво ще излезе  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз променях маршрути и ми връщаха пари за влакове :)

Един единствен път се возихме в първа класа и разбрах , че не си заслужава парите ... колосалните 30-ина евро за 1100 км. от Джайсалмер до Делхи :)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Айде да видим дали и на теб не ти излезе късмета от промоцията на Катарците.

 

2013-10-21_11-40-41.png

 

На отиване е гърч обаче, 22 часа в Доха. Не предлагаха ли нощувка при тия условия?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ти Георги, но за съжаление този огромен престой много набърква нещата.Като се изчисли разхода за виза, хотел и трансфери а и времето, което ще се загуби - специално за Мумбай билетът не си заслужава.Проучихме и се отказахме от този вариант.Не знам дали ти направи впечатление, че за Мумбай е един от най-кофти престоите в сравнение с останалите промоционални полети, където са не повече от 2-3 часа. :huh: 

Връзка към мнение

Нищо де, ти нали беше взел билети вече, така че по-малко ще съжаляваш :) Убеден съм, че има и друг полет до Мумбай, който е бил с по-малко чакане, но не излизаше ниската цена...карай, здраве да е. 

Връзка към мнение

Аз съм взела, ама част от групата все още не е.И колкото и да ти е странно наистина на отиване абсолютно всички полети на Катар бяха с този престой.Така че моето търсене продължава :)

Редактирано от Kikiriki
Връзка към мнение

Катар не даваха ли хотел безплатно при по-голям престой? То те май бяха едни от малкото (стига да не бъркам с някоя друга арабска компания или да не са го отменили това напоследък)

Връзка към мнение

Сега се чудим дали да не включим и Гоа в програмата.Кое ще е по-добре?Round trip Sofia- Mumbai или съответно Istanbul-Mumbai и  после вътрешен полет Мумбай-Гоа или еднопосочни Истанбул-Гоа или София-Гоа и след товаГоа-Мумбай и накрая Мумбай-София.Кое ще е най-добър вариант според вас?Евентуалните дати за Гоа са 7ми-13ти феврури.Останалото време до 22ри сме предвидили разглеждане на Мумбай, Агра, Делхи и Джайпур.

Kikiriki, проучвам индия доста време и малко се чудя защо за толкова кратко време сте си избрали ултратуристическия "златен триъгълник" Делхи-Агра-Джайпур? Само да вметна, че в Аурангабад /източно от Мумбай/ е репликата на Тадж Махал, а пък наоколо са и уникалните рисувани пещери - Аджанта и пр. В южната част на Раджастан има много привлекателни места, които са не по-малко добри от Джайпур - Удайпур, Джодпур, Читор и др. Не се намесвам в плана ви, само се интересувам за причините да се ориентирате към туристическата класика? Както казах, аз съм в процес на подготовка от доста дълго време и по тази причина също събирам информация. Успех.

Връзка към мнение

Здравей royak.Причината е че ще сме доста хора и общо взето ако искаме всички да са доволни ще трябва да се придържаме към класиката :) А междувременно се оказа , че аз ще съм за още по-кратко време /около 13 дни - 2 дни в път/,та да видим накрая - дано не стане само препускане.

Връзка към мнение

Катар не даваха ли хотел безплатно при по-голям престой? То те май бяха едни от малкото (стига да не бъркам с някоя друга арабска компания или да не са го отменили това напоследък)

 

Това е само ако нямаш наличен свързващ полет в рамките на 8 часа и то не е безплатен ами ти уреждат визата.

Полетите са им така структурирани , че в 90% от случаите имаш полет по-ранен от тези 8 часа ... примерно до Банкок и Длейи имат четири полета дневно .

Мисля някой беше писал , че полета София-Йоханесбург е с дълъг престой без възможност за по-ранен полет и се вместваш в условията за виза и хотел.

Връзка към мнение

Kikiriki, проучвам индия доста време и малко се чудя защо за толкова кратко време сте си избрали ултратуристическия "златен триъгълник" Делхи-Агра-Джайпур? 

 

Айде пак стигаме до това дали да избегнем ултратуристическата Айфелова Кула в Париж , Биг Бен в Лондон , Пирамидите в Гиза или Колизеума в Рим...

 

Това не са ултратуристически места , а места които е непростимо да пропуснеш.

Както и преди съм писал за мен Удайпур беше най-релаксиращото място в Индия ... то дори все едно не си в Индия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей royak.Причината е че ще сме доста хора и общо взето ако искаме всички да са доволни ще трябва да се придържаме към класиката :) А междувременно се оказа , че аз ще съм за още по-кратко време /около 13 дни - 2 дни в път/,та да видим накрая - дано не стане само препускане.

Разбирам проблема с времето и компанията отлично! Успех на всички!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това не са ултратуристически места , а места които е непростимо да пропуснеш.

Както и преди съм писал за мен Удайпур беше най-релаксиращото място в Индия ... то дори все едно не си в Индия.

 

stenk, много бихме искали да отидем и дотам /Удайпур/ , но не е реалистично имайки в предвид разстоянията, скоростта, с която се шофира и най-вече времето, с което разполагаме.Ще се ходи пак то се е видяло ... ;)

Редактирано от Kikiriki
Връзка към мнение

Да , няма как да сместите всичко в толкова кратко време и затова правилно сте се насочили към есенцията !!!

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.