Прескочи до съдържание

Южна Корея през моите очи


Guinness

Препоръчани мнения

Не знам дали да отварям нова тема, защото този път не смятам да публикувам отделен пътепис за Южна Корея, а по-скоро ще споделям впечатления от различни места и събития, на които присъствах. Ако модераторите преценят може да преместят този и следващите линкове в друга тема. 

 

http://oneticketjustgo.com/the-extravagant-fashion-in-south-korea/

 

Приятно четене!

  • Харесвам 16
  • Браво 5
Връзка към мнение

След като миналия път споделих публикация за екстравагантната мода в Южна Корея, то сега е време да публикувам и за козметиката. Тъй като не съм голям специалист точно на тази тема ще ми е интересно какво мисли @Mistress of Germs

 

http://oneticketjustgo.com/k-beauty-is-rocketing-the-market/

 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

@Guinness,
Koрейската козметика може да се похвали с някои много иновативни неща, като топящи се маски, нови видове тоници, маски за устни и прочутите sheet маски. За съжаление, както и на Запад, съставът невинаги е на ниво. 
Харесва ми корейският грим и особено тенденцията за омбре устни. Интересното е, че при корейското омбре яркият цвят е отвън, докато в западния стил е точно обратното. 

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Дойде времето да споделя и за моето най-любимо място в Южна Корея - остров Чеджу. Да си призная не бях чувал за този остров до преди няколко месеца, но сега с ръка на сърцето ще споделя, че завинаги ще остане в сърцето ми. Изключителна природа, невероятна красота, спиращи дъха гледки, добронамерени и усмихнати хора и страхотна кухня. 

 

Представям Ви първата (източна) част - http://oneticketjustgo.com/east-of-jeju-island/

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Преди седмица Ви представих източната част на остров Чеджу. Сега ще Ви запозная и с южната, с което приключвам темата за Южна Корея. Надявам се, че Ви е харесала разходка из тази прекрасна страна:

 

http://oneticketjustgo.com/south-of-jeju-island/

 

@luba_rizova, тук може да видиш обещаната лагуна, за която ти бях споделил.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Публикувано: (редактирано)
преди 3 часа, Meidj каза:

Гинес, какъв е ориентировъчният бюджет за Южна Корея? С коя европейска държава би го сравнил?

 

@Guinness

 

Хм, интересен въпрос. Честно казано на мен в Западна Европа ми е по-скъпо от Южна Корея. Може би защото пътувах по-бюджетно не ми се стори чак толкова скъпо. В много хубав район в Сеул плащах по 10 евро на вечер в хостел, докато в голяма европейска столица трудно се намира под 30 евро. Освен това винаги си намирах квартални местенца за хапване, където за обяд/вечеря не съм плащал повече от 7.5 евро. На остров Чеджу беше една идея по-скъпо от Сеул.

Редактирано от Guinness
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 14.05.2018 г. в 21:44, Guinness каза:

Хм, интересен въпрос. Честно казано на мен в Западна Европа ми е по-скъпо от Южна Корея. Може би защото пътувах по-бюджетно не ми се стори чак толкова скъпо. В много хубав район в Сеул плащах по 10 евро на вечер в хостел, докато в голяма европейска столица трудно се намира под 30 евро. Освен това винаги си намирах квартални местенца за хапване, където за обяд/вечеря не съм плащал повече от 7.5 евро. На остров Чеджу беше една идея по-скъпо от Сеул.

А с какво отиде до Чеджу?И на мен ми се стори интересен, предвид намерението ми да посетя Южна Корея през есента.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Georgie каза:

А с какво отиде до Чеджу?И на мен ми се стори интересен, предвид намерението ми да посетя Южна Корея през есента.

Със самолет от Сеул от малкото летище.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, Georgie каза:

На мен ми се ще да стигна до Пусан и от там като  гледам са 50 м.със самолет!

В интерес на истината не съм гледал от Пусан как се стига. Аз хванах някаква добра цена на JejuAir и не се замислих. Но ако имате повече време защо не и през Пусан. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Гинес,харесах си полет до Сеул,но самолетът каца на Инчеон малко преди полунощ .Имаш ли представа какъв транспорт  (не включвам такси) мога да ползвам,за да се придвижа  до града.Предварително благодаря за отговора.

Връзка към мнение
преди 47 минути , Georgie каза:

Гинес,харесах си полет до Сеул,но самолетът каца на Инчеон малко преди полунощ .Имаш ли представа какъв транспорт  (не включвам такси) мога да ползвам,за да се придвижа  до града.Предварително благодаря за отговора.

 

Здравей!

Можеш да хванеш автобус. Пращам ти линк, където да разгледаш опциите:

 

https://www.airport.kr/ap_cnt/en/tpt/pblctpt/pblctpt.do

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.