Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

2 minutes ago, jul said:

Някой да има кодове за този месец? Намирам само до края на юли. 

Гледах в ибей - какъв е този шипинг, не получавам ли код по мейла? 

По мейл, обаче това е част от уж евтината цена...

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Някой пътувал ли е с Фликсбус посока Загреб - София и обратно? Закупих си билети миналата седмица, но преди ден моя приятелка ми каза, че линията не съществувала...чакала е автобус около 4 часа и то през ноща и накрая охрахителят на гарата в София и казал, че това се случва вече цял месец някой да чака. Хич не ми се иска да спя на някоя гара ако е вярно. Звънях и на централата в Германия, но и те виждат каквото и аз през сайта. Автобуса тръгва от Загреб в 20:20, а от София тръгва в 22:50. 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , hristinamarveva каза:

Здравейте! Някой пътувал ли е с Фликсбус посока Загреб - София и обратно? Закупих си билети миналата седмица, но преди ден моя приятелка ми каза, че линията не съществувала...чакала е автобус около 4 часа и то през ноща и накрая охрахителят на гарата в София и казал, че това се случва вече цял месец някой да чака. Хич не ми се иска да спя на някоя гара ако е вярно. Звънях и на централата в Германия, но и те виждат каквото и аз през сайта. Автобуса тръгва от Загреб в 20:20, а от София тръгва в 22:50. 

Няма такава линия,вижте сайта https://www.flixbus.bg/marshruti

Има https://florentiabus.bg/bg/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А защо тогава този автобус излиза като търсиш билети и можеш да си закупиш билет?

 

0B318CFA-9C18-4621-832F-674FDA33F49C.thumb.png.40365723e22938359790b44e11ef1f0a.png

 

Това е същия автобус, който е за Загреб.

 

6A896B7C-A0E8-48A3-A858-F9AC42BBE1C6.thumb.png.e5718c8260e687aecdf1ec06d42152f0.png

Случвало ли се е на някой такова разминаване? Съпорта в чужбина по телефона ми каза, че има автобус София-Любляна. Възможно ли е понеже няма достатъчно закупени билети, автобусът да не тръгне?

 

@hristinamarveva, твоята приятелка докато е чакала звъннала ли е на съпорта? Защото това, което се е случило е абсолютно недопустимо и трябва да дадат някакво обяснение и да й възстановят парите за билетите най-малко. 

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Имам подозрение, че такива неща се случват и ще се случват, защото flixbus станаха огромен мастодонт, изкупуват на килограм разни местни локални транспортни играчи - малки, но и не само малки и започват да се получават разни подобни каши. 
Още когато започна тази тенденция на монополизация на пазара, това започна да ме притеснява, защото убива конкуренцията - във Франция например Ouibus имаха много линии и на близки и на далечни разстояния, но постопенно Flix-а започна да ги превзема  и сега вече картата с дестинации на Ouibus чувствително се разрезди. 
Не знам дали има някаква европейски антимонополен орган на когото да може да се сигнализира за проверка за наличие на монопол или доминираща пазарна позиция, защото нещата не вървят на добре, според мен. :rolleyes:   Да, верно че все още предлагат и доста добри цени по много дестинации, но веднъж като прекършат конкуренцията и ситуацията може да се промени. :unsure:

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 17 минути , darinamarinova каза:

Имам промокод за -15%, за съжаление важи до утре, ако някой желае да го ползва. 

Clipboard01.jpg

С удоволствие бих го ползвала, но с този казус по-горе се чудя дали въобще си струва да си вземам билет за автобус, който не се знае съществува ли.

Връзка към коментар

Вероятно това е най-новият начин да направят пазарно проучване - като чакат да видят колко хора са резервирали и после да им отменят автобуса 😉

Шегата настрана - в картата с маршрутите София-Любляна го няма, аз бих търсил потвърждение от автогарите - те знаят кой си е платил за ползването на спирката.
Споделям мнението на Фичо, че Фликсбус се опитват да завладеят пазара на всяка цена с монопол, с всичките отрицателни страни на монопола. А предполагам все още няма достатъчно стабилен пазар по всички линии през цялата година.
Истинска история: миналото лято приятел пътува по линията Букурещ-Варна. На автогарата в Букурещ посред нощ, но по график, се появява бяла маршрутка без надписи. Стои си паркирала няколко минути, моят човек е единственият българин или румънец с билет, другите са някакви западняци, които "да се научат да питат бе". Пита "Фликсбус, Варна" и оня му казва да се качва. Моят човек вдига аларма и се качват и другите чужденци.
Естествено, пътуването е като всяко пътуване в нощна маршрутка - тясно, неудобно, друсащо, без интернет
. И разбира се, никакво обяснение защо се случва това, той после се оплаква и на компанията, ама нищо не стана, даже не му дадоха ваучер за 5 евро за извинение.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 часа, hristinamarveva каза:

Здравейте! Някой пътувал ли е с Фликсбус посока Загреб - София и обратно? Закупих си билети миналата седмица, но преди ден моя приятелка ми каза, че линията не съществувала...чакала е автобус около 4 часа и то през ноща и накрая охрахителят на гарата в София и казал, че това се случва вече цял месец някой да чака. Хич не ми се иска да спя на някоя гара ако е вярно. Звънях и на централата в Германия, но и те виждат каквото и аз през сайта. Автобуса тръгва от Загреб в 20:20, а от София тръгва в 22:50. 

Твоята приятелка да подаде жалба до ЕПЦ. Имах подобен случай миналия септември. От фликсбус ми изплатиха обезщетение след като се намеси ЕПЦ.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, Венелин каза:

Вероятно това е най-новият начин да направят пазарно проучване - като чакат да видят колко хора са резервирали и после да им отменят автобуса 😉

Шегата настрана - в картата с маршрутите София-Любляна го няма, аз бих търсил потвърждение от автогарите - те знаят кой си е платил за ползването на спирката.
Споделям мнението на Фичо, че Фликсбус се опитват да завладеят пазара на всяка цена с монопол, с всичките отрицателни страни на монопола. А предполагам все още няма достатъчно стабилен пазар по всички линии през цялата година.
Истинска история: миналото лято приятел пътува по линията Букурещ-Варна. На автогарата в Букурещ посред нощ, но по график, се появява бяла маршрутка без надписи. Стои си паркирала няколко минути, моят човек е единственият българин или румънец с билет, другите са някакви западняци, които "да се научат да питат бе". Пита "Фликсбус, Варна" и оня му казва да се качва. Моят човек вдига аларма и се качват и другите чужденци.
Естествено, пътуването е като всяко пътуване в нощна маршрутка - тясно, неудобно, друсащо, без интернет
. И разбира се, никакво обяснение защо се случва това, той после се оплаква и на компанията, ама нищо не стана, даже не му дадоха ваучер за 5 евро за извинение.

Пътувах миналата година няколко пъти по линиите Бургас-Букурещ и Бургас- Брашов. В Бургас лесно се намираше маршрутката, но в Букурещ голяма мъка. На смяната за Брашов в Букурещ си беше даже лек автомобил.

  • Харесвам 1
  • Шок 3
Връзка към коментар

От мястото на събитието. Даже и лек автомобил не пращат в София. Реших да проверя, какво става на Автогара Сердика. Фликсбусът към Загреб, Любляна и Мюнхен го НЯМА. Чакат четирима души и са бесни, защото вчера също е нямало автобус, а те са имали билети и са им казали, че ги оставят за днес. Звъняха на съпорта, бесни. Отначало им казаха, че пак ги оставят за следващ ден. Накрая се съгласиха, ако хората си намерят билет с друга компания, да им възстановят разходите за билетите. На флоренция бус рейсът им е утре в 14.30 ч. 

Пълно безхаберие... 😮🙄😖

  • Харесвам 1
  • Шок 10
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
6 minutes ago, Мари Николова said:

Виждам,че късно се включвам,но ако стигнат до Ниш, оттам може да хванат автобус до Загреб,а Ер Сърбия има промоционални цени  цяло лято от 20евро от Ниш до Любляна, Залцбург и летището, което ще замести Меминген-Фридрих..едикакво си.

От София до Ниш пътуват Матпу в 7:30ч и 19ч.Но всеки автобус пътуващ към Централна и Западна Европа,качва пътници и до Ниш.

И да,това което правят Фликс е скандално.Плачат си за регулация подобна на тази с полетите за обезщетение.То цените им са близки до самолетните.

 

 

 

 

То си е уредено, просто трябват по-големи обещетения. 

https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/bus-and-coach/index_bg.htm

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Предложенията за стигане до Любляна са отделени тук:

https://magelanci.com/forums/topic/14928-пътуване-до-любляна-след-отмяна-на-линията-на-flixbus/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Днес докато си говорехме с приятели се сетих за една забавна история, която не съм разказвал във форума... 

 

Понеже не обичам автобусите и ги смятам за много неудобни освен за кратки пътувания, никога не бях пътувал с Фликсбъс до миналата година, когато реших да ги пробвам в Лос Анджелис няколко месеца след като официално бяха стъпили на пазара в САЩ. Една вечер трябваше да стигна от центъра на Лос Анджелис до Анахайм, колата не ми беше добър вариант в случая и ми се видя много удобно с техния рейс за 45 мин. при смешна цена от 9.99 лв и си го цъкнах през телефона без много да се замислям.

 

Отивам аз на мястото и точно на време идва един иначе нов брандиран автобус с климатик и Wi-Fi, всичко точно, е не съвсем. Слиза шофьорът, афро-американец с бая интересен английски и ... "абе брат аз тука такова немам списък та ако си за Анахайм, а и да не си, по-добре се качвай" през това време една тълпа се опитва да се качи, а той се мъчи да им обясни, че това не е автобусът за Лас Вегас (някакъв 6 часов среднощен преход) и да чакат още. Аз пък съм останал без батерия на телефона и даже и билет не мога да му покажа, не че той искаше де, но имах външна батерия в раницата като резервен вариант.

 

Качвам се аз и този пак идва "ти да знаеш к'во стана... аз и навигация немам и не знам къде е това Анахайм.. е..л ли съм го, ако имаш в телефона такова нали...", в този момент се качва един арабин, който ни чува и супер щастливо на още по-интересен английски "аз иам иам..шсъ опраим"... И така двамцата 'убавци почти гушнали се отпред "не не тука на лево...иии май не беше тука" и така над един час, то кой знае какво за объркване нямаше, но те положиха неимоверни усилия до се повъртят колкото може. 

 

След като най-накрая пристигнахме, слизам аз усмихвам им се с всички зъби и си продължавам по пътя и само с ъгъла на окото си виждам тия двамата то едни прегръдки едно тупане по гърбовете, едно подскачане, абе страшна радост... 


 

  • Харесвам 2
  • Шок 3
  • Браво 1
  • Смея се 14
Връзка към коментар
На 30.07.2019 г. в 23:26, master_of_germs каза:

От мястото на събитието. Даже и лек автомобил не пращат в София. Реших да проверя, какво става на Автогара Сердика. Фликсбусът към Загреб, Любляна и Мюнхен го НЯМА. Чакат четирима души и са бесни, защото вчера също е нямало автобус, а те са имали билети и са им казали, че ги оставят за днес. Звъняха на съпорта, бесни. Отначало им казаха, че пак ги оставят за следващ ден. Накрая се съгласиха, ако хората си намерят билет с друга компания, да им възстановят разходите за билетите. На флоренция бус рейсът им е утре в 14.30 ч. 

Пълно безхаберие... 😮🙄😖

Добро предупреждение! Имам пътуване към Загреб в края на септември. Тази седмица разглеждах възможни варианти. Спрях се именно на flixbus, цените на билетите са впечатляващи. Сега излиза, че няма такава линия.🤔 Пътувах два пъти с flixbus, един път София- Букурещ и обратно, и втори път София- Тимишоара и обратно, и в двата случая нямах никакъв проблем. Остава единственият вариант за Загреб с florentia bus, така ли да разбирам?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 36 минути , dimitrov6 каза:

В картата в сайта вече има линия до Загреб и Любляна,даже и до Залцбург и Мюнхен.

Screenshot_2019-08-07 Търсачка за маршрути → FlixBus.png

Има я в картата, да, но дали я има в действителност????????

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , aleksandrina каза:

Аз пък намерих друга промоция- 25% ваучер (само за френски потребители) покрай пуснатото от @Иван Попов:

 

* Кодът за отстъпка ще Ви бъде изпратен чрез SMS: изберете Вашия телефонен код и попълнете своя телефонен номер, като спазвате формата (без първата нула, напр. 69874563210). Изпращайки ни тази информация, вие приемате получаването на SMS от FlixBus. Ще се разпространява само един код на човек.

Превод: Google Translate

 

25FB.jpg

А изпращат ли на БГ номер или само на френски?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
38 minutes ago, Мари Николова said:

А изпращат ли на БГ номер или само на френски?

Май само за френски, защото единствения код, който се "избира" от падащото меню, е +33

Но пък някой от форума, който има френски номер/живее във Франция, може да услужи. 😉

Връзка към коментар

Сериозно ли бихте притеснявали човек за едни 2-3-5 лв. Вероятно ще му е неудобно да откаже,  но струва ли си? 

 

Има куп сайтове за  получаване на SMS от номер в държава по избор. Аз ги ползвам за разни регистрации,  които не приемат бг номера. 

Един пример,  но има и много други :

https://www.receive-sms-online.info/

 

П. П. През БГ версията тия по 0.99€ са 1 лв. Де да беше такъв курса и за останалите неща. 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.