Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

preview.png

 

Фликсбус е немска автобусна компания създадена през 2013 година. Чрез непрекъснато разширяване на мрежата си цели да се превърне в основен автобусен превозвач в Европа. 

Амбицията на компанията е в близко бъдеще да стъпи и на българския пазар, но дали чрез закупуване на местна компания или договор за партньорство не е известно към момента.

 

https://www.flixbus.bg/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не знам дали ще е хубаво, дано да е хубаво, но откакто Flix-овете  изкупиха/изместиха доста регионални играчи и конкуренти и почнаха да монополеят, вече не са ми особено симпатични. :unsure:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

точно тези дни мислех да търся тема, където евентуално да е обсъждано, че в сайта им не откривам нищо по-въпроса, освен

 

Цитат

Ще те отведем до крайната ти цел удобно и навреме: 9 от 10 от нашите автобуси пристигат навреме

имат ли някаква застраховка, която може да се купи към билета, която да се ползва в случай на закъснение - при примерно изпуснат полет заради неспазено разписание на Flixbus?  и като цяло, случват ли се често такива закъснения или по-скоро може да се разчита за пристигане в посочения час?

Връзка към мнение

Днес на пресконференция бе съобщено, че Фликсбус са новият собственик на Полскибус. Вторите ще изчезнат като марка и ще започнат работа като местен клон на Фликсбус. Последният червен автобус ще стане зелен до края на април 2018. Освен външно променени, всички автобуси ще бъдат с нови седалки, като броят им ще се намали най-малко с 6 за повече място за краката. Също така, всички автобуси ще се сдобият с уай-фай, до сега с такъв разполагаха само вътрешните линии.

Освен това, мрежата ще бъде реорганизирана в 3 основни хъба - Варшава, Вроцлав и Краков. Нови вътрешни и международни линии ще има още пролетта.

Предварителното запазване на места ще отпадне, но промоциите от 1 злота ще останат, обещават от Фликсбус.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Edem каза:

Днес на пресконференция бе съобщено, че Фликсбус са новият собственик на Полскибус. Вторите ще изчезнат като марка и ще започнат работа като местен клон на Фликсбус.

Ето точно това имах предвид ...
:(

Връзка към мнение
преди 2 минути , Фил каза:

Ето точно това имах предвид ...
:(

Ако наистина запазят цените, за мен това е добра новина, защото Полскибус смъкнаха страшно много нивото, до толкова че на последното ми пътуване зарязаха пътник на една бензиностанция...

преди 7 минути , antea каза:

имат ли някаква застраховка, която може да се купи към билета, която да се ползва в случай на закъснение - при примерно изпуснат полет заради неспазено разписание на Flixbus?  и като цяло, случват ли се често такива закъснения или по-скоро може да се разчита за пристигане в посочения час?

Нямат застраховка, позовават се на европейския регламент:

https://www.flixbus.bg/prava-na-patnika

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

България има нужда от такъв превозвач... не може от Лион до летището на Женева да има билети по 1 евро, а от София до Пловдив да е над 10...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 23 минути , MARTiNSHO каза:

България има нужда от такъв превозвач... не може от Лион до летището на Женева да има билети по 1 евро, а от София до Пловдив да е над 10...

Все си мисля, че далеч по-важна е средната цена, а не това че 0,5% от билетите са по 1 евро. Поне в Германия Flixbus няма билети под 5 евро. 

Преди 1 час, Edem каза:

Амбицията на компанията е в близко бъдеще да стъпи и на българския пазар, но дали чрез закупуване на местна компания или договор за партньорство не е известно към момента.

 

До колкото ми е известно FlixBus не притежават автобусите, само подписват договори за партньорство. Може би изключение правят само при поглъщане на конкурент. Неприятното като цяло на техния модел, е че по избрания маршрут правят много междинни спирки и така времето за пътуване е много дълго. Последно пътувах 130км. в Германия за 2:15 часа.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
преди 2 часа, MARTiNSHO каза:

Разград, Шумен и Русе се появиха на картата на Flixbus.

От Русе ще има до Букурещ за 11,90 лева.

Редактирано от dimitrov6
  • Харесвам 6
  • Шок 1
Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 27 минути , dimitrov6 каза:

От Русе ще има до Букурещ за 11,90 лева,но няма още дати.

Май месец има.

2.PNG.1b78e6a03b9b78d2fd0e520361a351a7.PNG

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Пффф, какви са тия грубите часове, освен ако няма да хващаш полет в 6 сутринта. А и като цяло тази дестинация вече има толкова много честоти, че не знам дали има място за още.

Редактирано от tch
Връзка към мнение
Мирослав Василев

Всъщност, този автобус ще тръгва от Шумен в 22:45, след през Разград и Русе в посока Букурещ.

Редактирано от elateq
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Мирослав Василев каза:

Всъщност, този автобус ще тръгва от Шумен в 22:45, след през Разград и Русе в посока Букурещ.

Между Шумен и Русе има само една междинна спирка и пътува 2 часа, странно.

Връзка към мнение

Надявам се и в България да работят така, както и в другите европейски страни. Ползвала съм Flixbus за вътрешни линии в Италия, Белгия и сега при последното ми пътуване - в Холандия. Използвах и кода от мобилното приложение, така билетите ни от Айндховен до Хага излязоха по 5 евро.

Доволна съм от комфорта на автобусите, наличието на wi fi и времетраенето на пътуването. Резервацията on line и мобилното чекиране са още едно удобство.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 20.02.2018 г. в 16:20, tch каза:

Между Шумен и Русе има само една междинна спирка и пътува 2 часа, странно.

 

120 км - колко да пътува?

 

Иначе дано вкарат и други линии с все такива палави часове. Примерно от Пловдив за София няма никакъв транспорт между 20:00 и 03:00 - пълна простотия!!!

Връзка към мнение
преди 5 часа, Meidj каза:

 

120 км - колко да пътува?

 

Иначе дано вкарат и други линии с все такива палави часове. Примерно от Пловдив за София няма никакъв транспорт между 20:00 и 03:00 - пълна простотия!!!

Пътувал съм неколкократно Русе-Варна и отнема 2:45 минути със спиране в Разград и 15 минутна почивка там. Иначе ако ще навлизат по-сериозно в България мисля, че ще е само на кратки разстояния до 200-250км. Заради много стопове, които правят София-Варна ще им отнема около 9 часа и ще се окаже, че е хем по-бавно от влака, хем и поне на същата цена.

Връзка към мнение
преди 12 минути , tch каза:

И София вече я има на картата на Flixbus, но възможните връзки са само в чужбина.

Яко , София - Виена / Летище Виена на цена 39€ .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Лошото е, че Виена и Будапеща си имат по принцип хубави връзки, но пък тук цената хич не е лоша. Може би ще е хубаво да пуснат Скопие, Белград, Сараево, Ниш, Букурещ летище и т.н.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Гост каза:

Някой има ли информация дали се партнират с местна фирма или ще идват чужди автобуси?

Без да имам информация си мисля, че автобусите ще са чужди, все пак имат много малко дестинации в България и то всичките са международни.

Връзка към мнение
На 20.02.2018 г. в 16:10, tch каза:

вече има толкова много честоти,

Русе-Букурещ е доста динамично направление. Често отпадат едни превозвачи и на тяхно място се появяват нови.

Връзка към мнение

Автобусите им са страхотни и с удоволствие бих пътувала отново с тях. Имат интернет, в някои има контакти за зареждане, удобни седалки и много добри оферти. Понякога след като сте пътували с тях веднъж или два пъти, пускат кодове за отстъпка на имейла. Аз имах един, но беше за пътувания до Нова година. Ако ми пратят пак, ще го постна, за да може някой желаещ да пътува сега, да се възползва.

Цените до Виена не са лоши, особено за хора, които не могат да планират много предварително полети, съобразяват се с времето или пък им излезне спешна работа или възможност. Аз съм пътувала с Еъркона до Грац през Виена преди време и цената беше около 220 лв. Разликата с фликсбус е значителна. Не са и много автобусните компании, каращи към Австрия. Аз лично се надявам да направят и нещо по въпроса Словения и Хърватска, че транспортът ни до тези държави също е доста скъп на този етап.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Надя
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.