Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

image.png.a19cf250255f8c647d308f9df3e554e4.png

 

FlixBus стартират линия в 4-ти район на САЩ - СИ. От този четвъртък компанията ще започне да изпълнява 11 честоти дневно между Ню Йорк -> Балтимор -> Вашингтон ДЦ -> Ричмънд, Виджиния. Цените започват от 4.99 + 2 долара такса.

https://thepointsguy.com/news/flixbus-launches-northeast-routes/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
On 5/17/2019 at 10:25 AM, traveler said:

Не знам дали е новина,но все пак да си кажа - Flixbus вече е в Пловдив с маршрути Сегед,Будапеща и Виена.

 

Все му се чудя на автобусния транспорт... колко е сложно да се получи лиценз, за да се продават билети между всички междинни спирки по маршрута?
Примерно билет София-Тимишоара може да се купи, а същият автобус, който тръгва от Пловдив, не може да бъде ползван по линията Пловдив-Тимишоара... Не знам как е по българските линии, но съм чувал, че в Западна Европа не можеш да слизаш по-рано от резервираната ти спирка, а и на слизане често те броят.

Връзка към коментар
преди 22 часа, Венелин каза:

 

Все му се чудя на автобусния транспорт... колко е сложно да се получи лиценз, за да се продават билети между всички междинни спирки по маршрута?
 

Няма как да стане, защото линиите се пускат на конкурсен принцип и никой превозвач не би искал да му подбиват пазара. Да не говорим, че ако по даден маршрут има повече от един превозвач, а пътниците не са кой знае колко много, вместо конкуренцията да бъде в полза на пътниците, сваляйки цената, е напълно вероятно да затвори линия, защото на никой от превозвачите не му се връзва сметката... Също така в много държави има и протекционистични политики относно някои видове транспорт - ако не се лъжа в Швейцария по линии, свързани с ж.п. транспорт не може да има дублираща автобусна линия. Поради тази причина има влак Цюрих - Базел, но Фликбус вози от Цюрих до Евролетището, а не до града, за да е различна отсечката.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
3 hours ago, venceremos said:

Няма как да стане, защото линиите се пускат на конкурсен принцип и никой превозвач не би искал да му подбиват пазара. Да не говорим, че ако по даден маршрут има повече от един превозвач, а пътниците не са кой знае колко много, вместо конкуренцията да бъде в полза на пътниците, сваляйки цената, е напълно вероятно да затвори линия, защото на никой от превозвачите не му се връзва сметката... Също така в много държави има и протекционистични политики относно някои видове транспорт - ако не се лъжа в Швейцария по линии, свързани с ж.п. транспорт не може да има дублираща автобусна линия. Поради тази причина има влак Цюрих - Базел, но Фликбус вози от Цюрих до Евролетището, а не до града, за да е различна отсечката.

Е, това ми е ясно, затова се чудя и защо са ограничили част от международните отсечки, примерно Пловдив-Румъния.

Връзка към коментар
преди 1 час, Венелин каза:

Е, това ми е ясно, затова се чудя и защо са ограничили част от международните отсечки, примерно Пловдив-Румъния.

Защото става въпрос за два различни маршрута. От Пловдив през София тръгва само автобусът за Виена, който минава през Сърбия и Унгария, а този, който е през Видин за румънската част на Банат, тръгва от София, а не от Пловдив. А разписанията не се засичат, така че да може да се предложи билет примерно от Пловдив до Арад или Тимишоара с прекачване в София.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 28.05.2019 г. в 15:14, akair каза:

image.png.a19cf250255f8c647d308f9df3e554e4.png

 

FlixBus стартират линия в 4-ти район на САЩ - СИ. От този четвъртък компанията ще започне да изпълнява 11 честоти дневно между Ню Йорк -> Балтимор -> Вашингтон ДЦ -> Ричмънд, Виджиния. Цените започват от 4.99 + 2 долара такса.

https://thepointsguy.com/news/flixbus-launches-northeast-routes/

тюх, вече купих Мегабъс!

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Имам закупен билет, но искам да го сменя с друг, за по-ранен час.

Доколкото разбирам, необходимо е първо да анулирам билета, а после да закупя нов.

В случай, че до пътуването остават повече от 30 дни, такса не се дължи.

Някой правил ли е това упражнение и правилно ли съм разбрала?

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 10 минути , noshtna_ptica каза:

Имам закупен билет, но искам да го сменя с друг, за по-ранен час.

Доколкото разбирам, необходимо е първо да анулирам билета, а после да закупя нов.

В случай, че до пътуването остават повече от 30 дни, такса не се дължи.

Някой правил ли е това упражнение и правилно ли съм разбрала?

Да, парите се връщат под формата на ваучер (код), който използваш при следващата резервация. Ако не ме лъже паметта, че го правих преди половин година.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте. За първи път сама  организирам  екскурзия за семейството до Виена. 

Ще купувам билети от Братислава до Виена отиване и връщане за 4 човека. Дали някой има ваучер за намаление и само през телефон ли се използват тези кодове. Благодаря ви. 

Връзка към коментар
6 minutes ago, tedi2906 said:

Здравейте. За първи път сама  организирам  екскурзия за семейството до Виена. 

Ще купувам билети от Братислава до Виена отиване и връщане за 4 човека. Дали някой има ваучер за намаление и само през телефон ли се използват тези кодове. Благодаря ви.  

Ползват се и през сайта. Вижте в ebay продават кодове за малки суми (ако някой няма тук). Погледнете и slovaklines- понякога пускат билети по 1€.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 minute ago, aleksandrina said:

Ползват се и през сайта. Вижте в ebay продават кодове за малки суми (ако някой няма тук). Погледнете и slovaklines- понякога пускат билети по 1€.

Благодаря. Видях, но няма такива. Пътуваме на 4.07.

 

Връзка към коментар
5 minutes ago, tedi2906 said:

Благодаря. Видях, но няма такива. Пътуваме на 4.07.

 

https://www.ebay.com/itm/6x1Flixbus-Coupon-Sconto-Kupon-valid-from-02-05-until-18-07-3euro-12-min-30/273825282786?hash=item3fc1423ae2:g:Hy8AAOSwTUdcxEyt

За да е най- ефективно- купува се билет, ползва се ваучер, после пак билет- ваучер и т.н. Човек по човек. :)

Може да купите 2 бр (2 х 4 ваучера х 3€) и така всеки билет ще е с 3€ отстъпка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да допълня, че ако има деца, може да не позволи самостоятелно да се купи билет за тях. Тогава се купува 1 възрастен + дете и тогава отстъпката.

Има ваучери и за по 20%, но за малки суми най- ефективни са тези по 3€.

Връзка към коментар

Този линк, който пуснах обаче гледам, че има минимална сума от 30€. Така ако се ползват 3€ отстъпка от 30€- това са 10% отстъпка. Така, че по- добре тогава да се ползват 20%- за всички заедно (когато е % няма смисъл да се ползват отделни ваучери).

Връзка към коментар
Just now, tedi2906 said:

 Благодаря Ви. Ще се опитам да го използвам. Няма деца,защото са на 19. А тези отстъпки с процентите се използват при закупуването на вс. билети заедно  ли?

 

Връзка към коментар
1 minute ago, tedi2906 said:

А тези отстъпки с процентите се използват при закупуването на вс. билети заедно  ли? 

Да- тогава само 1 ваучер за % отстъпка- няма смисъл да се делят. Има една страничка във FB - Flixbus Voucher. Там редовно пускат ваучери (безплатно).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
2 minutes ago, aleksandrina said:

Този линк, който пуснах обаче гледам, че има минимална сума от 30€. Така ако се ползват 3€ отстъпка от 30€- това са 10% отстъпка. Така, че по- добре тогава да се ползват 20%- за всички заедно (когато е % няма смисъл да се ползват отделни ваучери).

Да. И май са за италианските линии.

 

2 minutes ago, aleksandrina said:

Да- тогава само 1 ваучер за % отстъпка- няма смисъл да се делят. Има една страничка във FB - Flixbus Voucher. Там редовно пускат ваучери (безплатно).

Много благодаря.

 

Връзка към коментар
Just now, tedi2906 said:

Да. И май са за италианските линии.

 

Не само. Coupon Flixbus of 3 euro each at price of 1coupon valid from 02/05/2019 until 18/07/2019 for make your offer send a private message. Valid ok all european trips and USA also trips on mininum of cost of 30€ for trip you can use 1 coupons for trip.

Италиански е продавача.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
Надя Воденичарова

искам де анулирам резервацията. имам две възможнасти отмяна или изтриване на цялата резервация. какво трябва да направя? по-малко от 30 дни имам до пътуването.

Връзка към коментар
преди 54 минути , Надя Воденичарова каза:

искам де анулирам резервацията. имам две възможнасти отмяна или изтриване на цялата резервация. какво трябва да направя? по-малко от 30 дни имам до пътуването.

Мисля,че Отмяна.

Имаш следните опции:

  • Да смениш данните на пътника (име/на или телефонен номер)
  • Да анулираш цялата резервация или част от твоята резервация

Моля, обърни внимание: ако искаш да промениш датата или часа на твоето пътуване, първо трябва да отмениш първоначалното пътуване. След това ще получиш ваучер на стойност, която е равна на цената на анулираното пътуване, намалена с таксата за анулиране. Таксата за анулиране е видима при следващата стъпка. С този ваучер можеш да правиш резервации на пътувания в нашия уебсайт по обичайния начин.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако на някой му се случи да обърка дата или час, до един час след резервацията може да анулира.В този случай цялата сума се връща под формата на ваучер,без да се удържи такса за анулиране.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.