Прескочи до съдържание

Siem Reap за 29 дни


Ametist

Препоръчани мнения

Здравейте. Ще се опитам да дам полезна информация за тази дестинация. Има много написано по тази тема, затова ще се постарая да е различно. 

И така да започна с пътуването. До  Siem Reap дойдохме с автобус от Банкок. Компанията е Giant Ibis. Билета е 32 $ в едната посока. Има и други автобуси, които тръгват от Банкок, но този е малко по-луксозен вариант. Автобуса тръгва в 07:45 от Khaosan Road (на около 300 метра) . Билетите купихме онлайн, а къде да намерим автобуса питахме в онлайн чата. Рано сутринта без никакъв проблем открихме автобуса. Беше там още в 07:10. Определено мога да кажа, че седалките в този автобус са изключително удобни. Стават почти като легло. Автобуса е голям с 32 места. Тръгнахме 5 минути по- кьоно. Дадоха по един бананов кекс и едно кафе в кутийка. Преди границата спряхме 2 пъти за почивка. Общо пътуването трае 8 часа с чакането на границата. 

В автобуса пътуват 3 човека персонал. Двама шофьори и един Стюард. Нямахме визи за Камбоджа. Стюарда включи един микрофон и започна да обяснява с ужасен английски акцент какво ще се случва :) Слушах го неразбирайки нищо, но все пак чух, че който пожелае може да не чака за виза ами да си плати 10 $ повече (5 $ за полицая и 5 $ за него) общо 40$. Гледах разни филмчета за минаването на границата и добре, че има такива хора като нас, които дават информация. Няма проблем да отидеш и сам да си платиш за визата. Така или иначе ни беше казано, че полицая все ще ни поиска по 5$. Половината автобус си плати по 10$ отгоре. Представяте ли си колко човека са това.Този автобус пътува всеки ден. Преди да пристигнем на границата спряхме на един пазар за фланелки и стюарда с платените визи отнесе някъде паспортите....Върна се след 20 минути и продължихме. На границата инструкцията беше да следваме стюарда. Излязохме от Тайланд. Автобуса мина без нас границата заедно с багажа ни. Ние не го изчакахме. Отидохме за Visa on arrival. Дадоха ни да попълним формата и когато си даваш паспорта ти взимат 100 бата + 30 $ за визата. Има официална табела с цена 30 $, а на гишето с маркер са написали цена 1200 бата или 30$ + 100 бата. Няма не искам. Ако не платиш няма виза .... Яко нали? След това отиваш за печат 50 метра по надолу. Там ти взимат и отпечатъци от всички пръсти. На някои хора им взимаха по 100 бата ....незнайно защо. Гладни, гладни полицаи.....

Минахме бързо. За около 30 минути, но докато се съберат всички стана около час. Имаше и обяд. Пилешко с ориз. Пристигнахме в 16:00 часа. Хотела ни беше на около 6 км от спирката на автобуса. Веднага накацаха тук-туците. Нашия хотел бил далеч, значи 6$. Казах му на един, че повече от 2 $ няма да получи и накрая тръгнахме. 

Пристигнахме в хотела. Намира се на 3 км от центъра. Цената беше убийствено добра, затова оставаме тук за 6 дни. 10$ за огромна стая. Чисто и прилично. Има и басейн, но водата не е чиста. Идват местни деца да плуват и си плащат за това по 1000 риала. 

 

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Настанихме се и решихме да купим разни неща. 4$ отиване и връщане до някакъв супермаркет, където цените бяха доста туристически. Въобще отрежи главата на туриста. :) 

Днес се разходихме в близост до хотела. Вчера бутилка вода от супермаркета продаваха за 1$. Днес се пазарих за 6 бутилки на цена 0.37 $ за бутилка и съм сигурна, че цената е поне 2 пъти по-ниска. Около 3 кг банани за 1$ и 400 риала :) и накрая местно пиле със зеленчуци и ориз за 1$. 

Намерихме и експресно пране за 2 часа - 1$ за килограм дрехи.

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 52 минути , Ametist каза:

Настанихме се и решихме да купим разни неща. 4$ отиване и връщане до някакъв супермаркет, където цените бяха доста туристически. Въобще отрежи главата на туриста. :) 

Днес се разходихме в близост до хотела. Вчера бутилка вода от супермаркета продаваха за 1$. Днес се пазарих за 6 бутилки на цена 0.37 $ за бутилка и съм сигурна, че цената е поне 2 пъти по-ниска. Около 3 кг банани за 1$ и 400 риала :) и накрая местно пиле със зеленчуци и ориз за 1$. 

Намерихме и експресно пране за 2 часа - 1$ за килограм дрехи.

 

Ама, каква ми Оправна, браво на теб!

Сам че, аз мисля, цените са тези само за теб - с това зелено око, бяла,висока и красива, ония дребосъчковци, сигурно те гледат зяпнали:))))))))и забравят за цената.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 13 минути , AlexandraKo каза:

Ама, каква ми Оправна, браво на теб!

Сам че, аз мисля, цените са тези само за теб - с това зелено око, бяла,висока и красива, ония дребосъчковци, сигурно те гледат зяпнали:))))))))и забравят за цената.

 

:))) Чак да забравят ... Не забравят :). Пазарене си трябва. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Разходихме се до Pub Street. Като се има предвид, че е Коледа е пълна лудница. Може би и по принцип си е така. Навсякъде реклама за наливна бира по 0,50 $, а в по-скъпите заведения и по долар. Наоколо е пълно със сергии на цени за туристи. Фрешовете са по 1$. 

Някои супермаркети продават по-евтино. За една и съща стока цените са с долар - два разлика. Алкохол се продава свободно в магазина и е по-евтин от Тайланд. Бутилка водка Абсолют е 10.50$, а бутилка френско вино от по-евтините  6$. Руска водка 4.50$ за литър. Плодовете и зеленчуците в супермаркетите са скъпи. 300 грама банани се продават за 1.50$. Хляб около 400 грама се продава за 1$ - 1.50$.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

А кой ви е хотела - ние заминаваме в края на февруари за Тайланд и сега точно си правим програмата за Сием Риеп, колко дни ще ни трябват за Анкор Ват и езерото...Аз мисля да си извадим предварително електронна виза, тези изнудвания са ми изключително неприятни, но понякога няма как да се заобиколят...След Камбоджа ще се връщате ли пак в Тайланд?

Връзка към коментар
преди 1 час, Ивайла каза:

А кой ви е хотела - ние заминаваме в края на февруари за Тайланд и сега точно си правим програмата за Сием Риеп, колко дни ще ни трябват за Анкор Ват и езерото...Аз мисля да си извадим предварително електронна виза, тези изнудвания са ми изключително неприятни, но понякога няма как да се заобиколят...След Камбоджа ще се връщате ли пак в Тайланд?

Хотела е Ankgor Sorika Villa , но Януари е по-скъп. Аз мисля да си взема карта за 3 дни за Angkor Wat. Лошата новина е, че цената за входа е по-висока. За 1 ден 37$ , а за 3 дни е 62$:(((((

Няма смисъл от електронна виза. По-скъпо излиза. В Тайланд ще сме от 21 до 31 Януари.

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мерси много за отговора и съвета за визата - ще те послушаме...

на мен драмата ми е тайландската виза - в консулството ми казаха да си вземем транзитна виза за първото влизане в Тайланд,   до 48 часа да напуснем страната и след Камбоджа да си влезем с нормалната виза... Без re-entry и т.н...

и ние мислим тридневен пас за Анкор Ват - кофти за цената, но пък след време ще я забравим, а гледките ще ги помним...

 

Ще чакам после разказ :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, Ивайла said:

Мерси много за отговора и съвета за визата - ще те послушаме...

на мен драмата ми е тайландската виза - в консулството ми казаха да си вземем транзитна виза за първото влизане в Тайланд,   до 48 часа да напуснем страната и след Камбоджа да си влезем с нормалната виза... Без re-entry и т.н...

и ние мислим тридневен пас за Анкор Ват - кофти за цената, но пък след време ще я забравим, а гледките ще ги помним...

 

Ще чакам после разказ :)

Миналата седмица тъкмо се върнахме от Тайланд и Камбоджа. Извадихме си еднократна туристическа виза за Тайланд от България, кацнахме в Банкок на летище Суварнабхуми, пренощувахме в града и на другия ден отидохме на ДМК от където си извадихме ре-ентри пърмит и излетяхме за Сием Реап, след 2 дни обратно към Пукет. Аз мисля, че не може с транзитна виза, нали все пак ще напускате летището, не знам защо са ви посъветвали така. А и иначе ре-ентри паса е двойно по-евтин от виза он арайвъл.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, luoni каза:

 Аз мисля, че не може с транзитна виза, нали все пак ще напускате летището, не знам защо са ви посъветвали така. А и иначе ре-ентри паса е двойно по-евтин от виза он арайвъл.

Аз съм с транзитна виза с 2 влизания. Визата важи за престой до 1 месец. Извадих си я от Консулството в Мале. 

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря много, и аз се чудя какви ми ги наприказваха в посолството,(за транзитната виза ми каза, че с нея мога да стоя 48 часа в страната), да не говорим че за re-entry permit  не беше и чувала дамата...Много странно, ще видя какво да направим...

Връзка към коментар
преди 39 минути , Ивайла каза:

Благодаря много, и аз се чудя какви ми ги наприказваха в посолството,(за транзитната виза ми каза, че с нея мога да стоя 48 часа в страната), да не говорим че за re-entry permit  не беше и чувала дамата...Много странно, ще видя какво да направим...

Ето това пише за транзитната виза: 

Period of Stay

The period of stay in the Kingdom of Thailand is not to be confused with the validity of the visa. While the latter is indicated on the visa page, the period of stay (or each stay for a two-entry, three-entry or four-entry Transit Visa) will be determined upon arrival at a Thai immigration checkpoint by the immigration officer (“Admitted Until …” stamped on passport page). Holders of a Transit Visa may be granted entry and permitted to stay in the Kingdom at the discretion of the immigration officer for a period not exceeding 30 days.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 57 минути , Ametist каза:

Ето това пише за транзитната виза: 

Period of Stay

The period of stay in the Kingdom of Thailand is not to be confused with the validity of the visa. While the latter is indicated on the visa page, the period of stay (or each stay for a two-entry, three-entry or four-entry Transit Visa) will be determined upon arrival at a Thai immigration checkpoint by the immigration officer (“Admitted Until …” stamped on passport page). Holders of a Transit Visa may be granted entry and permitted to stay in the Kingdom at the discretion of the immigration officer for a period not exceeding 30 days.

Това е някакво много странно животно, не е транзитна виза, нищо че така се казва...

И как така може да ти бъде позволен престой по благоволението на служителя, а ако той не благоволи какво става?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 На камбоджански английски Thank you се произнася Шекшу :)))

Освен,  че говорят грешно,  така и пишат. 

IMG_20171226_142648.jpg.ae57d0f1cbaf22031bb47b7dac156c21.jpg

преди 2 минути , neuromancer каза:

Това е някакво много странно животно, не е транзитна виза, нищо че така се казва...

И как така може да ти бъде позволен престой по благоволението на служителя, а ако той не благоволи какво става?

Ами моята виза е тип TS  с 2 влизания. Обясних в консулството, че ми трябва виза за двукратно влизане. Питаха ме колко дни ще стоя. Казах им,  първото влизане 1 ден,  второто 10. Тогава ми казаха,  че ще ми дадат транзитна виза,  защото няма такава туристическа и тази виза важи за престой до 30 дни. 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

@Ametist просто имаш късмет да живееш на място, където не пътуват много хора с виза към Тайланд и от консулството са благосклонни. В София почетното консулство е бизнес фирма и целта им е да изкарат повече пари, нищо друго. Добрата новина е, че не гледат много много документите щом си плащаш. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , T.E.Lawrence каза:

@Ametist просто имаш късмет да живееш на място, където не пътуват много хора с виза към Тайланд и от консулството са благосклонни. В София почетното консулство е бизнес фирма и целта им е да изкарат повече пари, нищо друго. Добрата новина е, че не гледат много много документите щом си плащаш. 

 Най-вероятно е така, защото тази виза е 70 $, а видях че многократната е много по-скъпа. Консула в Мале е местен и явно си върши работата съвестно за разлика от нашите в София.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.