Прескочи до съдържание

Siem Reap за 29 дни


Ametist

Препоръчани мнения

Вчера си тръгнахме от Siem Reap. На границата при сканирането на багажа, понеже беше опакован в найлон пак се опитаха да кажат, че трябва да платим на полицаите 10$ за да не ни отварят багажа. Това се повтори няколко пъти. След като категорично отказахме да дадем пари на стюарда, нямаше никакъв проблем. Много ни мотаха на границата. Висяхме повече от 2 часа защото смениха автобуса. Иначе самото преминаване отнема около 30 минути. Вече сме в Банкок. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 1/11/2018 в 16:13, Ametist каза:

Днес направихме и големия кръг, който включваше East gate, Pra Kan, Neak Pean, Ta Som, East Mebon, Pre Rup, Prasat Kravan и Phnom Bakheng завършен със залез на последния храм. Залеза между другото беше уникален, но тъй като храма допуска максимум 300 човека трябваше да отидем 2,5 часа преди залеза. Посещението на 13 храма за мен е напълно достатъчно още повече, че тази програма може да се направи за 1 ден. 

Моя съвет е следния: Няма смисъл да се губят 2-3 дни за посещение на Ангор Ват. 1 ден е напълно достатъчен за да се видят повечето храмове. Първия ден отне 5 часа, а втория 4 часа без залеза. Навсякъде Ви обясняват малък и голям кръг. Не ги слушайте. Уговорете се с някой тук-тук да посетите тези 13 храма, които съм описала за 1 ден. 

Трябва да направите следното: Купувате си билет вечерта преди този ден ако искате да гледате залеза. Билета закупен вечерта за 1 ден ви дава възможност да гледате залеза безплатно, тъй като след 17:00 никой не проверява билетите. На следващия ден трябва да сте там в 08:00 часа и до 17:30 ще сте обиколили всички тези храмове. Така ще платите само 37$ и около 23 $ максимум за тук тук. Аз лично бих го направила така, но нямаше как да знам предварително, че е възможно. Двата дни през, които ходихме до Ангор Ват , приключихме с храмовете до 13:30. Всичко е губене на време и заблуда за туристите.

Ако искате да видите и изгрева, той се прави отделно и се тръгва в 04:30 сутринта. 

13 храма за един ден - това ми се струва пълен абсурд. След катеренето по първите два от големият кръг и бях приключил. Едвам се изкачвах на следващите. Затова мисля, че най-добре е карта за 3 дни, правите малък кръг, втори ден - Тонгле сап с Beng Mealea за да ви починат краката, трети ден - голям кръг. Може да се посети и Археологическият музей, който е много приятен. Хотел задължително в центъра (Agoda обикновено имат по-добри цени за Азия от Booking). В центъра тук-тук е 1$ за навсякъде, фреш 1$ от улицата (пробвайте фреш от Таро, само тук съм го виждал и е страхотен), ресторанти има и по-евтини и по-скъпи, но менюто на всички е изнесено на улицата и може да го разгледате предварително. Масажите са много евтини 2-4$ и аз лично не пропусках ден без масаж. Обикновено един foot и един на цяло тяло. С цените на самолетите от Бангкок или от Сайгон не виждам причина да губите време с автобуси и митничари. Виза за Камбоджа се вади лесно онлайн за 25 или 30 долара (плаща се с карта и не помня точната цена). Така не чакате, като пристигнете на летището за виза on arrival и спестявате още час, в който да си направите някакъв масаж. :-)

Връзка към коментар
преди 8 часа, Spokovn каза:

13 храма за един ден - това ми се струва пълен абсурд. След катеренето по първите два от големият кръг и бях приключил. Едвам се изкачвах на следващите. Затова мисля, че най-добре е карта за 3 дни, правите малък кръг, втори ден - Тонгле сап с Beng Mealea за да ви починат краката, трети ден - голям кръг. Може да се посети и Археологическият музей, който е много приятен. Хотел задължително в центъра (Agoda обикновено имат по-добри цени за Азия от Booking). В центъра тук-тук е 1$ за навсякъде, фреш 1$ от улицата (пробвайте фреш от Таро, само тук съм го виждал и е страхотен), ресторанти има и по-евтини и по-скъпи, но менюто на всички е изнесено на улицата и може да го разгледате предварително. Масажите са много евтини 2-4$ и аз лично не пропусках ден без масаж. Обикновено един foot и един на цяло тяло. С цените на самолетите от Бангкок или от Сайгон не виждам причина да губите време с автобуси и митничари. Виза за Камбоджа се вади лесно онлайн за 25 или 30 долара (плаща се с карта и не помня точната цена). Така не чакате, като пристигнете на летището за виза on arrival и спестявате още час, в който да си направите някакъв масаж. :-)

Благодаря за съветите.  За храмовете това си е моето мнение според физическите ми възможности. За хотелите, масажите, тук туците и всичко останало съм написала. Онлайн визата ако не се лъжа е 35$ или повече, затова предпочетох на място.

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, Ametist каза:

Благодаря за съветите.  За храмовете това си е моето мнение според физическите ми възможности. За хотелите, масажите, тук туците и всичко останало съм написала. Онлайн визата ако не се лъжа е 35$ или повече, затова предпочетох на място.

Аметистче, а колко време се пътува от Сием Риеп до Банкок с автобус?

Имаше ли много туристи или повече местни ? Вие си имате мнго време и си пътешествате, отивайки всичко,:))))

 

Връзка към коментар
преди 1 час, AlexandraKo каза:

Аметистче, а колко време се пътува от Сием Риеп до Банкок с автобус?

Имаше ли много туристи или повече местни ? Вие си имате мнго време и си пътешествате, отивайки всичко,:))))

 

Пътува се 8 часа, като се спира на 2 места за тоалетна и на границата около час. Автобуса и на отиване и на връщане беше пълен с туристи. Тези 8 часа не се усещат. В автобуса има и wi fi. Бих пътувала с автобус и до Виетнам и Лаос. :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

За мен лично също е неприемливо такова юркане по храмовете и то само за да спестиш някакви смешни долари. Човек се пренасища и е чиста загуба на време и енергия да "минеш" през всяко място, препускайки към следващото.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Тони каза:

За мен лично също е неприемливо такова юркане по храмовете и то само за да спестиш някакви смешни долари. Човек се пренасища и е чиста загуба на време и енергия да "минеш" през всяко място, препускайки към следващото.

Има хора, които минават през Siem Reap за ден, два максимум. Мнението, което съм написала е вариант, който може да ориентира тези хора. Другото нещо е, че и на двата кръга бяхме приключили с храмовете до 14:00 часа.  Нали идеята е да даваме полезна информация :)

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

Темата е на @Ametist и лично аз ценя изключително много времето, което отделя за форума. Уважавам личното ѝ мнение и благодаря, че го споделя.

 

Редактирано от Mary
Корекция
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Да, завършването по обяд реално е нормално, защото особено ако си ставал за изгрев и по обяд , да кажем 14 часа вече си се нагледал, времето е станало доста горещо и е съвсем нормално да приключиш за деня.

Реакцията ми дойде от там, че съветът беше да се предпочете този вариант и да не се слушат местните и останалите, даващи съвет за повече време с цел да се плати и повече.

Лично за мен ако се изтощя ден от 4 за изгрева и обикаляме до 17-18 няма да е наслада и да остане като хубав спомен, а по скоро като нещо, което е отметнато и видяно.

Ако реално нямаш никакво време- да,все пак да видиш за малко и повече от да не видиш изобщо.

Редактирано от Тони
Връзка към коментар
преди 1 час, Таньо каза:

Темата е на @Ametist и лично аз ценя изключително много времето, което отделя за форума. Уважавам личното ѝ мнение и благодаря, че го споделя.

 

Тук ще си останат тези разговори, защото се отнасят към мнение, споделено в темата. :) 

Аметист, благодаря за подробностите, които даде.

Редактирано от Mary
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Повечето ми предишни пътешествия са били бюджетни, плащани с кредитни карти и т.н. Много хора мечтаят да пътуват, но и много не могат да си го позволят. Обикновено по навик, където и да отида се стремя да не харча много пари, защото бюджетно е по-трудно постижимо, а с много пари всеки може. Затова и отворих тази тема, в която пиша цени и варианти, които да помогнат на който с каквото го интересува. Някои хора спят в хостели за по 1$. Това смешни ли ги прави, че не могат да си позволят самостоятелна стая? Точно такива хора правят обиколката на Ангор Ват за 1 ден, хранят се за по долар и не сядат в ресторанти, но пък богатството е в сърцето им и душата им е пълна.

Преди да замина търсих информация, но не намерих всичко, което ме интересуваше, затова пиша ! Надявам се, че съм била полезна.

 

 

  • Харесвам 9
  • Браво 6
Връзка към коментар

...Което не изключва и други мнения, или?

Няма нужда да се определят хората по някакъв начин. Или да четем както ни изнася.

Реших, че е по-добре да има и друга гледна точка по темата, за да не остават всички със заблудата, че за ден могат да видят без никакъв проблем всичко и това да е лесно и приятно. Няма такова нещо, най-малко разстоянията и горещото време не го позволяват.

Доларите, като разлика от-до определих като смешни, тъй като давайки доста пари да отидеш до другия край на света и накрая да не видиш основната атракция там, притичвайки, че няма време за мен не си струва. Това /натъртвам/ е личното ми мнение и на никой не го натрапвам.

 

 

Ако все пак знаех, че в темата не е желателно никой друг да участва, не бих го направила и няма да се повтори. Извинявам се.

Връзка към коментар

Темата на Аметист е страхотна с много полезна информация, но и мен ме заболя като прочетох как е "реално" да се видят 13 храма за един ден. За мен е нереално, ама все пак ми е в топ три забележителности и бих отделил минимум 3 цели дни. :) Всеки с интересите си, не го приемай като критика, просто съм съгласен с 99% от написаното с изключение на това. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може би зависи от големината на групата. За сам човек сигурно е възможно да види 13 храма за едни ден, ако не се спира много за снимки и не цели са види абсолютно всичко, а си е набелязал шепа определени неща.

 

Редактирано от luoni
Връзка към коментар

Темата е интересна и полезна и вярвам, че всеки сам може да прецени когато отива някъде, колко време и средства може да отдели. Благодаря на Аметист за положените усилия да разкаже своите преживявания и да предложи своето виждане за това пътуване. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.