Прескочи до съдържание

Ухапване от маймуна


Lindt

Препоръчани мнения

Нека разкажа и моята история.

Ухапа ме домашно куче във Фонг На, Виетнам.Въпреки убеждението на стопаните, че е ваксинирано, на мен не ми даде мира да разчитам на това, защото то се разхождаше свободно по улицата и то в район с джунгла. Свързах се с Алианц веднага, но те ме пратиха в болница на 6 часа път от мен.Най-близката болница, в която ми биха само ваксина против тетанус (нямаха против бяс) беше в Донг Хой, на около час път.Тъй като следващата дестинация беше Хюе, там се случи и първата ваксина срещу бяс, на 2рия ден от ухапването.

Втората ваксина по календар направих в Да Лат, отново самоорганизирано. За третата поисках помощ от Алианц, като им дадох вариант да изберат болница между Хо чи мин и Бали, тъй като в този ден бях и на двете места.Но незнайно с кои клиники работят нито във Виетнам, нито в Бали, се наложи да си плащам отново, отивайки в най-близката възможна(в последния момент, разбира се).

Като цяло комуникацията с асистънс-а беше твърде тромава и забулена в мистерия за мен, докато аз трябваше да им отговарям на куп въпроси.

За 4тата ваксина ходих да разпитвам от лекар на лекар, за да разбера къде ще ми е най-евтино.Петата направих в София в деня на кацане, един ден преди датата по календар, тъй като не зная дали има на друго място в България. Бях потресена от спешното на Александровска, където служителите не бяха чували къде се намира имунизационният център, нищо че работят на практика в него. Лекарите пък ме смаяха със селяндурския си начин на държание и исках възможно най-бързо да се разкарам от там.Макар да не се чувствах много добре от пътуването и да не бях сигурна дали да рискувам и с ваксинирането в същият ден, не посмях да задавам допълнителни въпроси, защото кой знае как щеше да се развие ситуацията.

Днес цял ден се занимавам с Алианц - мотаят ме между кол центрове, офиси и банки (1.ходих да си откривам бг сметка, защото имам само на банки извън БГ, а ми трябваше уведомление от номера на сметката ; 2. не можело на чужда българска, дори и тя да е на спътника ми, с когото съм на една полица), разпечатване на подробна справка за разговорите с тях (разбира се моб.оператор може да ти изкара само фактурата,но за да имаш подробна справка, трябва да си имаш профил в сайта им и сам да си се оправяш с разпечатването 🤯). И сега ще чакам развръзката на тази сага, която ми донесе много нерви 😞 Още недоумявам, какво би се случило ако трябваше наистина много бързо да се реагира на още по-спешен случай или да трябва да се заплати ужасно голяма сума, а в такава ситуация застрахователите да те оставят да се оправяш сам ...

 

П.П. Цените на ваксините варираха доста в различните болници.

П.П.П Не посягайте да се радвате на кучета и маймуни на рискови места или отдалечени от мед. помощ при ухапване райони.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.