Прескочи до съдържание

Дубай с Нас


Препоръчани мнения

преди 28 минути , Vyara каза:

Втория ден:

Ние по принцип сме по лежерни туристи и деня ни не започва по-рано от 10 сутринта. Идеята на втория ден е преди сафарито да сме някъде в района на хотела, за да може бързо да се върнем, за да ни вземат за сафарито. Идеята е да се купят сувенири и каквото ни хареса от пазарите.

 

Четвъртия ден:

Подредих го така с оглед близостта на посочените места. Слизаме от ферито на марината и отиваме към Палмата - сториха ми се близо :) Няма да влизаме в аквапарка. Не разбрах какво значи не се вписват :)

А ако тръгнем в 10 от Дейра към Палмата ще може ли да разгледаме и да се върнем до 3 за Сафари? Вижда ми се че ще трябва да се пришпорвам.

 

Всъщност никога не ми се е случвало да пътувам и да тръгна нанякъде в 10 часа, та явно затова. :) 

На Палмата няма много какво да се гледа - от Монорейла се вижда отвисоко. В Атлантик свободния достъп на доста малка територия. Чуден сладолед има там - пробвайте го! Освен, че е вкусен и приготвянето е атрактивно. 

 

Относно разстоянията - в Дубай няма такова нещо, като близко разстояние за мен.  :) 

Разбира се, всичко е относително и зависи какви са вашите представи за близо. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , Mary каза:

нанякъде в 10 часа,

Ама в 10 да сме на ринга (тоест около атракциите май:lol: ) и аз мисля, че е късно. Аз като  знам какво ме чака , ставам и тръгвам още в 7/8 часа мах.:dancing:

преди 14 минути , Mary каза:

Чуден сладолед има там - пробвайте го! Освен, че е вкусен и приготвянето е атрактивно

Дори във форума има и клипче ,гледах го , повече от яко е.:dancing:Ще се яде задължително, благодаря, че ни напомни все пак.:)

преди 14 минути , Mary каза:

вашите представи

Мойте представи са: задължително метро, автобус, монорейла, (hop on hop off) и др.

Аз като гледам на картата от Дейра до Палмата , то е 40км. почти :wub:.

Редактирано от Иван Попов
Запетайка
  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Здравейте!

 

Ще помоля за съвет и аз...

Ние пътуваме от 14 до 20 март. Двама възрастни и дъщеря ни - 15 години.

Хотелът ни е сравнително близо до Burguman - Hotel President.

Купила съм вече Hop on Hop off за седем дни, екскурзия за половин ден до Абу Даби с вземане от хотела следобед и Сафари.

Hop on Hop off за седем дни включва Аквариум, круиз по реката, круиз Марина, Шаржа, разбира се неограничено возене по линиите, няколко музея, пешеходни разходки, нощен тур...

Ние също имаме пет цели дни в Дубай.

Моята идея е да се движим горе-долу по цветовете на автобуса.

Първи ден: От Burguman към реката, круиз, може би музей за кратко и да се насочим към Дубай Мол, Аквариум, Бурж Халифа.

Втори ден: Плаж и Сафари от хотела - 15 часа.

Трети ден: Линията на Палмата, круиз Марина и района

Четвърти ден: Плаж и следобед Абу Даби.

Пети ден: Шаржа евентуално, подаръци и вратичка за нещо неизпълнено, нощна обиколка с автобуса...

 

 

 

Моля за мнения!!!

 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...
На 1/4/2018 в 18:59, Фичо каза:

2. Dubai Ferry  от Ал Губайба до Marina mall

Гледам разписанието от линка, който си дал и то е: Al Ghubaiba Station - Dubai Marina Mall Station and visa versa         11:00 am | 1:00 pm | 6:00 pm         1 hour 20 minutes.

Ако от секцията Plan your trip избереш timetables излиза следното: Al Ghubaiba Station to Dubai Marina Mall Station and vice versa    11:00 am  and 1:00 pm and 6:30 pm     1 hour 20 minutes.

От къде идва тази разлика в 6 и 6:30? С оглед препоръката ти да е се прави след 4 следобяд, единствената възможност е този в 6/6 и 30, трябва ли предварително да се купят билети? 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Vyara каза:

Гледам разписанието от линка, който си дал и то е: Al Ghubaiba Station - Dubai Marina Mall Station and visa versa         11:00 am | 1:00 pm | 6:00 pm         1 hour 20 minutes.

Ако от секцията Plan your trip избереш timetables излиза следното: Al Ghubaiba Station to Dubai Marina Mall Station and vice versa    11:00 am  and 1:00 pm and 6:30 pm     1 hour 20 minutes.

От къде идва тази разлика в 6 и 6:30?

Няма как да знам откъде идва, може би е някаква техническа грешка. :smile3: 

 

Цитат

С оглед препоръката ти да е се прави след 4 следобяд, единствената възможност е този в 6/6 и 30, трябва ли предварително да се купят билети? 

По-точно препоръката ми е да е следобед вместо сутрин, т.е. в случая по-добре 1:00pm. , отколкото 11:00am.  
Не трябва да се закупуват предварително билети, защото при по-силно вълнение се случва да го спрат ферито. 

А иначе за Dubai water bus в Марината препоръката ми е да е след залез слънце.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Ето, че и нашето прекрасно пътешествие свърши. Останах много изненадан от Дубай и Абу Даби! Благодаря на всички отзовали се! Скоро ще понапиша в темата на какво обърнахме внимание и какво ни хареса!.. Нека и @Vyara , ако иска да се включи!:)

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 18.02.2018 г. в 8:54, Иван Попов каза:

Ето, че и нашето прекрасно пътешествие свърши. Останах много изненадан от Дубай и Абу Даби! Благодаря на всички отзовали се! Скоро ще понапиша в темата на какво обърнахме внимание и какво ни хареса!.. Нека и @Vyara , ако иска да се включи!:)

Приятно или неприятно изненадани останахте?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Просто съм без думи..... много приятно изненадан, заслужава си!!! Който има възможност не ходи със сигурност ще му хареса  ( поне на мен ми хареса от видяното). Вие ще пътувате или?.

Редактирано от Иван Попов
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Иван Попов каза:

Просто съм без думи..... много приятно изненадан, заслужава си!!! Който има възможност не ходи със сигурност ще му хареса  ( поне на мен ми хареса от видяното). Вие ще пътувате или?.

Така си ме питаш?:)

Ще пътуваме от 14 до 20 март :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Иван Попов каза:

Ахам еми супер! Аз скоро ще започна да пиша леко леко ден по ден. Имате ли програма?

Да...бях я публикувала по-горе, но много няма коментари по нея... не знам дали е добра...

дата

Вечер

През деня

 

14.03.18

сряда

Пристигане късно вечерта /късна вечеря по желание/

Да напиша писмо до

ziakhan@excursionpoint.com

info@excursionpoint.com

с номера на стаята за Сафарито

 

 

15.03.18

четвъртък

В 15 часа /или 17ч/ от Мола на Емирствата с туристически автобус до Глабал вилидж /безплатен вход/ за заря – 21,30ч и карнавал на света от 19,30ч

 

 

 

 

От Burguman червена линия – Златен сук /спирка 3/, круиз по реката, музей...

 

 

 

 

16.03.18

петък

Сафари

 

Плаж на Джумейра парк и около 15 часа от хотела Сафари  /волна програма-зелена линия, Коста кафе в мола на Емирствата?

17.03.18

събота

 

След закуска – Мадинат Джумейра, плаж, Палмата и Атлантис, резервация за вечерята, круиз Марина, вечеря в Небето или на круиз с вечеря от Дубай Марина /с международен бюфет/ с кода

 

18.03.18

неделя

Плаж и волна програма + нощна разходка с автобус?

 

От хотела в 8,30 Абу Даби до към 14,30 часа

19.03.2018

понеделник

Miracle garden?с туристически бус или  9 спирки от нашата с метро до мола на емирствата и от там автобус №105 – 1 спирка 22 минути до Миракъл гардън.

Плаж Ал Мамзар – с автобус С 28 от спирка Union и волна програма.

Подаръци.

Попълване на евентуални пропуски в програмата

Дубай Мол – Бурж Калифа, аквариум

 

 

20.03.2018

вторник

Потегляне за България сутринта с киви такси в 6 часа от хотела.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 9.01.2018 г. в 14:42, bonboneva каза:

Здравейте!

 

Ще помоля за съвет и аз...

Ние пътуваме от 14 до 20 март. Двама възрастни и дъщеря ни - 15 години.

Хотелът ни е сравнително близо до Burguman - Hotel President.

Купила съм вече Hop on Hop off за седем дни, екскурзия за половин ден до Абу Даби с вземане от хотела следобед и Сафари.

Hop on Hop off за седем дни включва Аквариум, круиз по реката, круиз Марина, Шаржа, разбира се неограничено возене по линиите, няколко музея, пешеходни разходки, нощен тур...

Ние също имаме пет цели дни в Дубай.

Моята идея е да се движим горе-долу по цветовете на автобуса.

Първи ден: От Burguman към реката, круиз, може би музей за кратко и да се насочим към Дубай Мол, Аквариум, Бурж Халифа.

Втори ден: Плаж и Сафари от хотела - 15 часа.

Трети ден: Линията на Палмата, круиз Марина и района

Четвърти ден: Плаж и следобед Абу Даби.

Пети ден: Шаржа евентуално, подаръци и вратичка за нещо неизпълнено, нощна обиколка с автобуса...

 

 

 

Моля за мнения!!!

 

Извинявай, сега се сетих ами  няма как да стане тази програма според мен  поради това, че: разстоянията са ограмни.! За Абу Даби какво ще правите, половин ден  за нищо не стига ( най-много само за джамията).

Според мен Шаржа няма смисъл, но Вие си знаете, подобре отидете на "global village" (аз ще пиша, но и тук ще споделя огромно БЛАГОДАРЯ НА @Happy_Traveler направо не знам как да ти се отблагодаря:giveheart:). Но пак казвам мое мнение.

На Бурж Халифа ще се качвате ли ?

За подаръци в day to day или deira city centre в този мол и метро с червената линия.

Редактирано от Иван Попов
Допълнение
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Иван Попов каза:

Извинявай, сега се сетих ами  няма как да стане тази програма според мен  поради това, че: разстоянията са ограмни.! За Абу Даби какво ще правите, половин ден  за нищо не стига ( най-много само за джамията).

Според мен Шаржа няма смисъл, но Вие си знаете, подобре отидете на "global village" (аз ще пиша, но и тук ще споделя огромно БЛАГОДАРЯ НА @Happy_Traveler направо не знам как да ти се отблагодаря). Но пак казвам мое мнение.

За Абу Даби в екскурзията е включена само джамията...

Относно Шаржа точно това съм направила... изпратих последната програма, в която съм я заменила с Глобал вилидж :)

 

Връзка към коментар
преди 3 минути , bonboneva каза:

За Абу Даби в екскурзията е включена само джамията...

Относно Шаржа точно това съм направила... изпратих последната програма, в която съм я заменила с Глобал вилидж :)

 

Освен това в Абу Даби  има и още  примерно "Emirates palace"

20180215_135650.jpg.edd30ca256a37a523bc14aa02478d0ef.jpg

 

20180215_140625.jpg

 

Ferrari world  или "Формула едно"

Редактирано от Иван Попов
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ахам ясно, 

Отдели  време и за вечерни обиколки на Марината и Бурж Халифа, ние плаж не сме правили, то сме ограничени  с времето....км много и така, поне сте по-към Халифата това си е плюс. А за village поне 6 часа, на нас 7 не ни стигнаха, а той работи от 16 часа.

Редактирано от Иван Попов
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Марината съм планирала това: https://dinnerinthesky.ae/en/gallery#(grid|popup)=https://dinnerinthesky.ae/assets/img/march-2017/img (3).jpg;

 

от 18,30 с идеята да сме и по светло и по тъмно...

 

А от снимките ми се струва, че на Бурж Халифа е по-добре по светло...

 

 

Връзка към коментар
преди 19 минути , bonboneva каза:

А от снимките ми се струва, че на Бурж Халифа е по-добре по светло...

Тук сме на различни мнения....

20180213_195626.jpg.94d7dde004af056400f0323b96df4e86.jpg

20180213_184341.jpg.9721a21ae1c69910edafac3fe3654362.jpg

20180213_200011.jpg.c2fbd6c66900a251b3c0e617415271ee.jpg

А пък ако отидете в 20 или 22 часа, то има и други часове и да видите шоуто, то това е върха. Днес пробвах да го публикувам  тук, но не стана, довечерапак ще пробвам.

Още снимки20180214_215427.jpg.06afbba7956ac014928cc51139b39cfe.jpg

20180214_215228.jpg.c10d2bc3c46a95cc1dde22799f4b80bc.jpg

А това там е новото крило към мола, където скоро ще го пускат  с още магазини.:)

Редактирано от Иван Попов
Допълнение
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , bonboneva каза:

Аз планирам да отидем няколко пъти... мислех вечерта да гледаме фонтаните отвън, а през деня да се качим....

Аа относно качването пуснах на предния  пост снимка от вечерта, а сега  от деня, ние се качихме в 17 часа, тоест това резервирахме. Според мен най-якото време и съжаляваме.

20180213_164750_001.jpg.7954a3a71fec5e1e15124c5e2fd544a3.jpg

Това е още  нагоре към върха...

20180213_170736.jpg.be9b930ec9adcbbef588c183600d76ec.jpg

Ние бяхме до 125 етаж.

20180213_183057.jpg.4155e2dda1d5672707c1b329c8d9cf1c.jpg

20180213_184155.jpg.4632509f2ad142ce1e29ae538acaa88e.jpg

Много е красиво и през деня и през вечерта! Вие си преценете, лично мнение....:)

 

Редактирано от Иван Попов
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Първи ден:

Така и аз да започна да пиша леко леко, че ще забравя :lol:!!!:lol:

Ние пътувахме уж 2-ма (аз и чичо ми) обаче имаше и още познати  :) ( с групата на @Vyara )за същите дни, а в самолета дори и с @Dian, благодаря за компанията му.:)

Аз и чичо ми пътувахме от доста далеч(той от Сливен, а аз от Сандански), имахме среща в 12 часа на летището , и така  видяхме се, хапнахме и тръгнахме  за чек-ина след което и за проверките.

Качихме, минахме чакахме около час, защото имаше закъснение, но нямаше проблем компанията беше на шест.:lol:

Метнахме се на самолета и започва да става интересно, защо.... Минават за храна обаче на моя човек няма храна :ireful:.... и защо така еми не си е платил, имаше доста смях(как така:biggrin: май забравих да си платя, еми чичото е забравил няма да яде тогава:shout:). 

Кацнахме на летището, минахме проверка и айде към хотела. Слизаме от колата и тръгваме към рецепцията, обаче куфарът  не се сещам за него и  отивам да оправям документите (това беше по-важно за мен), колко дирхами да платим и т.н. И докато дам паспортите на двама ни, куфарите товарени на количка и човекът ни чака за да се настаним в стаята! През това време ни носят питиета, бяхме много изненадани. :) И така мина общо взето денят ни!

Ето и малко снимки. 

 

20180211_165214.jpg.414587180c4cc953d43133c1c47d9b49.jpg

20180211_191045.jpg.ed728052cc8d105c2a447ed839ff79fe.jpg

Дубай 

20180211_191110.thumb.jpg.3d6bae2141a8a79c2f8886bdcc9b39aa.jpg

 

След настаняването имаме среща с @Happy_Traveler за което много и благодаря от сърце:maninlove:! Направи ни нощна обиколка близко до Шаржа, нека тя да каже, ако иска.:dancing:

На прочутия плаж "Deira island" изкарахме  до към 2 часа някъде ама бешеее много якооо!:):yahoo:

Следва продължение........

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Трябва ли да се купуват билети предварително за Global village? Мислех, че е МОЛ, но ми изглежда, че е по-интересно. Какво всъщност може да се прави там? И как мога да стигна? Ще бъда о 16 до 21 в Дубай и ми се иска да го посетя. Също и работното време, разбрах, че е от 16ч до колко?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Myraya каза:

Трябва ли да се купуват билети предварително за Global village? Мислех, че е МОЛ, но ми изглежда, че е по-интересно. Какво всъщност може да се прави там? И как мога да стигна? Ще бъда о 16 до 21 в Дубай и ми се иска да го посетя. Също и работното време, разбрах, че е от 16ч до колко?

Здрасти, аз трябва да пиши, но сега съм много зле с времето!. Дано да го почна скоро! 

 За Village, има каси за по 15 дирхама се купуват билетите на място.  Има много интересни неща там  ( традиционна храна от страните който са там и ве само). На нас  много ни хареса, пак щесе ходи. Стигането до там е сериозен проблем  ( с такси или с кола под наем) съжалявам за друг вариант не знам.... Отидете, няма да съжалявате. За работното времето, да така е  от 16 часа е, и на нас времето  не ни стигна, а бяхме до 23:45 някъде. 

 

Това е зоната на Китай

20180212_190519.thumb.jpg.16bc17b07076f6d01eb36be969407d17.jpg

 

20180212_182852.jpg.90bf6b86ed23c23ee080cac3a99e9dc9.jpg

Сладоледът е от Сирийското отделче.20180212_173058.jpg.d2f604be70800567c8ffca8dc1a24fbb.jpg

20180212_180621.jpg.033c95a30d0a6d59d16ce5f515159c83.jpg

20180212_224300.jpg.dc1bcbe8e7a53ef672f6b87ae1754ee6.jpg

Спирам до тук, че после ще се повторя малко.....

Ако има още нещо питай, не се притеснявай!.:)

 Да поздравиш Дубай.

Редактирано от Иван Попов
Запетайка
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.