Прескочи до съдържание

14 дни в Югоизточна Азия - Входно/изходна точка Сингапур


mitko105

Препоръчани мнения

Здравейте на всички,

От известно време следя форума и се каня да се присъединя към него, но ето че сега вече имам добър повод. Вчера, благодарение на страхотната общност тук намерих изгодни билети до Сингапур и закупих за дати 4-ти до 19-ти Март през сайта на KLM за мен и приятелката ми.
Принципно планът от доста време в главата ми беше за Тайланд, но се изкуших от билетите, а и нещо промоцията на Катарските авиолинии, на която залагах не се материализира.

Та, по същество - На 5-ти март следобед съм в Сингапур и на 19-ти малко след полунощ тръгвам за България. 

Желанието ми да посетя Тайланд (Бангкок, Пукет/Карби) е все още силно. Поради близостта се замислям бърза спирка в Малайзия (Куала Лумпур). Като цяло все още планът в главата ми е в много начален стадии. Идеята ми е нещо подобно:

4.3.2018 - Имам престой цял ден в Амстердам 
5.3. 2018 - Късния следобед кацане в Сингапур (на тази дата празнуваме втората ни годишнина с половинката ми, мислех за една нощувка в Marina Bay Sands, макар че ще сме там чак към 17:00 и не знам дали не е по-добре да е друг ден).
6.3.2018 - Сингапур  (?)
7.3.2018 - Куала Лумпур (полет със самолет от Сингапур)
8.3.2018 - Куала Лумпур ( ? ; имам рожден ден на тази дата, между другото :)
9.3.2018 - Бангкок (полет от КЛ)
10.3.2018 - Бангкок (?)
11.3.2018 - Бангкок (?)

12.3.2018 - Бангкок (?)
13.3.2018 - Пукет или Краби (не мога да преценя кое от двете, но в програмата влиза доза релакс и плажове)

14.3.2018 - Пукет/Краби(посещение на някакви островчета?)
15.3.2018 -  Пукет/Краби (?)
16.3.2018 - Пукет/Краби (?)
17.3.2018 - Пукет/Краби (?)
18.3.2018 - Сингапур (полет от Пукет/Краби)
19.3.2018 - Завръщане от Сингапур

Това ми е скицата на програмата. Тя е доста гъвкава, може да отпадат неща, да добавям неща. Питанките са защото не е решено какво ще се прави на даденото място (тоест както се вижда нищо не е решено, хаха). Много ще се радвам да чуя вашето мнение и вашите препоръки, защото както видях тука има хора, които наистина са видяли много и знаят много.
Като цяло не съм фен чак толкова на обикалянето на масови забележителности(църкви/храмове) и т.н. по-интересни са ми преживяванията и преживяване на духът/атмосферата на дестинациите.

Благодаря предварително за мненията. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 28 минути , mitko105 каза:

Здравейте на всички,

От известно време следя форума и се каня да се присъединя към него, но ето че сега вече имам добър повод. Вчера, благодарение на страхотната общност тук намерих изгодни билети до Сингапур и закупих за дати 4-ти до 19-ти Март през сайта на KLM за мен и приятелката ми.
Принципно планът от доста време в главата ми беше за Тайланд, но се изкуших от билетите, а и нещо промоцията на Катарските авиолинии, на която залагах не се материализира.

Та, по същество - На 5-ти март следобед съм в Сингапур и на 19-ти малко след полунощ тръгвам за България. 

Желанието ми да посетя Тайланд (Бангкок, Пукет/Карби) е все още силно. Поради близостта се замислям бърза спирка в Малайзия (Куала Лумпур). Като цяло все още планът в главата ми е в много начален стадии. Идеята ми е нещо подобно:

4.3.2018 - Имам престой цял ден в Амстердам 
5.3. 2018 - Късния следобед кацане в Сингапур (на тази дата празнуваме втората ни годишнина с половинката ми, мислех за една нощувка в Marina Bay Sands, макар че ще сме там чак към 17:00 и не знам дали не е по-добре да е друг ден).
6.3.2018 - Сингапур  (?)
7.3.2018 - Куала Лумпур (полет със самолет от Сингапур)
8.3.2018 - Куала Лумпур ( ? ; имам рожден ден на тази дата, между другото :)
9.3.2018 - Бангкок (полет от КЛ)
10.3.2018 - Бангкок (?)
11.3.2018 - Бангкок (?)

12.3.2018 - Бангкок (?)
13.3.2018 - Пукет или Краби (не мога да преценя кое от двете, но в програмата влиза доза релакс и плажове)

14.3.2018 - Пукет/Краби(посещение на някакви островчета?)
15.3.2018 -  Пукет/Краби (?)
16.3.2018 - Пукет/Краби (?)
17.3.2018 - Пукет/Краби (?)
18.3.2018 - Сингапур (полет от Пукет/Краби)
19.3.2018 - Завръщане от Сингапур

Това ми е скицата на програмата. Тя е доста гъвкава, може да отпадат неща, да добавям неща. Питанките са защото не е решено какво ще се прави на даденото място (тоест както се вижда нищо не е решено, хаха). Много ще се радвам да чуя вашето мнение и вашите препоръки, защото както видях тука има хора, които наистина са видяли много и знаят много.
Като цяло не съм фен чак толкова на обикалянето на масови забележителности(църкви/храмове) и т.н. по-интересни са ми преживяванията и преживяване на духът/атмосферата на дестинациите.

Благодаря предварително за мненията. 

Здрасти и добре дошъл! Хубав старт във форума ;)

Очаквай да те линчуват, задето не си оставяш повече време за Сингапур :lol: не мога да помогна с личен съвет, но доколкото виждам от отзивите на другите, все им е малко времето там и сигурно има защо.

КЛ на мен много ми допадна като усещане и емоция - модерен град е, подобно на Сингапур, но значително по-евтин.

Бангкок може би не заслужава толкова време, предвид предпочитания та ти.

Във всеки случай, ако е първото ви отиване в ЮИ Азия, както и да изразходите дните си, няма начин да не ви хареса.

Препоръката ми е да не гоните програма максимум, а да се насладите по-лежерно на личните си празници.

И не на последно място - на цената на две нощувки в МБС, можете да си купите още едни билети до Сингапур и обратно :biggrin: Не знам какво е преживяването, но явно доста си струва ;)

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
5 minutes ago, Боби said:

Здрасти и добре дошъл! Хубав старт във форума ;)

Очаквай да те линчуват, задето не си оставяш повече време за Сингапур :lol: не мога да помогна с личен съвет, но доколкото виждам от отзивите на другите, все им е малко времето там и сигурно има защо.

КЛ на мен много ми допадна като усещане и емоция - модерен град е, подобно на Сингапур, но значително по-евтин.

Бангкок може би не заслужава толкова време, предвид предпочитания та ти.

Във всеки случай, ако е първото ви отиване в ЮИ Азия, както и да изразходите дните си, няма начин да не ви хареса.

Препоръката ми е да не гоните програма максимум, а да се насладите по-лежерно на личните си празници.

И не на последно място - на цената на две нощувки в МБС, можете да си купите още едни билети до Сингапур и обратно :biggrin: Не знам какво е преживяването, но явно доста си струва ;)


Ами с удоволствие бих си оставил повече дни в Сингапур, но без да искам да изглеждам ... скъперник, предпочитам да си харча спестените пари направени с български труд по-скоро в Тайланд/Малайзия. Ако мога така да се изразя :) Такава ми беше първоначалната нагласа. Иначе за МБС съм съгласен, че цената е убийствена, но... понеже съвпада с годишнината ми с половинката ми ..а и реално изглежда като някакво преживяване веднъж в живота и така и така съм там, затова се замислям. Не ми е фикс идея. 

Мерси за мнението, а и официално и на теб за поста за промоцията на билетите за Сингапур с KLM! 

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , mililia каза:

Ти много ли държиш на тоя Тайланд? Сингапур и Куала Лумпур са изключително удобни за посещение на Бали. Аз при толкова празници бих избрала Бали.

Хаха, беше ми на езика и на мен, ама човекът за Тайланд първо си е мечтал, да не го отказваме съвсем :lol:

Връзка към коментар
6 minutes ago, mililia said:

Ти много ли държиш на тоя Тайланд? Сингапур и Куала Лумпур са изключително удобни за посещение на Бали. Аз при толкова празници бих избрала Бали.

Ами, май държа на Тайланд, да. Мисля Бали да е следваща дестинация, на която да се концентирам напълно, живот и здраве догодина примерно.

Какво имаш предвид под "при толкова празници" ? 

EDIT: Ох, отговорих си сам. Помислих, че има някакви празници в Тайланд (Азия) , а ти говориш за моите :)

Редактирано от mitko105
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , mililia каза:

Ти много ли държиш на тоя Тайланд? Сингапур и Куала Лумпур са изключително удобни за посещение на Бали. Аз при толкова празници бих избрала Бали.

+1

Връзка към коментар

Под празници разбирам, че имате годишнина и твоят рожден ден.

 

Щом мечтата ти е Тайланд, ок, просто с цената на билетите до Банкок накрая пак ще ти излезе колкото полета на Катарците. За мен Бали е направо друга планета и с класи над Тайланд.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 5 минути , mitko105 каза:


Ами с удоволствие бих си оставил повече дни в Сингапур, но без да искам да изглеждам ... скъперник, предпочитам да си харча спестените пари направени с български труд по-скоро в Тайланд/Малайзия. Ако мога така да се изразя :) Такава ми беше първоначалната нагласа. Иначе за МБС съм съгласен, че цената е убийствена, но... понеже съвпада с годишнината ми с половинката ми ..а и реално изглежда като някакво преживяване веднъж в живота и така и така съм там, затова се замислям. Не ми е фикс идея. 

Мерси за мнението, а и официално и на теб за поста за промоцията на билетите за Сингапур с KLM! 

 

Вземи си куверт за 20 долара за Скай бара на Марина и ще видиш същото, което и от басейна.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

При тези избрани места минусът според мен е поредността на трите големи града. Ако изпълняваш програмата, по-добре да направиш Сингапур, КЛ, после да е почивката и чак тогава Бангкок.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

До Тайланд има често ниски цени на билети. Направи си едно отделно пътуване да го обиколиш.

За Сингапур и Бали не е така.

В Бали 1 седмица минимум е великолепна почивка, много по-добър вариант.

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
13 minutes ago, mililia said:

Под празници разбирам, че имате годишнина и твоят рожден ден.

 

Щом мечтата ти е Тайланд, ок, просто с цената на билетите до Банкок накрая пак ще ти излезе колкото полета на Катарците. За мен Бали е направо друга планета и с класи над Тайланд.

Поне за Бали това, което аз съм чувал (не претендирам за знания) е, че е дестинация за релакс и почивка и няма какво толкова да се гледа там. Грешно ли е? 

Връзка към коментар
В момента, mitko105 каза:

Поне за Бали това, което аз съм чувал (не претендирам за знания) е, че е дестинация за релакс и почивка и няма какво толкова да се гледа там. Грешно ли е? 

Има, и то много. Прочети темите и ще се убедиш.

Връзка към коментар
преди 10 минути , mililia каза:

Под празници разбирам, че имате годишнина и твоят рожден ден.

 

Щом мечтата ти е Тайланд, ок, просто с цената на билетите до Банкок накрая пак ще ти излезе колкото полета на Катарците. За мен Бали е направо друга планета и с класи над Тайланд.

И какво ще му е толкова интересно на Бали, при положение, че момчето в последното изречение на първия си пост е определило много точно приоритетите си?

Нека му помогнем в организацията, вместо да му вкарваме други мухи в главата.

Съжалявам, но аз нямам време в момента, че ми предстои дълъг път.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Petkan каза:

И какво ще му е толкова интересно на Бали, при положение, че момчето в последното изречение на първия си пост е определило много точно приоритетите си?

Нека му помогнем в организацията, вместо да му вкарваме други мухи в главата.

Съжалявам, но аз нямам време в момента, че ми предстои дълъг път.

+1

Няма нужда да му наслагваме нашите интереси, той си има собствени. Ако ми е за първи път в района и му хареса, ще се върне.

Помогнете му с дестинациите, които е харесал...

Връзка към коментар
Преди 1 час, mitko105 каза:

Питанките са защото не е решено какво ще се прави на даденото място (тоест както се вижда нищо не е решено, хаха). Много ще се радвам да чуя вашето мнение и вашите препоръки, защото както видях тука има хора, които наистина са видяли много и знаят много.

Предвид, че е написал и това в поста си, то не пречи да му предложим всякакви варианти. :) 

А той може да приеме или отхвърли предложенията.

 

Преди 1 час, mitko105 каза:

Късния следобед кацане в Сингапур (на тази дата празнуваме втората ни годишнина с половинката ми, мислех за една нощувка в Marina Bay Sands, макар че ще сме там чак към 17:00 и не знам дали не е по-добре да е друг ден).

По тази чуденка бих казала - МБС си струва всеки лев, но късното настаняване според мен не е добра идея - ще пропуснете половината престой там, а ще платиш цялата сума. Приемете цялото пътуване като подарък за тази годишнина, пък някоя по-кръгла я отпразнувайте в Marina Bay Sands. :) 

Аз бих взела единия ден от Банкок и бих го прехвърлила за Сингапур или КЛ. Двата града са много различни, не мога да предположа кой от двата ще ви допадне повече. На мен - Сингапур!

 

ПП Добре дошъл във форума. :) Както виждаш при нас ще получиш дори повече, отколкото питаш.   

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Марина Бей - предполагам заради инфинити басейна искаш да си там? Ако не си гост в хотела не може да се качиш до там и да го ползваш този басейн - знай, че водата не е много топла и приятна :lol: Но гледката от там е много приятна и ще ви остане страхотен спомен и готини снимки може да си направите. Аз не съжалявам за похарчените пари там и силно те съветвам да го направиш, все пак ще си там за 1 вечер - няма да ти излезе много 

http://www.marinabaysands.com/sands-skypark/frequently-asked-questions.html#5HvXBu0Lw2BttxvD.97 - виж това, ако имаш други въпроси .

 

Куала Лумпур е много интересно място! Дай си поне още един ден там. Предполагам ще посетиш кулите Петронас - посети ги ако искаш и през деня, обаче вечер като стане тъмно ги посети пак, тогава според мен е най - готино !

 

За Банкок нямам особено високо мнение (а много харесвам онази песен One Night in Bangkok).  Молове и храмове предимно. Туристите на моята възраст бяха там главно заради нощния живот в града ми се струваше.... може и да съм останал с неправилно впечатление ..

Иначе има доста готини ризорти в Тайланд. Не знам дали сте резервирали нещо за там? Вие искате нещо шумно и оживено или искате някъде да сте сами двамата в по - интимна обстановка ?

 

Редактирано от vbkirilov
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
15 minutes ago, Petkan said:

И какво ще му е толкова интересно на Бали, при положение, че момчето в последното изречение на първия си пост е определило много точно приоритетите си?

Нека му помогнем в организацията, вместо да му вкарваме други мухи в главата.

Съжалявам, но аз нямам време в момента, че ми предстои дълъг път.

11 minutes ago, Боби said:

+1

Няма нужда да му наслагваме нашите интереси, той си има собствени. Ако ми е за първи път в района и му хареса, ще се върне.

Помогнете му с дестинациите, които е харесал...

 

Да, наистина. Благодаря за предложенията за Бали, сигурен съм, че там си струва много, но просто не е целта на сегашното пътуване.

По-конкретно ме интересуват няколко неща:


1. Дали Куала Лумпур си струва (от гледна точка на това, че все пак времето не е много) и колко време да му отделя.
2. Колко време да отделя на Бангкок и в/у какво да се концентрирам там. Какво не трябва да се изпуска, според вас.
3. Къде да бъде почивката включваща плажове в Тайланд. Тук нямам особени изисквания, но предполагам ще е хубаво като за първо ходене да е някаква част от по-известните места, които обаче това, че са известни не им прави голям минус. (пример  - Слънчев Бряг)

4. Дали си заслужава нощувка в Марина Бей Сандс, според вас. Някой ако е бил там може да сподели.

5. Принципно нещо, което много исках да видя е Ангкор Ват, но много се усложнява програмата май. А и до колкото четох има някаква драма с многократното влизане в Тайланд? Има ли според вас вариант да го включа в програмата някак?
6. Също, разбира се, съм отворен към всякакви съвети от рода на - заключвай си паспорта в сейфа в хотела, не ходи 'някъде си", не прави 'нещо си' и т.н.


Вече двама човека отговориха на някои от въпросите докато пишех поста, за което благодаря.

Връзка към коментар
преди 3 минути , mitko105 каза:

 

5. Принципно нещо, което много исках да видя е Ангкор Ват, но много се усложнява програмата май. А и до колкото четох има някаква драма с многократното влизане в Тайланд? Има ли според вас вариант да го включа в програмата някак?

Ми според мен можеш .

Аз съм ходил до Siem Reap от Kuala Lumpur с AirAisa за 30 - 40 usd.

Сега погледнах за Март цените - за двупосочен не са много ниски - 66 долара ми излезе на мен. Полета е сутрешен и пристига в Siem Reap в 8 сутринта и ще имате цял ден и на другия ден може да се върнете или да си дадете още един ден там. Това вече вие трябва да си прецените кое ще ви е по - интересно да направите, защото ако добавиш и това към плана си според мен ще стане прекалено много неща за това време, което имате сега там.

Връзка към коментар

 

Виж дали няма да получиш отговор на някои от въпросите си. Нещо подобно на МБС в Сингапур има и в Куала Лумпур и е на съвсем нормална цена от около 30 евра на нощ. Помисли дали без да се охарчваш напълно можеш да получиш нещата, които искаш да опиташ.

 

Връзка към коментар
23 minutes ago, vbkirilov said:

Куала Лумпур е много интересно място! Дай си поне още един ден там. Предполагам ще посетиш кулите Петронас - посети ги ако искаш и през деня, обаче вечер като стане тъмно ги посети пак, тогава според мен е най - готино !

 

Нещата отиват към повече време за КЛ май, да. 

Какво можеш да ми кажеш за кулите Петронас и КЛ като цяло? Кои са най-интересните атракции други там ? За кулите трябва ли билет от преди това ? Вътре какво има интересно ?

Връзка към коментар

Моето предложение е да пропуснете КЛ. И не защото не го харесвам, а точно обратното. Щом следващата година ще ходите до Бали, минете през КЛ, а сега останете няколко дни в Сингапур, после до Пукет/Краби, а може и до Ко Самуи и след това до Банкок. Дори може да отскочите до Анкор ват. Но цялата програма зависи от това какви транспортни връзки и на какви цени има между отделните точки. Това може да промени програмата ви изцяло. В блога ми (линк има в подписа) имам информация за някои от местата, но съм разказвала предимно за забележителностите им.

Връзка към коментар
5 minutes ago, Diana Doncheva said:

Моето предложение е да пропуснете КЛ. И не защото не го харесвам, а точно обратното. Щом следващата година ще ходите до Бали, минете през КЛ, а сега останете няколко дни в Сингапур, после до Пукет/Краби, а може и до Ко Самуи и след това до Банкок. Дори може да отскочите до Анкор ват. Но цялата програма зависи от това какви транспортни връзки и на какви цени има между отделните точки. Това може да промени програмата ви изцяло. В блога ми (линк има в подписа) имам информация за някои от местата, но съм разказвала предимно за забележителностите им.

Ех, тъкмо започнах да му се навивам много на КЛ. :)

Иначе относно транспортните връзки... поне аз като гледах  вътрешните  полети в Югоизточна Азия почти всички са на едни и същи цени, които не са особен проблем, а и съм калкулирал значителни такива разходи вече. 
Въпросът е да не се скапаме от толкова много летене напред-назад и да не успеем да разгледаме дестинациите. Не ми е целта да кацна някъде да седя 4 часа там и да кажа "бил съм там". :) 

Редактирано от mitko105
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Diana Doncheva каза:

Моето предложение е да пропуснете КЛ. И не защото не го харесвам, а точно обратното. Щом следващата година ще ходите до Бали, минете през КЛ, а сега останете няколко дни в Сингапур, после до Пукет/Краби, а може и до Ко Самуи и след това до Банкок. Дори може да отскочите до Анкор ват. Но цялата програма зависи от това какви транспортни връзки и на какви цени има между отделните точки. Това може да промени програмата ви изцяло. В блога ми (линк има в подписа) имам информация за някои от местата, но съм разказвала предимно за забележителностите им.

И аз щях да предложа сходна идея. Банкок е прекрасно място за Рожден ден :) 

А щом Тайланд ви е мечта, фокусирайте се върху него, идете и до Северен Тайланд за два дни - има евтини полети. 

 

Сингапур 2 дни е достатъчно за мен. Отседнете в Марина Бей - мисля няма да съжалявате :) Аз не съм, защото бях в Сингапур по Нова Година и цените не се пипаха, но знам, че е прекрасно. Не за гледката - бях горе на бара, а за самия басейн...

 

П.П. И аз мра за Бали, но няма да ви убеждавам :biggrin:

Връзка към коментар
преди 2 минути , mitko105 каза:

Нещата отиват към повече време за КЛ май, да. 

Какво можеш да ми кажеш за кулите Петронас и КЛ като цяло? Кои са най-интересните атракции други там ? За кулите трябва ли билет от преди това ? Вътре какво има интересно ?

Ами те сами по себе си са си атракция дори и да не влезеш в тях. Иначе аз като бях там имаше малка опашка и чаках 30 - 40 мин. Можеш и по интернет да си вземеш билети доколкото виждам сега. Ето инфо за работно време и т.н. - https://www.petronastwintowers.com.my/tickets

Най - вероятно ще има билети дори и да отидеш на същия ден, най - лошия случай ще можеш да си купиш билети за утрешния ден ако случайно нямат за същия. 

Има висок скайбридж там - с доста интересени гледки над града и естествено има и observation deck.

Ето още инфо - https://www.petronastwintowers.com.my/

 

Иначе аз много ги харесах вечер - Ето да видиш колко готино изглеждат

Malaysia-is-positioning-itself-as-the-st

 

 

Други неща за Куала Лумпур:

 

Тези пещери са супер интересни и са много близо до града - https://www.tripadvisor.co.uk/Attraction_Review-g3198092-d317520-Reviews-Batu_Caves-Batu_Caves_Selangor.html  - Тук поне половин ден можеш да си прекараш само.

 

Този парк с птици има яки животни  -  https://www.tripadvisor.co.uk/Attraction_Review-g298570-d455105-Reviews-Kuala_Lumpur_Bird_Park-Kuala_Lumpur_Wilayah_Persekutuan.html

 

Този мол - https://www.tripadvisor.co.uk/Attraction_Review-g298570-d1222050-Reviews-Pavilion_KL-Kuala_Lumpur_Wilayah_Persekutuan.html

 

Ако сте фенове - https://www.tripadvisor.co.uk/Attraction_Review-g298570-d451263-Reviews-Perdana_Botanical_Garden-Kuala_Lumpur_Wilayah_Persekutuan.html

 

Казахте, че искате да усетите енергията на града и хората  - https://www.tripadvisor.co.uk/Attraction_Review-g298570-d456577-Reviews-Bukit_Bintang-Kuala_Lumpur_Wilayah_Persekutuan.html

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.