Прескочи до съдържание

Най-добрите условия за кредитна карта за често пътуващи хора (само български банки)


Препоръчани мнения

преди 9 минути , chandni каза:

Няма... Не дават... Понеже и моето, и на съпругът ми са по-дълги от 20 символа, не питай в какъв потрес изпаднахме когато пристигнаха с имена на тях отрязани докъдето стигнало мястото... :blink: Съответно след това ги преиздаваха за тяхна сметка и отново не ги изписаха както ние поискахме, но както и да е.

Имат, да.

 

Това е уникално!

Всеки път някой може да се заяде при взимане на кола под наем и блокиране на пари.

Явно ще питам предварително дали ще стане. Сега когато ми се обадиха, казаха, да го кажа на колегите им, които ще ми звъннат по-късно отново.

При мен само в първото име има 3 различни букви от стандартното изписване по БДС, което го няма никъде по света. Aleksandar-Alexander

Връзка към мнение
преди 3 минути , Alexander каза:

Това е уникално!

Всеки път някой може да се заяде при взимане на кола под наем и блокиране на пари.

Явно ще питам предварително дали ще стане. Сега когато ми се обадиха, казаха, да го кажа на колегите им, които ще ми звъннат по-късно отново.

При мен само в първото име има 3 различни букви от стандартното изписване по БДС, което го няма никъде по света. Aleksandar-Alexander

На жена ми вадих Wizz към Дск и дойде с първо име Mariya, нищо че и снимаха ЛК и там беше Maria ( както е и по межд. паспорт ). Било автоматично избирането на името ала бала и не ми се разправяше да връщам.

Връзка към мнение

И аз го ядох дървото с името ми, което на латиница искам да се изписва по различен начин от официалната транслитерация.  И понеже във всички лични документи съм го направил да  ми е Philip , а не Filip, специално обърнах внимание на служителката в ДСК и пак го объркаха на едната карта :dash1:, та я преиздавахме отново. 

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Alexander каза:

Това е уникално!

Всеки път някой може да се заяде при взимане на кола под наем и блокиране на пари.

Явно ще питам предварително дали ще стане. Сега когато ми се обадиха, казаха, да го кажа на колегите им, които ще ми звъннат по-късно отново.

При мен само в първото име има 3 различни букви от стандартното изписване по БДС, което го няма никъде по света. Aleksandar-Alexander

Според мен им изпрати копие на личната ти карта или паспорта и настоявай да изпишат името ти по идентичен начин, за да не се стига до евентуални проблеми за теб в бъдеще. Направи го в писмен вид, за да не могат после да се измъкват, ако омажат нещо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако ме одобрят и ме потърсят ще говоря и за този проблем.

 

Все още се чудя, коя от двете карти да оставя ПИБ или ДСК, ако ме одобрят и за двете.

Със сигурност няма да направя разходи от 40лв на година с тези 0,25% защото картата ще се изпозлва много рядко, някоя специфично плащане с намаление или за депозити за коли под наем, ако не минава Дайнърса.

Връзка към мнение

При ПИБ годишната такса се предплаща, а при ДСК е за изминал период. Така че и в двата случая първата  такса ще си я платиш следващото лято.

Връзка към мнение

Само, че едната е безплатна, а друга не. Малко ме бърка кога точно ще ми вземат таксата преди или след изтичането на годината.

Ако взема на ПИБ сега, може да я върна накрая на срока и да търся друга с безплатна такса.

Връзка към мнение
37 minutes ago, Alexander said:

Само, че едната е безплатна, а друга не. Малко ме бърка кога точно ще ми вземат таксата преди или след изтичането на годината.

Ако взема на ПИБ сега, може да я върна накрая на срока и да търся друга с безплатна такса.

Ами за тези карти(ПИБ) пише, че се издават за 5 години с безплатно подновяване 🙂 ... та края на срока за който говориш .. съвсем не е безплатен.

Обикновено такива "промоции" вървят с едни ситни редове в които е описано какво дължиш ако прекратиш този "промоционален" договор предварително .... и това няма да ти хареса вероятно. Отделно ПИБ начисляват този невероятен кешбек 0.5% ако  имаш оборот за всеки 6 месеца мин 2000 лв..
 

 

 

 

 

Връзка към мнение

Изрично питах в офиса и ми казаха, че мога да им я върна след първата година, ако са излъгали е друг въпрос.

Ще питам пак, ако стигна до изкарване на карта от тях.

Кешбек не ме интересува, защото имам Дайнърс и Уиз, тази е за друго.

Връзка към мнение
1 hour ago, Alexander said:

Изрично питах в офиса и ми казаха, че мога да им я върна след първата година, ако са излъгали е друг въпрос.

Ще питам пак, ако стигна до изкарване на карта от тях.

Кешбек не ме интересува, защото имам Дайнърс и Уиз, тази е за друго.

Ако ти трябва само за блокажи по наемане на коли, както беше споменал, защо не се опиташ да си извадиш новия Дайнърс или ако го имаш  да си увеличиш там лимита. Това за мен е по-универсално решение. По принцип на всяка карта гледам каква полза ще имам аз от нея, а не тя от мен 😉 т.е. да се възползвам от екстрите/бонусите които ми дав ...

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, 2326 каза:

Ако ти трябва само за блокажи по наемане на коли, както беше споменал, защо не се опиташ да си извадиш новия Дайнърс или ако го имаш  да си увеличиш там лимита.

Новия дайнърс обаче е с гладък номер, а такива доста често биват отхвърляни при наемане на коли. Може би единствената причина все още да дондуркам Класик-а...

Връзка към мнение
преди 19 минути , Георги каза:

Новия дайнърс обаче е с гладък номер, а такива доста често биват отхвърляни при наемане на коли. Може би единствената причина все още да дондуркам Класик-а...

Това май са митове,  чета го вече няколко пъти из магеланци , а повечето нови кредитни карти са гладки ( с лазерно гравиране на имената).

Връзка към мнение
преди 1 минута , stanislavpp каза:

Това май са митове,  чета го вече няколко пъти из магеланци , а повечето нови кредитни карти са гладки ( с лазерно гравиране на имената).

Не е мит. Ето пробна резервация на Фиумичино в Рим. Търся в ренталкарс. 

 

Goldcar, Firefly, Alamo, Sicily By Car, всичките имат това в условията си:

 

image.png

Връзка към мнение

Така де, но като се явиш на място с новите карти ( от едно две -три години)  с лазерно ( гладко) гравирани имена на нелицевата страна на картата, едва ли ще те върнат. Може би, важи единствено за стари карти с негравирани имена на лицевата част.

 

п.п. Никъде за последните десетина наема на автомобили в Европа и САЩ , не са ми отказвали наем заради нерелефна( лазерно гравирана) кредитна карта , включително три наема в Италия.

Връзка към мнение

Потвърждавам. С карта с гладък надпис имам вече над 15-ина резервации на кола, в няколко европейски държави- 4-5 в Италия, Испания, Германия.

Връзка към мнение
преди 7 часа, 2326 каза:

Ако ти трябва само за блокажи по наемане на коли, както беше споменал, защо не се опиташ да си извадиш новия Дайнърс или ако го имаш  да си увеличиш там лимита. Това за мен е по-универсално решение. По принцип на всяка карта гледам каква полза ще имам аз от нея, а не тя от мен 😉 т.е. да се възползвам от екстрите/бонусите които ми дав ...

 

Държа да е Виза, защото нямам такава. Все ще изскочи и някой билет където ще ми трябва такава карта.

Освен блокажите, някое плащане през нашите места ще минава.

 

Връзка към мнение

Не искам да те разочаровам, ама Visa на ПИБ не се приема като такава от lastminute.de . Последно пробвано преди около 50 дни.

 

Иначе, преди не повече от 5 години наемах кола от Enterprise и направиха релефен отпечатък на картата на специален формуляр. Не знам дали все още работят така, но е добре да се има предвид за всеки случай.

На бензиностанция Еко в София също съм плащал офлайн с отпечатък при някакъв грандиозен срив на БТК, когато всички POS терминали и банкомати наоколо не работеха.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Alexander каза:

А някой да знае дали виза на ДСК минава като такава?

Този въпрос няма еднозначен и константен отговор. Ако ВИЗА кредитна на една банка  в БГ, се разпознае от съответния сайт като кредитна, то значи картите от същия вид и на останалите банки ще минат през този сайт.
Проблемът с тези случаи беше друг, обсъждали сме го в съответната тема във форума:
Периодично сайтовете от групата на lastminute, които дават дискаунт с определен тип карта  - Rumbo, Bravofly, Volagratis, определят примерно отстъпката да се хваща само с Виза кредит или МС кредит, но като попълниш номера на точно такива карти, да ги разпознава като дебитни, или плащането въобще да не минава. Точно както ilian359 го е написал. Моят сходен опит преди 4-5 месеца беше със скандинавските версии от групата на lastminute, пак с Виза кредит. Тогава пробвах с карти на ЦКБ, ДСК, ПИБ и Уникредит - всичките редовни Виза кредит, и всичките ги разпознаха като Виза дебит. От което си направих извода, че нарочно объркват алгоритъма, за да заблудят недогледалите дали отстъпката е регистрирана и да платят пълната цена мислейки, че е с дискаунта, а тези които проверят, и видят че не е, да се откажат. Или другият вариант - да разпознава кредитните Визи като такива, само ако са издадени от местните им скандинавски банки. Заради такъв случай преди време съм говорил със съпорта на един от сайтовете им, и са ми казвали в прав текст, че причината плащането да не минава, е държавата, където е регистрирана банката издател на картата, и ми изброиха "одобрените" от тях държави.
Пак в другата тема сме писали нееднократно за всякакви случаи, при които един тип карти са минавали като друг, и сме изброявали примери от практиките си (даже и с теб сме го обсъждали там 🙂 )

 

Преди 1 час, 2326 каза:

WorldebitMC ЦКБ - безплатна

Тази карта е дебитна, но я включвам заради няколкото "бонуса" които предлага

Предимства:

- курс на еврото 1.958

- безплатно посещение на салони на Т2 / SOF + 1 гост

- FastTrack  на летище SOF + 1 придружител

- застраховки в чужбина, съответсващи на КК

Само да доуточня и допълня някои детайли по тази карта.
- безплатана е, в смисъл че няма отделна месечна/годишна такса за поддръжка, само такава за обслужване на сметката в банката - 2.10лв/мес.

- има едно специфично условие в два варианта, за да ти я издадат:

1. да имаш депозит в ЦКБ мин. 20 000 лв.

2. или кредит пак за толкова лева

- освен на Т2 София, дава право на напълно безплатно ползване на салона и на летище Виена, отново +1 гост

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

1:0 за ДСК.

В понеделник сутринта  лично подадох в офис на ПИБ искане за кредитна карта, като казаха, че до 2 дни ще се свържат с мен.

 

На следващият ден по обед  подадох онлайн през ДСК. След само 5 минути ми се обадиха, потвърдих искането и казаха, че пак ще ме търсят.

Днес отново ми се обадиха от ДСК и след разговор и изрично обяснение за начина на изписване на името ми казаха, да очаквам ново обаждане скоро.

 

Преди малко видях, че съм получил СМС от ДСК, в който пише, че съм одобрен.

 

Та изводите са, че ПИБ спят и въпреки че ходих на място   един ден преди да подам в ДСК все още не са ми се обадили, нищо, че изтекоха двата дни срок.

За сметка на това от ДСК всичко мина за ден и половина.

 

Та май ще оставам с ДСК, като се обадят от ПИБ ще им кажа, че са бавни и вече имам кредитна карта.

Сетих се за един друг много важен плюс при ДСК, с апликацията им картите може да се блокират, докато при ПИБ не знам дали може, поне Дайнърса не.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 5.06.2019 г. в 19:36, Alexander каза:

докато при ПИБ не знам дали може,

Не може нито да се блокират, нито да си играеш (кой знае колко) с лимитите. При ПИБ можеш да промениш лимитите на 2-3 предефинирани стъпки, докато при ДСК можеш да си зададеш произволен лимит.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 17 часа, chandni каза:

Не може нито да се блокират, нито да си играеш (кой знае колко) с лимитите. При ПИБ можеш да промениш лимитите на 2-3 предефинирани стъпки, докато при ДСК можеш да си зададеш прозволен лимит.

Image result for пиб мобилно пÑиложение лимиÑи

Ако махнеш отметката срещу инетрнет, не блокираш ли картата?

Питам, защото се чудя дали има смисъл да си го свалям и активирам....

Връзка към мнение

Да, вярно, че имаше и таква опция, която наистина може да се използва като своего рода блокиране на картата, колкото и да е "дървено" направено. 🙂 Ако махнеш отметката, не би следвало да може да се прави плащане по съответния канал. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.