Прескочи до съдържание

Най-добрите условия за кредитна карта за често пътуващи хора (само български банки)


Препоръчани мнения

преди 6 часа, chandni каза:

. ДСК -> Phyre - без такса. 🙂

Сигурно някъде вече сте споменали, ама вече съвсем се омотах в тия теми :grin: - това носи ли Уиз-точки ?

Иначе тук сте такива факири, че усещам как някой е на път да открие някакво финансово перпетуум мобиле  от сорта:
карта А>>>транзакция с кешбек >>>карта/сметка B >>>транзакция с кешбек >>> карта/сметка C >>> погасяване на карта А
:grin:
освен ако вече не го е открил, но си трае :grin:

Редактирано от Фичо
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, georgebg каза:

това без такса ли е? .... а кешбек ?

@Ivko беше писал, че плащането от ДСК към Curve е без такса и без кешбек - както и при Revolut. Просто тук не губиш от въртене BGN-EUR-BGN. 

Преди 1 час, Zlia каза:

Минават като трансакции на виртуален ПОС в чужбина. То аз не знам дали нашите банки правят разлика между БГ виртуален ПОС и такъв в чужбина. 

Правят. ПИБ ми начисляваха 0.25% такса за плащане на чужд ПОС и 0.5% кешбек за плащания в Lidl през Curve.

преди 12 минути , Фичо каза:

Сигурно някъде вече сте споменали, ама вече съвсем се омотах в тия теми :grin: - това носи ли Уиз-точки ?
:grin:

Плащанията към Phyre са без такса паричен превод, но и без кешбек доколкото знам... Ама може ли да ти каже някой със 100% сигурност, като няма една читава справка в ДСК, която да ти покаже за коя транзакция ти е начислен кешбек и за коя не...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, chandni каза:

@Ivko беше писал, че плащането от ДСК към Curve е без такса и без кешбек - както и при Revolut. Просто тук не губиш от въртене BGN-EUR-BGN. 

Правят. ПИБ ми начисляваха 0.25% такса за плащане на чужд ПОС и 0.5% кешбек за плащания в Lidl през Curve.

Плащанията към Phyre са без такса паричен превод, но и без кешбек доколкото знам... Ама може ли да ти каже някой със 100% сигурност, като няма една читава справка в ДСК, която да ти покаже за коя транзакция ти е начислен кешбек и за коя не...

Много тъпо. Ако плащанията през Curve с Пощенска дават кешбек и нямат такси, проблемите ще са решени

Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Сънувам ли? 🙂

Не сънуваш.... Аз отдавна им бях вдигнала мерника, но предишния път явно "попаднах на служител" в ДСК и ми отказаха каквато и да е КК, при което аз ги отссвирих. Този път попаднах на читави, които си свършиха работата и въпреки, че имах 2 кредитни карти - Visa ПИБ и Diners - и то с високи лимити, ми отпуснаха и ДСК кредитна, при което прехвърлих всичко при тях и днес започнах борбата с ПИБ за закриване на всички сметки и карти (по всичко личи, че ще се борят до дупка за още 5-6 лв във вид на месчни такси 🙂

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
1 hour ago, Loverboy said:

Да, сега го видях... но 2% такса превалутиране убиха всичко. Тамън обмислях как закривам всичко живо в Райфай и минавам изцяло на Пощенска 😄 

 

@georgebg А плащанията към Curve през Пощенската карта как минават? Трупа ли кешбек? Ако трупа, проблемът с превалутирането е изцяло решен 😄

Има кешбек за всички транзакции с Пощенска, но проблема с превалутирането тогава се прехвърля в Curve, не знам там как са курсовете.

Връзка към коментар

Според мен най-добрия вариант за момента е следния (ако правите по-големи обороти годишно):

 

Дайнърс (48 лв / годишно) - плащане предимно в лева (за да избегнеш превалутиране), правиш само минималното 2400 лв на 6 месеца, заради салоните. Така си покриваш месечните такси от кешбека, само трябва да ги разпределиш така, че според това кога ще пътуваш, да имаш 1000 лв за предните 3 месеца. Максимален годишен оборот 100 000 лв (по 50 000 на всеки 6 месеца). Максимален кешбек 1000 лв (по 500 на всеки 6 месеца).

 

Еврова ДСК златна кредитна + пакет (300 лв / годишно) - плащане предимно във всички останали валути без лева, ако достигнете максималния годишен оборот 66666 лв (което дава 1000 лв кешбек), може да продължите с Дайнърс да плащате.

 

ДСК Wizz (45 лв / годишно) - плащане предимно в лева (за да избегнеш превалутиране), максимален годишен оборот 40000 лв, което би ви дало между 800 и 1600 лв за харчене в WizzAir + членство за 5 човека - тук всеки може да си прецени колко точки биха му трябвали за Уиз пътувания и след това да премине към плащане с Дайнърс

Редактирано от cybersimo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 40 минути , georgebg каза:

Има кешбек за всички транзакции с Пощенска, но проблема с превалутирането тогава се прехвърля в Curve, не знам там как са курсовете.

Curve чарджи директно в лева. И работи с интербанков курс като Револют. 

Връзка към коментар
преди 6 минути , cybersimo каза:

Единствената далавера на Пощенска според мен е, че дава кешбек при погасяване на Дайнърс (това някой друг може ли да го потвърди?)

Оферта е, че дава повече от 1%, както и, че важи за трансакции в чужбина. Райфайзен твърдо 1%, но само в бг. Ограничението в кешбека е, че можеш за един месец да спечелиш само колкото ти е кредитния лимит. Ако имаш 5000, макдимум 50 лв тоя месец. 

Връзка към коментар

6.3. Не се получават точки за следните видове транзакции:

6.3.1. Транзакции с картата за погасяване на задължения по кредит, отпуснат от Банката или друга финансова институция, в това число и първа платежна операция (транзакция) с кредитната карта, както и транзакции за погасяване на задължения по други кредитни карти или платежни инструменти, издадени от Банката или от друг доставчик на платежни услуги;

6.3.2. Транзакции с картата за захранване на Микросметка чрез системата ePay/bPay; Парични преводи, извършени с картата посредством системите ePay, bPay, Easy pay или друг доставчик на платежни услуги; Изпращане на пари към друг потребител в ePay; Захранване на карти, включително банкови карти (дебитни, кредитни, безконтактни предплатени и т.н.), вкл. и Бонус карта MyRewards) чрез ePay/bPay или от друг доставчик на платежни услуги;

6.3.3. Теглене на пари в брой;

6.3.4. Начислени вноски при разсрочване на транзакции по кредитната карта;

6.3.5. Транзакции за заплащане на стоки/услуги, получени от трети лица, различни от картодържателя, транзакции за прехвърляне на средства към собствени сметки/карти на картодържателя;

6.3.6. Транзакции, свързани с участие във всякакъв вид хазартни игри, включително онлайн хазартни игри.

Банката си запазва правото да отнеме вече предоставени точки, в случай че те са получени в резултат на посочените в настоящата т. 6.3.транзакции.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Ilian359 каза:

6.3. Не се получават точки за следните видове транзакции:

6.3.1. Транзакции с картата за погасяване на задължения по кредит, отпуснат от Банката или друга финансова институция, в това число и първа платежна операция (транзакция) с кредитната карта, както и транзакции за погасяване на задължения по други кредитни карти или платежни инструменти, издадени от Банката или от друг доставчик на платежни услуги;

6.3.2. Транзакции с картата за захранване на Микросметка чрез системата ePay/bPay; Парични преводи, извършени с картата посредством системите ePay, bPay, Easy pay или друг доставчик на платежни услуги; Изпращане на пари към друг потребител в ePay; Захранване на карти, включително банкови карти (дебитни, кредитни, безконтактни предплатени и т.н.), вкл. и Бонус карта MyRewards) чрез ePay/bPay или от друг доставчик на платежни услуги;

6.3.3. Теглене на пари в брой;

6.3.4. Начислени вноски при разсрочване на транзакции по кредитната карта;

6.3.5. Транзакции за заплащане на стоки/услуги, получени от трети лица, различни от картодържателя, транзакции за прехвърляне на средства към собствени сметки/карти на картодържателя;

6.3.6. Транзакции, свързани с участие във всякакъв вид хазартни игри, включително онлайн хазартни игри.

Банката си запазва правото да отнеме вече предоставени точки, в случай че те са получени в резултат на посочените в настоящата т. 6.3.транзакции.

Тва го пише на всяка банка, въпросът е, че при някоя се минава между капките. И ако тук се минава, да вземем да молим модератора да трие мненията, че да не стигнат до неправилните уши :Д 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 22 часа, Loverboy каза:

Здравейте, 

 

Явно това е минало under the radar, но от март месец ЦКБ дава 2% кешбек на всички трансакции на ПОС в България за новите Голд карти. 

 

https://www.ccbank.bg/bg/fizicheski-lica/bankovi-karti/premium-karti/mastercard-gold#tab-bonus-programi-60

 

Получете до 2 % от сумата на всички транзакции, извършени при търговци на ПОС терминали в България с Вашата карта, издадена от ЦКБ. 
  • Програмата Cash back по кредитни карти, издадени от ЦКБ, стартира на 01.03.2019 година;
  • Cash back се предоставя по всички международни кредитни карти, издавани от ЦКБ на физически лица;
  • Cash back се предоставя за транзакции, представляващи плащане на стоки и услуги с кредитната карта, извършени на физически ПОС терминали на територията на страната;
  • Начисляване на Cash back по кредитни карти се извършва ежемесечно, до 12-то число на месеца, следващ месеца в който са направени транзакциите;
  • За кредитни карти Mastercard Gold размерът на предоставяния Cash back е 2.00 % от сумата на транзакциите, извършени на физически ПОС терминали на територията на страната през месеца, предхождащ начисляването.

Интересното е, че е само за плащания на физически ПОС терминали, което значи плащанията в интернет не са с кешбек. Но пък 2% хич не са зле. 

 

ДРУГОТО ИНТЕРЕСНО: 

  • за притежателите на Masrercard Gold  от ЦКБ е осигурен безплатен достъп до бизнес салоните на Летище Варна и Летище Бургас;

 

Някой ползва ли вече? 

 

П.С. Явно е за всички кредитни карти, не само златни: 

 

https://www.ccbank.bg/bg/files/519-parametri-na-programa-cash-back-po-kreditni-karti.pdf

 

Но пък за обикновените е 1.5%. И още по тъпото - има ограничение на кешбека - 40 лева за шест месеца при обикновени кредитни и 100 лв при златните... След това не дават кешбек и след изтичането на шестмесечния период почват пак. 

 

 

Веднага си я извадих като излезе , съвсем безплатно ми я направиха MC Gold, защото имах депозит в банката, дори  MC World имам от ЦКБ пак заради депозита.

И двете карти дават и застраховка в чужбина, 2 по 23кг. с Бг Еър и бизнес салоните по-горе изброени, както и София и Виена.

Редактирано от vinidj
Връзка към коментар
Преди 1 час, vinidj каза:

Веднага си я извадих като излезе , съвсем безплатно ми я направиха MC Gold, защото имах депозит в банката, дори  MC World имам от ЦКБ пак заради депозита.

И двете карти дават и застраховка в чужбина, 2 по 23кг. с Бг Еър и бизнес салоните по-горе изброени, както и София и Виена.

Тоест към този момент само Пощенска, ДСК и ЦКБ дават повече от 1% кешбек? 

 

На ЦКБ и до ден днешен не мога да преживея електронното банкиране от 2003-та. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Loverboy каза:

Тоест към този момент само Пощенска, ДСК и ЦКБ дават повече от 1% кешбек? 

 

На ЦКБ и до ден днешен не мога да преживея електронното банкиране от 2003-та. 

ДСК дава 1.5 само за златния пакет, доколкото знам. Но въпроса е колко е максималния кешбек. Дайнърс с 1% и 1000 лв годишно е много по-добре от друга банка с 2% и 200 лв годишно

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
12 hours ago, Ilian359 said:

Какво излиза сега? Че най-яката схема е Пощенска->Curve->POS и Пощенска->Diners?

 

12 hours ago, cybersimo said:

Единствената далавера на Пощенска според мен е, че дава кешбек при погасяване на Дайнърс (това някой друг може ли да го потвърди?)

И аз всеки път изтръпвам като се обаждам да ми обръщат точките, но засега се получава 🙂

На тази схема единствения минус е , че може да осребряваш точки само един път годишно т.е. оборот 33330 за 500 лв. бонус - 100 лв. такса за картата.

Иначе за БГ (а извън БГ през Curve) се получава и една нелоша карта, за хора които въртят по-малко оборот + салон Преслав.

Затова моята сегашна комбинация е Postbank Visa Gold, Diners, DSK Wizz.  Само сега ми вкарахте муха в главата с тези салони на ЦКБ 🙂 

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
преди 2 минути , georgebg каза:

На тази схема единствения минус е , че може да осребряваш точки само един път годишно т.е. оборот 33330 за 500 лв. бонус - 100 лв. такса за картата.

Таксата на Дайнърс е 4 лв на месец, а не 100 лв

Какво значение има кога ще ги осребриш, след като ще я ползваш цялата година заради салоните?

А салон Преслав + безплатен гост го има в златната карта на ДСК (може би и в други златни карти)

Връзка към коментар
29 minutes ago, cybersimo said:

Таксата на Дайнърс е 4 лв на месец, а не 100 лв

Какво значение има кога ще ги осребриш, след като ще я ползваш цялата година заради салоните?

А салон Преслав + безплатен гост го има в златната карта на ДСК (може би и в други златни карти)

За Пощенска говоря - такса 100 лв. салон Преслав - безплатно, осребряване 1 път годишно.

Иначе не знам за Visa  да е +гост, за MC може ...

25 minutes ago, Stryper said:

Гледах тарифата на ЦКБ и не разбрах каква си таксите за Mastercard World Debit. Трябва ми само заради салоните, защото имам прекалено много други карти.

Няма такси - единственото условие е да си с банката на +20к (имаш депозит) или -20к (имаш кредит) .

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
преди 24 минути , Stryper каза:

Гледах тарифата на ЦКБ и не разбрах каква си таксите за Mastercard World Debit. Трябва ми само заради салоните, защото имам прекалено много други карти.

преди 8 минути , georgebg каза:

 

Няма такси - единственото условие е да си с банката на +20к (имаш депозит) или -20к (имаш кредит) .

 

Да, за картата няма никакви такси, но трябва да имаш сметка към картата, таксата за която май беше 2.10лв. на месец. 

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар
22 minutes ago, Stryper said:

Гледах тарифата на ЦКБ и не разбрах каква си таксите за Mastercard World Debit. Трябва ми само заради салоните, защото имам прекалено много други карти.

 

 
 
 
6 minutes ago, georgebg said:

 

Няма такси - единственото условие е да си с банката на +20к (имаш депозит) или -20к (имаш кредит) .

Да допълня, че това условие е само за да ти я извадят, след това не те задължават да ги поддържаш ( за депозита говоря).

 

Аз си я извадих заради салоните на Т2, сега нямам решение само за Т1 , а повече от половината ми полети през годината са от там за съжаление...

 
 
 
50 minutes ago, Loverboy said:

На ЦКБ и до ден днешен не мога да преживея електронното банкиране от 2003-та. 

Е вече имат и мобилно приложение , което не е толкова лошо и ги пращат директно 10 години напред в бъдещето 😄 Шегата на страна, на мен ми върши работа , но не ми е основна банка и не го ползвам кой знае колко.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 41 минути , georgebg каза:

За Пощенска говоря - такса 100 лв. салон Преслав - безплатно, осребряване 1 път годишно.

 Иначе не знам за Visa  да е +гост, за MC може ...

Няма такси - единственото условие е да си с банката на +20к (имаш депозит) или -20к (имаш кредит) .

А защо само веднъж годишно да можеш да осребряваш?

 

П.С. Пуснах заявление за Mastercard World на Пощенска, да видим 😄 

 

Единственото, което не разбрах до момента е дали се отчита кешбек за всички плащания през Curve? Ясно е, че няма превалутиране, щото сметката е в лева, но дали го брои като кешбек? 

 

@georgebg Гледам, че смс известията за кредитната карта се плащат, имейл известията поне безплатни ли са?

Редактирано от Loverboy
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.