Прескочи до съдържание

Най-добрите условия за кредитна карта за често пътуващи хора (само български банки)


Препоръчани мнения

На 17.08.2018 г. в 10:57, T.E.Lawrence каза:

Същата работа, затова първо минавам през paysera и с нея зареждам революта. Ограничава още демиджа. 

Тази Paysera карта дебитна или класик, като каква я разпознават сайтовете, че навсякъде в момента е вървежна Виза Кредит и само Виза ?!

Връзка към коментар

Аз мога да се похваля, че успешно закрих всички сметки в БГ "банки". Последно ползвах сметка в Уникредит Булбанк, понеже един от предните ми работодатели ми я откри служебно, за да ми изплаща заплата по нея. Преди година имаха промоция за безплатна кредитна карта, без такси за първите 2 години. Наложи ми се да си извадя, защото ми трябваше за наемане на кола в чужбина. Попитах ги дали ще има някаква такса ако ми се наложи да я закрия по-рано и отговора беше не. Прочетох и общите условия и таксите за поддръжка, но нямаше такава такса, тъй като картата беше промоционална. Е аз реших да си я закрия преди да е изтекъл крайния срок на картата и съответно веднага ми начислиха една такса 🙂 Ходих даже да се разправям с "личната" си банкерка и тя само ми потвърди, че не можела да направи нищо, но да съм пуснел жалба, за да ми махнат тази такса. Аз съответно си закрих след това и другите сметки в тази "банка". Още повече, че ми вдигнаха таксата за поддръжка на сметка от 1 на 2 лева, за това че съм благоволил да им предоставя парите си, за да ги използват. Та вече нямам сметки в БГ "банки" и съм много доволен. Сега, чакам да получа само картата си от Револют и ще съм си решил и проблема с малкото кеш който ми е нужен. Иначе използвам дебитна карта издадена от една финансов посредник, който не е банка и по нея нямам никакви такси, но това е защото получават достатъчно средства от моята дейност с тях.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, plamenk каза:

Аз мога да се похваля, че успешно закрих всички сметки в БГ "банки". Последно ползвах сметка в Уникредит Булбанк, понеже един от предните ми работодатели ми я откри служебно, за да ми изплаща заплата по нея. Преди година имаха промоция за безплатна кредитна карта, без такси за първите 2 години. Наложи ми се да си извадя, защото ми трябваше за наемане на кола в чужбина. Попитах ги дали ще има някаква такса ако ми се наложи да я закрия по-рано и отговора беше не. Прочетох и общите условия и таксите за поддръжка, но нямаше такава такса, тъй като картата беше промоционална. Е аз реших да си я закрия преди да е изтекъл крайния срок на картата и съответно веднага ми начислиха една такса 🙂 Ходих даже да се разправям с "личната" си банкерка и тя само ми потвърди, че не можела да направи нищо, но да съм пуснел жалба, за да ми махнат тази такса. Аз съответно си закрих след това и другите сметки в тази "банка". Още повече, че ми вдигнаха таксата за поддръжка на сметка от 1 на 2 лева, за това че съм благоволил да им предоставя парите си, за да ги използват. Та вече нямам сметки в БГ "банки" и съм много доволен. Сега, чакам да получа само картата си от Револют и ще съм си решил и проблема с малкото кеш който ми е нужен. Иначе използвам дебитна карта издадена от една финансов посредник, който не е банка и по нея нямам никакви такси, но това е защото получават достатъчно средства от моята дейност с тях.

Само да вметна, че тази банка е уникална с таксите си УниКредит Булбанк.

Да откриеш фирмена сметка е 20лв. плюс 10лв. на месец, а да я закриеш е 30лв.

В ЦКБ примерно е само 10лв.

Връзка към коментар
преди 8 часа, vinidj каза:

Тази Paysera карта дебитна или класик, като каква я разпознават сайтовете, че навсякъде в момента е вървежна Виза Кредит и само Виза ?!

Аз нямам карта към тях, ползвам само услугата да зареждам револют.

Връзка към коментар

Здравейте, мисля да си сменя Виза Билата от Райфайзен, че ме дразни курса от 1.979, някой знае ли какъв в курсът при ДСК картите, които имат и 1 % кешбек и дали има такса за превалутиране?

Връзка към коментар
преди 21 минути , road_runner каза:

Здравейте, мисля да си сменя Виза Билата от Райфайзен, че ме дразни курса от 1.979, някой знае ли какъв в курсът при ДСК картите, които имат и 1 % кешбек и дали има такса за превалутиране?

1.96 е на ДСК

1.958 на ЦКБ няма допълнителна такса.

Редактирано от vinidj
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Колеги, плащам в Испания в момента и курсът на ДСК Visa credit е 1.99  на  ПОС терминали - това е на няколко транзакции вече, WTF?

Редактирано от road_runner
Връзка към коментар
преди 24 минути , road_runner каза:

Колеги, плащам в Испания в момента и курсът на ДСК Visa credit е 1.99  на  ПОС терминали - това е на няколко транзакции вече, WTF?

Няма логика... Няма такса за плащане в чужбина на ПОС терминал, а курс продава на еврото е обявен 1,963 на сайта на банката. Сигурен ли си в обменния курс?

Връзка към коментар

Много често съм забелязала, че при първоначално блокиране на сумата е малко по-висока, и после, вече при реалното осчетоводяване или там каквото е, става по-ниска. Да не е това?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , chandni каза:

Няма логика... Няма такса за плащане в чужбина на ПОС терминал, а курс продава на еврото е обявен 1,963 на сайта на банката. Сигурен ли си в обменния курс?

Аз имах проблеми при плащане в ebay.co.uk - по-назад съм споделял.

Допуснах, че грешката е в мен и съм минал през курс на пей-пал, но правих ново плащане и курса отново не беше добър - 2.30 за паунд при централен курс 2.20 и под 2.30 курс продава на банката.

В момента, kali каза:

Много често съм забелязала, че при първоначално блокиране на сумата е малко по-висока, и после, вече при реалното осчетоводяване или там каквото е, става по-ниска. Да не е това?

Да, възможно е. В евро ми се случи няколко пъти.

Връзка към коментар

 

 

- цена в евро- 30.60 в дск директ 60.90 BGN - 1.989

цена е евро 27.00  в дск директ 53.74 BGN курс 1.99

- Цена в Евро10. 20  в дск директ 20.29 BGN  - курс - 1.989

2 minutes ago, kali said:

Много често съм забелязала, че при първоначално блокиране на сумата е малко по-висока, и после, вече при реалното осчетоводяване или там каквото е, става по-ниска. Да не е това?

 

A-aaa , така ли е? може и да е това, транзакциите са от преди час

Връзка към коментар
преди 14 минути , road_runner каза:

 

 

- цена в евро- 30.60 в дск директ 60.90 BGN - 1.989

цена е евро 27.00  в дск директ 53.74 BGN курс 1.99

- Цена в Евро10. 20  в дск директ 20.29 BGN  - курс - 1.989

 

A-aaa , така ли е? може и да е това, транзакциите са от преди час

Щом са от преди час, значи е точно това. При осчетоводяването ще видиш реалния курс, по който са ти ги хванали.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, 

 

Явно това е минало under the radar, но от март месец ЦКБ дава 2% кешбек на всички трансакции на ПОС в България за новите Голд карти. 

 

https://www.ccbank.bg/bg/fizicheski-lica/bankovi-karti/premium-karti/mastercard-gold#tab-bonus-programi-60

 

Получете до 2 % от сумата на всички транзакции, извършени при търговци на ПОС терминали в България с Вашата карта, издадена от ЦКБ. 
  • Програмата Cash back по кредитни карти, издадени от ЦКБ, стартира на 01.03.2019 година;
  • Cash back се предоставя по всички международни кредитни карти, издавани от ЦКБ на физически лица;
  • Cash back се предоставя за транзакции, представляващи плащане на стоки и услуги с кредитната карта, извършени на физически ПОС терминали на територията на страната;
  • Начисляване на Cash back по кредитни карти се извършва ежемесечно, до 12-то число на месеца, следващ месеца в който са направени транзакциите;
  • За кредитни карти Mastercard Gold размерът на предоставяния Cash back е 2.00 % от сумата на транзакциите, извършени на физически ПОС терминали на територията на страната през месеца, предхождащ начисляването.

Интересното е, че е само за плащания на физически ПОС терминали, което значи плащанията в интернет не са с кешбек. Но пък 2% хич не са зле. 

 

ДРУГОТО ИНТЕРЕСНО: 

  • за притежателите на Masrercard Gold  от ЦКБ е осигурен безплатен достъп до бизнес салоните на Летище Варна и Летище Бургас;

 

Някой ползва ли вече? 

 

П.С. Явно е за всички кредитни карти, не само златни: 

 

https://www.ccbank.bg/bg/files/519-parametri-na-programa-cash-back-po-kreditni-karti.pdf

 

Но пък за обикновените е 1.5%. И още по тъпото - има ограничение на кешбека - 40 лева за шест месеца при обикновени кредитни и 100 лв при златните... След това не дават кешбек и след изтичането на шестмесечния период почват пак. 

 

 

Редактирано от Loverboy
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Loverboy каза:

Здравейте, 

 

Явно това е минало under the radar, но от март месец ЦКБ дава 2% кешбек на всички трансакции на ПОС в България за новите Голд карти. 

 

https://www.ccbank.bg/bg/fizicheski-lica/bankovi-karti/premium-karti/mastercard-gold#tab-bonus-programi-60

 

Получете до 2 % от сумата на всички транзакции, извършени при търговци на ПОС терминали в България с Вашата карта, издадена от ЦКБ. 
  • Програмата Cash back по кредитни карти, издадени от ЦКБ, стартира на 01.03.2019 година;
  • Cash back се предоставя по всички международни кредитни карти, издавани от ЦКБ на физически лица;
  • Cash back се предоставя за транзакции, представляващи плащане на стоки и услуги с кредитната карта, извършени на физически ПОС терминали на територията на страната;
  • Начисляване на Cash back по кредитни карти се извършва ежемесечно, до 12-то число на месеца, следващ месеца в който са направени транзакциите;
  • За кредитни карти Mastercard Gold размерът на предоставяния Cash back е 2.00 % от сумата на транзакциите, извършени на физически ПОС терминали на територията на страната през месеца, предхождащ начисляването.

Интересното е, че е само за плащания на физически ПОС терминали, което значи плащанията в интернет не са с кешбек. Но пък 2% хич не са зле. 

 

ДРУГОТО ИНТЕРЕСНО: 

  • за притежателите на Masrercard Gold  от ЦКБ е осигурен безплатен достъп до бизнес салоните на Летище Варна и Летище Бургас;

 

Някой ползва ли вече? 

 

П.С. Явно е за всички кредитни карти, не само златни: 

 

https://www.ccbank.bg/bg/files/519-parametri-na-programa-cash-back-po-kreditni-karti.pdf

 

Но пък за обикновените е 1.5%. И още по тъпото - има ограничение на кешбека - 40 лева за шест месеца при обикновени кредитни и 100 лв при златните... След това не дават кешбек и след изтичането на шестмесечния период почват пак. 

 

 

годишната такса за нормална е 40 лв, а за златна 90 лв - не виждам много смисъл. и като добавиш "само на физически пос терминали"....

засега кешбека на ДСК е най-добър според мен

Редактирано от cybersimo
Връзка към коментар
преди 2 минути , cybersimo каза:

годишната такса за нормална е 40 лв, а за златна 90 лв - не виждам много смисъл. и като добавиш "само на физически пос терминали"....

засега кешбека на ДСК е най-добър според мен

И там има ограничение - 200 лв? 

Връзка към коментар
преди 4 минути , Loverboy каза:

И там има ограничение - 200 лв? 

за нормалната да. такса 45 лв / година, 1% кешбек, без ограничение за физически терминал и без ограничение дали е в България, максимално 200 лв. (+155 лв) - при ЦКБ имаш 40 лв такса + ограничение, максимално 80 лв (+40 лв)

 

но аз имах предвид златната в комбинация с пакет - такса 300 лв / година, 1.5% кешбек, без ограничение за физически терминал и без ограничение дали е в България, максимално 1000 лв (+700 лв)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, cybersimo said:

но аз имах предвид златната в комбинация с пакет - такса 300 лв / година, 1.5% кешбек, без ограничение за физически терминал и без ограничение дали е в България, максимално 1000 лв (+700 лв)

Да, но този кешбек го взимаш за оборот 67к, а е важно и какви допълнителни бонуси получаваш за тази карта.

Друг е въпроса кой колко прави през кредитните си карти на година и как ги комбинира.

Аз например не минавам 50-55к оборот през картите си и се замислям как най-добре да ги комбинирам....

 

Може да се направи интересна комбинация между различните карти, като се извлече и максимума на бонуса.

Аз обикновено не взимам картите за да "печеля" от бонуса, то няма и как, но с идеята да си покриеш таксите, като се 

възползваш от екстрите, които предлагат. 

Тук всяка карта си има предимства, ето някой до които имам(л) досег:

- DSK Wizz - безплатно членство в клуба, на цената на год.такаса 45лв. 2% кешбек в точки, максимален кешбек 800 лв. ( 40к оборот).

Не може да се погася Diners.  но през Curve тегленето на банкомат засега "минава" като ПОС транзакция и трупа кешбек.

- ЦКБ MC Gold - такса 90лв. /бонус за 2х5к оборот - 2х100 лв. Екстра- бизнес салони VAR и BOJ. Това мен ме вълнува, защото имам над 20 "тигела" 

годишно по направлението SOF-VAR. (Жалко,че не виждам тази екстра в MC World Debit, която е безплатна, и ми е достатъчна за салоните в SOF + 1 гост)

Доскоро имах такава карта и я закрих, защото нямаше никакви екстри и кешбеци, а и политиката им е и допълнителните карти да със собствени сметки и на тях взимаха по 90 лв. такса.

- Diners, все повече започва да изостава - само 1% кешбек и то само за Diners транзакциите. Тук екстрата са салоните и възможността да се трупа кешбек с плащане на битови сметки. Такса при постоянно използване 48 лв./г.

- Postbank Visa Gold - тази карта я включвам само заради все още съществуващата възможност за погасяне на Diners, като се трупа оборот за кешбек.

А той е 1.5 % максимум, като на година правя 500 лв. бонус за 33.3 к оборот - това е и максимума за година. Такса 100 лв./г. Има и някакви допълнителни отстъпки напр. за зареждане в Еко, но това са дребни детайли. . Иначе 2% такса превалутиране я прави неизползваема зад граница.Ползвах я и за салон Преслав, но сега вече има много други начини за ползване на салона, така че отпада като "екстра".

 

По принцип само кешбека от Пощенска ми покрива всички други такси по картите,а в последно време го ползвам само за погасяне на Дайнърс, като така максимизирам кешбека. 

Ако някой е намерил накое интересно предложение, нека сподели 🙂 

Връзка към коментар

Някой може ли да каже дали трансакциите през Curve минават като чужбински или български? 

 

Защото в смс-а, който получавам от Райфайзен пише purchase IN GBR, но после като Curve ми пратят касова бележка пише "You'll see this purchase on your statement as FANTASTICO SOFIYA BGR". 

 

Защото, ако минават като бг... сещате се 😛

Връзка към коментар
преди 11 минути , Zlia каза:

Минават като трансакции на виртуален ПОС в чужбина. То аз не знам дали нашите банки правят разлика между БГ виртуален ПОС и такъв в чужбина. 

Да, значи няма да стане нищо. Рай отчита кешбек само за бг трансакции. 

Гледам сега Пощенска банка, имат интересни бонуси по повече от 1% на месец. Може ли някой да каже дали кешбекът важи и за плащания в чужбина или само в бг?

 

И още - как мога да погасявам КК при Пощенска, ако нямам други сметки там?

Редактирано от Loverboy
Връзка към коментар
11 minutes ago, Loverboy said:

Да, значи няма да стане нищо. Рай отчита кешбек само за бг трансакции. 

Гледам сега Пощенска банка, имат интересни бонуси по повече от 1% на месец. Може ли някой да каже дали кешбекът важи и за плащания в чужбина или само в бг?

 

И още - как мога да погасявам КК при Пощенска, ако нямам други сметки там?

По нагоре съм описал за КК на Пощенска особеностите, за погасяне - с превод по Обща сметка на Пощенска, като в основание се посочва ЕГН и номер на картата. Парите се виждат след 2-3 дена, но за погасяне се отчита датата на пристигане на превода.

Връзка към коментар
преди 13 минути , georgebg каза:

По нагоре съм описал за КК на Пощенска особеностите, за погасяне - с превод по Обща сметка на Пощенска, като в основание се посочва ЕГН и номер на картата. Парите се виждат след 2-3 дена, но за погасяне се отчита датата на пристигане на превода.

Да, сега го видях... но 2% такса превалутиране убиха всичко. Тамън обмислях как закривам всичко живо в Райфай и минавам изцяло на Пощенска 😄 

 

@georgebg А плащанията към Curve през Пощенската карта как минават? Трупа ли кешбек? Ако трупа, проблемът с превалутирането е изцяло решен 😄

Редактирано от Loverboy
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.