Прескочи до съдържание

Най-добрите условия за кредитна карта за често пътуващи хора (само български банки)


Препоръчани мнения

преди 20 минути , zory каза:

Аз съм им клиент от години. И през цялото време много съм им се ядосвала. Щях и още ми се иска да ги махам. Обаче преди 2г. обиколих доста банки и изпаднах в ужас. Обслужващия персонал беше много,  ама много зле. Та още се чудя къде да отида. 

 

преди 18 минути , Polina каза:

Обслужващия персонал в Пощенска не е кой знае какво цвете за мирисане! Дори тези в Кол центърът им. 

Аз съм в същата ситуация като Сашка!

Ще се чудим заедно. Дано някой ни даде акъл:crazy:😟:crazy:

преди 17 минути , ven62 каза:

ДСК

Връщат 1%. Коректни са. Пращат sms, VISA-ата им върви навсякъде - никога не съм имал проблем …

Единствения им "-" за мен е, че посред нощ DSKDirekt (Сайта им, дето може да си гледаш транзакциите) не им е читав т.е. не може да се разчита на него.

Благодаря ти! Сега ще ида да им видя условията.:give_rose:

Това, че вървят навсякъде е супер. Че преди малко, тези на УКБ не работеха в САЩ.

И от банката ми обясниха, че го знаят този проблем, ама то е, щот американците били много изостанали, пък нашите КК/ДК на УКБ били върхааааааааа на сладоледа в технологиите.:help:😥

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар

кое не върви в САЩ? една на Уникредит си ползвах доста спокойно там

то една карта навсякъде може да се случи да не мине

за най-сигурно поне две

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , neuromancer каза:

кое не върви в САЩ? една на Уникредит си ползвах доста спокойно там

то една карта навсякъде може да се случи да не мине

за най-сигурно поне две

Ами, 3 броя не тръгнаха...

Връзка към коментар
преди 8 минути , neuromancer каза:

Аз имам предвид да имаш различни карти, не 3 еднакви 😀

ама сигурно ти е ясно де

Това е ясно, имаме си всякакви, не е проблем.  Говорех за това, че 3 различни, на УКБ не тръгнаха.

Връзка към коментар
преди 19 часа, georgebg каза:

И аз не съм доволен от Пощенска, макар да държа една карта там все още. Така навремето ми преиздадоха АМЕХ-а в МC World Elite, с много по-лоши условия и се наложи да го закривам, че и такси да платя.

А за нова КК - зависи какви "екстри" са ти нужни 🙂 

Аз (май пак за пореден път) ще разкажа за моята Visa Platinum на ЦКБ.

- безплатен салон Преслав/Плиска + 2 гости

- безплатни салони Варна/Бургас + 1 гост

- 2% кешбек на физически терминал в БГ до 100 лв./6 мес. (правя си ги само от хранителни магазини 😉 ) 

- безплатен смс за всяка транзакция

- 120 лв такса на година (за сравнение златните се движат 90-100 лв) която пада при оборот над 33 000

- засега зареждане на Револют без такси

- добър курс към еврото / 1.958 май беше

- без минимална месечна вноска и 10% лихва (това май не те интересува 😉 )

- разни безплатни салони на България еър (ако летиш с тях - никога не се знае 🙂 ) - https://www.ccbank.bg/bg/fizicheski-lica/bankovi-karti/kreditni-karti/dostyp-do-biznes-salonite-na-letishtata

- сега гледам - пуснали са и някаква програма за личен асистент: Visa Platinum – Everyday concierge

 

 

 

Оооо, много ти благодаря! Как съм пропуснала вчера мнението ти. И аз им се загледах в картите на ЦКБ, в златната и платитената.

Въпросът е, да работят по света.

Ей сега ще разгледам, как се кандидатства.

 

преди 19 часа, ven62 каза:

ДСК

Връщат 1%. Коректни са. Пращат sms, VISA-ата им върви навсякъде - никога не съм имал проблем …

Единствения им "-" за мен е, че посред нощ DSKDirekt (Сайта им, дето може да си гледаш транзакциите) не им е читав т.е. не може да се разчита на него.

 

----------

Ама аз вече ти бях писал.

 

Надо читать и запомнить, Сашке :wink:

Така де, няма само аз да съм Венчо - цитирам  @Polina

:grin:

 

Благодаря ти, видях и запомних.:yahoo:

 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 23.10.2019 г. в 14:43, georgebg каза:

И аз не съм доволен от Пощенска, макар да държа една карта там все още. Така навремето ми преиздадоха АМЕХ-а в МC World Elite, с много по-лоши условия и се наложи да го закривам, че и такси да платя.

А за нова КК - зависи какви "екстри" са ти нужни 🙂 

Аз (май пак за пореден път) ще разкажа за моята Visa Platinum на ЦКБ.

- безплатен салон Преслав/Плиска + 2 гости

- безплатни салони Варна/Бургас + 1 гост

- 2% кешбек на физически терминал в БГ до 100 лв./6 мес. (правя си ги само от хранителни магазини 😉 ) 

- безплатен смс за всяка транзакция

- 120 лв такса на година (за сравнение златните се движат 90-100 лв) която пада при оборот над 33 000

- засега зареждане на Револют без такси

- добър курс към еврото / 1.958 май беше

- без минимална месечна вноска и 10% лихва (това май не те интересува 😉 )

- разни безплатни салони на България еър (ако летиш с тях - никога не се знае 🙂 ) - https://www.ccbank.bg/bg/fizicheski-lica/bankovi-karti/kreditni-karti/dostyp-do-biznes-salonite-na-letishtata

- сега гледам - пуснали са и някаква програма за личен асистент: Visa Platinum – Everyday concierge

 

 

 

Защо не си доволен от Пощенска? 

Връзка към коментар
1 hour ago, Loverboy said:

Защо не си доволен от Пощенска? 

Както написах  - преиздадоха ми златен АМЕХ с до 4% кешбек и 60 дена гратисен период в някакъв орязан MC World elite с 50% по-висока такса 45 дена гратисен период и до 2% кешшбек. Опитах се да го ползвам, за което после при закриването си и платих ...

Отделно с тази такса за превалутиране 2%, картата е буквално неизползваема за нещо различно от BGN.

Погасянето е мега бавно и странно - превеждам на обща сметка и чакам 3-4 дена да ми се появят парите за ползване.

Не са мръднали и стъпчица откъм финансови параметри като лихви и лимити. Доскоро лимита ми беше 1000 лв/ден, добре че го вдигнаха малко. Лихвите им са 17/18 %. ЦКБ например имат КК на 10% лихва.

Така и не успях апликейшъна им да го накарам да работи с пин код - дава си грешка при регистрация и до там.

А съм им клиент от поне 10 г., единствения плюс беше в началото, понеже успаха някак си да ме "зарибят" с една "лична" промоция 😉 

 

 

Връзка към коментар
На 23.10.2019 г. в 14:43, georgebg каза:

И аз не съм доволен от Пощенска, макар да държа една карта там все още. Така навремето ми преиздадоха АМЕХ-а в МC World Elite, с много по-лоши условия и се наложи да го закривам, че и такси да платя.

А за нова КК - зависи какви "екстри" са ти нужни 🙂 

Аз (май пак за пореден път) ще разкажа за моята Visa Platinum на ЦКБ.

- безплатен салон Преслав/Плиска + 2 гости

- безплатни салони Варна/Бургас + 1 гост

- 2% кешбек на физически терминал в БГ до 100 лв./6 мес. (правя си ги само от хранителни магазини 😉 ) 

- безплатен смс за всяка транзакция

- 120 лв такса на година (за сравнение златните се движат 90-100 лв) която пада при оборот над 33 000

- засега зареждане на Револют без такси

- добър курс към еврото / 1.958 май беше

- без минимална месечна вноска и 10% лихва (това май не те интересува 😉 )

- разни безплатни салони на България еър (ако летиш с тях - никога не се знае 🙂 ) - https://www.ccbank.bg/bg/fizicheski-lica/bankovi-karti/kreditni-karti/dostyp-do-biznes-salonite-na-letishtata

- сега гледам - пуснали са и някаква програма за личен асистент: Visa Platinum – Everyday concierge

 

 

 

Ще допълня малко мнението на @georgebg за КК на ЦКБ.

Кеш бека важи само за плащане на физически пос в България. Плащания в нета и в чужбина не участват. Затова пък навсякъде където съм плащал в чужбина дават много добър курс независимо от валутата.

-безплатна застраховка в чужбина. Различни лимити в зависимост от класа карта.

-моята карта е класик с 1.5% кеш бек ограничен до 40 лв / 6 месеца. Но респективно и годишната такса е 40 лв

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 23.10.2019 г. в 14:43, georgebg каза:

- безплатен салон Преслав/Плиска + 2 гости

- безплатни салони Варна/Бургас + 1 гост

И сальоните са неограничени + тези на бгер 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Hollywood каза:

И сальоните са неограничени + тези на бгер 🙂

Да бе, ще трябва да прескачам до Варна/Бургас, че да ги ползвам:))))))

 

И след всичко казано, Пощенска - не, ЦКБ - не, ПИБ- не, какво остана - ДСК и УКБ ли?

Връзка към коментар
преди 10 минути , AlexandraKo каза:

Да бе, ще трябва да прескачам до Варна/Бургас, че да ги ползвам:))))))

 

И след всичко казано, Пощенска - не, ЦКБ - не, ПИБ- не, какво остана - ДСК и УКБ ли?

Ако не гониш задължително кеш бек картите на Цкб са добра опция. Добри курсове навсякъде ( за виза). Никъде не съм имал засечка да не мине. Дск Уиз имат 2 % кеш бек , но при плащане в чужбина не са много изгодни. В щатите долара го хващаха 1.80 ,еврото си е твърдо 1.96.В другите валути пак си е леко дърво. Уникредит ги забрави като опция - мое мнение 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 59 минути , Capitan Morgan каза:

Ако не гониш задължително кеш бек картите на Цкб са добра опция. Добри курсове навсякъде ( за виза). Никъде не съм имал засечка да не мине. Дск Уиз имат 2 % кеш бек , но при плащане в чужбина не са много изгодни. В щатите долара го хващаха 1.80 ,еврото си е твърдо 1.96.В другите валути пак си е леко дърво. Уникредит ги забрави като опция - мое мнение 🙂

На мен ми  трябва, само за чужбина.

Връзка към коментар
В момента, AlexandraKo каза:

На мен ми  трябва, само за чужбина.

Минава навсякъде на много - добър курс. Никога не съм се обаждал да "предупреждавам" че ще ползвам картата някъде , а съм плащал на 4 континета с нея без проблеми. Просто от чиста "лакомия" вече имам и Дайнърс и Дск Уиз  😄

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 минути , Capitan Morgan каза:

Минава навсякъде на много - добър курс. Никога не съм се обаждал да "предупреждавам" че ще ползвам картата някъде , а съм плащал на 4 континета с нея без проблеми. Просто от чиста "лакомия" вече имам и Дайнърс и Дск Уиз  😄

Благодаря, точно това питах още от началото.:))))Дали е безпроблемна навън.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 5.06.2019 г. в 12:00, georgebg каза:

Мислех си, че импринтерите са отживелица, от ерата на първите кредитните карти 😉 , докато и на мен не ми се случи в Делфи, в едно хотелче, после транзакцията "пристигна" след почти 2 месеца, бях забравил и за малко да я оспорвам 🙂 ...

Сега гледам , че все още се продават, което означава че се и ползват ....

https://www.wirelessterminalsolutions.co.uk/product/manual-imprinter-addressograph-bartizan-model-4850-flatbed/

 

Темата много сме я "дъвкали" вече, но ето и едно кратко обобщение от мен за картите, които са в полезрението ми към средата на 2019 г.

 

КК  Дайнърс Еволве - такса 48 лв./год. 

Предимства:

 - 1% кешбек на Дайнърс апликацията.  Плащане на битови сметки с 1% кешбек,

 - зареждане на Револют при курс на еврото 1.94926, което и трупа оборот за салоните

 - Бонус - 12 салона годишно.

Недостатъци:

- Мастъркард плащанията са без кешбек

- Няма релефен отпечатък

 

КК ДCК Уиз - такса 45/год.

Предимства:

- Членство в Дискаунт клуба на Уиз

- 2% кешбек на всички транзакции без паричните трансфери

- максималния кешбек в границите 800-1600 лв. (40к оборот)

- все още може да се тегли кеш през Curvе

Недостатъци:

- кешбека е само за Уиз

- курс на еврото 1.96

- много са стиснати относно лимита на картата 😉

 

WorldebitMC ЦКБ - безплатна

Тази карта е дебитна, но я включвам заради няколкото "бонуса" които предлага

Предимства:

- курс на еврото 1.958

- безплатно посещение на салони на Т2 / SOF + 1 гост

- FastTrack  на летище SOF + 1 придружител

- застраховки в чужбина, съответсващи на КК

  

КК Visa Platinum ЦКБ - такса 120/год.

Предимства:

- добра цена за платинена карта

- курс на еврото 1.958

- 2% кешбек на физически ПОС в БГ, ограничен до 100лв/6 месеца (5к оборот)

- безплатно посещение на салони на Т2 / SOF + 2 госта

- безплатно посещение на салони на VAR/BOJ + 1 гост (това поради спецификата на летищата 😉 , го предлага само тази карта)

- без такса (120 лв) при оборот 30к/год.

- високи нива на застраховките

Недостатъци:

- ограничен по вид и сума кешбек

 

КК Visa Gold Пощенска - такса 100/год. 

Предимства:

- до 1.5 % кешбек (500 лв. при 33.3к оборот)

- погасяне на Дайнърс без такси и с трупане на кешбек.

- безплатно посещение на салони на Т2 / SOF + 1 гост

Недостатъци:

-  2% превалутиране, не е подходяща за плащания в чужда валута

-  ограничена само на един бонус годишно до 500 лв. 

 

КК на ДСК  Частно банкиране - такса 180/300 /год  (КК класик/ККзлатна)

Предимства:

- 1.5 % кешбек, макс до 500/1000 лв./год.

- неограничен брой ДК (за пакета)

- неограничен брой безплатни преводи (за пакета)

- личен банкер (за пакета)

- безплатно посещение на салони на Т2 / SOF + 1 гост (за КК златна)

Недостатъци:

- курс на еврото 1.96

- висока цена за пакета

 

Безплатните преводи, като екстра, която предлагат някой бг банки в платени пакети, за мен е безмислена, след като има Револют, вече и с поддръжка на BGN, където преводите са безплатни.

За картите, които искат оборот за някой екстри (като салони при Дайнърс или падане на такса при ЦКБ) - този оборот се прави сравнително лесно със зареждане на Револют, след което превод за погасяване - директен или през някой други сметки/карти 🙂 

 

Та това беше моето непоискано мнение за най-добрите условия за карти в БГ, за които имам пряк досег или информация.

По принцип избирам продуктите чисто прагматично, без емоции или лични чувства 🙂 ,какво печелят банките на мой гръб  не ме интересува, стига моите ползи да ме удовлетворяват.

А за отношенето ... мхм класация няма да правя .... 

Дайнърс обещаха и ми вдигнаха лимита без никакви усложнени процедури като преиздавах от класик на еволве (5 цифрен лимит) ,

ДСК ме "убиха"  с одобрението на 1000 лв. лимит,и искреното им учудване, че съм очаквал по-висок 🙂 ,

а при същите изходни финансови данни (даже утежнени с 1000 лв, заради картата на ДСК), за седмица ЦКБ ми дадоха платинена карта с .... лимит като за платинена карта 😉 

 

Регистрирах се да изкажа благодарност за целия пост и да дам лични впечатления (пък и да питам някой и друг въпрос ако е възможно...)

 

КК Дайнърс Еволве до края на годината е без такса за първите 12 месеца.

Ползването на ложи е 12 на календарна година. На 1ви Януари се рестартира брояча. През първите 3 месеца са безплатни, след това се трупа оборот от 1000 лв за последните 90 дни към датата на посещението.

За всяка допълнителна карта (дори ползваща кредитния лимит на основната) важи правилото за оборот за ложите.

Курс ЕВРО/ЛЕВ за покупки наистина е 1.94926

Курс GBP/ЛЕВ, поне от това което видях е изключително конкурентен (при транзакция преди около 10 дни XE даваше 2,7778, транзакцията на картата беше приключена на курс 2,7785)

 

Ползвам и КК MasterCard Premium на Пощенска, замениха ми я от любимата Златна АМЕКС. Дава до 1000лв кешбек, които аз получавам годишно (дълга история...) Картата грам не става за ползване в чужбина, затова аз отдавна се отказах от нея.

 

До преди да получа Дайнърс, ползвах следната схема... Монезе и зареждане до 600 евро на месец с дебитна карта на Асет Банк (курса е 1.95583 като няма допълнителни такси).

 

Във връзка с описаното, моля за становище от компетентни лица 😎 относно приложимостта на някои от горепосочените хакове към днешна дата:

С КК Дайнърс Еволве може ли все още да се зарежда Револют без такса и без начисляване на лихва до дата на плащане на задължения. Важи ли за Монезе? Нямам Револют, но бих могъл да си открия ако е така.

 

С КК MasterCard Premium на Пощенска може ли да все още да се погаси Дайнърс без такси и с трупане на кешбек. Питам защото опитах да заредя Phyre, и ми събра такса в рамките на 1% (но без да ми начисли лихва)

 

Благодаря предварително 😊

Връзка към коментар
преди 18 минути , PROFILED каза:

С КК Дайнърс Еволве може ли все още да се зарежда Револют без такса и без начисляване на лихва до дата на плащане на задължения.

вече има такса 1% (може и да не е влязла в сила, но е обявена)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.