Прескочи до съдържание

Банкок за 2 дни


Elena1967

Препоръчани мнения

Моля дайте предложения за програма. Пристигам на 13/02 в 10:55. Само "must see". Предпочитам да усетя атмосферата на града и нощния живот. Летя за Пукет на 15/02 в 12:45.

Предварително благодаря за съдействието

Връзка към коментар

Включвам леко фактора умора от полетите, което намалява престоя на не точно два дни, но да го кажем 1 и малко :) 

 

Ако искаш да се потопиш в атмосферата, то ти препоръчвам да не спиш в районите, които са популярни сред туристите - Као Сан Роуд и хотелите около големите молове Siam и Paragon. 

 

Аз спах в ей това нещо: https://www.booking.com/hotel/th/bangkok-loft-inn-bangkok.en-gb.html?aid=368032 , което е на пешеходно разстояние от метро и след това с корабче слизаш в стария град. Силно препоръчително е да вземеш корабчетата използвани от местните - макар и не толкова добре организирани като туристическите са почти на никакви пари и минават кажи-речи по същия маршрут. Може би там ще е атмосферата, която търсиш, недостатък е че ще загубиш малко време в път, но мисля, че няма как да си близо до основните атракции и в същото време да усетиш духа извън туризма.

 

Основните забележителности в самия стар град са доста близо една до друга - дворецът (Grand Palace, ако някой ти каже че не работи не му вярвай!), полегналия Буда, Wat Arun от другата страна на реката. Тук ще си отиде по-голямата част от един ден, препоръчвам да го направиш на 14.02 като целия ден е пред теб. След като залезе слънцето може да се насочиш към Patpong за нощния живот. Тук откровено казано не съм експерт, така че другите да помагат дали има по-подходящо място. 

 

За останалата половинка ден при пристигане, не знам дали те привличат големи, лъскави молове и модерно изглеждащо city, но може поне да ги видиш заради контраста с останалата част от града. 

 

Ако мога да резюмирам, задължителните неща според заявеното от теб са:

- Дворецът (Grand Palace)

- Околните храмове - Wat Pho, Wat Arun

- Лодка по реката, ако си в корабчетата с местните още по-добре

- Малка част от модерният Банкок

- Нощния живот според предпочитанията - Patpong е най-популярната зона. 

 

Возенето в тук-тук може да е много приятно, но рискуваш много, ако се качиш да почне да те разкарва из магазини да пазаруваш, а не там за където си се запътила. Макар и да е специфично за региона, по-скоро не бих препоръчвал да пробваш в единствения ти ден в Банкок. 

 

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 4 часа, Георги каза:

Включвам леко фактора умора от полетите, което намалява престоя на не точно два дни, но да го кажем 1 и малко :) 

 

Ако искаш да се потопиш в атмосферата, то ти препоръчвам да не спиш в районите, които са популярни сред туристите - Као Сан Роуд и хотелите около големите молове Siam и Paragon. 

 

Аз спах в ей това нещо: https://www.booking.com/hotel/th/bangkok-loft-inn-bangkok.en-gb.html?aid=368032 , което е на пешеходно разстояние от метро и след това с корабче слизаш в стария град. Силно препоръчително е да вземеш корабчетата използвани от местните - макар и не толкова добре организирани като туристическите са почти на никакви пари и минават кажи-речи по същия маршрут. Може би там ще е атмосферата, която търсиш, недостатък е че ще загубиш малко време в път, но мисля, че няма как да си близо до основните атракции и в същото време да усетиш духа извън туризма.

 

Основните забележителности в самия стар град са доста близо една до друга - дворецът (Grand Palace, ако някой ти каже че не работи не му вярвай!), полегналия Буда, Wat Arun от другата страна на реката. Тук ще си отиде по-голямата част от един ден, препоръчвам да го направиш на 14.02 като целия ден е пред теб. След като залезе слънцето може да се насочиш към Patpong за нощния живот. Тук откровено казано не съм експерт, така че другите да помагат дали има по-подходящо място. 

 

За останалата половинка ден при пристигане, не знам дали те привличат големи, лъскави молове и модерно изглеждащо city, но може поне да ги видиш заради контраста с останалата част от града. 

 

Ако мога да резюмирам, задължителните неща според заявеното от теб са:

- Дворецът (Grand Palace)

- Околните храмове - Wat Pho, Wat Arun

- Лодка по реката, ако си в корабчетата с местните още по-добре

- Малка част от модерният Банкок

- Нощния живот според предпочитанията - Patpong е най-популярната зона. 

 

Возенето в тук-тук може да е много приятно, но рискуваш много, ако се качиш да почне да те разкарва из магазини да пазаруваш, а не там за където си се запътила. Макар и да е специфично за региона, по-скоро не бих препоръчвал да пробваш в единствения ти ден в Банкок. 

 

 

Изключително изчерпателен и полезен за всички нас отговор :)

Връзка към коментар

Аз въпреки съвета на Георги бих препоръчал спане в околностите на Као Сан Роуд или Рамбутри. В района също има по спокойни хотелчета, но там може да се види, усети, пробва и т.н. всичко което е Банкок или Тайланд. Има безброй ресторанти, туристически агенции, салони за масаж. Лесно може да си уредите виза за съседни държави, екскурзия до близката провинция, сутрин и вечер може да пробвате по един традиционен тайландски масаж и т.н. Възможността за евтин и чест трансфер с микробуси до летищата също не е за подценяване.

Нощният живот в Банкок е на две места. Около Као Сан Роуд и Рамбутри  и около Патпонг. Ако искате да влизате в нощните стриптийз барове в Патпонг бъдете подготвени, че сметката може да е по вискока от колкото очаквате. Това което обещават пред бара не винаги се покрива с това което има като цени вътре. Въпреки всичко си струва да се види едно такова шоу, защото в Европа човек никъде не може да види такива номера :)

 

Ако имате малко време аз не препоръчвам да ходите в моловете. Нищо специално няма в тях, а и цените не са много ниски.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Много благодаря за съветите. Забравих да пиша, че вече съм резервирала хотел - Furama Silom. От тази гледна точка, транспортът ми е малко "X". В близост има автобус (No 177), но не знам до колко може да се разчита на него. Моля за предложения. Трансферите до и от летищата са ни уредени.

Връзка към коментар
На 1/18/2018 в 13:34, Elena1967 каза:

Много благодаря за съветите. Забравих да пиша, че вече съм резервирала хотел - Furama Silom. От тази гледна точка, транспортът ми е малко "X". В близост има автобус (No 177), но не знам до колко може да се разчита на него. Моля за предложения. Трансферите до и от летищата са ни уредени.

Имаш наблизо станция на МРТ, аз лично бих избрал това пред автобусите. 

 

Хващаш МРТ-то за една спирка и слизаш на Saphan Taksin. От там хващаш гореспоменатите корабчета и си в стария град, с основните дворци, замъци и туристически забележителности. 

 

image.png

 

Пак наблягам - няма да сбъркаш, ако избереш местните корабчета, при тях се качваш и чакаш продавач/ката да дойде при теб с една подрънкваща тенекия. Билетчето струва няколко стотинки, само прегледай добре маршрутите. 

 

За нощния живот - Patpong ти е на пешеходно разстояние. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравей. Щях да ти препоръчам Trinity Silom, защото е по-добър и с малко по-добро местоположение. Furama e OK само ако си в реновирана стая и закуската беше ужасна. Но важното - и двата хотела са на пешеходно разстояние от нощният пазар и Патпонг. На едната улица са повече момичета (и транвестити), на другата са повече момчета. На пазара има хубави чанти и часовници, но трябва добре да се пазариш. Почват от 2000 бата и накрая ги вземаш за 300-400. Спирката на корабчетата за двореца е до "Ориентал Мандарин" и е на 20-25 мин пеша от Furama. Аз бих взел тук-тук, но внимавай, защото всички те карат на една пресечка преди Мандарин, където е частно пристанище и искат по 2000 бата за лодка. Трябва да слезеш пред входа на Мандарин, а не да ти показват че бил отдясно. 3 пъти съм хващал тук-тук и всеки път ми го спрятат този номер. Лодките от спирката на Мандарин са скъпи и евтини, но скъпите не са много скъпи. Хващай каквото дойде и слез на двореца. Билета за вход е двоен - включва и вход за един друг дворец извън Бангкок, в който никога не съм ходил. Най-красивото нещо вътре е барелефа на стената. Обикаля около 1,5 км с изрисувани сцени от индийско-тайландски епос. Накрая на обиколката има музей, който повечето хора пропускат - намира се до едни наредени топове.

За летището от хотела ще ти уредят трансфер за 2000 бата мисля. Но и двете летища са много далеч от Силом, така че няма друг бърз вариант. Пътува се около час, ако няма трафик. Ако имаш други въпроси - питай. Силом ми е любимата част от Бангкок. Вечерта може да отидеш на скайбар, на 15 мин от Furama, макар че гледката от покрива на хотела при басейна също си я бива. В Ориентал Мандарин е кафето на писателите, но не пускат без официално облекло.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 8 месеца по-късно ...

отиваш на On Nut station в Бангког и питаш за автобус номер 511 намираш шофьора и му казваш къде искаш да отидеш те са любезни и ще те свалят на точното място. Билета по мое време струваше около 20 бата което е нищо защото е около час пътуване вън от Бангког. Таксито беше около 300 бата. Мястото е огромно и отнема много време. В цената на входният билет е включено безплатно колело. Има и трамвай ако се не лъжа но тръгва само сутринта в парка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще се възползвам от темата, поради припокриване на времетраенето. Така, имам следната чуденка. Ще бъдем до Банкок от круиз. Имаме два дни. Круизното пристанище е на 130 км, 2 часа път горе долу. Имам два варианта - да си купя корабна екскурзия - струват около 230 Евро на човек, 17 часа е общо с основните неща, включително нощния пазар, лодка и не знам си кво, има и с приспиване и хотел, но то вече идва излишно скъпо и няма смисъл,защото втория ден е направо ходене до кораба. Бях се примирила, докато вчера намерих фирма в триоадвайзър, която прави трансфери порт-Банкок-порт, на цена от 70 Евро в посока. В този случай мога и хотел да си взема, където ми харесва, и ще имам повече време. Корабната екскурзия ще ми даде повече спокойствие, а другото повече свобода да видя Точно каквото искам. Какво ще препоръчате, какво мога да видя за ден цял, една нощ и половин ден? Ще се справим ли с всичко спокойно, или да залагам на сигурно? Искам да добавя, че съпругът ми е много предубеден към тази част от Азия(за това се съгласи за там само с круиз) и нямам право на грешки от рода на лутане и непрекъснато занимаване с хора, които да се опитват да ни метнат.

Редактирано от luba_rizova
Връзка към коментар

Бангког е прекрасен, шумен пъстър , шантав, но не е опасен в смисъл, че ако го сравня с Гватемала сити където не знаеш от къде могат да те подпрат я с нож, я с пистолет...та съвета ми е нещо което е задължително и е прекрасно е Императорският дворец, за толкова кратко време недейте да се опитвате да видите много неща, просто изберете едно и се насладете на града. Храна е превъзходна, има много пазари, шумни улици, канали, лесен е за навигиране. Относно круизните екскурзии аз не съм имала опит защото съм по друг вид пътуващ, но ако тази фирма от трипадвайзора е с добро реноме, е за предпочитане. Освен това ще сте свободни да изберете хотел, в хотелите има много предложения за нощният пазар и други забелижителности които като цени ще са в пъти по евтини от това което корабния агент предлага ...съвета ми е не планирайте всичко от тук защото на место нещата винаги са различни и просто не можете да предвидите какво ще искате като отидете там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В Бангкок тази година спахме на 2 места, като и 2та пъти ползвахме Zen Rooms. Първото беше в туристически район (Пратунам). Като цяло туристическите места са пъстри, шарени, с ресторанти и прочие, но това не е истинския Бангкок. Все пак в района на Пратунам според мене пак е по-добре от Khao San Road, затова го споменавам, но не го препоръчвам.

 

Вторият хотел не беше толкова близо до центъра, но в същото време попаднахме на доста различно място. Пак си имаш всичките улични търговци, храни, аромати, но почти не се забелязват туристи. Цените са осезаемо по-евтини и определено има повече вкус на истинския Бангкок. Дори е някак си по-чисто и по-спокойно. Силно препоръчвам: ZEN Rooms Inthamara Soi 49 - Buddy's place. бюджетно, но чисто и много добре организирано. Препоръчвам и посещение на недалечния пазар за плодове и зеленчуци Huai Kwang Market. За уикенд, доста популярен е Chatuchak market, но дори извън работните часове също има доста интересни неща да се видят. От Чатучак започват и серия от паркове, които са супер място да полегнеш и да починеш, докато гледаш малките алигаторчета из езерото. 

 

 

За предвижване е уместно да се ползва такси на брояч. Евтин и бърз транспорт. Малко трудно се навиват на къси разстояния и по тази причина доста често им оставях 30на% бакшиш. На фона на тук-тук са безумно евтини. Е, разбира се няма как да се съизмерят с автобусния и речния местен транспорт, но според мене конкурират метрото за 2ма , на по-къси разтояния. 

 

 

 

Редактирано от Боян Димитров
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 5.10.2018 г. в 10:16, luba_rizova каза:

Какво ще препоръчате, какво мога да видя за ден цял, една нощ и половин ден? Ще се справим ли с всичко спокойно, или да залагам на сигурно?

Ще се справите спокойно. В пълния ден се дръжте само в стария град, не е нужно да ангажирате частен транспорт, може само с корабчетата. Дворецът си е половин ден като нищо, останалите храмове ще го допълнят.

 

Ако ви остане време, може да слезете до Као Сан Роуд (също може пеша, макар и малко по-длъжка разходка) за да видите най-голямото бекпекърско ядро и да ви предлагат Армани на всеки метър. Както звучи от описанието, това може и да го пропуснете 🙂

 

 Яжте плодове, посещавайте западно изглеждащи ресторанти, което ще е голяма загуба според мен, но все пак по-чувствителните стомаси не понасят дори и читава тайландска храна. Не обръщайте внимание някой ако ви каже, че даден обект е затворен. Ако ви е нужен транспорт все пак, хващайте таксита и настоявайте да пуснат метъра - такситата имат едни такива ярки, шаренки цветове. Рискът да ви се случи каквото и да било неочаквано ще е сведен до нула. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги каза:

Яжте плодове

Яжте ананаси, пийте фрешове от портокал, passion fruit (маракуя)... Никога през живота си не сме яли толкова сладки и ароматни ананси, а фрешовете от портокал и маракуя бяха уникални! 🙂 Драконовия плод го опитахме, че беше атрактивен на визия, но не ни допадна. И стойте далеч от durian fruit, че ще ви вмирише живота... 🙂

durian-fruit-500x500.jpg

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Да не отварям нова тема - имам 2 дни и половина в Банкок (31.12-2.01)

 

Мислех си да направя двореца и храмовете на 1.01 и на 2.01 - Аютая.

 

Добър вариант ли е? Аютая сама ли да тръгна или да резервирам 1-дневна екскурзия?

 

Други предложения? Без молове, шопинг и подобни 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен 2 дни са твърде малко за Банкок, за да ги разделяш и с Аютая. По-добре обиколи храмовете, Каосан, иди на някой масаж, хапни стрийт фууд, отиди на floating market, къщата на Jim Thomson и то времето "литнало"

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз имам едно въпрос относно трафика. На тръгване от Банкок почти сме запазили трансфер от 19 часа . Полета ни е 00.20 . Принципно "уж" има време ,но дали да не се застраховаме и да го дръпнем от 18 часа ? Parvena hotel sathorn - Suvarnabhumi Airport  - дава го 37 м очаквано време за пристигане . Нямам представа как е движението там .

Връзка към коментар
преди 9 часа, anita82 каза:

Да не отварям нова тема - имам 2 дни и половина в Банкок (31.12-2.01)

 

Мислех си да направя двореца и храмовете на 1.01 и на 2.01 - Аютая.

 

Добър вариант ли е? Аютая сама ли да тръгна или да резервирам 1-дневна екскурзия?

 

Други предложения? Без молове, шопинг и подобни 🙂

Ние пристигаме към 11 ч на 1.01 и целия 2.01 ще бъдем в Банкок. Планираме Двореца и Изумрудения Буда задължително. Може да се видим.

Редактирано от Дани Магелани
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
5 hours ago, chandni said:

По-добре обиколи храмовете, Каосан, иди на някой масаж, хапни стрийт фууд, отиди на floating market, къщата на Jim Thomson и то времето "литнало"

Масажите и храната са задължителни!

 

Какво му е специалното на floating market и къщата на Jim Thomson? Проверих ги в гугъл и изглеждат добре, но някак ми бледнеят спрямо Аютая и Ancient City? Пропускам ли нещо?

 

4 hours ago, Дани Магелани said:

Ние пристигаме към 11 ч на 1.01 и целия 2.01 ще бъдем в Банкок. Планираме Двореца и Изумрудения Буда задължително. Може да се видим.

Супер, много ще се радвам. На 2ри ли ще правите двореца? Аз съм в Мирамар хотел и ще имам местна СИМ и интернет, може да се доразберем на лични или Whatsapp като наближи

Връзка към коментар
преди 3 часа, anita82 каза:

Какво му е специалното на floating market и къщата на Jim Thomson? Проверих ги в гугъл и изглеждат добре, но някак ми бледнеят спрямо Аютая и Ancient City? Пропускам ли нещо?

Ами на нас ни допаднаха много, но всеки сам преценява какви са неговите интереси... Плаващият пазар е пъстър, цветен, различен... Нещо, което не може да се види навсякъде...

17862819_1366200390113846_59130474198479

 

17799008_1366201756780376_51540871895219

 

17800260_1366201406780411_62111024434229

 

17523422_1366201410113744_91296527038729

 

Относно Jim Thomson:

Цитат

 

Jim Thompson’s House - там, където Изтокът среща Запада
Джим Томпсън е американски шпионин и търговец на коприна в Тайланд през 50-те и 60-те години. Един ден през 1967 г., в разгара на успеха си, той мистериозно изчезва в малайзийската джунгла. Домът му е в традиционен тайландски стил, декориран с красиво тиково дърво и заобиколен от градини. След като приключил с военната си служба през 1946, решил да се установи в Тайланд, където посветил повече от 30 г., за да съживи тайландската коприна, която тогава била една умираща занаятчийска индустрия и да я представи на света и на най-уважаваните модни къщи и модни подиуми в Париж, Ню Йорк, Лондон и Милано.

17861856_1366203113446907_41555387636993

 

17884029_1366203330113552_49127596174021

 

17861562_1366203806780171_11410423079160

 

17861855_1366204016780150_83451420611444

 

17861719_1366203803446838_90602911873540

 

Още нещо, за което се сетих в Банкок, което също е must see 🙂 - Soi Cowboy - red district... 🙂 Там, където "мадамите" са с адамови ябълки...:girl_crazy:

17862702_1366206890113196_99997032636537

 

...както и Giant Swing, китайския квартал... А храмове и дворци можеш да разглеждаш и цяла седмица в Банкок... 🙂 Просто при два дни, с ходене до Аютая ще си разпокъсате много времето и ще загубите такова в път, вместо да го уплътните в Банкок.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 часа, anita82 каза:

Да не отварям нова тема - имам 2 дни и половина в Банкок (31.12-2.01)

 

Мислех си да направя двореца и храмовете на 1.01 и на 2.01 - Аютая.

 

Добър вариант ли е? Аютая сама ли да тръгна или да резервирам 1-дневна екскурзия?

 

Други предложения? Без молове, шопинг и подобни 🙂

Според мене си направете Аютая. Аз 3 пъти съм ходил в Бангкок за пове§е от седмица общо и не съм намерил време да отида до Аютая, не §е не ми се ходи, просто Бангкок ми харесва все пове§е с всяко ходене. Но важното е какво човек си е навил на пръстта. Като гледам цитатите, ако не направите Аютая много ще съжалявате, а в Бангкок винаги ще има възможности да се върнете. И да, до Джим Томпсън, и аз не съм намерил време да стигна, макар че минах покрай нея извън работно време. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Capitan Morgan каза:

И аз имам едно въпрос относно трафика. На тръгване от Банкок почти сме запазили трансфер от 19 часа . Полета ни е 00.20 . Принципно "уж" има време ,но дали да не се застраховаме и да го дръпнем от 18 часа ? Parvena hotel sathorn - Suvarnabhumi Airport  - дава го 37 м очаквано време за пристигане . Нямам представа как е движението там .

А защо не си хването метрото (виждам, че има спирка близо до хотела) до някоя от спирките на airlink-a и от там - с него до летището? При това положение и в 20 да тръгнете, пак ще сте навреме, тъй като нито метрото, нито airlink-ът са зависими от трафика.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, chandni каза:

А защо не си хването метрото (виждам, че има спирка близо до хотела) до някоя от спирките на airlink-a и от там - с него до летището? При това положение и в 20 да тръгнете, пак ще сте навреме, тъй като нито метрото, нито airlink-ът са зависими от трафика.

Подкрепям и допълвам: оставете си поне 2 часа за летището, дори 2 часа са известен риск. Това не е софийския терминал 1, където за полет в 8, излизам от вкъщи в 7:20 и не живея в Дружба или Младост 🙂.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.