Прескочи до съдържание

Банкок за 2 дни


Elena1967

Препоръчани мнения

200 до 400 най-туристическите за час. Това е нормален на една - две части на тялото и без цапотене с разни мазнотии. 😄 С мазнотиите и цяло тяло е повече. Аз не съм голям фен на масажите, но глава и рамене ходя да ми масажират за до 250. Това е някакъв съвременно навлязъл масаж, явно по желание на туристите, но единственият, който ми понася. На крака и тайландски с колената в гърба  и разягане не бих се навил и те да ми плaщат. 😄

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Абсолютно цялото тяло си беше и без каквито и да е мазнотии, но мачкаха яко. На мъжа ми му хареса, но той е по-едър и издържа на усукване/мачкане. Мен ме бяха насинили цялата, въпреки, че предупредих, че искам леко... 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Да напиша как минаха моите 2 дни в Банкок, на някой може да е полезно.

 

31 Дек - кацнах в 7 вечерта, оставих си голямата раница на летището. Бая време докато намеря багажното което се оказа срещу изход номер 4 (Суварнабуми).

Нямаше грам опашка, но беше и Нова Година. Хванах влака, който беше безплатен, мисля покрай НГ. После се метнах на Граб моторче до Chinatown където ми беше хотела. За целия престой ползвах Граб 3 пъти, сметката беше между $1 и $3

Нова Година на Каосан Роуд - уникално преживяване, аз си блеех с 650мл бира в ръката, ядох стрийт фуд и плодове.

 

1 Януари - Правих този тур, горещо препоръчвам:

https://www.expedia.com.au/things-to-do/en/ayutthaya-ancient-capital-with-river-cruise-lunch-palace.a187467.activity-details

Обяда е на лодката и е пиршество, само напитките се заплащат

Вечерта се видяхме с Дани около Байоке, качих се да гледам нощни гледки и се мотах по пазарите и кръчмите под Байоке до полунощ

 

2 Януари - Правихме този тур с Дани и Патилана:

https://www.viator.com/tours/Bangkok/THE-BEST-OF-BANGKOK-CITY-TOUR/d343-20893P1

На мен ми хареса, бяхме само 5 човека в мини ван. Историите които мацката разказваше бяха интересни и ни оставяше доста време да се шматкаме и снимаме. Разходката в Китайския квартал беше леко безмислена

 

2та дни не ми стигнаха, искам пак. Не бих отишла специално в Банкок, но ако ми е по път за някъде с удоволствие бих останала още 2 дни. Нямах време за масаж, но компенсирах с бири 😄

  • Харесвам 2
  • Браво 3
Връзка към коментар

Нашите два дни преминаха изцяло в Банкок. Отказахме се от варианта първо да взимаме влак от летище Дон Муанг до Аютая. Полетът ни от Пукет беше много ранен, след осемнайсет дни напът не ни се разправяше още да мъкнем багаж. А и от летището имаше автобус А4 директно към района на Каосан, който за по 50 бата на човек (по-малко от 3 лв.) ни спря съвсем близо до хотела ни. Пътувахме около 40 минути. Интервалът му на движение е на през половин час. При нас дойде веднага. 

В хотела (Khaosan Art hotel) ни настаниха веднага, та някои си отспаха.

Последва хапване, пийване и шматкане из района на khaosan и rambuttri (Радо беше писал, че Рамбуттри е много по-яката улица и съм съгласен с него. Най-много ни хареса едно кръчменце gecko, което беше почти до хотела ни.

Продължихме с безцелно шматкане по няколко по-малко известни храма, гигантската люлка и полека стигнахме до golden mount temple. Там има вход 50 бата и качване на около 340 стъпала, но качването е изключително лесно и интересно, на няколко места може да биеш камбани и гонгове и изобщо отдавна не е имало толкова звънтеж в главата ми. Гледките оттам си струват, вероятно по залез е най-добре, но ние не останахме дотогава. На връщане влязохме и в металния храм Loha Prasat, който също много ни хареса. Няма такса за вход, но работи до 17 ч. И успяхме само да разгледаме експозицията долу, не ни позволиха да се качим горе.

На връщане лудницата на каосан вече беше почнала, скорпиони и тарантули на клечка, крокодили на грил и прочие...

Върнахме се, събудих mistress of germs, която юнашки си беше отспала, и вече по мръкнало отидохме до кея phra arthit (на около стотина метра от хотела ни). Оттам хванахме лодка на chao praya express boat с оранжев флаг. Цената е 15 бата или 4 пъти по-евтино от другата компания с туристическите лодки. Слязохме на Wat arun, храма на зората, който е най-красив по мръкнало, когато е осветен. Фотосесия около него и си взехме последното корабче наобратно в 19.25 ч. Вечеря пак в геконското барче.

На другия ден можеше да отидем с тур до Аютая и това щеше дори да ни излезе по-евтино. С пазарлък ни го предложиха за по 600 бата на човек. Но туровете почваха от седем сутринта, а при условие, че имахме полет чак след полунощ (и то три свързани длъжки полета в рамките на едно денонощие) решихме да не си го причиняваме.

Спахме по до късно, стегнахме си багажа и го оставихме да ни го пазят в хотела. Разгледахме надълго и нашироко двореца и изумрудения Буда (500 бата) и wat pho с полегналия Буда (200 бата). В билета за двореца се включваше и безплатно половинчасово представление khong в маскирани костюми. До театъра ни закараха с безплатно атракционно "влакче". Представлението много ни хареса.

Накрая остана време само за припрян шопинг плюс хапване на Рамбуттри. Малко преди 19.30 ч излязохме на автобусната спирка на 30 метра пред хотела да чакаме автобус S1 за летище Suwarnabhumi. И тоя рейс трябва да минава на през половин час. Ние го чакахме 28 минути и малко се поизнервихме. За сметка на това явно час-пикът беше попреминал, та пътуването ни трая един час вместо час и половина. Цената е 60 бата на човек.

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! Моля за съвет относно краткия престой, който ни предстои в Банкок през Март месец. 

 

Полетите, за съжаление са доста неудобни. Полета ни от Пукет до Банкок пристига в 12:25ч. Предполагам, че ще успеем да тръгнем от летището чак около 13:30 и по точните изчисления на google maps имаме едни 35-40км до хотела в Silom и би трябвало най-късно до 15:00ч. да се чекираме в хотела. 

 

Това ни оставя с доста малко време дневна светлина, в която да се разходим из стария град. Коя част от него би била най-подходяща да се види за толкова кракто време? Вечерна разходка заслужава ли си или пък да видим някой от плаващите пазари? 

 

След това оставаме с 2 пълни дни, от които смятаме единия да отделим за Аютая, а другия пак за разходка из стария град. 

 

Връзка към коментар

Аз бих препоръчала да видите Grand Palace с храма на изумрудения Буда и другия много красив храмов комплекс - Wat Pho - полегналия Буда е там. Така ще ви отиде целия ден и вечерта може да хването за 1 спирка лодка от градския транспорт до Wat Arun, който е много добре осветен и изключително красив вечер. 

В другия ден можете да отидете до Аютая и вечерта да се помотаете по Khaosan road и Rambutri. 

Връзка към коментар
преди 3 часа, tsvet каза:

Здравейте! Моля за съвет относно краткия престой, който ни предстои в Банкок през Март месец. 

 

Полетите, за съжаление са доста неудобни. Полета ни от Пукет до Банкок пристига в 12:25ч. Предполагам, че ще успеем да тръгнем от летището чак около 13:30 и по точните изчисления на google maps имаме едни 35-40км до хотела в Silom и би трябвало най-късно до 15:00ч. да се чекираме в хотела. 

 

Това ни оставя с доста малко време дневна светлина, в която да се разходим из стария град. Коя част от него би била най-подходяща да се види за толкова кракто време? Вечерна разходка заслужава ли си или пък да видим някой от плаващите пазари? 

 

След това оставаме с 2 пълни дни, от които смятаме единия да отделим за Аютая, а другия пак за разходка из стария град. 

 

Защо тогава не си изберете хотел в близост до забележителностите, които ще разглеждате. Струва ми се странно да нощувате около Силом, колкото и комуникативно място да е. И от двете летища има автобуси до района на Каосан, а оттам почти всичко интересно е на пешеходно разстояние. От летище Дон Муанг пътувахме 40 минути с автобус, а до летище Сууанапуми - около час. Ако искате да пътувате до Аютая с влак, а не с организиран тур, да, тогава Силом е по-добър вариант.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.