Прескочи до съдържание

Билети за Москва и С. Петербург


Препоръчани мнения

Имаме намерение да си организираме самостоятелна екскурзия  София – Москва – Петербург – София в началото на юни за десетина дни. Поразгледах предложенията за билети и за отсечката София – Москва ми се струва най-икономичен вариантът София – Варна с Bulgaria Air FB 971  07:10 – 08:00  и след това Варна – Москва пак с  Bulgaria Air  FB751, но с билети закупен от Aviobilet  за чартърен полет , с час на излитане 13:00 и 2часа и 30 минути полет. Не съм пътувала до сега с чартърен полет и имам  някои притеснения. Днес се опитах 3 пъти да се свържа с Bulgaria Air  на телефона, който са посочили за София, отговорът беше: „всички оператори са заети, опитайте по-късно“. Затова моля, ако някой знае да ми отговори на следните въпроси:

-          калко голяма е вероятността полетът да бъде отложен/отменен и какви последствия може да има за влизането в Русия – четох, че искат да декларирам датата на влизане, за да ми издадат виза?

-          Как/къде мога да разбера какъв безплатен багаж мога да взема? - става дума за чартърния полет Варна – Москва, за София – Варна ми е ясно.

-          Не видях никъде в сайта на Aviobilet.com някакви контакти. Достатъчно надежден ли е този сайт, някой купува ли билети от там? Ако нещо се обърка към Bulgaria Air ли ще се обърна за помощ?

-          Не че е толкова важно, но с час на излитане 13:00 и 2часа и 30 минути полет не би ли трябвало да се обяви кацане в 16:30 имайки предвид, че в Москва са с един час напред? В сайта е обявено 15:30.

Имам още много въпроси за изясняване, но нека карам подред.

Връзка към мнение

Не мога да помогна по всички въпроси, но все пак:
 

-началото на юни според все още е слаборисков сезон за проблеми с полетите, тъй като натоварването на чартърите не е толкова голямо.

-авиобилет са си сериозна компания и няма какво да се притесняваш, ето контакти на един от офисите им, може да се обърнеш директно към тях за въпроси с багажа https://aviobilet.com/bg/contents/2/about

-особено извън сезона може да ползваш телефона на БГ Ер във варненския/бургаския им офис, за да се свържеш с тях по-лесно https://www.air.bg/bg/kontakti?city=27

-по подробности с визата нямам представа

Това е от сайта на въпросната компания
 

7.Колко багаж е разрешен на чартърните полети в рамките на заплатената цена за  самолетен билета и предлага ли се храна на борда на самолета? Като правило разрешеното тегло на багажа, който се предава при регистрацията за полета е 20 кг. Свръхбагажът се заплаща на съответното летище, окъдето започва маршрута, съгласно тарифите на съответната авиокомпания. Като правило в цената на чартърните самолетни билети от Русия до България и обратно е включена храна, която при по-кратките полети се състои от студена закуска, а при по-продължителните и от горещи ястия. 
 

Връзка към мнение
преди 38 минути , taniamoutafi каза:

 

-          Не че е толкова важно, но с час на излитане 13:00 и 2часа и 30 минути полет не би ли трябвало да се обяви кацане в 16:30 имайки предвид, че в Москва са с един час напред? В сайта е обявено 15:30.

 

 

 

С един час напред са само през зимата. През лятото няма разлика, тъй като в Русия се отказаха от лятното часово време.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 36 минути , zzxxcc каза:

 

С един час напред са само през зимата. През лятото няма разлика, тъй като в Русия се отказаха от лятното часово време.

Един час са лятото, зимата са два часа!! Опааа, а часовникът на компютъра ми е още в СЕТ зоната, т.е. прав си  за разликата всъщност -_-

 

www.timeanddate.com/worldclock/russia/moscow

Редактирано от Meidj
глуп
Връзка към мнение
преди 31 минути , tch каза:

Не мога да помогна по всички въпроси, но все пак:
 

-началото на юни според все още е слаборисков сезон за проблеми с полетите, тъй като натоварването на чартърите не е толкова голямо.

-авиобилет са си сериозна компания и няма какво да се притесняваш, ето контакти на един от офисите им, може да се обърнеш директно към тях за въпроси с багажа https://aviobilet.com/bg/contents/2/about

-особено извън сезона може да ползваш телефона на БГ Ер във варненския/бургаския им офис, за да се свържеш с тях по-лесно https://www.air.bg/bg/kontakti?city=27

-по подробности с визата нямам представа

Това е от сайта на въпросната компания
 

7.Колко багаж е разрешен на чартърните полети в рамките на заплатената цена за  самолетен билета и предлага ли се храна на борда на самолета? Като правило разрешеното тегло на багажа, който се предава при регистрацията за полета е 20 кг. Свръхбагажът се заплаща на съответното летище, окъдето започва маршрута, съгласно тарифите на съответната авиокомпания. Като правило в цената на чартърните самолетни билети от Русия до България и обратно е включена храна, която при по-кратките полети се състои от студена закуска, а при по-продължителните и от горещи ястия. 
 

Благодаря! Мисля си колко рано ще започнат да пристигат в Москва и другите градове футболистите и феновете им за Световното. А това, което си ми цитирал за багажа е от сайта на Bulgaria air или Bulgaria Air charter? Не знам дали не са две различни фирми. В сайта на Bulgaria Air charter няма дестинация Москва.

Връзка към мнение
Преди 1 час, taniamoutafi каза:

Благодаря! Мисля си колко рано ще започнат да пристигат в Москва и другите градове футболистите и феновете им за Световното. А това, което си ми цитирал за багажа е от сайта на Bulgaria air или Bulgaria Air charter? Не знам дали не са две различни фирми. В сайта на Bulgaria Air charter няма дестинация Москва.

От сайта на aviobilet https://aviobilet.com/bg/contents/3447/FAQ

Поне според мен няма голямо значение кога ще започнат да пристигнат феновете и отборите, защото те няма да пристигат от България и БГ Ер няма да е заангажиран с тяхното превозване.

Връзка към мнение
преди 12 часа, taniamoutafi каза:

но с билети закупен от Aviobilet  за чартърен полет ,

Аviobillet  не продават най-евтино! Най-вероятно сте видяла билет за 40-50 евро и много сте се зарадвала. Точно от 15  години следя динамиката на цените Бургас/Варна-Москва. Около 10 май ще има  масово цени по 20-25 евро за началото на юни. Миналата година чартърната програма н Bulgaria Air беше един голям скандал- забавяне на полетите с 3-4  дена. Беше в средата на юни. После нещата се нормализираха. Вчера видях в руски сайт билет Бургас-Москва за 1300 рубли(18 €). за началото на юни.

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 14 часа, taniamoutafi каза:

вероятността полетът да бъде отложен/отменен и какви последствия може да има за влизането в Русия –

Никакви последствия няма да имате! Няма да бъдете санкционирана затова, че   например,  визата ви е от 04.06.18, а сте влезли по-късно.

Връзка към мнение
преди 20 часа, taniamoutafi каза:

Не знам дали не са две различни фирми.

Това са две различни компании с донякъде сходни названия. При миналогодишните юнски отлагания на чартърните полети на Bulgaria Air от Bulgarian Air Charter няколкократно излизаха с декларации, че са отделна компания и не носят отговорност за проблемите на Bulgaria Air.

Редактирано от epetkov
Връзка към мнение
преди 12 часа, epetkov каза:

Аviobillet  не продават най-евтино! Най-вероятно сте видяла билет за 40-50 евро и много сте се зарадвала. Точно от 15  години следя динамиката на цените Бургас/Варна-Москва. Около 10 май ще има  масово цени по 20-25 евро за началото на юни. Миналата година чартърната програма н Bulgaria Air беше един голям скандал- забавяне на полетите с 3-4  дена. Беше в средата на юни. После нещата се нормализираха. Вчера видях в руски сайт билет Бургас-Москва за 1300 рубли(18 €). за началото на юни.

Варна - Москва не ме плаши. Уплаших се от цените на обратния път. Търсих Санкт Петербург - Варна/Бургас/София/Солун/Атина и не намерих за 10/11 юни нищо под 100 евро на калпак, дори са доста над сто. Някой да даде идея?

 

Връзка към мнение
преди 11 часа, taniamoutafi каза:

Уплаших се от цените на обратния път. Търсих Санкт Петербург - Варна/Бургас/София/Солун/Атина и не намерих за 10/11 юни нищо под 100 евро н

Ами  срещу ултра евтиното отиване стои скъпото връщане. Винаги има някакъв баланс.  Русия не е Италия или Германия, до където сме свикнали да летим за 60-70 евро двупосочно. До Русия двупосочен билет в диапазон 220-240 евро се смята за  добра оферта и всяка комбинация, която е под тези стоиности се смята за изгодна. Както се казва "Москва не верит слёзам."

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 11 часа, taniamoutafi каза:

Варна - Москва не ме плаши. Уплаших се от цените на обратния път. Търсих Санкт Петербург - Варна/Бургас/София/Солун/Атина и не намерих за 10/11 юни нищо под 100 евро на калпак, дори са доста над сто. Някой да даде идея?

 

Това са чартъри към морето и първите са пълни само на отиване към морето и празни на връщане, затова така. На края на сезона е обратното.

Връзка към мнение
преди 2 минути , epetkov каза:

Както се казва "Москва не верит слёзам."

... с малко по-различен словоред, а и на сълзите в дателен падеж "е"-то е без две точки и  ударението отива на втората сричка ;) 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 22/01/2018 в 18:32, taniamoutafi каза:

Имаме намерение да си организираме самостоятелна екскурзия  София – Москва – Петербург – София в началото на юни за десетина дни. Поразгледах предложенията за билети и за отсечката София – Москва ми се струва най-икономичен вариантът София – Варна с Bulgaria Air FB 971  07:10 – 08:00  и след това Варна – Москва пак с  Bulgaria Air  FB751, но с билети закупен от Aviobilet  за чартърен полет , с час на излитане 13:00 и 2часа и 30 минути полет. Не съм пътувала до сега с чартърен полет и имам  някои притеснения. Днес се опитах 3 пъти да се свържа с Bulgaria Air  на телефона, който са посочили за София, отговорът беше: „всички оператори са заети, опитайте по-късно“. Затова моля, ако някой знае да ми отговори на следните въпроси:

 

-          калко голяма е вероятността полетът да бъде отложен/отменен и какви последствия може да има за влизането в Русия – четох, че искат да декларирам датата на влизане, за да ми издадат виза?

 

-          Как/къде мога да разбера какъв безплатен багаж мога да взема? - става дума за чартърния полет Варна – Москва, за София – Варна ми е ясно.

 

-          Не видях никъде в сайта на Aviobilet.com някакви контакти. Достатъчно надежден ли е този сайт, някой купува ли билети от там? Ако нещо се обърка към Bulgaria Air ли ще се обърна за помощ?

 

-          Не че е толкова важно, но с час на излитане 13:00 и 2часа и 30 минути полет не би ли трябвало да се обяви кацане в 16:30 имайки предвид, че в Москва са с един час напред? В сайта е обявено 15:30.

 

Имам още много въпроси за изясняване, но нека карам подред.

 

Отделих в нова тема, че се отклонихме от България Еър

Връзка към мнение

За мен полетът София – Варна с Bulgaria Air е изключително критичен за полет с прикачване. Руската виза се вади с дати на самолетния билет, тя си  е със срок и не е проблем влизане по късно. Също така и покана от хотела или където ще отседнете(предполагам, сте го проверили това).

Какво планирате за отсечката Москва-Санкт Петербург- влак или самолет ?

Връзка към мнение

Понеже миналата година направих подобно пътуване точно Юни месец (10-ти до 18-ти), та моя опит по въпроса:

- билети си купих Бургас - Москва и после Москва - София точно от авиобилет. Нямах проблеми, въпреки че и аз бях притеснен като теб и няколко дни предварително им звънях да ги питам кога ще си получа билетите :)

- Юни е началото на сезона по морето и цените от тук към Русия са ниски, но пък от там за насам има много желаещи и цените са по-високи. Натам си купих билет за 20 евро, а обратния до София беше 120 евро. Това е добра цена като се има предвид, че другите най-евтини варианти ми излизаха по 160 евро с прекачване някъде из Европа и времетраене на цялото пътуване по 18 часа и нагоре.

- Юни месец е още началото на сезона на чартърите и там няма големи закъснения на полетите, при нас закъснение имаше от два часа само на полета на връщане. Все пак във връзка с визата: няма проблем да пристигнеш по-късно в Русия, но поискай да ти дадат виза за 3-4 дни след напускането, това се прави с цел ако ти отложат полет за връщане да нямаш проблем.

- за багажа нямаш проблеми също. Имаш право на 20 кг. чекиран багаж.

 

Приятно пътуване и за отсечката Москва - Санкт Петерсбург поне в едната посока хвани бързия влак Сапсан. Цената е колкото цената за самолет, но пътуването е много приятно и трае около 4 часа. А и с трансферите до летищата пак няма да стигнеш по бързо със самолет отколкото със Сапсана :)

Връзка към мнение

Да обобщя: - Рискувам да изпусна полета, ако пътувам от София до Варна с България еър. Мислех си, че  разлика м/у час на пристигане 8:00 и                           полет в 13:00 е достатъчна.

                       - За багажа да не се притеснявам, ние сме свикнали и на 10 кг.

                       - До сега най-добро относно билетите за обратно (Москва - Варна) е  около 140 евро, към които трабва да се прибавят и билетите от                     Санкт Петербург до Москва и Варна - София. Не знам до кога да чакам изгодни билети. 

                       - Да, за отсечката Москва - Санкт Петербург мисля да ползваме Сапсан. Разглеждам и варианта за нощен преход в спален вагон, да                     спестим време от деня. Ще бъдем заедно с приятели, които настояват, че 4 нощувки в Москва били достатъчни. То и 6 да имаме  ще намеря как да ги запълня.

                       - Не сме решили и как ще получим покана, която също е небходима за визата. На нас ни харесва да спим в апартаменти, да се срещаме с местни хора и това с поканата ще ни затрудни.

                        - Съмнявам се дали ще мога да се справя сама за поканата и визата. За визата някои казват, че трябва да я поискам поне 2 месеца преди пътуването.

 

Помагайте!

Връзка към мнение
преди 2 часа, Фил каза:

а и на сълзите в дателен падеж "е"-то е без две точки и  ударението отива на втората сричка ;) 

Случват се такива грешки, когато след отварянето на очите първата работа е писането в магеланци.ком. :)

Връзка към мнение

Визата можеш да извадиш, когато си купиш самолетните билети. Става за около 10 дни без експресна поръчка, ако ви притисне времето има вариант за три дни да ти я издадат, но е по-скъпо.

Билетите за самолет купих края на април и около. Средата на Май подадох документи за виза. Получих я края на месец Май.

Ние бяхме 3 дни в Москва и видяхме всичко което бяхме набелязали само мавзолея на Ленин не посетихме, но вината беше в мен. Не бях разбрал, че единия от дните е национален празник в Русия и имаше концерт на червения площад, та беше променено работното време.

За сметка на това в Санкт Петербург се убихме от обикаляне и пак останаха неща за гледане при някое следващо ходене.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Понеже връщането от Петербург е "проблемният"  момент в пътуването, според мен, правилната стратегия е  то да се завърти обратно: първо Варна(Бургас) - Петрбург за 35-40 евро (до Петербург са малко по-скъпи отколкото до Москва) след това с влака до Москва и оттам на 11.06 има много полети до Варна(Бургас)  или до София, както @boogy83 за 120-140 евро. Общо за самолетни билети ще бъде 150-180 евро/ човек.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 минути , taniamoutafi каза:

 

                       - До сега най-добро относно билетите за обратно (Москва - Варна) е  около 140 евро, към които трабва да се прибавят и билетите от                     Санкт Петербург до Москва и Варна - София. Не знам до кога да чакам изгодни билети. 

Москва-София през www.jetcost.com.co/co.edreams.com   с ЛОТ дава цена около 100 евро при плащане с Виза Дебит за твоите дати ( 10-11 юни)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , taniamoutafi каза:

Рискувам да изпусна полета, ако пътувам от София до Варна с България еър. Мислех си, че  разлика м/у час на пристигане 8:00 и                           полет в 13:00 е достатъчна.

По принцип би трябвало да е достатъчна, ама по време на летните чартъри България Еър разписанието за нищо го нямат. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , taniamoutafi каза:

На нас ни харесва да спим в апартаменти, да се срещаме с местни хора и това с поканата ще ни затрудни.

Може би в темата за руската виза ще има по полезно инфо, но аз ще споделя с каквото съм се сблъскала. Два пъти вадих руска виза и двата пъти беше транзитна, т.е не искат покана, само самолетните билети. Но при първото вадене бях резервирала за една нощувка апартамент в Москва- още при процеса на резервация имаше опция имам ли нужда от  покана и ценоразпис колко ще ми струва. После комуникирах директно с мястото на настаняване и отново ми предлагаха покана. Така че, поканата според мен не е проблем-проблем ще е евентуално цената, която ще искат(повечето хотели я изпращат безплатно). Отделно съм чела за фирми, които се занимават с вадене на руска виза и те имат грижата да ти намерят покана. Поканата трябва да обхваща целия престой-т.е. за нощувките в Санкт Петербург трябва отделна покана

Връзка към мнение
преди 1 час, funny каза:

Москва-София през www.jetcost.com.co/co.edreams.com   с ЛОТ дава цена около 100 евро при плащане с Виза Дебит за твоите дати ( 10-11 юни)

Този полет има прекачване във Варшава, за което са предвидени 50 минути. Достатъчно ли е?

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.