Прескочи до съдържание

Гръцките острови за 6-ти септември


Jorro

Препоръчани мнения

Здравейте,

Видях, че Олимпик ер имат изгодни цени от/до Атина за вътрешните им полети и искам да организирам кратка почивка за море на някой гръцки остров около 6-ти септември. Тъй като с приятелката ми имаме проблем с отпуските трябва да наглася нещата да са с максимум 2 дни отпуска или иначе казано варианти 5.09-9.09.18 или 6.09-10.09.18. Тъй като имам много уизз кредит за харчене предпочитам полетите до Атина на са с уизз (за връщане със сигурност заради късното заминаване).

Разглеждам само варианти, които не налагат спане в Атина или на летището. 

Представям си типично гръцки остров с пясъчни плажове с брутално синя вода, вкусна храна и на поносими цени. Предпочитам да ползваме градски транспорт вместо рент а кар, така че удобния градски транспорт до хубавите плажове е голямо предимство.  Искам да се отдадем на почивка така, че вероятно няма и да обикаляме много предвид малкия брой дни .

Тъй като гръцките острови са непозната за мен територия и незаслужено пропускана дестинация до момента ви моля за съдействие към кой остров да се насочим.

 

Връзка към коментар

Мога да ти препоръчам остров Наксос. Отговаря на исканото от теб. Сравнително лесно достижим е, съотношението цена - качество е доста добро, плажовете са уникални,  има хубав стар град, крепост, вкусна храна, има много доре организиран транспорт, както и дей трипчета до съседни острови, ако пожелаете такива.  Можеш да спиш в сторицата, Хора, има си хубав плаж, а съседните плажове също са много добри. Има какво да се види в Наксос определено. Само че бих те посъветвала да пътуваш София -Атина с Райън,  заради ранни полет, с Wizz ще загубиш цял ден. Ако не намериш самолетни билети Атина-Наксос на прилична цена, винаги можеш да се ориентираш към ферибот Пирея - Наксос. От летището има метро и автобус до Пирея. Друг вариант е Крит, също с уникални плажове. В ъв форума има хубава тема за Цикладите, потърси я, има доста полезно инфо.

Редактирано от Asya Assenova
Връзка към коментар
1 hour ago, Asya Assenova said:

Мога да ти препоръчам остров Наксос. Отговаря на исканото от теб. Сравнително лесно достижим е, съотношението цена - качество е доста добро, плажовете са уникални,  има хубав стар град, крепост, вкусна храна, има много доре организиран транспорт, както и дей трипчета до съседни острови, ако пожелаете такива.  Можеш да спиш в сторицата, Хора, има си хубав плаж, а съседните плажове също са много добри. Има какво да се види в Наксос определено. Само че бих те посъветвала да пътуваш София -Атина с Райън,  заради ранни полет, с Wizz ще загубиш цял ден. Ако не намериш самолетни билети Атина-Наксос на прилична цена, винаги можеш да се ориентираш към ферибот Пирея - Наксос. От летището има метро и автобус до Пирея. Друг вариант е Крит, също с уникални плажове. В ъв форума има хубава тема за Цикладите, потърси я, има доста полезно инфо.

Разгледах темата и от там толкова се надъхах за почивка в Гърция. За съжаление за нашите дати полетите до Наксос са много скъпи. 

Като опции май остават Корфу, Родос, Крит и Миконос.  Корфу и Крит обаче не знам дали ще се получат без кола. Като разгледах Крит има уникални плажове в западната част на острова, до които няма как да се стигне без кола, а другите май не са нищо особено.Колата със застраховка ще бъде 250 лв за 5 дни. За Корфу още не мога да се ориентирам кои курорти/плажове са хубави за да ги видя спрямо летището, че и там май ще са далече. Родос ми се вижда откъм транспорт май добре обезпечен и не е голям остров, но не знам как са плажовете, защото в google снимките ми изглеждат много фотошопнати. Полетите пък за нашите дати предполагат големи престои на летището в Атина.

Обобщено откъм удобство на полетите и цени май Корфу най-много пасва на семейния бюджет. 

Получава се следния вариант:
6.09. 06:50-08:10 - Райън София- Атина

09:50 -10:50 - Aegen Атина - Корфу

 

11.09 19:35- 20:35 -Аеген Корфу - Атина

22:50 - 23:55 Уизз- Атина - София.

 

Някакви мнения за Корфу?

 

4 minutes ago, Боби said:

Някой знае ли гръцки остров без брутално синята вода и хубава храна? Не съм бил на Тасос всъщност :lol:

Родос също е прекрасен през септември, дори за 22ри ;)

Абе май верно няма такъв, виждал съм снимки на водата на Тасос и там е хубава :Д :)))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И Корфу е много хубав, столицата прилича на италиански град. Доста е населен острова, много англичани,ясно защо.Вземете си моторче за там,ако ви е скъпо с кола. И Родос е хубаво, но ги няма тези плажове.Ако искате плаж и лежане, Наксос е за вас. И Куфониси, но е трудно достъпен.

Връзка към коментар
1 hour ago, Asya Assenova said:

И Корфу е много хубав, столицата прилича на италиански град. Доста е населен острова, много англичани,ясно защо.Вземете си моторче за там,ако ви е скъпо с кола. И Родос е хубаво, но ги няма тези плажове.Ако искате плаж и лежане, Наксос е за вас. И Куфониси, но е трудно достъпен.

Naxos изглежда добре, търся варианти до там с фери от Миконос освен, защото полетите са скъпи до там директно за нашите дати.

Намирам цена от 30 евро на човек в посока , дали има по-евтин вариант? Кой плаж на Наксос  препоръчваш за да видя хотели наблизо?

 

Току що разиграх всички възможно варианти за нашите дати и везните са м/у Родос, Корфу и надявам се Наксос, ако успея да измисля как да намаля общата цена за да вляза в бюджета.   На Корфу кои плажове са хубави ? Гледах в другата тема за Корфу, но там се коментира посещение по време на Великден и не са засегнати много плажовете.

 

 

 

Връзка към коментар

Спи в столицата, градския плаж е хубав, има хотели на самия плаж. Има автобус до съседните плажове, на няколко км са, в един залив. Портара е хубаво мвсто, стария град, стария пазар, таверните край морето.За Корфу си трябва кола, Крит,  Ретимно има хубав градски плаж и уникален стар град. Вземи фери до Наксос, най ти отговаря на търсенията.

Връзка към коментар
49 minutes ago, Asya Assenova said:

Спи в столицата, градския плаж е хубав, има хотели на самия плаж. Има автобус до съседните плажове, на няколко км са, в един залив. Портара е хубаво мвсто, стария град, стария пазар, таверните край морето.За Корфу си трябва кола, Крит,  Ретимно има хубав градски плаж и уникален стар град. Вземи фери до Наксос, най ти отговаря на търсенията.

Май ще го измисля. Ще летим до Парос на отиване, което виждам, че е съседния остров , а на връщане през Миконос. Цената,която се получава е горе-долу приемлива така, че май ще се спрем на Наксос. Остава да намеря подходящ хотел и да разуча транспорта на острова. 

 

Връзка към коментар

Ако е въпрос за плажове, на Родос са едни от най-хубавите в Гърция, -  Агия Агати, Цамбика. 

Ако си решил за Цикладите, имат много добри транспортни връзки по между си, така че си виж , къде са изгодни и удобни като часове полетите от/до Атина.

Връзка към коментар

+1 за Наксос . Миналата година направих този маршрут : София - Атина с Раян , Атина - Миконос с Егейците и обедно фери до Наксос (18€).Наксос много много ми хареса, плажовете са супер .

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
8 hours ago, Звелина said:

Ако е въпрос за плажове, на Родос са едни от най-хубавите в Гърция, -  Агия Агати, Цамбика. 

Ако си решил за Цикладите, имат много добри транспортни връзки по между си, така че си виж , къде са изгодни и удобни като часове полетите от/до Атина.

Има ли градски транспорт до тези плажове?

7 hours ago, stanislavpp said:

+1 за Наксос . Миналата година направих този маршрут : София - Атина с Раян , Атина - Миконос с Егейците и обедно фери до Наксос (18€).Наксос много много ми хареса, плажовете са супер .

Май вече и аз клоня за този остров като място където няма да ми трябва кола. Можеш ли да споделиш в кой курорт сте спали, как се придвижвахте на острова до плажовете и т.н цените понзаведенията как са....

Връзка към коментар

На Крит също има транспорт до по-популярните плажове, ако летите до Ханя, може да направите една нощувка в Ханя, после една на Елафониси, след това 2 в Кисамос (от там единия ден на Фаласарна с автобус, другия на Балос с корабче)

Връзка към коментар

Спахме в Наксос Холидейс Ризорт , на няма 5минути пеша от плажа - Нисаки Бийч , който всъщност е главният плаж и е в непосредствена близост до центъра на града. Изберете си хотел в близост до Нисаки Бийч е моят съвет. Ползвали сме автобус единствено до други плажове из острова. Чадър и два шезлонга 8-10 € , цените в ресторанти като софийските, но в евро. Храната ни хареса навсякъде. 9 нощувки имахме в Наксос и не ни се тръгваше към Санторини , където се преместихме след това.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, Звелина каза:

Ако е въпрос за плажове, на Родос са едни от най-хубавите в Гърция, -  Агия Агати, Цамбика. 

Ако си решил за Цикладите, имат много добри транспортни връзки по между си, така че си виж , къде са изгодни и удобни като часове полетите от/до Атина.

Ха-дано си права:) Това лято имам 8 нощувки на Родос,ще ми е второ посещение. Първото беше миналия Великден.Острова ми хареса с това, че има дей трипчета до съседни острови и за това отивам отново. И уникален стар град, където ще спя. Плажовете определено не ме впечатлиха,  но аз и не търся това, но може и да съм гледала друго. Но вкусове всякакви, а и аз бях през април, не че хората не се къпеха...

Редактирано от Asya Assenova
Връзка към коментар
53 minutes ago, bad kid said:

На Крит също има транспорт до по-популярните плажове, ако летите до Ханя, може да направите една нощувка в Ханя, после една на Елафониси, след това 2 в Кисамос (от там единия ден на Фаласарна с автобус, другия на Балос с корабче)

По-принцип по-удобните часове са за полети до Хераклион той видях, че е на около 2ч от Ханя, но в краен случай ще изчакаме за поелт директно до Ханя.  Колко струва корабчето до Балос и до колко редовни са автобусите на острова. Има ли как за 1 ден да се отиде на плаж до Елафониси и да се върнеш . Колко време е пътя?

 

53 minutes ago, stanislavpp said:

Спахме в Наксос Холидейс Ризорт , на няма 5минути пеша от плажа - Нисаки Бийч , който всъщност е главният плаж и е в непосредствена близост до центъра на града. Изберете си хотел в близост до Нисаки Бийч е моят съвет. Ползвали сме автобус единствено до други плажове из острова. Чадър и два шезлонга 8-10 € , цените в ресторанти като софийските, но в евро. Храната ни хареса навсякъде. 9 нощувки имахме в Наксос и не ни се тръгваше към Санторини , където се преместихме след това.

А кои са хубавите плажове и в каква посока? Аз разглеждам за хотели в Наксос, Агиос Прокопиос и Плака за сега.....

Връзка към коментар
преди 52 минути , Jorro каза:

По-принцип по-удобните часове са за полети до Хераклион той видях, че е на около 2ч от Ханя, но в краен случай ще изчакаме за поелт директно до Ханя.  Колко струва корабчето до Балос и до колко редовни са автобусите на острова. Има ли как за 1 ден да се отиде на плаж до Елафониси и да се върнеш . Колко време е пътя?

 

А кои са хубавите плажове и в каква посока? Аз разглеждам за хотели в Наксос, Агиос Прокопиос и Плака за сега.....

Това са хубавите плажове.Спи в столицата, в хотел на плажа. Ако искаш друг плаж, Свети. Прокопи,Света Ана, Плака, Марагаз , който е нудистки, са в същия залив и рейс ходи до там по евро и нещо са билетите на посока.Спирки има бол, автобусите са на половин час.

Редактирано от Asya Assenova
Връзка към коментар

На Крит е хубаво да спиш и в Ретимно, на мен повече ми хареса от Ханя. Има хубав градски плаж и уникален стар град.За хибавите плажове си трябва кола според мен, иначе зависиш от външни фактори и ако идеята НЕ ти е да обикаляш, може и да се разочароваш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , Jorro каза:

По-принцип по-удобните часове са за полети до Хераклион той видях, че е на около 2ч от Ханя, но в краен случай ще изчакаме за поелт директно до Ханя.  Колко струва корабчето до Балос и до колко редовни са автобусите на острова. Има ли как за 1 ден да се отиде на плаж до Елафониси и да се върнеш . Колко време е пътя?

 

 

не ми е познат региона на Хераклион

Сравнително редовни са автобусите и доста се ползват. До Елафониси автобусът от Ханя пристига около 11 часа  и се връща в 16,00, към час и половина мисля, че се пътува (още няма разписание за тази година, но вероятно ще е същото)

  27 евро май беше от Кисамос до Балос, като има спирка на Грамвуса, от където има страхотни гледки 

Връзка към коментар
преди 14 часа, Jorro каза:

Разгледах темата и от там толкова се надъхах за почивка в Гърция. За съжаление за нашите дати полетите до Наксос са много скъпи. 

Като опции май остават Корфу, Родос, Крит и Миконос.  Корфу и Крит обаче не знам дали ще се получат без кола. Като разгледах Крит има уникални плажове в западната част на острова, до които няма как да се стигне без кола, а другите май не са нищо особено.Колата със застраховка ще бъде 250 лв за 5 дни. За Корфу още не мога да се ориентирам кои курорти/плажове са хубави за да ги видя спрямо летището, че и там май ще са далече. Родос ми се вижда откъм транспорт май добре обезпечен и не е голям остров, но не знам как са плажовете, защото в google снимките ми изглеждат много фотошопнати. Полетите пък за нашите дати предполагат големи престои на летището в Атина.

Обобщено откъм удобство на полетите и цени май Корфу най-много пасва на семейния бюджет. 

Получава се следния вариант:
6.09. 06:50-08:10 - Райън София- Атина

09:50 -10:50 - Aegen Атина - Корфу

 

11.09 19:35- 20:35 -Аеген Корфу - Атина

22:50 - 23:55 Уизз- Атина - София.

 

Някакви мнения за Корфу?

 

Абе май верно няма такъв, виждал съм снимки на водата на Тасос и там е хубава :Д :)))

Ако целта ви е само почивка, плаж и релакс, според мен и Тасос ще ви свърши отлична работа. Островът е леко подценяван, но с нищо не отстъпва на повечето гръцки острови. Може би най-големият проблем е, че има толкова много българи, че не можеш да се почувастваш на чуждо място.

Чакай да те надъхам с малко снимки: :)

Това са плажове по североизточната част на острова, която е и най-развита от гледна точка на туризма и няма да имате проблеми с транспорта. Снимките са от ранна пролет.

IMG_1419.JPG.b5e5a6b4db0c9ec83576925924d02517.JPGIMG_1462.JPG.8e7b32e5864fd0248e7138da5af6ecbc.JPG

 

Ако искате да ходите до  Корфу ви трябва повече време. ОСтровът е голям, а хубавите места са доста разпръснати.

Основният град Керкира е страхотен, с много силен италиански привкус (някой друг също го бе споменал). Нормално, след като островът никога не е бил част от Османската империя и е владян от венецианци и англичани. Проблемът на Корфу е, че най-атрактивните плажове като цяло са далеч от Керкира и се намират главно по северната и западната част на острова. Има невероятни места, но си трябва автомобил и време.

"Каналът на любовта" до Сидари:

IMG_8336.JPG.472ddb538ee3f9d621b355a92c8cf169.JPG

IMG_8346.JPG.0581907cba519187b84350bb5a64ed05.JPG

 

"Порто тимони бийч" до Афионас:

IMG_8442.JPG.83f608920c4b83dfb9a3efdb2ee73e84.JPGIMG_8460.JPG.fd573f6f9bd9e8afb8f5051ffa6d63ce.JPG

Има и други страхотни плажове до Касиопи, Ахавари, Палеокастрица. 

 

На Наксос и Родос не съм бил и не мога да дам акъл. :(

Аз по-скоро бих избрал Родос, най-вече заради сериозната му история и забележителности обаче :elf: , а не заради плажовете. :)

 

 

 

Редактирано от Radnev
  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

По тези промоции, аз например, си избирам най-удобния полет и с главата напред. Сега си взех от Солун до Родос. Миналата година съвсем на посоки до Хиос, малко хора са го чували, а се оказа много приятно - плаж, за храната както се очаква и 2 много интересни градчета във вътрешността на острова. Мисълта ми е, че е двали ще сбъркаш, което и да избереш. Но като цяло винаги е по-добре с кола, виждат се повече места, по-удобно, дори компромисно само за ден за една обиколка от някой местен, ние си взехме дори без кредитна карта, ей така.

Хераклион не съм бил, на снимки не е много приветливо, но Ханя ми хареса много. Балос, както един магеланез каза 'еБалос' си е доста ходене, но пък си струва, ние бяхме с кола, не знам как би било с междуградски транспорт.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малко да отклоня темата искам. Полетите до Атина и после други гръцки острови хич не са такава благодат, каквато изглеждат отстрани.  Със следобедния полет на Уизз имаш доста малко възможности за късни полети до други острови. Също така и доста малко възможности за късно отплаване от Пирея. Единствено дългите нощни фериботи до Крит и други далечни острови.

От опит за мен превземането на гръцките острови е по-удачно от Солун, с колата до там и после полет.

Имам билети за септември до Атина, гледах, гледах и никакъв остров за себе си не избрах, то и аз вече съм посетила доста с полет от Солун, та ще обикаляме Арголида с кола под наем.

Най-оптималният вариант за самолет остава отиването с Райън и връщането с Уизз.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да допълня още един, който не е споменат досега - Лесбос. Но дори през ранния септември водата вече е доста хладна заради някакво течение, което минава оттам. За сметка на това в топ лятото е много приятно и без особено много туристи, има евтино настаняване и разкошна храна (и узо ;))

Връзка към коментар
В момента, Asya Assenova каза:

Чувам, че имало проблем с бежанците на Лесбос от приятелка, омъжена в Атина, но не зная дали е вярно.

Бях през септември 2016та и през юли 2017та, с очите си видях, че проблем с бежанците не съществува.

Слуховете и клишетата не са нещо, с което магеланците се съобразяват ;)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.