Прескочи до съдържание

Исландия за 8 дни и малко от Ирландия.


Bell@

Препоръчани мнения

Здравейте магеланци, дойде време да сглобя и нашата програма за Исландия в края на август - началото на септември. Ще направим една пълна обиколка на острова с кола под наем и ще спим в разни хотелчета/къщета/ферми. Хареса ми идеята за прекачване в Дъблин, за това направо реших да останем там за няколко дни (по-точно 3 и половина). Въпросите които все още ме вълнуват са:

1. Адекватна ли е програмата ми за Исландия - има ли дни които са трудни за изпълнение? Има ли нещо важно което съм изпуснала?

2. В Ирладния какво да правим за тези три дни - спане в Дъблин и дневни екскурзии до близки забележителности или нещо друго? Какво ще препоръчате?

3. Какво ще е времето в началото на септември, как да се екипираме?

4. Как стои въпроса с храненето? Пазаруване на храна от магазини или има и ресторантчета и крайпътни заведения?

 

Програмата е в прикачения файл ^_^

Iceland§Ireland Trip.docx

  • Браво 1
Връзка към коментар

Програмата с много внимание си я приготвила, почти като брошура е :) Но имай предвид, че свалянето и отварянето на файлове локално е малко неудобно за другите, така че ако искаш конвертирай я в текстов вид и я пусни тук.

 

Не разбирам какъв ви е плана за ден 1. Вижда ми се разхищение да кацате в ранния следобед и цял ден нищо да не правите или може би аз недовиждам нещо?

 

В ден 3 няма да видите ледени пещери, те не са достъпни лятото, ако не се бъркам. 

 

Ден 7 ми се струва натоварен и отбивката до Husavik само заради китовете поне по мое мнение не си заслужава. Около Myvatn има предостатъчно неща за правене, мисля че няма да покриете всичко предишните дни, но при дългия ден и с малко повече натоварване е възможно. По-скоро някаква оптимизация, която да включи повече време в Рейкявик и евентуално да гледате китове там. 

 

Ден 8 имаш пътуване напред назад. Няма смисъл да посещаваш лагуната, а после да се връщаш за нощувка до Рейкявик преди полет. Вземи хотел в Keflavik, което хем е близо до лагуната, хем и до летището. Особено като имаш полет в 6 сутринта. Имай предвид, че Рейкявик - летище е около час с всичките галимации, Кефлавик - летище е 5 мин...

 

преди 4 часа, Bell@ каза:

2. В Ирладния какво да правим за тези три дни - спане в Дъблин и дневни екскурзии до близки забележителности или нещо друго? Какво ще препоръчате?

 

За ирландския престой мисля, че е ок. Ако имаше още един ден щях да препоръчам да мръднете към западния бряг към Кери и Cliffs of Moher, но при два дни и половина според мен е добре така. 

 

преди 4 часа, Bell@ каза:

3. Какво ще е времето в началото на септември, как да се екипираме?

 

Пластове, ветро и водоустойчиви якета. Времето ще се променя по няколко пъти на ден и трябва да имате възможност да реагирате бързо. Това важи с двойна сила за Исландия и единична за Ирландия :)

 

преди 4 часа, Bell@ каза:

4. Как стои въпроса с храненето? Пазаруване на храна от магазини или има и ресторантчета и крайпътни заведения?

 

Крайпътните заведения са бензиностанциите. В по-големите от тях почти винаги има нещо топло - супа, някоя бърза пържолка с гарнитура, някои от тях имат и кантина на самообслужване. Със сигурност имайте суха храна от някой супермаркет, защото не се знае дали глада няма да ви завари някъде между бензиностанциите :) Това за Исландия. За Ирландия, всеки пъб предлага бургери, меню на деня и т.н. Там няма да имате проблеми.

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз SADcars не бих ги препоръчал, имат ужасяваща репутация в tripadvisor. Все пак по-ниската цена е с причина, важно е всеки да е добре информиран преди да вземе решение.

 

Тук във форума има доста информация за други фирми - Bluecar, Geysir, Thrifty. 

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Почвам с уговорката, че от две години посещавам Исландия … през google т.е. в прав текст – не съм ходил все още.

Така, че слушай повече @Георги и останалите експерти по Исландия. Тук те са в изобилиe и могат да са ти много полезни.

Наистина сложи програмата директно – така е доста по-неудобно.

-------------

Ден 1:

 

Не си споменала Öxarárfoss, но вероятно го имаш предвид при разходката в Þingvellir National Park

Между втория и третия ден може да зърнете Urriðafoss (така, като гледам е почти на пътя), както и Gluggafoss, а малко след Seljalandsfoss има едно друго водпадче Gljúfrabúi

Всъщност вие ще се връщате на втория ден заради Seljalandsfoss???

 

Трети ден

Ако има пещери -  то това, предполагам, ще „изяде“ половин ден.

Все пак ти пращам програмата за съответния мой ден:

https://www.google.bg/maps/dir/Fja%C3%B0r%C3%A1rglj%C3%BAfur/Kirkjug%C3%B3lf,+Geirland,+Iceland/Systrafoss,+Kirkjub%C3%A6jarklaustur,+Iceland/Foss+a+Sidu,+Iceland/Dverghamrar,+Iceland/Svartifoss+waterfall,+Iceland/Hofskirkja,+Iceland/Fjalls%C3%A1rl%C3%B3n+Glacial+Lagoon,+Iceland/J%C3%B6kuls%C3%A1rl%C3%B3n+Iceberg+Lagoon,+Iceland/64.338250,+-15.448802/@63.8514108,-18.4696266,9.51z/data=!4m60!4m59!1m5!1m1!1s0x0:0xa420ecc17165b5bd!2m2!1d-18.1718158!2d63.771279!1m5!1m1!1s0x48d0e54f25017f15:0x2efddda2a6db6742!2m2!1d-18.0463781!2d63.7953654!1m5!1m1!1s0x48d0e55cb8eb985d:0xa15770060cf61030!2m2!1d-18.0595936!2d63.7875323!1m5!1m1!1s0x48d0f99e0cc0e379:0xfc25bd2e8a502b26!2m2!1d-17.8720844!2d63.8537014!1m5!1m1!1s0x48d0f98260850771:0xcc9062a44575cfe1!2m2!1d-17.861265!2d63.8492447!1m5!1m1!1s0x48d035cfe089a257:0xe3270fa1426553d7!2m2!1d-16.9753082!2d64.0275283!1m5!1m1!1s0x48d03a4ffb695535:0x8c877f53441eb944!2m2!1d-16.7069467!2d63.9069658!1m5!1m1!1s0x48d02859587b07a9:0x88888cbc14a0da2c!2m2!1d-16.37259!2d64.014326!1m5!1m1!1s0x48cfd68d321eb043:0x2f6b49acde93ff09!2m2!1d-16.2196827!2d64.0739632!1m3!2m2!1d-15.448802!2d64.33825!3e0

 

Четвърти ден:

По пътя има 2-3 неща:

Þjóðvegur, Vestrahorn, Stokksnes

Шести ден;

Тия китове в твоя сезон май ги има и от Akureyri – в смисъл да си спестиш пътя до Húsavík

Седми ден

Мерси за Kolugljúfur. Открадвам си го – ще видя дали ше имам време и за това.

Осми ден

Синята лагуна вероятно си е цял полуден т.е. виж как ще сте с времето.

 

По-късно пак ще пиша – да видя сайтовете, които предлагат посещение на ледени пещери, дали го правят в началото на септември, но по-скоро – не.

Редактирано от ven62
Връзка към коментар

Ден 1 – 30.08 София – Дъблин – Рейкявик

  • Нощувка в Gardabaer на 10 мин от летището

Ден 2 – 31.08 (Golden Circle) (152 км – 2ч.7м)

  • Keflavik – зареждане с гориво и провизии

  • Þingvellir National Park

  • Bruarfoss Waterfall

  • Strokkur Geysir

  • Gullfoss

  • Skalholt Catherdral

  • Kerið

  • Нощувка около Skogafoss 

Ден 3 – 01.09 (173 km – 2h15m)

  • Seljalandsfoss Waterfall

  • Skógafoss Waterfall

  • Sólheimasandur plane crush

  • Dyrhólaey

  • Kirkjufjara

  • Reynisfjara – черния плаж

  • Vik -  зареждане с гориво и провизии

  • Нощувка във VIk или Skaftafell

Ден 4 – 02.09 (136 km – 1h 48m)

  • Fjaðrárgljúfur Skaftafel

  • Svartifoss Waterfall

  • Jokulsarlon Glacier Lagoon

  • нощувка – около Hofn

Ден 5 – 03.09 (430 km – 5h 36m)

  • Dettifoss

  • Selfos Waterfall

  • Hverir – геотермалното чудо с остър мирис на сяра

  • Настаняване в Myvatn

  • Myvatn Nature Baths

Ден 6 – 04.09

  • кратера на вулкана Hverfjall

  • пещерата с геотермален извор Grjótagjá, позната от  Game of Тhrones

  • Dimmuborgir

  • лавовите полета на leirhnjukur

  • езерата във вулканичните кратери Krafla и кратера Viti

  • втора нощувка в  Myvatn

  • псевдократерите Skútustaðagígar в южната част на езерото

  • Goðafoss   - водопадът на боговете

Ден 7 – 05.09 (406 km – 4h 57km)

  • Husavik – наблюдение на китове с RIB boat (3 часа)

  • Eyjafjörður – най-дългият исландски фиорд и сгушения в него град Akureyri 

  • Kolugljúfur – живописен каньон с няколко водопада 

  • скалата Hvitserkur

  • нощувка в Borgarnes

Ден 8 – 06.09 (69 км – 1h)

  • Водопадите Hraunfossar и Barnafoss

  • вулкана Grabrock и изкачване до циркуса

  • Нощувка в Reykjavik

Ден 9 – 07.09

  • Полет до Дъблин

Ден 10,11,12 - Ирландия

Ден 13 - Полет до София

 

Връзка към коментар

Благодаря на всички, които се включиха до тук. Много ценни съвети получих.

 

@Георги, правилно си забелязал че в ден 1 няма нищо по програма. Оставих го така, защото не знам как ще се чувстваме след полетите и може да имаме нужда от лека почивка. Все пак тръгването от София е много рано, а пътя не е малко. Но, ако се чустваме ОК може да мушнем нещо в програмата. Предложения?

Пещерите отпадат явно.

Китове, освен в Husavik, къде още могат да се гледат и къде съветваш да го направим?

Ако махна последния ден нощувката в Рейкявик и я заменя с Кефлавик, тогава май като цяло Рейкявик ми отпада от програмата, а ми се иска да го видим. Къде мога да го вмъкна? Освен първия ден...

Относно Ирландия, имам три дни и половина. Можем ли да направим някаква обиколка и какво можем да видим?

 

@ven62, благодаря ти и на теб за препоръките, ще разгледам новите неща които си предложил!

Връзка към коментар
Преди 1 час, Bell@ каза:

 

Китове, освен в Husavik, къде още могат да се гледат и къде съветваш да го направим?

 

https://icelandunlimited.is/day-tours/whale-watching/whale-watching-reykjavik/

 

В този сайт има и други неща

 

Проверих в няколкото сайта, които имам под ръка за ледените пещери. Всички до един не предлагат за септември. Даже повечето от тях започват чак от ноември.

Редактирано от ven62
Връзка към коментар
преди 8 часа, ven62 каза:

Почвам с уговорката, че от две години посещавам Исландия … през google т.е. в прав текст – не съм ходил все още.

 

Не се оправдавай, а ела след 3 седмици да дадеш пресен, пресен съвет :)

 

преди 6 часа, Bell@ каза:

 

@Георги, правилно си забелязал че в ден 1 няма нищо по програма. Оставих го така, защото не знам как ще се чувстваме след полетите и може да имаме нужда от лека почивка. Все пак тръгването от София е много рано, а пътя не е малко. Но, ако се чустваме ОК може да мушнем нещо в програмата. Предложения?

Синята Лагуна и/или Рейкявик. Разходката из Рейкявик в никой случай няма да е натоварваща, а така както е програмата на практика нямате време за него. Имате време и за лагуна, и за разходка според мен. Ако пък сте толкова уморени, направете една бърза дрямка в хотела за час-два, но да си оставиш цял ден в Исландия за почивка е разхищение :)

 

Около Reykjannes има също какво да се види, но прекарайте поне малко време в Рейкявик. 

 

преди 6 часа, Bell@ каза:

Китове, освен в Husavik, къде още могат да се гледат и къде съветваш да го направим?

 

Никъде не съм ги гледал. Но огромната част от туровете виждат по една опашка или гръб в далечината, тези снимки, в които китът пляска и прави салто до корабчето са малко :) Ето тези https://elding.is/ са базирани в Рейкявик. Проучи нещата как са точно със сезоните и шансовете да се види нещо, до колкото знам тези въртят целогодишно. 

 

преди 6 часа, Bell@ каза:

Ако махна последния ден нощувката в Рейкявик и я заменя с Кефлавик, тогава май като цяло Рейкявик ми отпада от програмата, а ми се иска да го видим. Къде мога да го вмъкна? Освен първия ден...

 

Ето ти и отговора :)

 

преди 6 часа, Bell@ каза:

Относно Ирландия, имам три дни и половина. Можем ли да направим някаква обиколка и какво можем да видим?

 

Хм, аз в програмата видях 2 дни и половина. 

 

При това положение бих предложиш нещо от рода на:

 

0.5: половинката след кацане стигате до района на Кери и нощувате там. 

1: правите Ring of Kerry на следващия ден, може да спите горе-долу на същото място

2: обратно към Дъблин, като правите заобиколка през Cliffs of Moher, The Burren

3: ден за Дъблин 

 

В оригиналния ти вариант имаше ден за WIcklow, не веднъж съм споменавал че ми е любимия район в Ирландия, но бих го заменил за Ring of Kerry+Cliffs of Moher+The Burren. Иначе ако останете 3.5 дни в Дъблин ми се вижда разхищение спрямо красотите на западна Ирландия. 

 

Има сякаш какво да се шлифова по това мое предложение, но само да каже дали мислиш, че сте ок с по-натоварена програма.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Както Георги е писал, може да вземете тур за китове в Akureyri, след като така или иначе ще отидете. Аз лично съм доволна от това, което видях, но не съм била на Rib safari, а на корабче. От друга страна съм чувала колко са хубави Húsavík и Siglufjörður, но за съжаление не съм била, може би трябва да си оставите поне едно село в програмата. Не бих препоръчала да взимате тур за наблюдение на китове в Рейкявик, там вероятността да се видят е доста по-малка, а и е по-добре да прекарате времето в града в разходки. В ден 8 може да се сложат Reykholt и Deildartunguhver, ако ви се сторят интересни. Ако не бъркам, не сте предвидили никъде да видите торфените къщи? Има няколко варианта за тях - Skógasafn или Keldur в ден 3, Eiríksstaðir или Glaumbær в ден 7.

Редактирано от DenitsaS
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Husavik наистина не беше нищо особено, ние минахме защото ни беше удобно. Siglufjörður ни хареса страшно много, ако отидете дотам след това тръгнете на север до Trollaskagi, това е популярно място за наблюдаване на китове от брега. Ние от там не видяхме, но видяхме на път за там докато бяхме спрели на една отбивка с гледка към Ólafsfjörður.  В последствие видяхме още веднъж на друго място. От тази гледна точка, аз не бих си давал парите за whale watching.

 

Ето няколко снимки от Siglufjörður

 

image.png.68fa8e41a2286825fc431160309987d7.png

image.png.70b9196f62746420689e5e468b697a18.png

image.png.8f9d77af9ca246513d89f8d6c32ae577.png

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте пътешественици! Наближава нашето пътуване, затова имам все повече въпроси и нужда от вашето съдействие:

 

Ден 4 – 02.09 (136 km – 1h 48m)

  • Fjaðrárgljúfur Skaftafell

  • Ice Caves

  • Svartifoss Waterfall

  • Jokulsarlon Glacier Lagoon

  • нощувка – около Hofn и пазаруване в супермаркет Netto

Ден 5 – 03.09 (430 km – 5h 36m)

  • Dettifoss

  • Selfos Waterfall

  • Hverir – геотермалното чудо с остър мирис на сяра

  • Настаняване в Myvatn

  • Myvatn Nature Baths

Тук ме притеснява големия преход през ден 5 и се чудя имам ли как да го направя по-малък? Например да не спим в Hofn, а някъде нагоре (например Vallanes). Не мога да преценя обаче ден 4 колко ще е натоварен при положение че тръгваме от Vik и колко време ще ни трябва да минем през всички запланувани неща. Какво ще посъветвате - да търся ли начин да облекча ден 5 откъм пътуване или така да остане.

 

 

 

Връзка към коментар

Имате ли запазен тур в пещерата? Не съм сигурна дали почват толкова рано през септември... Ако няма турове, така или иначе това ще ви отпадне като време, също ако няма да се качвате на лодка в лагуната, ден 4 няма да е толкова натоварен.  

Връзка към коментар

Аз не съм била в източната част на страната и за съжаление не мога да препоръчам място за спане, по-големите градове са Egilsstaðir и Seydisfjördur, но те може би ще дойдат прекалено далеч. По пътя има доста къщи за гости, прегледайте цените и преценете. Надявам се някой друг да се включи с информация както за нощувките, така и за самия Höfn. 

Връзка към коментар
На 5/23/2018 в 15:27, Bell@ каза:

Тук ме притеснява големия преход през ден 5 и се чудя имам ли как да го направя по-малък? Например да не спим в Hofn, а някъде нагоре (например Vallanes). Не мога да преценя обаче ден 4 колко ще е натоварен при положение че тръгваме от Vik и колко време ще ни трябва да минем през всички запланувани неща. Какво ще посъветвате - да търся ли начин да облекча ден 5 откъм пътуване или така да остане.

Колко точно ще е натоварен този ден зависи основно от времето. Ако е лошо, никакви обиколки няма да са приятни из парка (до Svartifoss например) и т.н. Т.е. денят може да стане както много дълъг, така и да приключите още по обед с лагуната. Иначе самия Hofn са мен си е просто удобна крайпътна спирка, нямате какво да търсите там. Май се води нещо като добро място за кулинарни приключения, но не мисля че трябва плана ви да се върти около това. 

 

Пътят е прилично живописен обаче, и ако денят се получи дълъг ще означава, че може да шофирате по тъмно и да пропуснете гледките. Малко въпрос на това какъв компромис ви се поема и кое е по-голям приоритет. Следват снимки правени от пътя между Hofn и някъде из източните фиорди:

 

P9230267.jpg

 

P9230268.jpg

 

P9230269.jpg

 

P9230270.jpg

 

P9230271.jpg

 

P9230274.jpg

 

P9230275.jpg

 

P9230276.jpg

 

P9230277.jpg

 

P9230278.jpg

 

 

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте! В деня в който сме около Skaftafell имаме Ice Caves и Jokulsarlon Glacier Lagoon. На кое си заслужава да обърнем внимание - някакви турове да препоръчате? Ще сме там на 1.09.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Bell@ каза:

Здравейте! В деня в който сме около Skaftafell имаме Ice Caves и Jokulsarlon Glacier Lagoon. На кое си заслужава да обърнем внимание - някакви турове да препоръчате? Ще сме там на 1.09.

Отиваш на входа на парка и там има карти с туристическите пътеки. Преценяваш коя ще можете да направите, в зависимост от времето и това колко сте уморени. Класиката е до Svartifoss и обратно към входа на парка - кръгче е, не е еднакво на отиване и връщане, и отнема около час и малко. Минава се и през една къща с тревен покрив, запазена що годе автентично от едно време. Другата мини разходка там е за около час (в двете посоки) до Svinafellsjokull - може би най-близкия достъп до ледник, който ще имате. 

 

Първата пътека има малка денивелация, но в никакъв случай не е тежка, втората е абсолютно равна. 

 

Има и по-дълги маршрути, от по няколко часа, но времето никога не ми е позволявало да ги направя и не мога да дам мнение. 

 

От същото място тръгват и организирани разходки по ледник, правят се само с водач, защото е доста опасно и има случаи на пропаднали хора в пукнатините. Не съм го правил, но като цяло ревютата за преживяването са добри. Вероятно за това ще трябва да резервирате предварително. 

 

Имай предвид, че Skaftafell май го сляха с парка Vatnajokull и вече цялото нещо се казва Vatnajokull park. Но едва ли ще се объркате, туристическия център е добре обозначен. 

Връзка към коментар

Здравейте! Ето програмата, която последно сглобих след много мислене:

 

Ден 1 – 30.08 София – Дъблин – Рейкявик

  • Вземане на кола под наем и отпътуване за Reykjavik
  • Нощувка в Reykjavik

Ден 2 – 31.08 (Golden Circle) (? км – 4ч.13м)

  • Þingvellir National Park

  • Bruarfoss Waterfall

  • Strokkur Geysir

  • Gullfoss

  • Skalholt Catherdral

  • Kerið

  • Seljalandsfoss Waterfall

  • Нощувка около Skogafoss 

Хотел: The Garage

Ден 3 – 01.09 (294 km – 4h5m)

  • Skógafoss Waterfall

  • Sólheimasandur plane crush

  • Dyrhólaey

  • Kirkjufjara

  • Reynisfjara – черния плаж

  • Vik -  зареждане с гориво и провизии

  • Fjaðrárgljúfur Skaftafell

  • Нощувка в Skaftafel

Хотел: Hotel Skaftafel

Ден 4 – 02.09 (246 km – 3h 23m)

  • Ice Caves

  • Svartifoss Waterfall

  • Jokulsarlon Glacier Lagoon

  • Hofn

  • нощувка – Vogaland

Хотел:  Framtid Appartments

Ден 5 – 03.09 (312 km – 5h 25m)

  • Dettifoss

  • Selfos Waterfall

  • Hverir – геотермалното чудо с остър мирис на сяра

  • Настаняване в Myvatn

  • Myvatn Nature Baths

Хотел: Vogafjós Farm Resort

Ден 6 – 04.09

  • кратера на вулкана Hverfjall

  • пещерата с геотермален извор Grjótagjá, позната от  Game of Тhrones

  • Dimmuborgir

  • лавовите полета на leirhnjukur

  • езерата във вулканичните кратери Krafla и кратера Viti

  • втора нощувка в  Myvatn

  • псевдократерите Skútustaðagígar в южната част на езерото

Goðafoss   - водопадът на боговете

Ден 7 – 05.09 (372 km – 5h)

  • Husavik – наблюдение на китове с RIB boat (3 часа)

  • Eyjafjörður – най-дългият исландски фиорд и сгушения в него град Akureyri 

  • Kolugljúfur – живописен каньон с няколко водопада 

  • скалата Hvitserkur

  • нощувка в Laugarbakki

Хотел: Hótel Laugarbakki (Family Room)

Ден 8 – 06.09 (343 км – 4h 30min)

  • Водопадите Hraunfossar и Barnafoss

  • вулкана Grabrock и изкачване до циркуса

  • Blue Lagoon

  • Нощувка около летището.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Според вас постижима ли е програмата - къде имаме по-тежки дни и къде по-леки?

Кои забележителности отнемат повече време или изискват ходене?

Къде си заслужава да правим турове и купуват ли се предварително?

Някой ако е бил в посочените хотели ще се радвам да сподели мнение.

Времето - колко точно студено ще бъде в началото на септември за да знам колко дебели дрехи да си вземем.

 

Благодаря!

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Постижима е програмата с условието, че най-вероятно заради времето някои неща ще отпаднат, но това ще го решите на място. Повечето ти неща са близо до пътя, т.е. не отнемат допълнително време в разходки и ще отнемат толкова време колкото решите вие - може 5 мин, може и час 🙂 Изключения са:

- катастрофиралия самолет, мисля че до там беше поне час на посока

- Svartifoss, около час и малко общо

- Leirhnjukur - също около час и нещо

 

Ден 7 ми се струва доста натоварен, просто не виждам как ще направите наблюдение на китове, добра разходка из Акурейри и Хвитсеркур в един ден...нещо може би ще трябва да отпадне, но и това ще го прецените в движение. 

 

Аз много възможности за турове не виждам. За ледените пещери трябва да си видиш дали ще работят въобще, предполагам си го направила, там може би заслужава предварителното резервиране. За тур с лодка по Jokulsarlon мненията са противоречиви, предполагам може да прецените на място. За наблюдението на китове не съм сигурен, че е нужна резервация, би трябвало да има много, ама с тоя туристически наплив в Исландия, знам ли...

 

Бил съм в хотел Skaftafell, нищо особено, но върши работа. Въобще, относно местата за преспиване не очаквай проблеми и не го мисли кой знае колко. 

 

Времето - по всяко време на годината трябва да си готова за топло и студено време, т.е. да имаш пластове, нещо против дъжд и вятър. Чак за дебело зимно яке мисля, че няма нужда, но всички други елементи на облеклото трябва да ги имаш 🙂

Връзка към коментар

От това, което гледах за началото на септември, когато и аз ще обикалям там, зимното яке е излишно. И най-важното е обувките да не пропускат.

 

Благодаря за добре описания маршрут! Доволно ще копирам. 🙂

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

@Георги, мерси за коментарите - отзивчив както винаги! В ден 7 най-вероятно ще отпаднат китовете, тоест няма да ходим до Husavik, което ще спести време. Самолета така като гледам май също ще пропуснем.

 

@vorbis и ти ли ще си там в началото на септември? Значи може да се засечем някъде по пътищата. Ние ще сме трима човека - две жени с мъж 😁

Редактирано от Bell@
Връзка към коментар

@Bell@Ние ще сме там три дни преди вас, кацаме на 27 август, връщаме се на 3 септември. Така че би трябвало вие да ни дишате праха. 😃 Не би трябвало да се засечем, освен ако някоя група не смени посоката на обикаляне на острова.

 

Между другото почти всички примерни маршрути обикалят обратно на часовниковата стрелка, защо? Моето съображение е една съвсем мъничка искричка да видя северното сияние. Затова проточвам отиването в северната част да остане за няколкото ми дни през септември. Знам че шансът сигурно е 0,0001%, но надеждата умира последна.

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Предполагам защото всички се насочват веднага към златния кръг 🙂 Аз първоначално имах план да е по часовниковата стрелка но после го обърнах. За сиянието изобщо не се надявам, ама знае ли човек, може пък да имаме късмет. Ако не се засечем, ще обменяме после впечатления във форума 😁

Редактирано от Bell@
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.