Прескочи до съдържание

3 дни в Косово


Иван Попов

Препоръчани мнения

преди 8 минути , patilana каза:

IMG_20180303_145623.jpg.dc7f8366ea3d8f67c1abcfaa16e12ea7.jpgДобро утро от най - високата точка на Призрен-крепостта Kalaja

Аз от час и половина чакам някого от групата да си правим лаф-моабет на закуска в Прищина, пък ти да видиш! Явно сте правили нощен преход до Призрен ;)

  • Харесвам 4
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 31 минути , master_of_germs каза:

Аз от час и половина чакам някого от групата да си правим лаф-моабет на закуска в Прищина, пък ти да видиш! Явно сте правили нощен преход до Призрен ;)

Моабетът ще бъде за обяд, тъкмо ще има и по чаша вино.Че на закуска не е прилично да се пие.:dancing:

Освен чай с ром/коняк/Виски:dancing:

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Моабетът ще бъде за обяд, тъкмо ще има и по чаша вино.Че на закуска не е прилично да се пие.:dancing:

Освен чай с ром/коняк/Виски:dancing:

 

Но не от сутринта! Че ще объркат програмата.

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 14 часа, patilana каза:

Така завършва всяко уважава що себе си пижамено парти. :)

 

 

 

 

 

Охоооо, при вас е забавление... то ясно де, при тази компания. :)

 

преди 8 часа, Rainy каза:

@Tedy, пожелавам ти здраве. Прекрасни снимки.

Благодаря, @Rainy! След Фиджи нещата не са добре.

преди 8 часа, Rainy каза:

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, AlexandraKo каза:

Личи си, че си изкарвате чудесно! Браво на вас!И противно на очакванията, не виждам сняг.

Сняг няма, така е с групата ни е повече от яко и забавно приключение! Очаквайте снимки и писане от всички ни.:dancing:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

В интерес на правдивостта, имаше сняг. В Шар планина беше натрупало много, но снегорините чистеха. В клисурата Ругова също имаше малко сняг, но се топеше и от стените на каньона с е отцепваха и падаха солидни ледени късове. При Високи Дечани също имаше сняг, но КФОР охраняват всичко и съответно се почиства добре, за да минават джиповете им. Но в градовете в ниското всичко се беше вече стопило.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

След тази целувка естественото продължение:IMG_20180305_102202.thumb.jpg.d2f6b7e473b08a7ca87beea48f61cc6c.jpgТриъгълното парче горе е баклава. Много суха и пълна с орехи, фъстъци и бадеми.  Вдясно парченца сладък салам-палачинка с пълнеж от шоколад и парченца фъстъци,  и шоколадово тесто отново с ядки. Най - отпред - трелече. За разлика от Албания този не е така сиропиран. Явно в Косово хапват сладки неща със специално уважение, защото сладкарниците, макар и не толкова начесто като у нас, изглеждат така: IMG_20180305_102208.thumb.jpg.48a35d9a59f4d0f9f8fb7c5e84096a14.jpg

Редактирано от patilana
  • Харесвам 18
Връзка към коментар

Мале, как съм разкривила текста!:resent:

След сладкишите - за сладката дестинация.Освен небцето насладихме и душите, и очите си.Но преди всичко - специални благодарности на @venceremos за подкрепата, която ни оказа по време на подготовката на това пътуване.Безценна!

По данни от шофьора сме изминали почти 1000 км.Но подред:

3.03. - граничен пункт Гюешево.Изненада!Двете митници - 15 мин.Никога и на никого от групата не му се беше случвало да мине този пункт за това време.

Македонците питат - На къде?

Шофьорът - А, към Скопие.Нали ни е празник.:rofl:

Граница Македония -  Косово.За срам, не знам името на граничните пунктове.Общо време за преминаване заедно с купуване на нещо си(може би застраховка на буса) - 20 мин.

За всеобща изненада попаднахме в Косово без да усетим как се случи.

Предавам нататък...

 

 

 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Сърдечно БЛАГОДАРЯ  на всички от групата за чудесната екскурзия.Това беше първото ми пътуване с групичка магеланци.Благодаря Ви за доверието,за положителните емоции и за перфектната организация.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • КПП-то на влизане в Косово е Елез Хан (Hani i elezit).  Влязохме бързо, вярно е... Обаче бързата проверка, срам за полицая... Впоследствие се оказа, че само седем от нас деветимата имат косовски печат в паспорта... Двама магеланци си щъкаха из Косово нелегално. В интерес на съспенса, засега няма да разкриваме точно кои... :vinsent::rtfm:B)
  • IMG_20180303_105210.jpg.7adb93f941f83aaef86e8406da66b7ac.jpg
  • Харесвам 5
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 1 минута , master_of_germs каза:
  • КПП-то на влизане в Косово е Елез Хан (Hani i elezit).  Влязохме бързо, вярно е... Обаче бързата проверка, срам за полицая... Впоследствие се оказа, че само седем от нас деветимата имат косовски печат в паспорта... Двама магеланци си щъкаха из Косово нелегално. В интерес на съспенса, засега няма да разкриваме точно кои... :vinsent::rtfm:B)
  • IMG_20180303_105210.jpg.7adb93f941f83aaef86e8406da66b7ac.jpg

Веднага си признавам,че аз бях едната нелегално пребиваваща . Язък,нямам си косовски печат! :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.