Прескочи до съдържание

Обществен транспорт в Андалусия


v_bardarova

Препоръчани мнения

Здравейте! Много Ви благодаря на всички, които се включихте в темата със съвети и мнения!  От скоро съм регистрирана тук и мисля, че това е едно много полезно и прекрасно приложение! След седмица ще се потопя в тази приказка "Андалусия" и след това ще споделя с вас преживяванията си! Пожелавам на всички Ви още много красиви дестинации и пътешествия изпълнение с много емоции и усмивки!

Връзка към коментар

Като чета различните мнения и странно защо, в главата ми се появи ето това парче:

 

От Севиля до Гранада

 

Разбира се, няма нищо общо, но .. какво да се прави, близнашки му работи ;) 

 

А на девойката, пуснала темата пожелавам да се забавлява в Андалусия, да натрупа впечатления и след това да сподели!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте, искам да попитам, тези които са ходили в "Алаказар" в Севиля дали си заслужава? Тъй като разговарях с познати, които са били там и ми казаха. че не бил самият дворец и градините нищо особенно! Заслужава ли си да отделя два часа от няколко часовият си престой в града?

Връзка към коментар
преди 2 минути , bad kid каза:

на мен ми харесва, каква ви е програмата за Севиля?

Пътувам от Малага с автобус на Alsa и трябва да сме там в 11:15! От автогарата мисля да вземем автобус, който спира в близост до площад "Испания", да го разгледаме, след това да си купя от тук билет за двореца за 13:30часа, за около час и половина да го разгледаме, след това към Катедралата...., а след нея може би да се разходим, да хапнем тапас! Автобуса ни за връщане е в 19:30 часа! Ако нещо мога още да видя или да препоръчате, ще се радвам да споделите! Другото, което си мислех, да вземем от туристическите автобуси и да ни разходи!

Връзка към коментар

Имайте предвид  огромната опашка за катедрала, която започва от сутринта. Снимки от преди дни.  След сухарска Гранада, Севиля много ни хареса. Задължително корида и ферия де  абрил:dancing:

20180417_105916.thumb.jpg.4db35867562cab88861aa05acc925f92.jpg

 

20180416_214252.thumb.jpg.650aaf543d2433b3274557f0dea0f332.jpg

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, имам едно препятствие, моля информация! Правя си резервация с покупка на автобусен билет на Alsa и при попълване на информация за пътника има три възможни опции след като се запишат имената:

1. Номер на Паспорт

2. Чуждестранна лична карта

3. Номер на данъчен документ

Проблема е, когато задам за "чуждестранната лична карта" не ми приема номера на личната карта, но ако натисна "Паспорт" приема номера! 

Ако някой е закупувал през тях билет, моля да сподели информация!

Благодаря!

Връзка към коментар
преди 27 минути , noshtna_ptica каза:

Аз купувах скоро - с паспорт става.

Но аз не можах да купя с никаква карта. Стана с Пей Пал.

На паспорт, вписвам номера на личната си карта, така ли?

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
  • 3 години по-късно ...

Да изтупам малко прахта от темата.

 

Засилили сме се към Андалусия след месец и започнах да оглеждам транспорта. Тук се споменават Alsa и Renfe, но като гледам цените им за след почти месец са леко неприятни. Alsa има добри цени само на вечерните автобуси, но като гледам разликата може да идва от факта, че едните са "minimum", а другите "super flex". Но пък Super flex не ми излиза за сутрешни автобуси. Пропускам ли нещо?

 

image.png.cefd0c058753238692b2c507bf90c2e5.png

 

А къде е най-добре да се дебнат промоции и ваучери? Социалните им медии, сайтовете им, другаде?

Връзка към коментар

@Gentleman Basta Само за групови пътувания 4+ https://www.alsa.es/ofertas/grupos намирам и Alsa Plus, но трябва много да пътуваш с тях, за да има смисъл. Някой ми беше казвал, че .es е с по-ниски цени от .com - не съм го тествала, но вижте за всеки случай

  • Благодаря 2
Връзка към коментар

сега си порових в drive-a и разгледах билетите, които сме купували за февруари 2020,около месец по-рано, с Алса+,  вечерен Малага-Севиля 19,50 евро, сутрешен Севиля-Кордоба 5,5 евро, следобеден Кордоба-Гранада 6,80, сутрешен Гранада-Малага 7,50, на човек

  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 27 минути , antea каза:

сега си порових в drive-a и разгледах билетите, които сме купували за февруари 2020,около месец по-рано, с Алса+,  вечерен Малага-Севиля 19,50 евро, сутрешен Севиля-Кордоба 5,5 евро, следобеден Кордоба-Гранада 6,80, сутрешен Гранада-Малага 7,50, на човек

Благодаря, а вашето кратко и наситено пътуване колко дни беше всъщност? 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Gentleman Basta каза:

Засилили сме се към Андалусия след месец и започнах да оглеждам транспорта.

Не знам дали си купил вече билети до Малага, но при тези цени на автобусите и ако Малага не влиза в плановете, дори и да си купил, може да се окаже по-изгодно да си купиш нови самолетни билети направо до Севиля. За доста дати през октомври има доста добри цени през британското оподо.

image.png.6ff5850c6f4fe282ae42128e03a2866b.png

image.png.b68e3b6f20b4614e35e7eba03481e575.png

през мобилното приложение сваля цените дори още повече и цената за двата полета общо е под 5 паунда на пътник.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...
На 23.03.2018 г. в 19:50, iMari каза:

Много лесно ще посетите Гранада,Севиля,Кордоба.С влака/метро до станция Málaga María Zambrano .Това е жп гарата на Малага,до нея е автобусната гара.С влак  излиза доста скъпо,но до Кордоба мисля ,че това беше единствения удобeн вариант.Докато до Гранада и Севиля има начесто автобуси ,на доста по-добра цена от влака.Ето пример за разписание и цени до Гранада.Два пъти съм обикаляла Андалусия по този начин.Малко е уморително,но си заслужава всяка минута:)

Всъщност първо проверете на автогарата във Фуенхирола за автобуси из околността.Някъде ми се мерна линия Ф-ла -  Ронда,също прекрасно градче.

Здравейте,

Предстои ни пътуване до Коста Дел Сол, Фуенхирола.

Бихте ли ми казали, ако имате идея) от там, какъв транспорт има до Кордоба и евентуалнов кок в часови диапазон се движи?

Без предварително!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.